Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να μπεις απ'τον ιστό στο 0.facebook.com ή στο m.facebook.com?

 

για το 0.facebook μου γραφει οτι δεν το υποστηριζει ο παροχος μου

 

για το m.facebook.com έχω παλι το ιδιο προβλημα

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου εδινε επιλογη να κατεβασω εναν σελιδοδεικτη για το Ε52

κ μετα απο 2-3 προσπαθειες εκανε log in

 

 

κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω

 

οταν μπαινω στην εκθεση να δω φωτογραφιες θα πρεπει να εχω το κινητο οριζοντια κ οχι καθετα γιατι αλλαζει η φορα της οθόνης

 

επισης τωρα που περασα την νεα εκδοση λογισμικού, οταν εχω sms στην οθόνη εμφανιζεται περα απο την ειδοποιηση οτι εχω μηνυμα κ το ονομα του αποστολεα με τον αριθμό του

 

αυτο αλλάζει;εψαξα στις ρυθμίσεις των μηνυματων αλλα δεν βρήκα κατι

 

ευχαριστω για την βοηθεια

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ που αφορούσαν κάρτες μνήμης, μεταφέρθηκαν στο ανάλογο θέμα.

 

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Τι μπορεί να αφαιρέσει κανεις απο την μνημη του τηλεφώνου ωστε να απελευθερώσει οσο γινεται περισσότερη μνήμη; Εκτός απο το ιστορικό του ιστού που το έκανα ηδη και κέρδισα 2-3 MB μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανεις πως συγχρονιζω τους σελιδοδεικτες του Mozilla του υπολογιστη μου με το Ε52? εχω δοκιμασει μεσω ovi suite, αλλα δε βλεπω αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω από τον Μάη και μέχρι προχτές ήμουν υπέρ-ευχαριστημένος αλλά από τότε έχω πρόβλημα με την φόρτιση !!!

Από προχτές βάζω τον φορτιστή και φορτίζει για ελάχιστα δευτερόλεπτα και μετά σταματάει η φόρτιση λέγοντας να βγάλω τον φορτιστή για εξοικονόμηση ενέργειας μπλα μπλα ... τα κλασσικά που έλεγε όταν το είχες φορτίσει πλήρως και άφηνες λίγο παραπάνω τον φορτιστή συνδεδεμένο.

Να σημειώσω ότι τον τελευταίο μήνα :

- δεν έκανα αναβάθμιση (fw 033.002)

- δεν έκανα εγκατάσταση οποιοδήποτε προγράμματος

- η μπαταρία λειτουργούσε στους κανονικούς της ρυθμούς

μέχρι πριν από 2 μέρες όλα αυτά.

Επίσης το κινητό φαίνεται να είναι το ίδιο (ελάχιστα) φορτισμένο (πάντα δείχνει μόνο μία μπάρα) είτε φορτίζει ανοικτό είτε κλειστό.

Με το καλώδιο usb δεν φορτίζει καν... Λογικό μάλλον εφόσων γενικά φορτίζει ελάχιστα και μάλιστα όταν τελειώνει η "υποτιθέμενη" φόρτιση αμέσως ενεργοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Το πρόβλημα της φόρτισης παρουσιάστηκε ακριβώς μόλις έκλεισα 6 μήνες με το κινητό,

- Τυχαίο ..;;;; (βλέπε εγγύηση μπαταριών = 6 μήνες και λοιπά ..)

- Ελπίζω ναι... !

 

επαναφορά εργοστασιακών δεν δοκίμασα ακόμα, πρέπει να σημειώσω κάπου τις ρυθμίσεις μου πρώτα.

