Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και απο εμένα,

εχω το GT500 Cosmote εδώ και 1 μήνα περίπου και μου φαινόταν μία πολύ καλή και συμφέρουσα επίλογη παρόλο που μερικές φορες όταν το ζώριζα στο Internet έκανε από μόνο του επανεκκίνηση. Σήμερα λοιπόν έκανα την εξής βλακεία, οταν επαθε ενα απο τα γνωστά του κρασαρίσματα αντι να το αφησω να επανελθει μονο του, του εβγαλα την μπαταρία με αποτελεσμα οταν το ξανανοιξα, να ανοιγει κανονικα μεχρι το pin να περναει στην αρχικη οθονη μετα την αποδοχή του pin και να μενει εκει χωρις να κανει τιποτα αλλο και χωρις να εχει φορτωσει το background. Ουτε τα κουμπια δουλεβουν ουτε το touchscreen.

Εχει κανείς καμια ιδέα τηα ειμαι στο φορουμ για λιγη ωρα ακομα. παρεπιμπτόντως ειμαι φανταρος και δεν εχω αμεση προσβαση όποτε θέλω στο νετ οποτε αν γινεται να μου ριξετε καμια ιδέα καπως αμεσα...

 

Thanx για τον χρόνο σας...

 

PS: Μήπως ξερει τουλάχιστον κανείς πως να κανς ενα hard reset να του επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μου κανει αυτο που εχει το κινητο γιατι χρεώνει :/.Εγκατεστησα το wetravel αλλα τζιφος δεν κανει τπτ.Εχει κανεις το wetravel στο gt500/505 ?

Δεν μπαίνει το wetravel, μόνο το άλλο ;)

 

PS: Μήπως ξερει τουλάχιστον κανείς πως να κανς ενα hard reset να του επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις?

Κοίταξε στο manual όμως πιστεύω ότι δεν μπορεί να γίνει Hard Reset χωρίς να μπεις στα μενού του τηλεφώνου. Μάλλον για service πας

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το manual δεν το εχω, φανταρος γαρ στην παραμεθωριο, αν μπορει καποιος φιλος να βοηθησει, ειναι αναγκη εχω ξεμεινει χωρις κινητο και δεν παιζει και αδεια... η εστω και κατι σαν φορματ ας τα χασω ολα δεν με νοιαζει... αρκει να ξανανοιξει.
Link to comment
Share on other sites

...ισως να γινομαι κουραστικός επαναλαμβάνοντας τα ιδια και τα ιδια ερωτηματα αλλα δεν βρήσκω λύσεις....εχει αναφερθει οτι το κινητό μπορει να παίξει βίντεο απο youtube.Έχω συνδεθεί στο ιντερνετ και με gprs και με wifi ωστόσο το πρόβλημα παραμένει γιατι μολις μπαινω στο youtube για να δω καποιο βιντεο γράφει ότι ή δεν έχω ενεργοποιημένο το Javascript(πράγμα που δεν συμβαίνει) ή να κατεβάσω την τελευταία έκδοση του flash player(που όμως ειναι για pc)....

μπορεί να βοηθήσει κανένας γιατι τα εχω ψιλοπαίξει??:blink::lost:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το ebuddy μπορούν να δοκιμάσουν το παρακάτω link....εμένα πάντως μου εδωσε λύση

 

http://www.mobiles24.com/downloads/s/87126-111-windows_live_messenger_85

Link to comment
Share on other sites

jimys http://www.snaptu.com/ εγω με αυτη την εφαρμογη μπαινω στο youtube και δεν εχω κανενα προβλημα.Το jar αρχειο εδω http://www.mylgcellphone.com/index.php?action=dlattach;topic=38.0;attach=103
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εδω και μια εβδομαδα εχω και εγω το LG GT 505. Το πηρα μιας και ειχα επιδοτηση και η τιμη του ηταν πολυ καλη. Επειδη ομως ειμαι ασχετος με τα κινητα και δεν τα παω καθολου καλα θα ηθελα να μου πειτε μερικες πληροφοριες για το πως να το χρησιμοποιω. Ξερω μονο να μπαινω internet μεσω wi-fi. Δεν ξερω πως δουλευει το gps και αν σε χρεωνει, θα ηθελα να μου το εξηγησετε. Επεισεις μπορω να βαλω msn mesenger στο κινιτο? Και οτι αλλα κολπα ξερετε και εχετε κανει στο δικο σας καλοδεχουμενα.
Link to comment
Share on other sites

jimys http://www.snaptu.com/ εγω με αυτη την εφαρμογη μπαινω στο youtube και δεν εχω κανενα προβλημα.Το jar αρχειο εδω http://www.mylgcellphone.com/index.php?action=dlattach;topic=38.0;attach=103

 

 

 

.....ευχαριστώ πολύ Εxpired....δούλεψε τελικά!:D

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα απο μια εβδομάδα "συμβίωσης" με το LG GT500 (που προέκυψε μάλλον τυχαία έπειτα απο ένα "εργασιακό" ατύχημα του Z770i που είχα) ήρθε η ώρα της κριτικής...

