Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω δει 3-4 ταινίες στη σειρά κ η μπαταρία συνέχισε να υπάρχει για 2 μέρες.....

δηλαδή η μπαταρία με κανονική χρήση (μηνύματα λίγα τηλεφωνα και καμια 5aria φωτογραφίες την ημερα και την νύχτα ανοιχτό) ποσο κρατάει????

Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή η μπαταρία με κανονική χρήση (μηνύματα λίγα τηλεφωνα και καμια 5aria φωτογραφίες την ημερα και την νύχτα ανοιχτό) ποσο κρατάει????

 

3 ημέρες σίγουρα, ίσως και 4 σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Edit: Το απαράδεκτο για την LG είναι το γεγονός πως η μπαταρία έχει 3 μπάρες για 2.5-3 μέρες και από τη στιγμή που θα πέσει στις 2, σβήνει σε λιγότερο από 24 ώρες. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το έκαναν αυτό. Εγώ πάντως το φορτίζω μόλις πάει στις 2 μπάρες γιατί την έχω πατήσει. Το έχω λίγο καιρό και το έχω φορτίσει 4-5 φορές, αλλά δε βλέπω να στρώνει...

Edited by Drizzt77
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι θέμα λογισμικού και εάν στείλουμε από δω κανα email ή κάτι τέτοιο θα το κοιτάξουν, είναι τουλάχιστον γελοίο πιστεύω να ασχοληθεί ένας προγραμματιστής τους και να το φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η μπαταρία με κανονική χρήση (μηνύματα λίγα τηλεφωνα και καμια 5aria φωτογραφίες την ημερα και την νύχτα ανοιχτό) ποσο κρατάει????

 

3 με 4 24άωρα !!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο παίδες για τις απαντήσεις σας ένταξη δεν είναι και η καλύτερη μπαταρία αλλα σίγουρα θα μπορούσε να είναι και καλύτερα το ιδανικό για μένα θα ήταν να κράταγε 5 μέρες
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα πήρα πίσω το κινητό. Για όποιον ενδιαφέρεται/θυμάται, το είχα δώσει στη vodafone επειδή είχε στην οθόνη 2 μικρές "διάφανες" άσπρες λαδιές, που σε μαύρο φόντο φαινόντουσαν και ενοχλούσαν φυσικά. Για καινούργιο κινητό αδικαιολόγητο. Τέσπα όντως μου αλλάξανε την οθόνη. Ο τεχνικοί τα κατάφεραν και μου άφησαν μέσα στην οθόνη ένα μικρό σκουπιδάκι που φαίνεται σαν πιξελάκι καμμένο μικρό και φυσικά δε φεύγει. Λέω δε ********, το τσεκάρω το παίρνω και φεύγω. Γυρίζοντας σπίτι παρατηρώ πως υπάρχει ακριβώς ίδια "λαδιά" σε άλλο σημείο της οθόνης μάλλον. Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά την γκαντεμιά μου. Όλα μια συνήθεια είναι δε λέω, αλλά κρίμα ας πούμε νέο πράγμα και να με έχει γκαντεμιάσει έτσι. Για το κινητό την θετικότατη εντύπωση μου την κρατάω και το συστήνω πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο lg gt505 white,εχω χασει τη γραφιδα,μενω σε νησι και δεν μπορω να βρω πουθενα,μου δωσανε καποια τηλεφωνα και πηρα για να βρω αλλα κανενα αποτελεσμα,μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να βρω,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ GT500:ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ??????

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ GT500 Η ΜΟΝΟ ΣΤΟ 505?????

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ GT500:ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟ??????

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ GT500 Η ΜΟΝΟ ΣΤΟ 505?????

To GT505 και το GT500 δεν έχουν καμία διαφορά ( εκτός την εμφάνιση φυσικά ).

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι...

 

Εχθές αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό. Όλα ωραία και καλά εκτός από το ράδιο το οποίο μέσα στο σπίτι δεν πιάνει τίποτα απολύτως, έξω στο μπαλκόνι κάτι πιάνει και ουσιαστικά για να ακούσεις ράδιο σχεδόν πρέπει να πας στην ταράτσα!

Το Sony Ericson της γυναίκας μου πιάνει και.. στο υπόγειο! (άρα δεν είναι θέμα σήματος).

 

Εσείς τι εμπειρία έχετε από το ραδιόφωνο αυτού του κινητού;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι το δοκίμασες με ακουστικά ή χωρίς,διότι τα ακουστικά δουλεύουν ως κεραία...

 

με τα ακουστικά το δοκίμασε γιατί χωρίς δε λειτουργεί το ραδιόφωνο.

