Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, αναρωτιεμουν ποσο περιπου κραταει η μπαταρια του με ελαφρια χρηση (1 μηνυμα κ 1 συντομη κληση την ημερα), ευχαριστω ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το εχεις σε GSM μονο και εχεις σχετικα καλο σημα εκει που κινεισαι, ε 5-6 μερες θα σου κραταει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε μου, μου κρατάει 4 μέρες με κανονική εως αρκετή χρήση (τηλέφωνα, λίγο wi-fi και gps). Με μικρότερη χρήση θα σου κρατήσει 5 μέρες φαντάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάτε για διάρκεια μπαταρίας εμένα πότε δεν αδειάζει νωρίτερα απο τις 7 μέρες με μέγιστη τις 2 βδομάδες(ανάλογα τη χρήση) πάντα σε GSM, σε συνδιασμό λίγες κλήσεις την εβδομάδα ,μυνήματα και χρήση σε internet με wifi και όλη μέρα ανοιχτό.Ο χρόνος αυτός αλλάζει άμα κάνω χρήση GPS, παιχνιδιών ή ακόμα αυξημένη χρήση internet. Θα έλεγα ότι είναι σίγουρα το κινητό με τη μεγαλύτερη αυτονομία που πέρασε απο τα χέρια μου. Να σημειώσω ότι το κινητό το έχω κάτι παραπάνω απο 1 χρόνο!
Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την απαντηση μιας κ εψαχνα ενα κινητο με μεγαλη διαρκεια μπαταριας κ απ' οτι βλεπω το βρηκα! Θα ηθελα να ρωτισω επισης εαν το GPS ειναι ευχρηστο,οπως πχ εαν ψαχνετε καποιο στενακι στην Αθηνα, θα το βρειτε με την ιδια ευκολια απο το E52 οπως το google maps? Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις στο GPS ? Σε γενικες γραμμες σας εχει κανει τιποτα προβληματα?

Ευχαριστω κ παλι! :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για την απαντηση μιας κ εψαχνα ενα κινητο με μεγαλη διαρκεια μπαταριας κ απ' οτι βλεπω το βρηκα! Θα ηθελα να ρωτισω επισης εαν το GPS ειναι ευχρηστο,οπως πχ εαν ψαχνετε καποιο στενακι στην Αθηνα, θα το βρειτε με την ιδια ευκολια απο το E52 οπως το google maps? Υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις στο GPS ? Σε γενικες γραμμες σας εχει κανει τιποτα προβληματα?

Ευχαριστω κ παλι! :)

 

Eγώ προσωπικά έχω μεταχειριστεί το GPS,είναι αρκετά πρακτικό αλλά δε νομίζω να παίρνει βραβείο (αν και δε του έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση) αλλά με έχει βοηθήσει αρκετά(μέχρι και παράνομη αναστροφή με έβαλε να κάνω για να πάω στον προορισμό μου). Δε γνωρίζω τι πάιζει σε αλλά κινητά αλλά σίγουρα είναι πολυ καλύτερα τα κανονικά GPS. Προσωπική μου άποψη πάντα αλλά άμα θες ένα κινητό όπως το Ε52 συν το GPS μια χαρά το βρίσκω. Όσο αφορά τις χρεώσεις στο GPS σίγουρα θα έχεις αφού πέρα του δορυφόρου χρησιμοποιεί το internet σε περίπτωση που "χάσει" δορυφόρο αλλά μπορεις μέσα απο τις ρυθμίσεις να απενεργοποιήσεις την χρήση του internet και να χρησιμοποιεί μόνο τον δορυφόρο.Αυτό βέβαια συνεπάγεται και καθυστέρηση στην σύνδεση όπως και "χάσιμο" σήματος σε κάποιες περιπτώσεις.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι μερικες φορες "κολαει" ή οτι η μνημη γεμιζει κ μετα απο καποιο σημειο σερνετε. Ξερετε μηπως εαν το ζητημα εχει φτιαξει με καποια καινουργια εκδοση firmware? Ειχατε καποια αναλογη εμπειρια? Σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπιστο κινητο?

