Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Α) Για να αποθηκευτούν τα αρχεία που λαμβάνεις από ΒΤ θα πρέπει να αλλάξεις την επιλογή αποθήκευσης μηνυμάτων και να επιλέξεις την κάρτα μνήμης. Αυτό θα γίνει πηγαίνοντας, Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση και θα επιλέξεις κάρτα μνήμης. Να ξέρεις όμως ότι με αυτή την αλλαγή και τα sms/mms θα αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης.

 

Β) Αν έχεις γενικά ενεργοποιημένη την περιστροφή οθόνης λογικά θα πρέπει να γυρνάει αυτόματα σε landscape. Μήπως μέσα στο μενού του ovi maps υπάρχει επιλογή για περιστροφή της οθόνης? Ας μας ενημερώσεις και κάποιος άλλος κάτοχος για το συγκεκριμένο.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση στο πρώτο σκέλος!!

Όσον αφορά στο δεύτερο, ενώ στο garmin με ενεργοποιημένη την περιστροφή οθόνης γυρνάει αυτόματα σε landscape, στους χάρτες δεν συμβαίνει το ίδιο. Επίσης έψαξα το μενού (και σε περίοδο πλοήγησης αλλά και το κυρίως) και δεν βρήκα κάποια ρύθμιση! Το κακό είναι ότι το κινητό ξαπλωμένο ταιριάζει στο τασάκι του αυτοκινήτου μου γάντι, αλλά όρθιο πουθενά και θα χρειαστώ βάση:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο για να βελτιωθεί το Τ9;

Μετά και την τελευταία αναβάθμιση, η κατάσταση δεν άλλαξε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα στο συγχρονισμό με το Ovi Suite? Στην προσπάθεια συχρονισμού μου στις επαφές, βγάζει error "80043bee"...

 

Επανέρχομαι στο παραπάνω πρόβλημα, έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο;

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Τις απομενες μερες θα εχω κι εγω το Ε52, μετα απο πολλα χρονια στα WM.

Ισως να χρειαστω την βοηθεια σας καπου καπου, οπως τωρα για παραδειγμα.

Μια ερωτηση. Ποιο προγραμμα πρεπει να εχω εγκατεστημενο στο PC, το Nokia PC suite η το Nokia Ovi Suite; Η μηπως και τα δυο; Ποιες ειναι οι διαφορες τους και που χρειαζετε το καθενα;

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Τις απομενες μερες θα εχω κι εγω το Ε52, μετα απο πολλα χρονια στα WM.

Ισως να χρειαστω την βοηθεια σας καπου καπου, οπως τωρα για παραδειγμα.

Μια ερωτηση. Ποιο προγραμμα πρεπει να εχω εγκατεστημενο στο PC, το Nokia PC suite η το Nokia Ovi Suite; Η μηπως και τα δυο; Ποιες ειναι οι διαφορες τους και που χρειαζετε το καθενα;

Ευχαριστω!

Προσωπικά έχω και τα δύο. Θεωρώ ότι με το ένα κάνεις save όλα του κινητού σου μόνο στον υπολογιστή σου, ενώ με το άλλο γίνονται save σε server της ΝΟΚΙΑ οπότε όπου και να είσαι μπορείς να τα ξαναπάρεις. Το "βλέπω" σαν save σε έναν άλλο εξωτερικό σκληρό. (Αν έχω καταλάβει λάθος πέστε το μου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Μου παρουσίασε ένα πρόβλημά με την καινούργια έκδοσή λειτουργικού το κινητό μας δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς .

Λοιπόν με το πάτημα του άμεσου πλήκτρου * για την ενεργοποίησή-απενεργοποιήση bluetooh κολλάει το κινητό και δεν ξεκολλάει με τίποτα παρά μόνο εάν βγάλω την μπαταρία .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Μου παρουσίασε ένα πρόβλημά με την καινούργια έκδοσή λειτουργικού το κινητό μας δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς .

Λοιπόν με το πάτημα του άμεσου πλήκτρου * για την ενεργοποίησή-απενεργοποιήση bluetooh κολλάει το κινητό και δεν ξεκολλάει με τίποτα παρά μόνο εάν βγάλω την μπαταρία .

