Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα στο συγχρονισμό με το Ovi Suite? Στην προσπάθεια συχρονισμού μου στις επαφές, βγάζει error "80043bee"...

 

Καλησπέρα. Επανέρχομαι στο πρόβλημά μου. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το Update των επαφών με το Ovi Suite, όπου του βγάζει το παραπάνω μήνυμα λάθους ή κάποιο άλλο παρόμοιο; Το κινητό και το Ovi Suite είναι αναβαθμισμένα στις τελευταίες εκδόσεις τους...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Επανέρχομαι στο πρόβλημά μου. Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το Update των επαφών με το Ovi Suite, όπου του βγάζει το παραπάνω μήνυμα λάθους ή κάποιο άλλο παρόμοιο; Το κινητό και το Ovi Suite είναι αναβαθμισμένα στις τελευταίες εκδόσεις τους...

 

Το εχει ενας φιλος.

Δεν ξερω τι συμβαινει.

Σιγουρα ειναι προβλημα στους servers της Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το advanced communication manager ισχύει για 15 μέρες (όπως είπε και ο φίλος παραπάνω και πως το βλέπουμε αυτό) ή το δίνει η νοκια μαζί με το κινητό? Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .

εχω προβλημα με την μνημη του τηλεφωνου,γεμιζει συνεχεια,εχω σβησε e mail και οτιδιποτε αλλο και παλι ειναι σε χαμηλα επιπεδα.

υπαρχει κανενα προγραμμα να την διαχειριστουμε καλυτερα?

ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .

εχω προβλημα με την μνημη του τηλεφωνου,γεμιζει συνεχεια,εχω σβησε e mail και οτιδιποτε αλλο και παλι ειναι σε χαμηλα επιπεδα.

υπαρχει κανενα προγραμμα να την διαχειριστουμε καλυτερα?

ευχαριστω πολυ!!!!

Πρέπει ενδεχομένως να κάνεις επιλογή και να διαγράψεις SMS & MMS αν είναι εκατοντάδες και βάλε....

Επίσης έλεγξε φωτόγραφίες και βίντεο πού αποθηκεύονται, και όρισε σαν σημείο αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα, αν αυτό δεν συμβαίνει....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η ώρα γύρισε στο GMT 3 απο GMT 2 καμία βοήθεια πως το αλλάζουμε γιατί κανονικά είμαστε GMT 2 Ελλάδα και μου αλλάξανε η ώρες στην αφύπνιση
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η ώρα γύρισε στο GMT 3 απο GMT 2 καμία βοήθεια πως το αλλάζουμε γιατί κανονικά είμαστε GMT 2 Ελλάδα και μου αλλάξανε η ώρες στην αφύπνιση

 

gmt+3 , θερινή ώρα ............

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η ώρα γύρισε στο GMT 3 απο GMT 2 καμία βοήθεια πως το αλλάζουμε γιατί κανονικά είμαστε GMT 2 Ελλάδα και μου αλλάξανε η ώρες στην αφύπνιση

 

Ναι, σωστά το έκανε (θερινή ώρα), αλλά βέβαια δεν έπρεπε να αλλάξει και τις αφυπνήσεις!!!:lol:

 

Και το 6720 που έχω το ίδιο έκανε. Χαζομάρα που άλλαξε και τις αφυπνήσεις, αλλά....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω χθες ..σουπερ μου φαινεται το κινητακι !

για να δω και στην πραξη την μπαταρια του..οχι οτι με το αλλο μου κινητο εχω θεμα (samsung omnia2 ) αλλα να δω γιατι πολλα ακουω και διαβαζω .απο gps καλοι φαινονται οι χαρτες της νοκια το μονο αρνητικο ειναι η ψηφιοποιηση των δρομων..εχει γινει επιπολαια..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τελευταιο firmware της συσκευης?