εμένα μια χαρά πιάνει νομίζω, αν και δε το έχω δοκιμάσει σε δύσκολες καταστάσεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μένα! το gps του G500 ειναι καλο ρε παιδια? Ti προγραμμα χαρτων να κατεβασω αν το πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Χθες φωρτισα το κινητο κ μετα απο μια μερα χωρις να του κανω ιδιαιτερη χρηση επεσε η μπανταρια ελπιζω να μην ξαναγινει γιατι τοτε θα ειναι για πεταμα. Θα ηθελα να ρωτησω κατι κ αν μπορει καποιος να με βοηθησει. λοιπον, προσπαθω να μπω στο inernet κ απο δικτυο με κωδικο (τον γνωριζω τον κωδικο) κ χωρις κ μου βγαζει αποτυχια συνδεσης, τι συμβαινει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα .

 

Εχω παρει και εγω το κινητο gt500

Ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε τις ρυθμισεις ιντερνετ της cosmote γιατι προσπαθω να τις διαγραψω και δεν γινεται , το κινητο το εχω παρει με συνδεση cosmote .

θελω να χρησιμοποιει μονο το wifi για ιντερνετ.

 

Επισης προσπαθησα οπως ειπε καποιος στο thread να απενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις java το cosmote java αλλα δεν απενεργοποιειται .

Πως μπορω να ξερω οτι μια εφαρμογη java , δεν θα συνδεθει μεσω της cosmote και θα με χρεωσει ιντερνετ.

 

Επισης εχει καταφερει να χρησιμοποιησει κανεις το wetravel η καποιο αλλο προγραμμα gps offline με επιτυχια στο gt500.

 

Έκανα τα παρακάτω και δούλεψε μια χαρά.....!!!! το πρόβλημα ήταν στην ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ.!!!

mariodj στο gt505 δουλεψε η στο gt500 .

Δουλευει και στο gt500 ?

Edited by chaotikos12s0
Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσεις το internet στο κινητό πρέπει να κάνεις αίτηση στην cosmote για απενεργοποιήση υπηρεσιών δικτύου μπορεί να γίνει τηλεφωνικά νομίζω αλλά για σιγουριά καλύτερα να πας σε ένα κατάστημά τους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα .

 

Εχω παρει και εγω το κινητο gt500

Ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε τις ρυθμισεις ιντερνετ της cosmote γιατι προσπαθω να τις διαγραψω και δεν γινεται , το κινητο το εχω παρει με συνδεση cosmote .

θελω να χρησιμοποιει μονο το wifi για ιντερνετ.

 

Επισης προσπαθησα οπως ειπε καποιος στο thread να απενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις java το cosmote java αλλα δεν απενεργοποιειται .

Πως μπορω να ξερω οτι μια εφαρμογη java , δεν θα συνδεθει μεσω της cosmote και θα με χρεωσει ιντερνετ.

 

Επισης εχει καταφερει να χρησιμοποιησει κανεις το wetravel η καποιο αλλο προγραμμα gps offline με επιτυχια στο gt500.

 

 

mariodj στο gt505 δουλεψε η στο gt500 .

Δουλευει και στο gt500 ?

 

Εγώ έχω το gt505, αλλά και στο gt500 δουλεύει μια χαρά χωρείς χρέωση..!!!..!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε ένα παλαιότερο post μου (από 22/02) και παρακαλώ για τις απαντήσεις σας, γιατί αν ισχύουν οι προβληματισμοί μου περιμένω τσουχτερό τον επόμενο λογαριασμό.

 

Έχω εδώ και 1 μήνα περίπου ένα lg gt505 και έχω μια απορία.

Στο σπίτι έχω ασύρματο router οπότε συνδέεται μέσω wifi και το κινητό σε αυτό.

Το θέμα όμως είναι άλλο.

Σαν Profil Internet στο Browser/Ρυθμίσεις έχω βάλει wifi. Όμως είτε έχω το wifi ενεργοποιημένο είτε όχι, όταν μέσω browser ή google μπαίνω στο inetrnet, πάντα συνδέομαι και αν καταλαβαίνω καλά - όταν το wifi είναι απενεργοποιημένο - χρεώνομαι.

Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό? Ρωτάω γιατι έχω και το Nokia 5800 το οποίο πάντα με ρωτάει πριν συνδεθω στο internet με ποιο τρόπο θέλω.

Τουλάχιστον αν δεν μπορώ να το αποφύγω, μπορεί κάποιος να με διαβεβαιώσει στα σίγουρα ότι αν έχω το wifi ενεργοποιημένο μπαίνω μέσω browser ή google στο internet αυτόματα χωρίς να χρεώνομαι, ενώ όταν είναι απενεργοποιημένο - παρά το γεγονός ότι το profil μου είναι τικαρισμένο στο wifi - αυτόματα χρεώνομαι?

