Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρωτο πραμα που κανεις καποιος που σεβεται το κινητο του ειναι να του περασει file manager/explorer για να βλεπει τα περιεχομενα της καρτας μνημης (τακτοποιημενα)

Που θα βρουμε καποιον java γιατι μου τα βγαζει ολα ανακατεμενα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημέρα! Εχω ένα προβλημα με το κινητό. Μπαινω στο faccebook με το wifi του , κανονικα. Θέλω όμως να μπορω να αποθηκευσω εικόνες απο το προφίλ μου στο κινητο! Π.χ. μπαινω στο προφιλ μου , στις φωτογραφίες μου , και θέλω μια φωτό μου να την κατεβάσω στο κινητό! Τι πρεπει να κάνω; Όταν παταω επάνω της παει στην επόμενη... Τι χρειαζεται να κανω για να την κατεβασω;; ---Επισης θέλω να μου πείτε απο που μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και παιχνιδια για το κινητό! ----Σας παρακαλώ απαντηστε μου , ειναι επείγον-----

Kάνε αναζήτηση στο Google.

Χιλιάδες ιστοσελίδες υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Και σχετικα με το facebook και γενκα τις φωτογραφιες; πως θα τις αποθηκευσω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

για εξηγησε μου γιατι τον εβαλα τον opera μεσα! σε παρακαλω! ειναι αναγκη
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

για εξηγησε μου γιατι τον εβαλα τον opera μεσα! σε παρακαλω! ειναι αναγκη

Mενού-Εργαλεία-Πληροφορίες σελίδας-Λήψη εικόνων...-(Διαλέγεις μια εικόνα και πατάς επάνω της)Αποθήκευση(Αν σου λέει τίποτα για συγχρωνισμό και σου εμφανίσει ένα κουμπί "Βοήθεια" μην το πατήσεις, πάτα το δεξί κουμπί επιλογών) και τέλος επιλέγεις αν θέλεις να το αποθηκεύσεις στις εικόνες ή κάπου αλλού.

Ελπίζω να βοήθησα:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μου απανταει κανεις..παιζει βιντεακια του youtube το κινητο κανονικα?

Όχι αλλά υπάρχουν κάποια java σαν και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά υπάρχουν κάποια java σαν και αυτό.

Εμένα πάντως μου παίζει μια χαρά τα βίντεο

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου παίζει μια χαρά τα βίντεο

 

και μενα κανονικα τα παιζει.. χθες το πηρα το κινητο..

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι.. Αν πρεπει να κατεβασω το οπερα?? και αν ναι απο τον υπολογιστη μου? ή κατ ευθειαν απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

και μενα κανονικα τα παιζει.. χθες το πηρα το κινητο..

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι.. Αν πρεπει να κατεβασω το οπερα?? και αν ναι απο τον υπολογιστη μου? ή κατ ευθειαν απο το κινητο?

 

εγω τον κατέβασαν από τον υπολογιστή μου. Εχω την πιο τελευταία έκδοση του. Την 4.2 νομίζω

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου παίζει μια χαρά τα βίντεο

Σε μερικούς παίζει και σε άλλους όχι:X

και μενα κανονικα τα παιζει.. χθες το πηρα το κινητο..

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι.. Αν πρεπει να κατεβασω το οπερα?? και αν ναι απο τον υπολογιστη μου? ή κατ ευθειαν απο το κινητο?

Από όπου σε βολεύει.Το ίδιο είναι.

εγω τον κατέβασαν από τον υπολογιστή μου. Εχω την πιο τελευταία έκδοση του. Την 4.2 νομίζω

Η 4.2 είναι η νεότερη.

Link to comment
Share on other sites

εγω τον κατέβασαν από τον υπολογιστή μου. Εχω την πιο τελευταία έκδοση του. Την 4.2 νομίζω

 

 

ειναι πιο καλο το οπερα απο το browser του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε ισιδωρε δοκίμασα να κατεβασω τη φωτο αλλά όταν παταω που θέλω να την αποθηκευσω -την αποθηκευει- μετα που πάω στο φακελο που την εβαλα δε δειχνει τιποτα. Δεν υπαρχει τιποτα!
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα, στα προγράμματα java δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε στο wifi ούτε 3g, gprs και wap.