Το site της Nokia για το Ελληνικό product code 0578066 δίνει ως τελευταία την ν033.002

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω το Ε52 εδώ και 6 μήνες και το τηλέφωνο είναι τέλειο!Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτί δεν μπορώ να στειλω τίποτα από το pc μου στο κινητό με bluetooth.Μου βγάζει οτι η μεταφορά απέτυχε πριν καν αρχίσει.Από το κινητό στο pc στέλνω κανονικά.Μόνο με το συγκεκριμένο κινητο έχω το πρόβλημα με το pc.Από άλλα κινητά λαμβάνω κανονικότατα στο Ε52.Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω το Ε52 εδώ και 6 μήνες και το τηλέφωνο είναι τέλειο!Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτί δεν μπορώ να στειλω τίποτα από το pc μου στο κινητό με bluetooth.Μου βγάζει οτι η μεταφορά απέτυχε πριν καν αρχίσει.Από το κινητό στο pc στέλνω κανονικά.Μόνο με το συγκεκριμένο κινητο έχω το πρόβλημα με το pc.Από άλλα κινητά λαμβάνω κανονικότατα στο Ε52.Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

 

Κοίτα να δεις. Στο συγκεκριμένο κινητό (μάλλον ισχύει και σε άλλα ωστόσο) οι λήψεις από bluetooth γίνονται μέσω μηνυμάτων και αποθηκεύονται αρχικά στα εισερχόμενα. Ωστόσο αν έχεις βάλει να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην μνήμη του τηλεφώνου (εργοστασιακή ρύθμιση) και όχι στην κάρτα μνήμης, τότε αν το αρχείο που στέλνεις δεν χωράει στην μνήμη του τηλεφώνου που απομένει, δεν το δέχεται! Δες αν είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κλεινει το traveler?

Μπηκα μια φορα επαιζα λιγο και οταν το εκλεισα παλι κατα καιρους ζηταει συνδεση στο νετ.

Δεν εχει επιλογη να μην ξεκινα,τουλαχιστον δεν την ειδα.

Να φανταστειτε αγορασα task manager απο το Ovi για να το κλεισω απο τα processes.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κλεινει το traveler?

Μπηκα μια φορα επαιζα λιγο και οταν το εκλεισα παλι κατα καιρους ζηταει συνδεση στο νετ.

Δεν εχει επιλογη να μην ξεκινα,τουλαχιστον δεν την ειδα.

Να φανταστειτε αγορασα task manager απο το Ovi για να το κλεισω απο τα processes.

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...Βοήθεια....

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

options-->settings-->access point (always ask), internet connection(always ask), update when roaming (no)! υπόψιν οι ρυθμίσεις έχουν καρτέλες που σε όλες σχεδόν ρωτάει για την σύνδεση...οπότε με το που ανοίξουν πατάτε δεξί βελάκι για να δείτε και τις επόμενες καρτέλες..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω πάρει το Νοκια Ε52 και προσπαθώ να αντιγράψω τις επαφές μου απο το Sony Ericsson που έχω χωρίς αποτέλεσμα.

 

Έχω μεταφέρει το .vcf αρχείο με τις επαφές στον υπολογιστή μου και όταν ανοίγω το ΟVI Suite δεν βρίσκω κάπου να το φορτώσω... Πατάω Sync contacts, αλλα είμαι γενικά μπερδεμένος καθώς πρώτη φορά παιρνω Νοκια και δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος.

 

Όταν προσπάθησα να τις στείλω με bluetooth μου εμφανιζόντουσαν με \1 οι επαφές και με άναρχη σειρά και ταξινόμηση ονοματεπώνυμων.

Πρέπει να το κάνω έγκαιρα αυτό καθώς η κάρτα μου θα χάσει το σήμα της, υπάρχει δυνατότητα;

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω πάρει το Νοκια Ε52 και προσπαθώ να αντιγράψω τις επαφές μου απο το Sony Ericsson που έχω χωρίς αποτέλεσμα.

 

Έχω μεταφέρει το .vcf αρχείο με τις επαφές στον υπολογιστή μου και όταν ανοίγω το ΟVI Suite δεν βρίσκω κάπου να το φορτώσω... Πατάω Sync contacts, αλλα είμαι γενικά μπερδεμένος καθώς πρώτη φορά παιρνω Νοκια και δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος.

