Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες απο αναπαραγωγη ηχου πως τα παει διοτι σκεφτομε να το αγορασω και να το χρησιμοποιω και ως auxiliary για το αυτοκινιτο....

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες απο αναπαραγωγη ηχου πως τα παει διοτι σκεφτομε να το αγορασω και να το χρησιμοποιω και ως auxiliary για το αυτοκινιτο....

 

Απιστευτο,ετσι το λειτουργω.

Και για να φανταστεις εχω και iphone και το Ε52 ειναι απαιχτο.

Θα το χαρεις πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει το Ε52 και έχει φάει τρελό κόλλημα: Του αναβοσβήνει το εικονίδιο των μηνυμάτων (ο κίτρινος φάκελος) ενώ δεν έχει κανένα e-mail ή γραπτό ή φωνητικό μήνυμα στα εισερχόμενα. Έριξα μια ματιά στο εγχειρίδιο του τηλεφώνου αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κανείς περισσότερα;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει το Ε52 και έχει φάει τρελό κόλλημα: Του αναβοσβήνει το εικονίδιο των μηνυμάτων (ο κίτρινος φάκελος) ενώ δεν έχει κανένα e-mail ή γραπτό ή φωνητικό μήνυμα στα εισερχόμενα. Έριξα μια ματιά στο εγχειρίδιο του τηλεφώνου αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κανείς περισσότερα;

Αναβοσβήνει το φακελάκι επειδή είναι γεμάτη η κάρτα sim από μηνύματα. Θα πάει Μηνύματα > Επιλογές > Φάκελος sim (ή μηνύματα sim) και θα τα σβήσει από εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγο το τηλεφωνο .... αλλα εχω σπαστει ηδη:mad:. Παρολο που εχουν περασει απειρα symbian αυτο μου σπαει τα νευρα.

 

Το σκαλισα πολυ αλλα δεν βρισκω πως κλειδωνει!!! και πως γινεται η ρυθμιση για το αυτοματο κλειδωμα.

 

Και δευτερον δεν αναβει το π[ληκτρολογιο :worry: . Νομιζα οτι εχει να κανει με τον αισθητηρα φωτος , αλλα τον καλυψα και παλυ δεν γινεται τιποτα!!

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει ..... μη φυγει απ το παραθυρο καινουριο κινητο:X

 

 

EDIT

Για το κλειδωμα το βρηκα :O , αν μπορει καποιος ας μου απαντησει για το φωτισμο πληκτρολογιου.

Edited by stendor
ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγο το τηλεφωνο .... αλλα εχω σπαστει ηδη:mad:. Παρολο που εχουν περασει απειρα symbian αυτο μου σπαει τα νευρα.

 

Το σκαλισα πολυ αλλα δεν βρισκω πως κλειδωνει!!! και πως γινεται η ρυθμιση για το αυτοματο κλειδωμα.

 

Και δευτερον δεν αναβει το π[ληκτρολογιο :worry: . Νομιζα οτι εχει να κανει με τον αισθητηρα φωτος , αλλα τον καλυψα και παλυ δεν γινεται τιποτα!!

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει ..... μη φυγει απ το παραθυρο καινουριο κινητο:X

 

Το πληκτρολόγιο κλειδώνει με αριστερό και δεξί softkey.

 

Για αυτόματο κλείδωμα, πας στο Control Panel, General, Security.

 

Όσον αφορά τον φωτισμό πληκτρολογίου, είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο κλειδώνει με αριστερό και δεξί softkey.

 

Για αυτόματο κλείδωμα, πας στο Control Panel, General, Security.

 

Όσον αφορά τον φωτισμό πληκτρολογίου, είσαι σίγουρος;

 

Το κλειδωμα οκ.

 

Ο φωτισμος πληκτρολογιου οντως τελικα εχει να κανει με τον αισθητηρα. Το καλυψα αρκετη ωρα και αναψε. Το κακο ειναι οτι επειδη εχω το ασημι χρωμα και τα γραμματα στα πληκτρα ειναι ασπρα , αν δεν φενεται ο φωτισμος , τοτε ειναι πολυ δισδιακριτα.