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματάκι ενω έπαιζε youtube τωρα βγάζει στο πλαίσιο του βιντεο ενα μαυρο και το βίντεο δεν παίζει ποτε. Δεν εχει γίνει ποτε αναβάθμιση στο τλφ.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι μερικες φορες "κολαει" ή οτι η μνημη γεμιζει κ μετα απο καποιο σημειο σερνετε. Ξερετε μηπως εαν το ζητημα εχει φτιαξει με καποια καινουργια εκδοση firmware? Ειχατε καποια αναλογη εμπειρια? Σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπιστο κινητο?

Ευχαριστω! :)

 

Εχω ενα προβληματάκι ενω έπαιζε youtube τωρα βγάζει στο πλαίσιο του βιντεο ενα μαυρο και το βίντεο δεν παίζει ποτε. Δεν εχει γίνει ποτε αναβάθμιση στο τλφ.

 

Η μνήμη όταν λες να γεμίζει εννοείς απο αρχεία που θα βάλεις?

Μάλλον δεν είμαι ο κατάλληλος να σας απαντήσω γτ δε το χρησιμοποιώ για αποθήκευση τραγουδιών(αφου έχει απαίσιο ήχο) κλπ μεγάλων αρχείων.

Όσο για το Youtube επείδη έχω καιρό να μπω απο το κινητό θυμάμαι ότι κάτι μου έτυχε τέτοιο, νομίζω το άνοιγε απο real player αυτοματα και περίμενα-περίμενα και εβλεπα μαυρό και μετά κάτι έκανα και του ζήταγα να μου το ανοίξει απο το ίδιο το youtube χωρίς τη χρήση real και έπαιζε κανονικά(πιθανον να θέλει αναβαθμισή το κινητό και ο real player,εγώ δε του έχω κάνει γτ κάποιες φορές έχεις αντίθετα αποτελέσματα ,έχω έκδοση 033.002)

Το μόνο που έχω παρατηρήσει ότι σε χρήση wifi σε internet έχει τύχη ελάχιστες φορές να κολλήσει και να κάνει επανεκκινηση όπως και στο άνοιγμα σελίδας με πολλά mb. Kακά τα ψέματα το συγκεκριμένο κινητό είναι "γερικο" ,έχει πάνω απο 2 χρόνια που κυκλοφορεί και όσο να'ναι είναι εκτός εποχής, είδικα με τα καινούργια smartphones. Aν θες κάτι που να μη κολλαει να είναι πολυ γρήγορα στο internet να ανεβείς τιμή και να πας στα σύγχρονα smartphones.

Oι λόγοι που το αγόρασα εγώ είναι για την εμφάνιση του, για τα 600Mhz επεξεργαστή, για το WiFi, για την διάρκεια μπαταρίας, για τα 16 εκατομμύρια χρώματα όθονης, το GPS αν και δε γνώριζα ότι είχε ήδη εγκετεστημένους χάρτες Ovi και για τα τότε 280 ευρώ γτ δε διέθετα περισσότερα για κινητό και ήταν το μόνο που μου άρεσε σε αυτά τα λεφτά και είχε αυτά που ήθελα.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ένα από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα κινητά της νοκια. Αγορασέτο με κλειστά μάτια γιατί μάλλον θα σταματήσουν να το φέρνουν πλέον και θα είναι δύσκολο να το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι ένα από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα κινητά της νοκια. Αγορασέτο με κλειστά μάτια γιατί μάλλον θα σταματήσουν να το φέρνουν πλέον και θα είναι δύσκολο να το βρεις.

 

Mε τα λεφτά που έχει σήμερα μια χαρά είναι άμα δε θες πολλά-πολλά, ένα χρόνο που το έχω δεν έχω κανένα παράπονο άσε που ακούω πολλά παράπονα με καινούργια κινητά και για κάτι αυτονομίες μπαταρίας των 4-5 ημερών.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το Ε52 αλλα εδω και αρκετο καιρο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το κινητο ενεργοποιειται αλλα αν το κουνησω εστω και λιγο σβηνει κατευθειαν.Αν καταφερω να το ενεργοποιησω και το αφησω π.χ πανω στο κομοδινο ακινητο θα ειναι μια χαρα.Εχει αντιμετωπισει κανενας παρομοιο προβλημα?Το κινητο ειναι εκτος εγγυησης.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το Ε52 αλλα εδω και αρκετο καιρο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα,το κινητο ενεργοποιειται αλλα αν το κουνησω εστω και λιγο σβηνει κατευθειαν.Αν καταφερω να το ενεργοποιησω και το αφησω π.χ πανω στο κομοδινο ακινητο θα ειναι μια χαρα.Εχει αντιμετωπισει κανενας παρομοιο προβλημα?Το κινητο ειναι εκτος εγγυησης.Ευχαριστω.

