Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πείτε ρε παιδιά εσείς που το έχετε, για 240 ευρώπουλα αξίζει να το τσιμπήσω;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε ρε παιδιά εσείς που το έχετε, για 240 ευρώπουλα αξίζει να το τσιμπήσω;

 

Αν σε ενδιαφερουν τα χαρακτηριστικα του αυριο πρωι παρτο.

Ειναι εργαλειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά εσείς που το έχετε, για 240 ευρώπουλα αξίζει να το τσιμπήσω;

 

Είναι και μαμώ τα κινητά. Αν ήταν και slide θα ήταν ότι καλύτερο (τουλάχιστον για μένα). Πάρτο σίγουρα και δεν θα το μετανιώσεις. Αν θες πες για πιο άλλο σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα slide, το W595 και θέλω να τα αποφύγω. Σκέφτομαι επίσης το Jet, σε αυτή την κατηγορία τιμής, καθώς και το Ε66 (αν και slide), το οποίο χάνει στην CPU.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα slide, το W595 και θέλω να τα αποφύγω. Σκέφτομαι επίσης το Jet, σε αυτή την κατηγορία τιμής, καθώς και το Ε66 (αν και slide), το οποίο χάνει στην CPU.

Καμμία σχέση το w595 με το Ε52. Το ένα κλειστό λειτουργικό το άλλο symbian με πολλά προγράμματα να το "φορτώσεις", όσο για το Ε66 επειδή και εγώ το "κοιτούσα" επειδή είναι "παλιό" το απέρριψα. Το Ε52 έχει και πολλά προγράμματα έτοιμα εγκατεστημένα από την "μαμά". Πάρτο και θα με θυμηθείς. To JET επίσης και αυτό κλειστό λειτουργικό έχει.

 

Παιδιά εγώ δε βρίσκω πουθενά την 034 πουθενά, όπου και να ψάξω...μήπως την απέσυραν? Γνωρίζετε κάτι? Τώρα έχω 033-002....

Άμα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή θα σου κάνει μόνος του την αναβάθμιση, θεωρώ!

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζει πάνω από την 033...Και αν ψάξω με το κωδικό του κινητού μου βγάζει μόνο μέχρι 033...Μήπως τελικά ανάλογα και την έκδοση του κινητού/χώρα κυκλοφορίας βγάζει και διαφορετικά firmware updates? Το κινητό το πήρα από τη cosmote με ελληνικό μενου/πληκτρολόγιο κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Δε βάζει πάνω από την 033...Και αν ψάξω με το κωδικό του κινητού μου βγάζει μόνο μέχρι 033...Μήπως τελικά ανάλογα και την έκδοση του κινητού/χώρα κυκλοφορίας βγάζει και διαφορετικά firmware updates? Το κινητό το πήρα από τη cosmote με ελληνικό μενου/πληκτρολόγιο κτλ...

Στο πρώτο μήνυμα τους θέματος υπάρχουν τα Ελληνικά product codes. Αν το δικό σου product code είναι διαφορετικό πάει να πει ότι έχεις product code της cosmote για το οποίο ίσως να μην είναι διαθέσιμη η τελευταία έκδοση λογισμικού. Για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού για το δικό σου product code πήγαινε στο παρακάτω link http://europe.nokia.com/A4577224 και γράψε το product code.

 

Επίσης θα παρακαλούσα να μην συγκρίνετε συσκευές στο παρών θέμα αλλά να επικεντρωθεί η κουβέντα στο Ε52. Για συγκρίσεις ή επιλογές συσκευών υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση το w595 με το Ε52. Το ένα κλειστό λειτουργικό το άλλο symbian με πολλά προγράμματα να το "φορτώσεις", όσο για το Ε66 επειδή και εγώ το "κοιτούσα" επειδή είναι "παλιό" το απέρριψα. Το Ε52 έχει και πολλά προγράμματα έτοιμα εγκατεστημένα από την "μαμά". Πάρτο και θα με θυμηθείς. To JET επίσης και αυτό κλειστό λειτουργικό έχει.!

 

Ξέρω όλες τις διαφορές που έχουν (είμαι ψαγμένος!) :p

 

Τώρα αποφάσισα να μην δώσω πάρα πολλά για κινητό και αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στο Ε52 και το Jet, γι' αυτό ρώτησα αν κατά τη γνώμη σας αξίζει σε αυτή την τιμή (καινούριο πάντα).

 

ΥΓ: Sorry stendor, δεν θα ξαναγίνει! :)

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μήνυμα τους θέματος υπάρχουν τα Ελληνικά product codes. Αν το δικό σου product code είναι διαφορετικό πάει να πει ότι έχεις product code της cosmote για το οποίο ίσως να μην είναι διαθέσιμη η τελευταία έκδοση λογισμικού. Για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού για το δικό σου product code πήγαινε στο παρακάτω link http://europe.nokia.com/A4577224 και γράψε το product code.