Υπαρχει καποιο προγραμμα απενεργοποιησης του αισθητηρα?

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Το κλειδωμα οκ.

 

Ο φωτισμος πληκτρολογιου οντως τελικα εχει να κανει με τον αισθητηρα. Το καλυψα αρκετη ωρα και αναψε. Το κακο ειναι οτι επειδη εχω το ασημι χρωμα και τα γραμματα στα πληκτρα ειναι ασπρα , αν δεν φενεται ο φωτισμος , τοτε ειναι πολυ δισδιακριτα.

Υπαρχει καποιο προγραμμα απενεργοποιησης του αισθητηρα?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, αλλά γιατί να τον απενεργοποιήσεις; Τι σου έφταιξε; :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, αλλά γιατί να τον απενεργοποιήσεις; Τι σου έφταιξε; :p

 

Για να ειναι αναμενο το πληκτρολογιο , για να μπορω να βλεπω τα γραμματα :rolleyes:

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Για να ειναι αναμενο το πληκτρολογιο , για να μπορω να βλεπω τα γραμματα :rolleyes:

 

Αν παίξεις λίγο με την γωνία του κινητού σου όταν το κρατάς, θα δεις ότι δεν είναι πρόβλημα, τα γράμματα φαίνονται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε babis5570 ρίχνουμε και μια ματιά στο manual (νομίζω). Το κινητό είναι μια χαρά και δεν θέλει πέταγμα από το παράθυρο :lol: επειδή δεν μπορούμε να βρούμε από που κλειδώνει. Το manual , το manual!
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε babis5570 ρίχνουμε και μια ματιά στο manual (νομίζω). Το κινητό είναι μια χαρά και δεν θέλει πέταγμα από το παράθυρο :lol: επειδή δεν μπορούμε να βρούμε από που κλειδώνει. Το manual , το manual!

 

Νταξ ρε φιλε , εστειλα αμεσως μυνημα οτι το βρηκα , μη βαρατε :D:D:D:D.

 

Παντως το προβλημα με το πληκτρολογιο να μην φωτιζεται ( και δεν βρισκω πουθενα καμια ρυθμιση :wacko:) και το καπακι που παιζει με εχει εκνευρισει.

Ειδικα το καπακι της μπαταριας εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ή εγω επεσα σε ελλ/κο? αμα ειναι να το επιστρεψω (αν και δεν νομιζω να δεχτουν αλλαγη για κατι τετοιο)

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως ειναι ο κωδικος ασφαλειας ? αλλαξα καρτα σιμ και μου ζηταει κωδικο κλειδωματος του βαζω τα γνωστα 1234 12345 και δεν τα παιρνει βοηθεια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως ειναι ο κωδικος ασφαλειας ? αλλαξα καρτα σιμ και μου ζηταει κωδικο κλειδωματος του βαζω τα γνωστα 1234 12345 και δεν τα παιρνει βοηθεια

Από το εργοστάσιο είναι 12345 αν δεν τον έχεις αλλάξει. Προσοχή όμως, αν τον βάλεις μερικές φορές λάθος τότε κλειδώνει και για αρκετά λεπτά δεν παίρνει ούτε τον σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το προβλημα με το πληκτρολογιο να μην φωτιζεται ( και δεν βρισκω πουθενα καμια ρυθμιση :wacko:) και το καπακι που παιζει με εχει εκνευρισει.

Ειδικα το καπακι της μπαταριας εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ή εγω επεσα σε ελλ/κο? αμα ειναι να το επιστρεψω (αν και δεν νομιζω να δεχτουν αλλαγη για κατι τετοιο)

Για το καπάκι ίσως να έπεσες σε ελαττωματικό αλλά το πολύ πολύ βάλε ένα φύλο χαρτί μεταξύ αυτού και της μπαταρίας.;)

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ρε φιλε , εστειλα αμεσως μυνημα οτι το βρηκα , μη βαρατε :D:D:D:D.

 

Παντως το προβλημα με το πληκτρολογιο να μην φωτιζεται ( και δεν βρισκω πουθενα καμια ρυθμιση :wacko:) και το καπακι που παιζει με εχει εκνευρισει.