 

Θέλω ει δυνατόν και άλλη μία απάντηση.

Φαντάζομαι κάτι παρόμοιο με τα παραπάνω όσον αφορά τις χρεώσεις - με το wifi ενεργοποιημένο ή μη - ισχύει και για την πλοήγηση μέσω του Wisepilot, όταν πριν μπεις σε ρωτάει σχετικά με την πρόσβαση δικτύου?

Αλήθεια στο σημείο αυτό τι διαφορά έχει το "Να επιτρέπεται μέχρι την έξοδο" σε σχέση με το "Να επιτραπεί αυτή τη φορά"?

Τέλος το A-GPS επίσης με το wifi ενεργοποιημένο αυτόματα δε με χρεώνει, ενώ με αυτό απενεργοποιημένο - αν δεν το έχω στο αυτόνομο στον τύπο gps - με χρεώνει?

 

Παρακάλω - λόγω ασχετοσύνης - για τη βοήθεια σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά το wi-fi που αναφέρεται και παραπάνω..

Στο status bar, η "υδρόγειος" που στριφογυρίζει δίπλα στο ημικυκλικό του wi-fi.. είναι απλά icon της σύνδεσης στο wi-fi ? (στο παλιό μου sony ericsson αν θυμάμαι καλά το αντίστοιχο icon που έβγαινε αν συνδεόσουν στο internet.. σήμαινε και χρέωση..) είναι standard ότι είμαι απλά συνδεδεμένη στο wi-fi, γιατί έχω αρχίσει και σκαλώνω.. (το προφίλ το έχω στο wi-fi..)

 

Eπίσης.. υπάρχει κάπου κάποιο full guide για τα icons που εμφανίζονται στο status bar? Αυτά που αναφέρονται ενδεικτικά στο manual είναι μάλλον ούτε τα μισά από αυτά που χρησιμοποιεί το τηλέφωνο.

 

Και κάτι ακόμα, που παίζει να έχει ξανααπαντηθεί.. Δεν έχω βρει τρόπο ούτε για να απενεργοποιήσω τον ήχο του "κλείστρου" στη φωτογραφική, ούτε για την ειδοποίηση της πεσμένης μπαταρίας. Ακόμα και να έχω το κινητό στο αθόρυβο.. αυτοί οι ήχοι επιμένουν.. Αυτούς έχω εντοπίσει ως τώρα, πολύ φοβάμαι ότι παίζει με τον καιρό να ανακαλύψω κι άλλους.. Κάποια απάντηση πάνω σε αυτό?:worry:

Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι ακόμα, που παίζει να έχει ξανααπαντηθεί.. Δεν έχω βρει τρόπο ούτε για να απενεργοποιήσω τον ήχο του "κλείστρου" στη φωτογραφική, ούτε για την ειδοποίηση της πεσμένης μπαταρίας. Ακόμα και να έχω το κινητό στο αθόρυβο.. αυτοί οι ήχοι επιμένουν.. Αυτούς έχω εντοπίσει ως τώρα, πολύ φοβάμαι ότι παίζει με τον καιρό να ανακαλύψω κι άλλους.. Κάποια απάντηση πάνω σε αυτό?:worry:

 

Ναι οντως αυτο το θεωρω μειον γιατι δεν νομιζω να αλλαζει...Επισης αλλο ενα μειον οτι δεν εχει μετρητη μηνυματων...Το ξεχασαν???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αυτο το θεωρω μειον γιατι δεν νομιζω να αλλαζει...Επισης αλλο ενα μειον οτι δεν εχει μετρητη μηνυματων...Το ξεχασαν???:blink:

 

χμ.. μετρητή μηνυμάτων? "έχεις στείλει συνολικά x μηνύματα".. όπως έχει στους μετρητές κλήσεων ε? όντως ούτε τέτοιο έχει! ;ρ

Εξαιρετικό πάντως! Δεν μπορείς να βάλεις καθολική σίγαση! Πραγματικά είναι σαν να ξέχασαν να προσθέσουν αυτή τη λειτουργία.... :lol:

 

(το περίεργο παρόλ'αυτά είναι ότι αν τσεκάρετε στο manual στις ρυθμίσεις τις φωτογραφικής εκεί που λέει για τον ήχο του κλείστρου λέει "Ήχος Κλείστρου - Επιλέξτε έναν από τους 4 ήχους κλείστρου" και στο τηλέφωνο εμφανίζει επιλογές μόνο για 3 ήχους.. είναι σαν να υπήρχε 4η επιλογή "Χωρίς ήχο" και κάπου στην πορεία να ξέπεσε.. δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο!)

