Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

andrea θεωρω πως λες πραγματα που δεν εχουν λογικη υποσταση.Το wisepilot ειναι φοβερο, πως λες οτι το κινητο δεν κανει για gps το δοκιμασες ?Τωρα το αν το wisepilot χρεωνει ειναι αλλου παππα ευαγγελιο.

Επειδη πολλα ατομα με ρωτουν για τις οδηγιες του we-travel παραθέτω το λινκ http://jimdem582.googlepages.com/jimdemarenatools2

Σας προετοιμαζω ομως το we-travel ειναι υπερβολικα αργο αρα και μη πρακτικο κατα τη γνωμη μου.Επελεξα να χρεωνομαι 1-2 ευρω παραπανω το μηνα και να εχω ενα αξιοπρεπες προγραμμα και αυτο ειναι το wisepilot.

Link to comment
Share on other sites

andrea θεωρω πως λες πραγματα που δεν εχουν λογικη υποσταση.Το wisepilot ειναι φοβερο, πως λες οτι το κινητο δεν κανει για gps το δοκιμασες ?Τωρα το αν το wisepilot χρεωνει ειναι αλλου παππα ευαγγελιο.

Επειδη πολλα ατομα με ρωτουν για τις οδηγιες του we-travel παραθέτω το λινκ http://jimdem582.googlepages.com/jimdemarenatools2

Σας προετοιμαζω ομως το we-travel ειναι υπερβολικα αργο αρα και μη πρακτικο κατα τη γνωμη μου.Επελεξα να χρεωνομαι 1-2 ευρω παραπανω το μηνα και να εχω ενα αξιοπρεπες προγραμμα και αυτο ειναι το wisepilot.

Δεν το είπα και άχρηστο. Είναι απλά για πολύ απλή χρήση. Υπάρχουν πολλά καλύτερα κινητά σε αυτό τον τομέα ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το we-travel παίζεις τελικα δωρεάν και στο gt505 ? ?? :wacko::wacko::wacko:

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το lg gt 505 αλλά ο μόνος μου ενδιασμός είναι εαν θα έχω δωρεάν gps, μπορείς να με βοηθήσεις και να μου πείς τελικά εαν έχει δωρεάν gps η χρειάζεται κάποια συνδρομή?

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό,αν μπορεί κάποιος ας μας πει :)

Επίσης,δε γίνεται να περάσουμε εφαρμογές επειδή και καλά έχει κλειστό λειτουργικό?Μπερδεύτηκα λίγο..Οπότε ΔΕΝ μπορούμε να περάσουμε και destinator?δε γίνεται κάπως ξεκλείδωμα ώστε να μπορούμε να περάσουμε εφαρμογούλες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι κλειδωμένο, κλειστό είναι. Η σημασία των λέξεων είναι εντελώς διαφορετική και κατά συνέπεια όταν έχει κλειστό λειτουργικό εννοούμε λειτουργικό που επιτρέπει την εγκατάσταση μόνο Java εφαρμογών και όχι WM, Symbian κτλ. Το Destinator όπως έχει ξαναειπωθεί δεν δουλεύει σε αυτού του είδους τηλέφωνα ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο software αντιγραφουμε ενα ολοκληρο φακελλο μεσα στην μνημη του

τηλεφωνου. Ολοκληρος ο φακελλος του WETRAVEL πως θα τον αντιγραψω και

οχι ξεχωριστα!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μεταξύ ΝΟΚΙΑ Ε52 κ LG GT500.

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες, κ ή μου διαφεύγει, ή δεν υπάρχει η απάντηση στις εξής ερωτήσεις:

1) μπορώ να βάλω δική μου αποθηκευμένη φωτογραφία ως ταπετσαρία (να φαίνεται στην οθόνη); στα SAMSUNG έχω διαβάσει ότι δεν ...

2) το βίντεο σε πόση ανάλυση, κ fps ;

3) το SAR πόσο είναι;

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο software αντιγραφουμε ενα ολοκληρο φακελλο μεσα στην μνημη του

τηλεφωνου. Ολοκληρος ο φακελλος του WETRAVEL πως θα τον αντιγραψω και

οχι ξεχωριστα!

Ευχαριστω!

 

Δε χρειάζεται software. Απλά το συνδέεις μέσω usb στο pc σου ως συσκευή μαζικής αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!! Λοιπον, το αγορασα!!