Ειδικα το καπακι της μπαταριας εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ή εγω επεσα σε ελλ/κο? αμα ειναι να το επιστρεψω (αν και δεν νομιζω να δεχτουν αλλαγη για κατι τετοιο)

 

Ίσα ίσα, είναι πολύ συνηθισμένο. Λίγο χαρτάκι από μέσα και θα είσαι ΟΚ. ;)

 

Α, και μην το πετάξεις από το παράθυρο, το κινητό είναι πραγματικά καλό. Αν πάντως επιμένεις, πες μου που μένεις να είμαι από κάτω, δεν θα με χάλαγε ένα δεύτερο. :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως απενεργοποιουμε το εμαιλ?το ρυθμισα και μου ερχοντε καθε μερα 2 3 και ποσο με χρεωνουν?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πριν απο λιγο πεθανε.

ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ.

Το κινητο ειχε πολλα προβληματα απο την αρχη και ειμαι 100000% σιγουρος οτι αν το παω στην ΝΟΚΙΑ μονο τα νευρα μου θα σπασουν.

Το κινητο το αγορασα πριν απο 3 μηνες, και το εχω παντα σε θηκη, το προσεχω σαν τα ματια μου.

Για μενα αποτελει εργαλειο αναποσπαστο για την δουλεια μου. Αυτη την στιγμη ειμαι σε "αδεια" και δεν εχω τηλ να κανω αυτα που θελω.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ θεωρουσα οτι χαρης αυτο δεν χρειαζομαι laptop για email κ wifi.

Αρνειται να δει την οποιαδηποτε SIM πραγμα που το εκανε στη αρχη με το πρωτο αναμα και με την τοτε SIM που ειχα. Πιστευα οτι εφταιγε η SIM και πηγα και την αλλαξα στην Wind το οποιο ελυσε φαινομενικα και το προβλημα.Απο τοτε ομοως παρατηρησα οτι λειτουργουσε μονο με την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ sim ενω απο σημερα δεν δουλευει πλεον με καμια απολυτως sim.

 

Δεν ξαναπαιρνω ΝΟΚΙΑ.

 

ΠΟΤΕ.

Edited by Quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν φορτιζει,στα καλα καθουμενα το επιασε και δεν φορτιζει,βαζω το φορτιστη και δεν κανει τιποτα,αν το κλείσω κανει οτ φορτιζει αλλα αφαιροντας τον φορτιστη συνεχιζει να δειχνει οτι φορτιζει.

Μολις βγαλω την μπαταρια και την ξαναβαλω βλεπω οτι δεν φορτισε καθολου.

Εχω κανει hard reset, εχω βγαλει την καρτα μνημης, τα ιδια.

Το εχει παθει κατα καιρους και 4 ακομα συναδελφων οπου ολοι πηγαν Νοκια care.

 

ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ!!!

 

Γυρναω παλι στο Ν80 που τοσα χρονια δεν εχει παθει τιποτα

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 γιατί δε το πάτε στη νοκια? Το δικό μου πάλι λειτουργεί απροβλημάτιστα και αν δείτε και προηγούμενες σελίδες όταν το είχα πρωτοπάρει έπεσε πάνω του σιρόπι :lol:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μωρε θα το παω απλα μετα απο 10 εργασιμες που θα κανω τη δουλεια μου και με το Ν80 βαριεμαι να ξανακανω το τηλεφωνο οπως πριν.

Μην ξεχασω να πω οτι και εμενα απροβληματιστα δουλευε μεχρι που . . .

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει ότι στο E52 υπάρχουν προβληματικές παρτίδες (μερικά έχουν bug στον επεξεργαστή) και στην περίπτωση αυτή το πας στη Nokia και σου το αλλάζουν. Μην το πάτε τώρα, είναι κλειστά και θα ανοίξουν το Σεπτέμβριο πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι πράγματι παίζει. Όμως δε θα έλεγα ότι είναι ακριβώς πρόβλημα. Μάλλον είναι σχεδιασμένο έτσι... Οπότε δε νομίζω να φτιαχτεί αν το πας πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...