 

Σωστός, τώρα ξεκαθάρισε το θέμα. Έχεις δίκιο, το δικό μου είναι της Cosmote με άλλο serial για το κινητό.Και υπάρχει έκδοση μέχρι 033-002. Μπορώ να βάλω ωστόσο άλλο firmware? Ή και να γίνεται να μη το δοκιμάσω?Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, τώρα ξεκαθάρισε το θέμα. Έχεις δίκιο, το δικό μου είναι της Cosmote με άλλο serial για το κινητό.Και υπάρχει έκδοση μέχρι 033-002. Μπορώ να βάλω ωστόσο άλλο firmware? Ή και να γίνεται να μη το δοκιμάσω?Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ!

Αν θες να περάσεις το τελευταίο διαθέσιμο λογισμικό (034.001) θα πρέπει ν' αλλάξεις product code με το παρακάτω τρόπο Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να περάσεις το τελευταίο διαθέσιμο λογισμικό (034.001) θα πρέπει ν' αλλάξεις product code με το παρακάτω τρόπο Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

Μόλις το έκανα, αλλά έχω ένα πρόβλημα, μου κρασάρει το πρόγραμμα για gps οvi maps! Δε μπορώ να καταλάβω γιατί, το ανοίγω και μετά από 5 sec κλείνει μόνο του με το έτσι θέλω χωρις κάποιο μνμ κτλ....

Μπορώ να κάνω downgrade έκδοσης? Η ξέρετε τι παίζει με αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τηλέφωνο μου έχει σπάσει τα νεύρα, τελικά του έκανα hard reset, παίζει το gps τώρα αλλά δε παίζουν με τπτ τα email... Τελικά αν κάτι λειτουργεί καλά δε πρέπει να το πειράζεις...Αν και με την 034 βελτιώθηκε η απόκριση...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Στις "παγκόσμιες ρυθμίσεις" θα επιλέξεις είτε το ασύρματο δίκτυο που θες να συνδέεται αποκλειστικά για να λαμβάνεις τα mail σου ή την επιλογή "ερώτηση πάντα" ώστε να σε ρωτάει κάθε φορά που να συνδεθεί (στην περίπτωση που για παράδειγμα έχεις ασύρματο και στο σπίτι και στη δουλειά);)

 

Φίλε TomTom44, αναβαθμίστηκα, σήμερα στην v.034.001.

Στην οθόνη αναμονής, είχα τη συντόμευση για το GMAIL. Πατώντας το, με ρώτησε για το σημείο πρόσβασης, όπως πάντα, επέλεξα το WLAN του σπιτιού μου, συνδέθηκε, τσέκαρε τα emails, και πατώντας "Επιλογές>Έξοδος", έκλεισε το πρόγραμμα, κανονικά.

Κάποια στιγμή, πάτησα το κουμπί, δεξιά από το navigation button, με το φακελάκι, και μου έβγαλε μύνημα, ότι δεν έχει οριστεί γραμματοκιβώτιο! (ενώ, παλιά, μου άνοιγε το Gmail!). Έκανα τις ρυθμίσεις αυτόματα και θεώρησα ότι όλα θα πήγαιναν κατ' ευχήν. Ακολούθως, μπήκα πάλι στο Gmail και διαπίστωσα, ότι πλέον δε με ρωτάει για το επιθυμητό σημείο πρόσβασης, αλλά ούτε υπάρχει και η επιλογή που αναφέρεις παραπάνω "ερώτηση πάντα", στις παγκόσμιες ρυθμίσεις.

Ξέρεις τι παίζει; Γιατί, πλέον, δε μου ζητά να επιλέγω, κάθε φορά, το σημείο πρόσβασης; Φοβάμαι ότι αν είμαι κάπου μακρυά από το σπίτι, το κινητό θα προσπαθήσει να συνδεθεί στο ορισμένο WLAN του σπιτιού μου, κι αφού δεν το βρει, θα συνδεθεί μέσω Web Vodafone, το οποίο είναι δεύτερο στη σειρά προτεραιότητας σημείο πρόσβασης, χρεώνοντάς με. :cry:

Έχουν αλλάξει, πιστεύω, τα settings του γραμματοκιβωτίου, στην v.034.001...

Πού σε πονεί και πού σε σφάζει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να επιλέγω γρήγορα και εύκολα αν θα είμαι σε 3g δίκτυα ή gsm? Δλδ να βγάλω καμιά συντόμευση ή με αλλαγή προφίλ/κάτι τέτοιο? Το ρωτώ για αν ταξιδεύω να μην έχω το κλασσικό πρόβλημα με την απώλεια σήματος από μετάβαση κατά τη διάρκεια ομιλίας από 3g σε gsm...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Μόνο με τον κλασσικό τρόπο μέσα από τις Ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Μόνο με τον κλασσικό τρόπο μέσα από τις Ρυθμίσεις.

Ή με το προγραμματάκι Network Switcher:

http://www.megaupload.com/?d=GDX157WS

 

Ρυθμίζεις κατά την εγκατάσταση τουλάχιστον 2 modes σου χρειάζονται από τα 3 (Dual, UMTS, GSM) και κάθε φορά που πατάς το εικονίδιο κάνει εναλλαγή. Μπορείς μετά να το βάλεις και σε συντόμευση. Πολύ βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ε52 που πήρα από την cosmote.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές.