Εχω ενα προβληματακι ομως: Εχω απενεργοποιησει το υποβοηθουμενο GPS κι εχω βαλει την καινουρια sim what's up που δεν ειναι 3G. Εχω μπει Ιντερνετ με WiFi. Και ανοιγω το Wisepilot. Αν πατησω και στις 2 επιλογες στην αρχη ειτε "να επιτρεπεται παντα", ειτε "να επιτρεπεται μονο αυτη τη φορα", ειτε "να επιτρεπεται μεχρι την εξοδο" μολις μετα βγω απο το προγραμμα μου βγαζει στο κεντρικο "Ανενεργη καρτα USIM" και δεν μπορω να παρω κανενα τηλεφωνο. (Αν πατησω στην αρχη του Wisepilot "αρνηση..." τοτε δεν δημιουργειτε το προβλημα) Πρεπει να κανω μετα επανεκκινηση του κινητου για να μου δειξει δικτυο και να παρω τηλεφωνα!!! Αφου εβαλα μια καρτα SIM της Vodafone που ειναι 3G τοτε δεν μου παρουσιασε το προβλημα!! Ξερει καποιος τι φταιει????

Και κατι αλλο: Το Wisepilot χρεωνει οτι κι αν κανεις??? Ακομα κι αν ρυθμισεις σαν προφιλ στη JAVA το WiFi???

Ευχαριστω για το χρονο σας.

 

γεια σας παιδιά!! ειμαι fresh σε αυτο το φόρουμ και εχω και εγω το ιδιο πρόβλημα με το κινητο!! το εχω δυο μέρες τωρα είναι αρκετα εντυπωσιακό θα έλεγα..Παρατήρησα ωστόσο οτι οταν πάω να συνδεθώ είτε με το wisepilot είτε με google maps τοτε δίκτυο γιοκ! και πρεπει να κανω επανεκκίνηση για να κάνω κλήσεις!! έχει τύχει αυτό σε κανέναν σασ? να το παω για αλλαγή? να αλλάξω sim? πηρα φορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μεταξύ ΝΟΚΙΑ Ε52 κ LG GT500.

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες, κ ή μου διαφεύγει, ή δεν υπάρχει η απάντηση στις εξής ερωτήσεις:

1) μπορώ να βάλω δική μου αποθηκευμένη φωτογραφία ως ταπετσαρία (να φαίνεται στην οθόνη); στα SAMSUNG έχω διαβάσει ότι δεν ...

2) το βίντεο σε πόση ανάλυση, κ fps ;

3) το SAR πόσο είναι;

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

1. Ναι.

2. 320Χ240 30 fps

3. SAR: 0,941 body, 1,17 ear

 

Είναι άσχετο πάντως με το Ε52, αφού είναι symbian και το LG με κλειστό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω πως γινεται η μεταφορα αρχειων ως συσκευή μαζικής αποθήκευσης. Αν μπορει καποιος να μου εξηγησει αναλυτικα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω πως γινεται η μεταφορα αρχειων ως συσκευή μαζικής αποθήκευσης. Αν μπορει καποιος να μου εξηγησει αναλυτικα.

Ευχαριστω.

 

Απλά το συνδέεις με το καλώδιο στο pc και στις επιλογές που θα σου εμφανιστούν στην οθόνη του κινητού πατάς: "μαζική αποθήκευση". Έπειτα λειτουργεί όπως ένα flashάκι.

Link to comment
Share on other sites

Πως εμφανιζονται στο τηλεφωνο οι επιλογες οταν το συνδεω με το USB για να κανω την μαζικη αποθηκευση. Το κανω με το PCSUITE
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κάτι άλλο. Πηγενε από το μενού στις ρυθμίσεις μετά Συνδεσιμότητα---> Συνδεση USB και εκει επιλέγεις Μαζική αποθήκευση. Όταν συνδεσεις το τηλεφωνο σου με την USB στον υπολογιστή σου, αυτός θα το δει σαν φλασάκι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω..

 

1. Μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση λογισμικού μέσω internet?

2.Κάθε φορά που τσεκάρω τα email μου, και δεν έχω wi-fi, μέσω δικτύου χρεώσιμα τα ελέγχει και τα κατεβάζει?

Μπορώ να επιλέξω να μην συνδέεται αν δεν έχω wi-fi, δηλαδή να μην χρησιμοποιεί καθόλου wap/gprs?

3. Για να λειτουργήσει το gps, τι πρέπει αρχικά να κάνω?

Πως ελέγχω τι δεδομένα με χρέωσε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω..

 

1. Μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση λογισμικού μέσω internet?

2.α)Κάθε φορά που τσεκάρω τα email μου, και δεν έχω wi-fi, μέσω δικτύου χρεώσιμα τα ελέγχει και τα κατεβάζει?