Έχω δοκιμάσει όλα τα προφίλ στις ρυθμίσεις της java αλλά τίποτε, ο browser συνδέεται κανονικά, όμως οι java εφαρμογές δεν συνδέονται.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε ισιδωρε δοκίμασα να κατεβασω τη φωτο αλλά όταν παταω που θέλω να την αποθηκευσω -την αποθηκευει- μετα που πάω στο φακελο που την εβαλα δε δειχνει τιποτα. Δεν υπαρχει τιποτα!

Τα έχεις ψάξει όλα τα αρχεία;μήπως είναι στη κάρτα μνήμης;

Αποθηκευσετο στις εικόνες. Αυτό κάνω εγώ και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μια ερώτηση σε όσους εγκτέστησαν με επιτυχία το wetravel: Το κάνατε με τον τρόπο που περιγράφει ο jimdem582; Και αν ναι, πως χρησιμοποιήσατε επιτυχώς τη μαζική αποθήκευση;

 

Εμένα μου δείχνει μόνο τα αρχεία της κάρτας και όχι του τηλεφώνου.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός με το να επανέρχομαι στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις ψάξει όλα τα αρχεία;μήπως είναι στη κάρτα μνήμης;

Αποθηκευσετο στις εικόνες. Αυτό κάνω εγώ και δουλεύει.

 

τα εχω δει όλα!!! συγκεκριμενα μου όταν παταω browse μου βγαζει 3 η 4 φορες τις εικονες... Δηλαδη μου το δειχνει 4 φορες το ονομα εικονες για να κανω αποθηκευση την εικονα! Εσυ που το κανεις; και αφου το κανεις...που πας μετα και την βλεπεις; πες μου σε παρακαλω για να κανω το ιδιο να δω αν θα πετυχει!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

τα εχω δει όλα!!! συγκεκριμενα μου όταν παταω browse μου βγαζει 3 η 4 φορες τις εικονες... Δηλαδη μου το δειχνει 4 φορες το ονομα εικονες για να κανω αποθηκευση την εικονα! Εσυ που το κανεις; και αφου το κανεις...που πας μετα και την βλεπεις; πες μου σε παρακαλω για να κανω το ιδιο να δω αν θα πετυχει!

Το αποθηκευω στην εικόνες και πάω και το στο φακελο «Εικονες». Αυτό, τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Το αποθηκευω στην εικόνες και πάω και το στο φακελο «Εικονες». Αυτό, τίποτα άλλο!

 

το αποθηκευεις στο προεπιλεγμενο εικονες οταν σου λεει που θελεις να το αποθηκευσεις η πατας browse?

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλικάρια!

 

αν και είχα αποφασίσει να μην αλλάξω το W810i μου, που αποδειχτηκε "σκυλί"(πολλες τουμπες, από διάφορα ύψη), ωστόσο με μια επιδότηση της wind(80euro), σκεφτόμουν να βάλω κατι ακομα και να πάρω το kp500 cookie.

 

Μέσα στο forum,και στη στήλη για το cookie, ανέφερε κάποιος το GT505 και με έκανε να στραφώ σε αυτό, αφου βέβαια είδα τα χαρακτηριστικά του, τα ωραία reviews που παραθέσατε εδώ και τα βιντεακια στο youtube.

 

To έχω ήδη παραγγείλει, αλλά έχω ενδοιασμούς να ακυρώσω την παραγγελία, γιατι δεν ξέρω 2-3 πράγματα:

 

1. Η πλοήγηση στο internet, γίνεται εύκολα με το δάκτυλο? Δηλ, με την κίνηση του δακτύλου ""ρολλαρει" η οθόνη προς πάνω ή κάτω??(όπως του Iphone?)

 

2. Για να κάνεις zoom σε μια ιστοσελίδα, μπορείς να το κάνεις με τα 2 δάκτυλα(πιέζοντάς τα προς αντίθετες κατευθύνσεις), όπως στο Arena?? Δηλ, είναι η οθόνη moultitouch?αν όχι, είναι εύχρηστος ο τρόπος που έχει για zoom??

 

3. Μπορείς να βάλεις theme manager όπως στο Viewety??βλέπε αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=NYSl8po0b04&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...