Είτε δεν κάνει καλή επαφή η μπαταρία ή αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το επιταχυνσιόμετρο. Ξεκαθάρισε τι από τα δύο συμβαίνει κάνοντας το εξής. Βγάλε-βάλε την μπαταρία, άναψέ το, και την ώρα που σου δείχνει την άσπρη οθόνη με το Nokia ταρακούνα το. Σβήνει αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

Είτε δεν κάνει καλή επαφή η μπαταρία ή αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το επιταχυνσιόμετρο. Ξεκαθάρισε τι από τα δύο συμβαίνει κάνοντας το εξής. Βγάλε-βάλε την μπαταρία, άναψέ το, και την ώρα που σου δείχνει την άσπρη οθόνη με το Nokia ταρακούνα το. Σβήνει αμέσως;

 

Ναι σβηνει αμεσως μολις ταρακουνηθει και εγω ειχα υποψιες οτι δεν κανει επαφη η μπαταρια οποτε μαλλον θα πρεπει να ξηλωθω για να το φτιαξω απ'οτι φαινετε.Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι σβηνει αμεσως μολις ταρακουνηθει και εγω ειχα υποψιες οτι δεν κανει επαφη η μπαταρια οποτε μαλλον θα πρεπει να ξηλωθω για να το φτιαξω απ'οτι φαινετε.Ευχαριστω για την απαντηση
Αν το πρόβλημα είναι μια επαφή μόνο, δε θα σου κοστίσει πολύ. Καλύτερα να το πας σε κάποιον ντόπιο τεχνικό και όχι στη Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα που να πουλαει επαφες μηπως την αλλαξω μονος μου γιατι σε μια γρηγορη αναζητηση που εκανα βρηκα για αρκετα μοντελα εκτος απο το Ε52 και ειναι και αρκετα φθηνες.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ουτε εκει βρηκα για το Ε52.Ειδα μονο Ε60,220,6130 και καποια αλλα μοντελα.Να υποθεσω οτι δεν ειναι συμβατες λογικα με το δικο μου.Οχι τιποτα αλλο αλλα οι επαφες παραπανω απο 1-2 ευρω δεν πανε αλλα μην μου το κανουν σαν τους τεχνικους Η/Υ που κανει 20-30 ευρω το εξαρτημα και ζητανε 40-50 ευρω ξεχωριστα εργασια :p
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο ebay υπαρχει κατι για το Ε52,υπαρχει περιπτωση η επαφη να ειναι ενσωματωμενη στη πλακετα και να χρειαζετε αλλαγη ολοκληρο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα ! Πήγα να κάνω αναβάθμιση το Ε52 μου γιατί ida στην σελίδα τις nokia έχει βγει η 71.004 . Ανοίγω λοιπόν το Nokia Software Updater όπου μου ζητάει να το κάνει αναβάθμιση . Είχα την 2.6.6. Κάνει λοιπόν αναβάθμιση όλα ok και με το που βάζω την συσκευή μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται !!! Κουφάθηκα . Εντωμεταξύ διπλα μου έβγαλε την έκδοση που φοράει το κινητό όμως δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί μου βγάζει το μήνυμα ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται !!! Εχετε αντιμετώπιση κάτι παρόμοιο μετά από αναβάθμιση του Nokia Software Updater η μονο σεμενα έγινε αυτό ??? :X
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα το Nokia Software Updater 2.6.6 . Με το που άνοιξα το πρόγραμμα αναγκαστικά έπρεπε να κάνει αναβάθμιση αλλιώς δεν λειτουργούσε. Πέρασε την 3.0.495 .
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εχω δωρεαν 100ΜΒ απο την συνδεση μου cosmote

 

υπαρχει καποιο προγραμμα που να με ενημερωνει για την καταναλωση των ΜΒ;

 

στο lg εχω το 3g watchdog

 

ξερετε κατι αντιστοιχο για το Ε52;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...