 

Καλύτερα να ξαναπεράσεις μια φορά το update σε μενα δε το κάνει.

 

Σήμερα το καημένο το κινητό πρώτα έκανε μπάνιο με σιρόπι και μετά έφαγε μια πολύ καλή τούμπα, με αποτελεσμα να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ αλλαγή η πρόσοψη. Θα μπορούσα να παραγγείλω μέσω ebay αλλά λόγω ημερών ένας θεός ξέρει πότε θα έρθει. Έχει κανένας καμία πρόταση που μπορώ να βρω?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ξαναπεράσεις μια φορά το update σε μενα δε το κάνει.

 

Σήμερα το καημένο το κινητό πρώτα έκανε μπάνιο με σιρόπι και μετά έφαγε μια πολύ καλή τούμπα, με αποτελεσμα να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ αλλαγή η πρόσοψη. Θα μπορούσα να παραγγείλω μέσω ebay αλλά λόγω ημερών ένας θεός ξέρει πότε θα έρθει. Έχει κανένας καμία πρόταση που μπορώ να βρω?

Άμεσα στα Alpha Copy και γενικά σε χαμηλές τιμές....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα στα Alpha Copy και γενικά σε χαμηλές τιμές....;)

 

Θα το πάω τη δευτέρα, αλλά σε alpha copy ανάλογα το κατάστημα το βρήκα απο 17,5 έως 35Ε περίεργο ο καθένας τη δική του τιμή έχει...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω τη δευτέρα, αλλά σε alpha copy ανάλογα το κατάστημα το βρήκα απο 17,5 έως 35Ε περίεργο ο καθένας τη δική του τιμή έχει...

 

Εγώ στην θέση σου θα ρωτούσα να μάθω γιατί τέτοια απόκλιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω τη δευτέρα, αλλά σε alpha copy ανάλογα το κατάστημα το βρήκα απο 17,5 έως 35Ε περίεργο ο καθένας τη δική του τιμή έχει...

Από έρευνα που έχω κάνει, ο καθένας ανάλογα το χαρακτηρίζει σαν αξεσουάρ ή ανταλλακτικό και το πουλάει ανάλογα (οι τιμές ανάμεσα σε αυτές τις δύο κατηγορίες είναι διαφορετικές, σαν αξεσουάρ έρχεται με ζελατίνα, σαν ανταλλακτικό χύμα) ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου θα ρωτούσα να μάθω γιατί τέτοια απόκλιση.

 

Ποιο συγκεκριμένα 17,5 ζωγράφου 25 αγία παρασκευή και 30κάτι κατεχάκη.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμένα 17,5 ζωγράφου 25 αγία παρασκευή και 30κάτι κατεχάκη.

 

Βασικά, μήπως θα ήταν καλή ιδέα να ψάξεις λίγο κανά e-bay μπας και τα βρεις φτηνότερα;

 

Για παράδειγμα: http://cgi.ebay.com.au/Full-Housing-Cover-Fascia-Facia-Nokia-E52-Black-/170448534972

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, μήπως θα ήταν καλή ιδέα να ψάξεις λίγο κανά e-bay μπας και τα βρεις φτηνότερα;

 

Για παράδειγμα: http://cgi.ebay.com.au/Full-Housing-Cover-Fascia-Facia-Nokia-E52-Black-/170448534972

 

To έχω βρει και 15.5 δολάρια μαζί με μεταφορικά στο ebay αλλά λόγω ημερών φαντάζομαι θα κάνει κανένα μήνα μέχρι να φτάσει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι μεγάλη διαφορά τα 20$ από τα 17euro. Αλλά από πληκτρολόγιο τι γίνεται? Σου έμεινε το παλαιό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι μεγάλη διαφορά τα 20$ από τα 17euro. Αλλά από πληκτρολόγιο τι γίνεται? Σου έμεινε το παλαιό?