Να ξεκινήσω, επισημαίνοντας το (μάλλον) αυτονόητο: Το τηλέφωνο (για τα λεφτά του) είναι κελεπούρι!

Με υπέροχη οθόνη αφής, Wi-Fi, HSDPA,κάμερα 5 ΜΡ, βίντεο, υποστήριξη στους περισσότερους τύπους αρχείων, viewer για αρχεία word, excel κλπ...

Όμως...

Αγοράζοντας μια συσκευή SE (για παράδειγμα...) ανοίγεις το μενού και βρίσκεσαι "σαν στο σπίτι σου" και το να λειτουργήσεις το τηλέφωνο είναι θέμα 5 λεπτών. Τουλάχιστον για τις βασικές λειτουργίες. Η LG προσπάθησε πολύ να κάνει κάτι ανάλογο (και το κατάφερε σε μεγάλο βαθμό) αλλα όχι απόλυτα. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία απο τα τηλέφωνα των Κορεατών (ίσως γι' αυτό να "ξενίστηκα") όμως στην προσπάθειά μου δεν με βοήθησε ούτε το manual του τηλεφώνου (που είναι επιεικώς απαράδεκτο). Όσο για τον χρόνο εκκίνησης; Αρχικά πίστεψα πως κάτι έπαθε το κινητό... :blink:

Κάποιος φίλος ανέφερε πιο πάνω πως το κινητό του έσβησε στα καλά καθούμενα ενώ προσπαθούσε να ανοίξει μια εφαρμογή.

Το ίδιο έπαθα και εγώ προσπαθόντας να ανοίξω το widget για τον καιρό... Παραξενεύτηκα, αλλα δεν έδωσα σημασία (θεωρόντας το τυχαίο γεγονός...). Το επανέλαβε δύο μέρες αργότερα, ενω είχα ανοικτό το ίδιο widget αλλα αυτή τη φορά την ώρα μιας κλίσης... Τσκ, τσκ, τσκ... :protest:

Όπως σας είπα και πιο πάνω, υποστηρίζονται πολλά αρχεία πολυμέσων.

Αλλα ρε παλικάρια εκεί στην LG... Είναι δυνατόν για να φτιάξω playlist να αναζητώ τα τραγούδια που θέλω μέσα απο μια λίστα ΟΛΩΝ των αρχείων ήχου;

Κι αν αυτά είναι 10-20 πάει κι έρχεται... αν είναι 700-800 όμως; Πρόβλημα...

Τέλος, καλή η κάμερα των 5 ΜΡ, αλλα μην τρελαίνεστε κι όλα... Μεγάλη η συμπίεση των αρχείων, χωρίς ζούμ στην υψηλότερη ανάλυση και με ένα φλάς που ειδικά σε εσωτερικούς χώρους υπερφωτίζει τις φωτογραφίες .

Τέλος, μπορεί να είμαι "καλομαθημένος" με τα προηγούμενα κινητά μου, και γι' αυτό να με ξένισε λιγάκι η διάρκεια της μπαταρίας. 3-4 μέρες με πολύ χαλαρή χρήση, βία 2 μέρες με λίγο ζόρισμα... 300 ώρες; Αδύνατον...

Άν, πάντως, κάποιος παραβλέψει τα ελάχιστα ελαττώματά του, πιθανότατα θα καταλήξει στο ίδιο συμπέρασμα με εμένα... Για τα λεφτά του; Κελεπούρι!

 

Υ.Γ: Άσχετο, αλλα αυτό το my view έχει καποιο ουσιαστικό περιεχόμενο; Γιατι εδώ και λίγες ημέρες που το έχω ενεργοποιήσει με έχει απογοητεύσει πλήρως...

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

EXPIRED 40 σελιδες ειναι πολλες και δεν μπορω να κατσω να τις διαβασω. Επεισεις απο τις λιγες που διαβασα δεν καταλαβα τιποτα γιατι οπως ειπα ειμαι ασχετος με το αθλημα. Αλωστε αν εβγαζα ακρη δεν θα χρειαζοταν να κανω εγγραφη και να μπω σε αυτη τη διαδικασια κανοντας ερωτησεις. Αν μπορει καποιος και εχει ορεξη να μου εξηγησει καποια συγγεκριμενα πραγματα που εχω ρωτησει και να μου λυσει τις αποριες καλως. Οπως ειπα αφορουν το πως δουλευει το gps και αν σε χρεωνει. Επεισεις μπορω να βαλω msn mesenger στο κινιτο? Και οτι αλλα κολπα ξερετε και εχετε κανει στο δικο σας καλοδεχουμενα.
Link to comment
Share on other sites