β)Μπορώ να επιλέξω να μην συνδέεται αν δεν έχω wi-fi, δηλαδή να μην χρησιμοποιεί καθόλου wap/gprs?

3. α)Για να λειτουργήσει το gps, τι πρέπει αρχικά να κάνω?

β)Πως ελέγχω τι δεδομένα με χρέωσε?

1. Γίνεται.

2.α)Νομίζω πως γίνεται αλλά μην περιμένεις και πολλά.

β)Δεν κατάλαβα. Εννοείς να μην συνδέεται καθόλου ή να μην συνδέεται σε Wi-Fi/Wap;

3.α)Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Να ξέρεις όμως πως το προ-εγκατεστημένο πρόγραμμα GPS είναι μόνο για 15 μέρες. Μπορείς βέβαια να εγκαταστήσεις άλλο.

β)Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ αυτού.

 

Είναι το πρώτο μου post, και σας ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που γράφτηκαν σε όλες αυτές τις σελίδες, και με βοήθησαν να κάνω την επιλογή μου. Αγόρασα κι εγώ το GT505, και σιγά σιγά αρχίζω να "εξοικειώνομαι" με τα πράγματα. Μέχρι τώρα τα περισσότερα πάνε καλά.

 

Ξέρω πως δεν είναι καλό κινητό για GPS, αλλά αφού το έχει, θα ήθελα να το δω να δουλεύει και να το χρησιμοποιήσω.

 

Κατάφερα να εγκαταστήσω το wetravel, ανοίγει κανονικά, φορτώνει τους χάρτες, επέλεξα και το ενσωματωμένο GPS στις ρυθμίσεις, γενικά νομίζω έκανα τα σωστά βήματα. Αλλά κι εμένα μου βγάζει 64km/h και δεν βρίσκει σήμα GPS.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και με το wisepilot, που ούτως η άλλως δεν μου δουλεύει γιατί δεν το αφήνω να συνδεθεί και να κατεβάσει δεδομένα, αλλά το αξιοσημείωτο είναι ότι και αυτό στην οθόνη με το status του GPS μου λέει πως δεν βρίσκει καθόλου σήμα από GPS!

 

Δοκίμασα να μετακινηθώ σε ανοιχτούς χώρους, με διάφορα μέσα, αλλά τίποτα. Δεν βρίσκει σήμα GPS. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω..

 

1. Μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση λογισμικού μέσω internet?

2.Κάθε φορά που τσεκάρω τα email μου, και δεν έχω wi-fi, μέσω δικτύου χρεώσιμα τα ελέγχει και τα κατεβάζει?

Μπορώ να επιλέξω να μην συνδέεται αν δεν έχω wi-fi, δηλαδή να μην χρησιμοποιεί καθόλου wap/gprs?

3. Για να λειτουργήσει το gps, τι πρέπει αρχικά να κάνω?

Πως ελέγχω τι δεδομένα με χρέωσε?

 

1. Γίνεται.

2.α)Νομίζω πως γίνεται αλλά μην περιμένεις και πολλά.

β)Δεν κατάλαβα. Εννοείς να μην συνδέεται καθόλου ή να μην συνδέεται σε Wi-Fi/Wap;

3.α)Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Να ξέρεις όμως πως το προ-εγκατεστημένο πρόγραμμα GPS είναι μόνο για 15 μέρες. Μπορείς βέβαια να εγκαταστήσεις άλλο.

β)Δεν ξέρω.

 

1.Μπήκα στο site της LG, αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το βρήκα.

2.α)Όταν τσεκάρω τα email μου, αν δεν έχω wi-fi, τα ελέγχει σε 1 sec και αν υπάρχει κάτι το κατεβάζει.

Οπότε, η όλη διαδικασία γίνεται μέσω wap/gprs.

β)Εννοώ, ότι αν δεν υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο, να μην παίρνει πρωτοβουλία και χρησιμοποιεί το wap/gprs.

Αν είναι δυνατόν, να βγάζει κάποιο μήνυμα "Δεν υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο. Να συνδεθώ μέσω gprs?"

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, ώστε να ελέγχω τις χρεώσεις.

3.Όσον αφορά τον όγκο των δεδομένων, κάπου στις προηγούμενες σελίδες, διάβασα ένα παληκάρι που έλεγε ότι για πλοήγηση 30 λεπτών, τον χρέωσε 100kb.

Ή το διάβασε από τον αναλυτικό του λογαριασμό ή κάπου μέσα έχει μετρητή δεδομένων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...