 

Το πληκτρολόγιο δεν έχει θέμα. Οπότε θα το πάω σε ένα νοκια σοπ να το έχω μια ώρα αρχύτερα, από ebay πήρα μια θήκη να το έχω πλέον μέσα να είμαι ποιο σίγουρος...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να την κατεβάσω και να αναβαθμίσω την υπαρχουσα;

Απο το Μενού-> πίνακα ελέγχου -> τηλέφωνο -> ενημέρωση λογισμικού, όσες φορές κι αν το δοκίμασα επιλέγοντας εκεί που λέει λογισμικό τηλεφώνου κι έναρξη ενημέρωσης, ποτέ δεν ξεκίνησε. Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από αυτόν που περιγράφω παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να την κατεβάσω και να αναβαθμίσω την υπαρχουσα;

Απο το Μενού-> πίνακα ελέγχου -> τηλέφωνο -> ενημέρωση λογισμικού, όσες φορές κι αν το δοκίμασα επιλέγοντας εκεί που λέει λογισμικό τηλεφώνου κι έναρξη ενημέρωσης, ποτέ δεν ξεκίνησε. Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από αυτόν που περιγράφω παραπάνω;

Οι διαθέσιμοι τρόποι αναβάθμισης αναφέρονται εδώ:

Τι είναι η αναβάθμιση λογισμικού και πως την κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση κάποιων ημερών της νέας έκδοσης, 33.002, διορθώθηκε το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με την χαμηλή ένταση του ήχου σε ακουστικό blue tooth!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω πριν το αγοράσω αν η πλοήγηση GPS χρειάζεται σύνδεση με gprs ή λειτουργεί αυτόνομα αν βάλεις καποιο πρόγραμμα.. όπως garmin. Δηλαδή το A-gps που έχει είναι παρόμοιο με to gps που έχουν οι windows mobile συσκευές ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω πριν το αγοράσω αν η πλοήγηση GPS χρειάζεται σύνδεση με gprs ή λειτουργεί αυτόνομα αν βάλεις καποιο πρόγραμμα.. όπως garmin. Δηλαδή το A-gps που έχει είναι παρόμοιο με to gps που έχουν οι windows mobile συσκευές ?

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα. Δεν είναι απαραίτητο να έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS, υπάρχει επιλογή στο μενού της συσκευής για να το απενεργοποιήσεις. Απλά με το A-GPS ενεργοποιημένο γίνεται πιο γρήγορα το κλείδωμα της θέσης που βρίσκεσαι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν είναι απαραίτητο να έχεις ενεργοποιημένο το A-GPS, υπάρχει επιλογή στο μενού της συσκευής για να το απενεργοποιήσεις. Απλά με το A-GPS ενεργοποιημένο γίνεται πιο γρήγορα το κλείδωμα της θέσης που βρίσκεσαι.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Άρα έχει κανονικό GPS αλλά υπάρχει και η δυνατότητα του Α-gps για πιο "γρήγορο"¨αν κατάλαβα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Άρα έχει κανονικό GPS αλλά υπάρχει και η δυνατότητα του Α-gps για πιο "γρήγορο"¨αν κατάλαβα καλά..

Ναι έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS και επιπλέον έχει επιλογή για το αν θα χρησιμοποιείς το A-GPS ή όχι. Για λεπτομέρειες διάβασε το GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι ο ασχετος ?

Δηλαδη μπορουμε να βαλουμε ενα οποιοδηποτε προγραμμα(as poyme to destinator) στην καρτα του τηλεφωνου και να λειτουργησει σαν gps?

 

επισης στο σαιτ της Κοσμοτε το διαφημιζει σαν ''NEW" . Εχει κατι αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι ο ασχετος ?

Δηλαδη μπορουμε να βαλουμε ενα οποιοδηποτε προγραμμα(as poyme to destinator) στην καρτα του τηλεφωνου και να λειτουργησει σαν gps?

 

επισης στο σαιτ της Κοσμοτε το διαφημιζει σαν ''NEW" . Εχει κατι αλλαξει?

 

Φυσικα, εφοσον εχει δεκτη, βαζεις ενα προγραμμα το οποιο ειναι για Symbian (νομιζω destinator δεν υπαρχει για symbian) και εισαι ετοιμος.

Ειδικα για το E52 η Νοκια δινει δωρεαν το Nokia Maps, το οποιο ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...