EXPIRED 40 σελιδες ειναι πολλες και δεν μπορω να κατσω να τις διαβασω. Επεισεις απο τις λιγες που διαβασα δεν καταλαβα τιποτα γιατι οπως ειπα ειμαι ασχετος με το αθλημα. Αλωστε αν εβγαζα ακρη δεν θα χρειαζοταν να κανω εγγραφη και να μπω σε αυτη τη διαδικασια κανοντας ερωτησεις. Αν μπορει καποιος και εχει ορεξη να μου εξηγησει καποια συγγεκριμενα πραγματα που εχω ρωτησει και να μου λυσει τις αποριες καλως. Οπως ειπα αφορουν το πως δουλευει το gps και αν σε χρεωνει. Επεισεις μπορω να βαλω msn mesenger στο κινιτο? Και οτι αλλα κολπα ξερετε και εχετε κανει στο δικο σας καλοδεχουμενα.

Το κινητό έχει πάνω το wisepilot που σαν πρόγραμμα χρεώνει διότι είναι online και πρέπει να κατεβάζει data συνέχεια.Όταν είσαι με wifi δε χρεώνεσαι,αλλά είναι δώρο άδωρον αφού για πλοήγηση δε θα έχεις wifi.Για να λοκάρει το gps πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να περιμένεις λίγο.Δεν το έχω το κινητό , αλλά φαντάζομαι ότι θα έχει λειτουργία gps σε αυτόνομο και υποβοηθούμενο.Το υποβοηθούμενο, το Assisted -GPS δηλαδή, λοκάρει πιο γρήγορα γιατί παίρνει πληροφορίες και από κυψέλες.Δοκίμασε και με τα 2, να θυμάσαι ότι αν δεν έχεις wifi θα συνδεθεί με 3G και θα σε χρεώσει.

Για το μσν δοκίμασε το e buddy.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

TO GPS OTAN EIMAI ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ WIFI ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?

ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΑΙ

ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ GPS.

ΑΛΛΙΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΗΝ εφτιαξα το we-travel για το gt500 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δωρεαν gps :) :) :)

Tom το gps για να πιασει σημα πρεπει να είσαι σε εξωτερικό χωρο.Το θεμα ειναι πως θα εχεις wifi οταν βγεις...

Link to comment
Share on other sites

TO GPS OTAN EIMAI ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ WIFI ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?

ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΚΑΙ

ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ GPS.

ΑΛΛΙΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ?

 

Για να λειτουργήσει το gps, να λοκάρει δηλαδή σε δορυφόρο, θα πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να περιμένεις λίγο.

Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι αντιαισθητικό και είναι σαν να φωνάζεις.

Καλωσήρθες στο φόρουμ. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Expired αφού τα κατάφερες δώσε οδηγίες και για τους άλλους. Κρίμα είναι να μην μπορούν να κάνουν (έστω και όχι τόσο καλά) πλοήγηση με το GPS ;) ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολουσ, θελω να παρω το LG GT505 διαβασα σχεδον ολο το θεμα μεχρι εδω αλλα παρολα αυτα δεν εχω καταληξει στο εαν αξιζει και αν δουλευει σωστα το navigator(και εαν δεν δουλευει σωστα πωσ μπορει κανεισ να το διορθωσει!) η ανταποκριση του touch screen ειναι καλη ? και γγενικοτερα ο χειρισμοσ ? το WiFi πιανει σε αποσταση ? ευχαριστω εκ των πρωτερον ! (αν γινετε καποια απαντηση συντομα γτ αν ειναι σε 1 ωριτσα παω να το παρω με καρτοσυμβολαιο cosmote)
Ti Omorfo Pou einai!!!
Link to comment
Share on other sites

andreas ειναι συνδιασμος των οδηγιων που εχουν αναφερθει σε παλια post δεν εχω προβλημα να τα κανω ολα ζουμι να τα ξανα postαρω αλλα μην με κραξουν
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Παρατήρησα ότι χρησιμοποιώντας to interntet kit μπορώ να έχω Internet στο pc μου.Όταν όμως βάλω μια vodafone cu που έχω δεν συνδέετε ενώ με την σύνδεση μια χαρά.Ξέρει κανείς αν υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις για να συνδεθώ κ απο το cu??Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπαμε αν το θέλετε για internet και GPS τότε καλύτερα να πάρετε κάτι άλλο. Δεν είναι για αυτές τις χρήσεις το κινητό
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το πως το βλέπει ο καθένας. Έτυχε να μπω με ένα άλλο LG (μέσω opera) και δεν μου φάνηκε καθόλου εύχρηστο ούτε καλό
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...