Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα... Δεν νομίζω. Ακύρωσε το και άνοιξε νέο θέμα στους Διαξιφισμούς με τίτλο [Επιλογή Συσκευής] Κινητό μέχρι ... ευρώ (στις 3 τελείες να βάλεις το ποσό που θα δώσεις). Για αυτά που ζητάς δεν κάνει το GT505/500
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αν και με ανησύχησες γτ θεωρητικά απ τις προδιαγραφές φαίνεται ιδανικό για αυτή τη χρήση. Ποιο πιστεύεις είναι το πρόβλημά του για τέτοια χρήση; Είναι αργό; Είναι buggy o browser; :(
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο διαβάζω ναι, καλύτερα να πας σε ένα με ανοιχτή πλατφόρμα, όπως τα Symbian κινητά (5800 μήπως?). Άνοιξε νέο θέμα εκεί που σου είπα για να πάρεις μερικές απόψεις καθώς είμαστε off-topic εδώ ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απαντηστε μου λιγο ...μπορω να βαλω καποια προσωπικη μου φωτο σαν φοντο στην αρχικη οθονη;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απαντηστε μου λιγο ...μπορω να βαλω καποια προσωπικη μου φωτο σαν φοντο στην αρχικη οθονη;

 

Ναι, μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

 

Τα widgets θα μπορω να τα χρησιμοποιησω πανω στη δικη μου εικονα;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι!

 

P.S Kαλό είναι να ρωτάς σε ένα ποστ και όχι να ρωτάς κάτι άλλο μετά από απάντηση ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ok...ευχαριστω πολυ!!!
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες και καλο χειμωνα σε οσους επεστρεψαν!

Θα παραγγειλω αυτο το κινητο αυριο! Μηπως μπορει καποιος να δωσει ενα link με οδηγο για το we travel ειτε εδω στο forum (εψαξα αλλα δεν μπορω να βρω), ειτε σε καποιο αλλο site?? Ή αν μπορει καποιος να με κατατοπησει εδω, θα του ημουν υποχρεος.

Ακομα αν μπορειτε δωστε κι ενα link για προγραμματακια και παιχνιδια που να τα υποστηριζει αυτο το κινητο.

Κατι αλλο, το ebuddy το παιρνεις δωρεαν απο το site?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες και καλο χειμωνα σε οσους επεστρεψαν!

Θα παραγγειλω αυτο το κινητο αυριο! Μηπως μπορει καποιος να δωσει ενα link με οδηγο για το we travel ειτε εδω στο forum (εψαξα αλλα δεν μπορω να βρω), ειτε σε καποιο αλλο site?? Ή αν μπορει καποιος να με κατατοπησει εδω, θα του ημουν υποχρεος.

Ακομα αν μπορειτε δωστε κι ενα link για προγραμματακια και παιχνιδια που να τα υποστηριζει αυτο το κινητο.

Κατι αλλο, το ebuddy το παιρνεις δωρεαν απο το site?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

 

Ο οδηγός στη σελίδα 16. http://rapidshare.com/files/268861843/LG_KM900_ARENA_manual_from_Jimdem.pdf.html

 

Για προγράμματα και παιχνίδια οτιδήποτε σε java παίζει κανονικά. http://www.zedge.net/

Link to comment
Share on other sites

review στα γερμανικα

 

 

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο maunual είναι παλιό. Το νεότερο θα το βρει κανείς εδώ. (Το 1ο αρχείο είναι). Απο εδώ και πέρα για να το κατεβάσετε να επισκέπτεστε τη σελίδα που ανέφερα. Εκεί θα βάζω όποια νεότερη έκδοση και θα την επισημαίνω.

 

Ok thanks a lot!!!

Το we travel το κατεβασα απο το λινκ που εχει το manual (το 1ο αρχειο απο το link που μου εδωσες). Ειναι η πιο καινουρια εκδοση?

Εκτος απο το pc suite που θα εγκαταστησω, χρειαζεται να κατεβασω τιποτα αλλο απο τα links που υπαρχουν σε ολο το υπολοιπο manual??

Χρειαζεται να αναβαθμισω το GT505 ή οχι και αν ναι μπορω να χρησιμοποιησω το manual αυτο ή αυτο ειναι μονο για s-class?

Μπορω να το μετατρεψω με καποιο τροπο σε s-class ή θα υπαρχει προβλημα (καπου πιο πριν νομιζω διαβασα οτι παιζει προβλημα με τον επιταχυντη γραφικων)??