 

Λέτε να φταίει η μπαταρία; Παίζει με soft ή hard reset (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385) να φτιάξει ;

 

Ενημερώνω πως πριν μερικές μέρες αντιμετώπισα την εξής κατάσταση. Πηγαίνοντας να φορτίσω το κινητό, ανακαλύπτω μετά από κανένα δίωρο πως η φόρτιση δεν γίνεται. Βάζω δεύτερο φορτιστή, τίποτα. Η ίδια απραξία και με το usb καλώδιο δια μέσου pc.Τελικά το πρόβλημα λύθηκε και αποφεύχθηκε η επίσκεψη στο service με το απλό restart της μπαταρίας...Το κινητό φόρτισε μετά κανονικά και μέχρι σήμερα κανένα άλλο πρόβλημα....:)

επειδή έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία του λοιπόν αυτές τις μέρες ψάχνω λύσεις και είδα το παραπάνω μήνυμα.

ξέρει κανείς πως κάνω "το απλό restart της μπαταρίας" ;;;;

μήπως ο ion83 εννοεί να βγάλουμε για κάποιο χρονικό διάστημα την μπαταρία εκτός κινητού πχ 5 λεπτά ;; το έχω κάνει και αυτό και τζίφος...

 

Υ.Γ. :

- ούτε με τον αντάπτορα για παλιό φορτιστή φορτίζει

- και χωρίς την κάρτα μνήμης δοκίμασα, τπτ ακόμα ...

 

Υ.Γ 2 :

- με hard ή soft reset δεν άλλαξε απολύτως τίποτα ! :(

Edited by gourgi
Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αγορασα προχτες απο ενα καταστημα wind μια καρτα microsdhc 8gb class 2

 

το προβλημα ειναι, (επειτα απο πολλες προσπαθειες με τον τεχνικο του καταστηματος της wind σημερα),οτι ενω την βλεπει σαν καρτα μνημης με χωρητικοτητα 7,4gb οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη, η καρτα ειναι σαν να μην υπαρχει κ στο κινητο βγαζει το μηνημα οτι η καρτα ειναι κατεστραμενη.

 

επισης οταν παω πχ να τραβηξω μια φωτο μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα μνημης, και επειτα μου βγαζει συνεχεια οτι η καρτα ειναι κατεστραμενη

 

ο μονος τροπος να περασω δεδομενα ειναι μεσω ανταπτορα, αλλα και παλι οταν την τοποθετω στο κινητο και μπαινω στην καρτα, ενω η χωρητικοτητα εχει μειωθει, δεν μου εμφανιζει τα δεδομενα

 

επισης δεν με αφηνει να κανω μετονομασια της καρτας και δεν μου δινει επιλογη διαμορφωσης

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δεδομένα στην κάρτα μνήμης βάλε την στο κινητό και κάνε hard format μέσα από την συσκευή. Μετά δοκίμασε ξανά να κάνεις τα ίδια πράγματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω από τον Μάη και μέχρι προχτές ήμουν υπέρ-ευχαριστημένος αλλά από τότε έχω πρόβλημα με την φόρτιση !!!

Από προχτές βάζω τον φορτιστή και φορτίζει για ελάχιστα δευτερόλεπτα και μετά σταματάει η φόρτιση λέγοντας να βγάλω τον φορτιστή για εξοικονόμηση ενέργειας μπλα μπλα ... τα κλασσικά που έλεγε όταν το είχες φορτίσει πλήρως και άφηνες λίγο παραπάνω τον φορτιστή συνδεδεμένο.

Να σημειώσω ότι τον τελευταίο μήνα :

- δεν έκανα αναβάθμιση (fw 033.002)

- δεν έκανα εγκατάσταση οποιοδήποτε προγράμματος

- η μπαταρία λειτουργούσε στους κανονικούς της ρυθμούς

μέχρι πριν από 2 μέρες όλα αυτά.

Επίσης το κινητό φαίνεται να είναι το ίδιο (ελάχιστα) φορτισμένο (πάντα δείχνει μόνο μία μπάρα) είτε φορτίζει ανοικτό είτε κλειστό.