Edited by atdi
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το gps κάτι κατάφερα και στην επιλογή του tzoκινγκ δούλεψε, αλλά στους πλοηγούς μετά από 2-3 λεπτά δεν βρίσκει κανένα δορυφόρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω

εχω διαβασει σχεδον τις μισες σελιδες του τοπικ

αλλα εχω δυο αποριες

 

1. εχει δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο DivX, XviD κλπ;;

 

2. μπορει να ανοιξει αρχεια word, power point κλπ;;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε ένα παλαιότερο post μου (από 22/02) και παρακαλώ για τις απαντήσεις σας, γιατί αν ισχύουν οι προβληματισμοί μου περιμένω τσουχτερό τον επόμενο λογαριασμό.

 

Έχω εδώ και 1 μήνα περίπου ένα lg gt505 και έχω μια απορία.

Στο σπίτι έχω ασύρματο router οπότε συνδέεται μέσω wifi και το κινητό σε αυτό.

Το θέμα όμως είναι άλλο.

Σαν Profil Internet στο Browser/Ρυθμίσεις έχω βάλει wifi. Όμως είτε έχω το wifi ενεργοποιημένο είτε όχι, όταν μέσω browser ή google μπαίνω στο inetrnet, πάντα συνδέομαι και αν καταλαβαίνω καλά - όταν το wifi είναι απενεργοποιημένο - χρεώνομαι.

Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό? Ρωτάω γιατι έχω και το Nokia 5800 το οποίο πάντα με ρωτάει πριν συνδεθω στο internet με ποιο τρόπο θέλω.

Τουλάχιστον αν δεν μπορώ να το αποφύγω, μπορεί κάποιος να με διαβεβαιώσει στα σίγουρα ότι αν έχω το wifi ενεργοποιημένο μπαίνω μέσω browser ή google στο internet αυτόματα χωρίς να χρεώνομαι, ενώ όταν είναι απενεργοποιημένο - παρά το γεγονός ότι το profil μου είναι τικαρισμένο στο wifi - αυτόματα χρεώνομαι?

 

Θέλω ει δυνατόν και άλλη μία απάντηση.

Φαντάζομαι κάτι παρόμοιο με τα παραπάνω όσον αφορά τις χρεώσεις - με το wifi ενεργοποιημένο ή μη - ισχύει και για την πλοήγηση μέσω του Wisepilot, όταν πριν μπεις σε ρωτάει σχετικά με την πρόσβαση δικτύου?

Αλήθεια στο σημείο αυτό τι διαφορά έχει το "Να επιτρέπεται μέχρι την έξοδο" σε σχέση με το "Να επιτραπεί αυτή τη φορά"?

Τέλος το A-GPS επίσης με το wifi ενεργοποιημένο αυτόματα δε με χρεώνει, ενώ με αυτό απενεργοποιημένο - αν δεν το έχω στο αυτόνομο στον τύπο gps - με χρεώνει?

 

Παρακάλω - λόγω ασχετοσύνης - για τη βοήθεια σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Όταν έχεις ενεργοποιημένο το wifi και μπαίνεις στο internet η υδρόγειος σου δείχνει ότι δουλέυει ο browser, και το σηματάκι του wifi, έχει πάνω κάτι βελάκια που σημαίνουν μεταφορά δεδομένων. Όταν δεν έχεις ανοιχτό wifi, και μπαίνει στο internet τότε συνδεεται με άλλο τρόπο, 3G/wap(όπως συνδεόνται τα άλλα κινητά τέσπα) κτλ. Τις ίδιες απορίες είχα και εγώ γτ με άλλους browser δε μπορούσες να βάλει προφιλ wifi και έκανα μόνος μου δοκιμές, ώστε να είμαι σίγουρος ότι μπαίνει με wifi. Αν δεν κάνω λάθος οταν έχεις συνδεθεί σε wifi, το internet χρησιμοποιεί έτσι και αλλιώς το wifi. Αν έχεις επιλέξει διαφορετικό προφιλ νομίζω δεν έχει σημασία. Δυστυχώς δε το έχω μπροστά μου να το δοκιμάσω.

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του gps και βάλε αυτόνομο, όχι υποβοηθούμενο. Το υποβοηθούμενο είναι το agps και σε χρεώνει, το άλλο είναι της συσκευής και δεν σε χρεώνει αν πιάσει δορυφόρο. Το άλλο σε χρεώνει γιατί στην ουσία το βοηθάει το δίκτυο 3G και νομίζω δεν έχει σχέση με το wifi αλλά μπορεί να λέω μλκιες. Πάντως ένα είναι το σίγουρο, αν είναι ζήτημα δουλειάς, ζωής και θανάτου κτλ χρησιμοποιείς το agps για να τελειώνεις, αν το θες για πλάκα βάζεις αυτόνομο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...