Thanks και παλι για τον χρονο σας και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα MP4 είναι Mpeg4 ναι παίζει, αν όχι δεν παίζει! ;) :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πάρει και εγώ αυτό το κινητό εδώ και 2 βδομάδες περίπου.Είναι αρκετά καλό!Δοκίμασα το youtube που λέτε και παίζει τα βίντεο.Και στον default browser αλλά και στον οπερα που έβαλα.

 

Ποιον όπερα έβαλες και παίζει youtube? Εγώ έχω τον μινι 4.2 και δεν μπορώ να δω τα βιντεακια. Από τον browser της LG δουλεύει άψογα.

 

Το GT505 γενικά κάνει παπάδες, το έχω 5 μέρες και κατά τη γνώμη μου τα θετικά του είναι:

 

- τρομερά εύχρηστο περιβάλλον, τα πάντα είναι εκεί που περιμένεις να είναι

- βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες, πολύ καλύτερες από φθηνές ψηφιακές. Έχει auto focus, φλας και πολλές ρυθμίσεις.

- πολύ γρήγορο ίντερνετ και με wifi και με gprs.

- universal φορτιστής

- Μαντεύει τι θέλεις να γράψεις

- full screen youtube

- attachments στα εμαιλς

- το wise pilot δουλεύει άψογα, το δοκίμασα στη Θεσσαλονίκη, στην Ν. ανχιαλο και στον Αλμυρό βόλου. Για 30 λεπτά διαδρομή κατέβασε περίπου 300kbytes.

- Το ραδιόφωνο έχει πολύ καλή λήψη

- Εύχρηστο λογισμικό για σύνδεση με PC

- QWERTY πληκτρολόγιο όταν είναι οριζόντιο το κινητό

- Στο manual λέει ότι μπορεί να αναπαράγει divx αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

Ενώ αρνητικά θα χαρακτήριζα:

- έφαγε κόλλημα για κάνα 2λεπτο όταν έκανα αυτόματη αποθήκευση ραδιοφωνικών σταθμών.

- δεν βρήκα αν στην επιφάνεια εργασίας μπορείς να βάλεις άλλες συντομεύσεις

- Η αναγνώριση χαρακτήρων στα ελληνικά δεν είναι ακριβείς, στα αγγλικά δουλεύει ωραία.

- Γύρισα το μενού στα αγγλικά γιατί στα ελληνικά μερικές φορές δεν μπορείς να διαβάσεις τα pop up warnings ολόκληρα.

- Δεν έχει και το καλύτερο ήχο σε ανοιχτή ακρόαση

 

 

ΥΓ Δεκτές ερωτήσεις για άλλες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

να σ πω ρε φιλε... οταν η μπαταρια ειναι στην 2η μπαρα και στην πρωτη..και κλησεις και ξαναανοιξεις το κινητο σ ανηγει κανονικα? γιατι εμενα απλα φορτωνει στην αρχη LG και μετα σβηνει :/
Link to comment
Share on other sites

να σ πω ρε φιλε... οταν η μπαταρια ειναι στην 2η μπαρα και στην πρωτη..και κλησεις και ξαναανοιξεις το κινητο σ ανηγει κανονικα? γιατι εμενα απλα φορτωνει στην αρχη LG και μετα σβηνει :/

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Δοκίμασε με απενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και άλλαξε οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση που έχει σχέσει με το αυτόματο σβήσιμο της οθόνης και το κλείδωμα του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον όπερα έβαλες και παίζει youtube? Εγώ έχω τον μινι 4.2 και δεν μπορώ να δω τα βιντεακια. Από τον browser της LG δουλεύει άψογα.

 

Το GT505 γενικά κάνει παπάδες, το έχω 5 μέρες και κατά τη γνώμη μου τα θετικά του είναι:

 

- τρομερά εύχρηστο περιβάλλον, τα πάντα είναι εκεί που περιμένεις να είναι

- βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες, πολύ καλύτερες από φθηνές ψηφιακές. Έχει auto focus, φλας και πολλές ρυθμίσεις.

- πολύ γρήγορο ίντερνετ και με wifi και με gprs.