 

Όταν προσπάθησα να τις στείλω με bluetooth μου εμφανιζόντουσαν με \1 οι επαφές και με άναρχη σειρά και ταξινόμηση ονοματεπώνυμων.

Πρέπει να το κάνω έγκαιρα αυτό καθώς η κάρτα μου θα χάσει το σήμα της, υπάρχει δυνατότητα;

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

περασε τις επαφες στο outlook μεσυγχρονισμο απο το ερικσον κ μετα κανε συγχρονισμο το ε52 με το outlook.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η δευτερη φορα που το κινητο οταν δεχεται κλησεις δενκουδουνιζει.δηλαδι βλεπω οτι καποιος με καλει αλλα δεν ακουω το κουδουνι.εχετε καμια ιδεα του τι συμβαινει; μηπως παταω κατι εν αγνοια μου;

επισης, πως μπορω να δω τι εκδοση εχω?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η δευτερη φορα που το κινητο οταν δεχεται κλησεις δενκουδουνιζει.δηλαδι βλεπω οτι καποιος με καλει αλλα δεν ακουω το κουδουνι.εχετε καμια ιδεα του τι συμβαινει; μηπως παταω κατι εν αγνοια μου;

επισης, πως μπορω να δω τι εκδοση εχω?

Σε μένα κάποιες φορές συμβαίνει το αντίστροφο, δηλ. ενώ χτυπά κανονικά το κινητό, η οθόνη παραμένει σβηστή, οπότε είναι αδύνατον να δω ποιος παίρνει...Ευτυχώς αυτό παρατηρείται όχι συχνά, αλλά όταν συμβαίνει είναι σπαστικότατο....:mad:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορει καποιοσ να μου πει αν φαινονται οι ενδειξεισ τησ οθονησ κατω απο το φωσ του ηλιου?
Link to comment
Share on other sites

Μολις του εβαλα μαυρα πλαστικα απο ebay.

Ειμαι πολυ χαρουμενος με το αποτελεσμα.

 

Καλησπέρα,

- Eίναι εύκολο να μας ποστάρεις σε φωτό τα καλύματα και το τηλέφωνο μαζί με αυτά, καθώς και πόσο τα πήρες και από που;

- Ποιός έχει βρει και αγοράσει skin θήκη για το κινητό; Και αν είναι εύκολο, μπορεί να γράψει από που και σε ποιά τιμή; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

p.s. : sorry για το διπλό post, ξεχάστηκα ;)

Edited by PrivateerME45

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μας ποστάρεις σε φωτό τα καλύματα και το τηλέφωνο μαζί με αυτά, καθώς και πόσο τα πήρες και από που;

 

Edit

Ποιός έχει βρει και αγοράσει skin θήκη για το κινητό; Και αν είναι εύκολο, μπορεί να γράψει από που και σε ποιά τιμή; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Πηρα τετοια θηκη σε ολα μαυρο και διαφανο

http://cgi.ebay.com/GRAY-CRYSTAL-GEL-SOFT-SKIN-CASE-COVER-FOR-NOKIA-E52-b_W0QQitemZ220536911396QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3359063624

 

πολυ καλη και λεπτη,ωραια αισθηση,μπορεις να αφηνεις και το κινητο αναποδα και δινουν δωρο και screen protector .

Εμενα δεν με βολεψε,τις χαρισα σε συναδελφους.

Το κινητο χανει με τις θηκες μονο ενα screen protector θελει.

 

Προσοψη πηρα αυτη και ειναι τουλαχιστον ιδια ποιοτητα με την κανονικη (μπορει και καλυτερη ) καμια διαφορα σε αισθηση,κουμποσε πολυ καλα,ειχε και εργαλεια μεσα.

Με παιδεψε γιατι δεν υπαρχει βιντεακι πουθενα αλλα οκ,οποιος θελει να αλλαξει να με ρωτησει να του πω που μπαινουν ενα δυο πραγματα.

Το αποτελεσμα με αφησε πολυ χαρουμενο,τωρα αν σε ενα μηνα χαλασει δεν ξερω.

 

Φωτος αυριο!!!!

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170462220500&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...