Με το καλώδιο usb δεν φορτίζει καν... Λογικό μάλλον εφόσων γενικά φορτίζει ελάχιστα και μάλιστα όταν τελειώνει η "υποτιθέμενη" φόρτιση αμέσως ενεργοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Το πρόβλημα της φόρτισης παρουσιάστηκε ακριβώς μόλις έκλεισα 6 μήνες με το κινητό,

- Τυχαίο ..;;;; (βλέπε εγγύηση μπαταριών = 6 μήνες και λοιπά ..)

- Ελπίζω ναι... !

 

επαναφορά εργοστασιακών δεν δοκίμασα ακόμα, πρέπει να σημειώσω κάπου τις ρυθμίσεις μου πρώτα.

 

Λέτε να φταίει η μπαταρία; Παίζει με soft ή hard reset (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385) να φτιάξει ;

 

 

επειδή έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία του λοιπόν αυτές τις μέρες ψάχνω λύσεις και είδα το παραπάνω μήνυμα.

ξέρει κανείς πως κάνω "το απλό restart της μπαταρίας" ;;;;

μήπως ο ion83 εννοεί να βγάλουμε για κάποιο χρονικό διάστημα την μπαταρία εκτός κινητού πχ 5 λεπτά ;; το έχω κάνει και αυτό και τζίφος...

 

Υ.Γ. :

- ούτε με τον αντάπτορα για παλιό φορτιστή φορτίζει

- και χωρίς την κάρτα μνήμης δοκίμασα, τπτ ακόμα ...

 

Υ.Γ 2 :

- με hard ή soft reset δεν άλλαξε απολύτως τίποτα !:(

Είναι κλασικό πρόβλημα με πολλές από τις παρτίδες των E52, δυστυχώς.

Στείλε τη συσκευή στο service και θα σου αντικαταστήσουν την πλακέτα.

Έχε υπόψη σου ότι θα μείνεις χωρίς συσκευή για περίπου ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δεδομένα στην κάρτα μνήμης βάλε την στο κινητό και κάνε hard format μέσα από την συσκευή. Μετά δοκίμασε ξανά να κάνεις τα ίδια πράγματα.

 

το δοκιμασα

τα ιδια κανει

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα

τα ιδια κανει

Για δοκίμασε να κάνεις hard format και μέσα από το pc σου. Αν δεν αλλάξει κάτι τότε πήγαινε την πίσω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις hard format και μέσα από το pc σου. Αν δεν αλλάξει κάτι τότε πήγαινε την πίσω.

 

δεν διορθωθηκε το προβλημα

την πηγα πισω

 

δοκιμασαμε μια αλλη καρτα

δουλεψε, αλλα οταν μετα προσπαθησα να περασω τα δεδομενα της προηγουμενης καρτας αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα

 

εκανα φορματ αλλα τπτ

 

να προσθεσω οτι η καρτα που μου εδωσαν ειχε μεσα καποιους φακελους

 

μετα το φορματ τους περασα ξανα στη καρτα (τους ειχα αποθηκευσει στον υπολογιστη) αλλα κ παλι δεν δουλευει

 

δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος

 

δεν ειναι η πρωτη φορα που αλλαζω καρτα στο κινητο μου

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος ένα ενσύρματο handsfree με μονό ακουστικό που να έχει καλή και δυνατή απόδοση (πλην αυτό της Nokia που έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά και η απόδοσή τους είναι κακή);
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν διορθωθηκε το προβλημα

την πηγα πισω

 

δοκιμασαμε μια αλλη καρτα

δουλεψε, αλλα οταν μετα προσπαθησα να περασω τα δεδομενα της προηγουμενης καρτας αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα

 

εκανα φορματ αλλα τπτ

 

να προσθεσω οτι η καρτα που μου εδωσαν ειχε μεσα καποιους φακελους

 

μετα το φορματ τους περασα ξανα στη καρτα (τους ειχα αποθηκευσει στον υπολογιστη) αλλα κ παλι δεν δουλευει

 

δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος

 