- universal φορτιστής

- Μαντεύει τι θέλεις να γράψεις

- full screen youtube

- attachments στα εμαιλς

- το wise pilot δουλεύει άψογα, το δοκίμασα στη Θεσσαλονίκη, στην Ν. ανχιαλο και στον Αλμυρό βόλου. Για 30 λεπτά διαδρομή κατέβασε περίπου 300kbytes.

- Το ραδιόφωνο έχει πολύ καλή λήψη

- Εύχρηστο λογισμικό για σύνδεση με PC

- QWERTY πληκτρολόγιο όταν είναι οριζόντιο το κινητό

- Στο manual λέει ότι μπορεί να αναπαράγει divx αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

Ενώ αρνητικά θα χαρακτήριζα:

- έφαγε κόλλημα για κάνα 2λεπτο όταν έκανα αυτόματη αποθήκευση ραδιοφωνικών σταθμών.

- δεν βρήκα αν στην επιφάνεια εργασίας μπορείς να βάλεις άλλες συντομεύσεις

- Η αναγνώριση χαρακτήρων στα ελληνικά δεν είναι ακριβείς, στα αγγλικά δουλεύει ωραία.

- Γύρισα το μενού στα αγγλικά γιατί στα ελληνικά μερικές φορές δεν μπορείς να διαβάσεις τα pop up warnings ολόκληρα.

- Δεν έχει και το καλύτερο ήχο σε ανοιχτή ακρόαση

 

 

ΥΓ Δεκτές ερωτήσεις για άλλες δυνατότητες.

 

Καλησπέρα και απο μένα!!!

Το συγκεκριμένο κινητό ψήνομαι άσχημα να το πάρω!!!Είναι πολύ θετικά τα όσα γράφεις!!!1-2 ερωτήσεις έχω μόνο:Πόσες ώρες το φόρτισες την πρώτη φορά και γενικά πόσο σου κρατάει η μπαταρία με full χρήση-λιώσιμο γιατί απ'ότι πρόσεξα δεν ανέφερες κάτι αρνητικό γι'αυτό το θέμα!!!Τέλος,να επαναλάβω την ερώτηση του dj_flocibus για το αν υπάρχει τρόπος να το μετατρέψουμε σε s-class ή tespa μετά απο λίγο καιρό αν υπάρξει αυτή η δυνατότητα;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:cool::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μόλις δείξει ότι έχει τελειώσει η φόρτιση το βγάζεις. Δεν χρειάζεται ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο.

 

Σύμφωνα με άλλα μέλη κρατάει γύρω στις 2 μέρες ωστόσο αυτό εξαρτάται από την χρήση που του κάνει, δεν έχει σταθερή τιμή ;)

 

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις S-Class UI και ΑΝ στο μέλλον υπάρξει δεν θα είναι το ίδιο καθώς το Hardware δεν το υποστηρίζει.

 

Ελπίζω να βοήθησα :) :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εψαξα για καρτα μνημης να αγορασω αφου παρω το κινητο και ειδα οτι εκτος απο τις microSD HC (high capacity) , εχουν βγει και καινουργιες microSD HC SUPER . Οι διαφορά τους πρεπει να ειναι στην ταχυτητα αναγνωσης και εγγραφης. Το συγκεκριμενο κινητο ομως θα υποστηριζει την SUPER??
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

μια απορια

η δεύτερη επιφάνεια να το πω σε τη χρησιμεύει??βγάζει κατι αριθμούς 1 2 3.δεν το εχω πάρει ακόμη το κινητο αλλα το περιμένω.επίσης java εφαρμογές πως περνάμε??

Link to comment
Share on other sites

μια απορια

η δεύτερη επιφάνεια να το πω σε τη χρησιμεύει??βγάζει κατι αριθμούς 1 2 3.δεν το εχω πάρει ακόμη το κινητο αλλα το περιμένω.επίσης java εφαρμογές πως περνάμε??

 

Είναι η ταχεία κλήση. Τοποθετείς επαφές για γρήγορη κλήση.

Εφαρμογές java πανεύκολα. Την επιλέγεις, την τρέχεις και σε ρωτάει πού να την αποθηκεύσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εχω wind plus στο παλιο το κινητο η σελιδα του εχει πολλα περισσοτερα π.χ. κατι breaking news τωρα στο lg δεν τα βγαζει

επισησ υπαρχει καπου που να μετραει τα δεδομενα γιατι εχω δωρεαν 40 mb το μηνα και θελω ναξερω που βρισκομαι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...