Προς το παρόν θεωρώ την επιλογή μου σωστή αν και δεν έχω κάτσει να το δω πολύ σχολαστικά το κινητό...

Μια όμως γρήγορη ερώτηση. Δοκίμασα να κάνω βιντεοκλήση και δεν μπορώ. Και το δεύτερο κινητό έχει κάμερα. Θέλει κάποες ρυθμίσεις στο κινητό ή πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι από την cosmote???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ε52 που πήρα από την cosmote.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές.

Προς το παρόν θεωρώ την επιλογή μου σωστή αν και δεν έχω κάτσει να το δω πολύ σχολαστικά το κινητό...

Μια όμως γρήγορη ερώτηση. Δοκίμασα να κάνω βιντεοκλήση και δεν μπορώ. Και το δεύτερο κινητό έχει κάμερα. Θέλει κάποες ρυθμίσεις στο κινητό ή πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι από την cosmote???

Πρέπει και τα δύο κινητά να έχουν σήμα 3G (να το γράφει κάτω από τις μπάρες του σήματος).

Link to comment
Share on other sites

Ή με το προγραμματάκι Network Switcher:

http://www.megaupload.com/?d=GDX157WS

 

Ρυθμίζεις κατά την εγκατάσταση τουλάχιστον 2 modes σου χρειάζονται από τα 3 (Dual, UMTS, GSM) και κάθε φορά που πατάς το εικονίδιο κάνει εναλλαγή. Μπορείς μετά να το βάλεις και σε συντόμευση. Πολύ βολικό.

 

To έβαλα στο Ε52, έβγαλα πιστοποιητικό από το (παράξενο) site, και τώρα προχωρά ένα βήμα παραπάνω, αλλά όταν πάει να τελειώσει η μπάρα εγκατάστασης, βγάζει σφάλμα, καμιά ιδέα τι παίζει πάλι!? edit: βγάζει τελικά κάπου εκεί στη μέση "αδύνατη η εγκατάσταση"

Edited by ergotelis
Link to comment
Share on other sites

To έβαλα στο Ε52, έβγαλα πιστοποιητικό από το (παράξενο) site, και τώρα προχωρά ένα βήμα παραπάνω, αλλά όταν πάει να τελειώσει η μπάρα εγκατάστασης, βγάζει σφάλμα, καμιά ιδέα τι παίζει πάλι!? edit: βγάζει τελικά κάπου εκεί στη μέση "αδύνατη η εγκατάσταση"

Μήπως έχεις πρόβλημα με το πιστοποιητικό σου; Χρειάζεται πιστοποιητικό 17 capabilities.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει και τα δύο κινητά να έχουν σήμα 3G (να το γράφει κάτω από τις μπάρες του σήματος).

 

έχουν και τα 2 κινητά σήμα 3G. σκέψου είμαι στον ίδιο χώρο με 2 κινητά με δυνατότητα βιντεοκλήσης και δεν μπορώ να καλέσω από το ένα στο άλλο. Λέει ότι δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο ή από το άλλο κινητό, αυτό το μήνυμα μου βγάζει... :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

έχουν και τα 2 κινητά σήμα 3G. σκέψου είμαι στον ίδιο χώρο με 2 κινητά με δυνατότητα βιντεοκλήσης και δεν μπορώ να καλέσω από το ένα στο άλλο. Λέει ότι δεν υποστηρίζεται από το δίκτυο ή από το άλλο κινητό, αυτό το μήνυμα μου βγάζει... :worry::worry:

 

ειναι ενεργοποιημενη η βιντεοκληση απο τον παροχο στις γραμμες των τηλεφωνων;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενεργοποιημενη η βιντεοκληση απο τον παροχο στις γραμμες των τηλεφωνων;

 

Ναι την έχω ενεργοποιήσει και στα 2 κινητά...

δεν ξέρω τι κάνω λάθος... δοκίμασα να πάρω και σε τρίτο κινητό και πάλι τα ίδια.

Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα κινητού?? η δεύτερη κάμερα δουλεύει και στα 2 κινητά κανονικότατα όταν πρόκειται για φώτο ή για βίντεο.

θα σπάσω το κεφάλι μου άλλα θα το βρω που θα πάει.... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω ενεργοποιήσει και στα 2 κινητά...

δεν ξέρω τι κάνω λάθος... δοκίμασα να πάρω και σε τρίτο κινητό και πάλι τα ίδια.

Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα κινητού?? η δεύτερη κάμερα δουλεύει και στα 2 κινητά κανονικότατα όταν πρόκειται για φώτο ή για βίντεο.

θα σπάσω το κεφάλι μου άλλα θα το βρω που θα πάει.... :lol::lol::lol:

 

Βαλε καρτα sim απο αλλο παροχο με ενεργοποιημενη την βιντεοκληση να βγεις απο την περιεργεια.

Ειναι πολυ :X:X:X:X αυτο που συμβαινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...