δεν ειναι η πρωτη φορα που αλλαζω καρτα στο κινητο μου

 

Μπορεί να έχεις κάποια αρχεία στη προηγούμενη κάρτα που να δημιουργούν το πρόβλημα. Δοκίμασε να τα αντιγράψεις λιγα λίγα, ώστε να μπορέσεις να εντοπήσεις τα προβληματικά ή Πήγαινε σε ένα NokiaCare να στο ελέγξουν ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα ! Η εως τώρα πολυ ευτυχισμενη συμβιωση με το Ε52 διακοπηκε αποτομα μιας και το πληκτρολογιο δεν ανταποκρινεται ( ενω αναβουν τα λαμπακια ) και δε μπορω να κανω τπτ

Εχετε ιδεα τι μπορει να ειναι?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου κόλλησε. Δοκίμασες να το κλήσεις βγάζοντας την μπαταρία ?
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά μέσα στο τελευταίο δίμηνο το κινητό έκλεισε ενώ το χρησιμοποιούσα και έκτοτε δεν ξανανοιξε...

 

Το πήγα στη νοκια και το πήγαν εξωτερικό λέγοντας μου ότι κάποιο πρόβλημα είχε η πλακέτα και την έφτιαξαν... Τώρα όμως που το έκανε και δεύτερη φορά; Θα μπορούσα να ζητήσω να μου αλλάξουν τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις να σου αλλάξουν τη συσκευή.

Από προσωπική μου εμπειρία μου αντικατέστησαν τη πλακέτα σε Ν95 μαζί με το σκελετό και άλλο ΙΜΕΙ από μόνη τους, σε επαναλαμβανόμενο πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά μέσα στο τελευταίο δίμηνο το κινητό έκλεισε ενώ το χρησιμοποιούσα και έκτοτε δεν ξανανοιξε...

 

Το πήγα στη νοκια και το πήγαν εξωτερικό λέγοντας μου ότι κάποιο πρόβλημα είχε η πλακέτα και την έφτιαξαν... Τώρα όμως που το έκανε και δεύτερη φορά; Θα μπορούσα να ζητήσω να μου αλλάξουν τη συσκευή;

 

Φυσικα χωρις προβλημα.

Απλα θα φυγει εξωτερικο και θα αντικατασταθει με νεα συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ παίζει κάτι και πάμε ν'ανοίξουμε κάποια άλλη εφαρμογή πχ. το menu σταματάει και επανέρχεται μόνο αν ξαναεπιστρέψουμε στο "Real player"! Με τη μουσική ας πούμε δε συμβαίνει αυτό.

Το'χω αντιμετωπίσει και στο 6710 navigator...

Μπορεί ν'αλάξει ή μήπως υπάρχει κάποια καλύτερη εναλακτική;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα χωρις προβλημα.

Απλα θα φυγει εξωτερικο και θα αντικατασταθει με νεα συσκευη.

 

Πάντως εμένα που είχε διάφορα προβλήματα μου άλλαξαν σε διαφορετικούς χρόνους:

1) Πλακέτα (διαφορετικό IMEI)

2) Keypad (όχι πληκτρολόγιο αλλά το κύκλωμα πάνω στο οποίο πατάει το πληκτρολόγιο)

3) Οθόνη

ίσως και κάτι άλλο που δε θυμάμαι, αλλά συσκευή δεν μου αντικατέστησαν.

 

Ουσιαστικά είναι άλλο κινητό, όμως πιστεύω ότι το να σου αλλάξουν ολόκληρη τη συσκευή, για ένα συγκεκριμένο πρόβλημα, είναι πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να κατεβάσω επισυναπτώμενα αρχεία απ'το site http://www.grtones.com αλλά εμφανίζεται μόνο μια καινή σελίδα!

Κ'έχω κάνει είδη επιτυχώς login...

Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα του σαιτ είναι. Μου το κάνει και εμένα από τον υπολογιστή. Λογικά θα το φτιάξουνε. Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...