Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγω να πάρω το GT 500 αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι αν μπορώ να έχω GPS χωρίς σύνδεση σε WiFi!!!!Eίμαι ανάμεσα σε αυτό και το ΝοκιαΝ78. Μου αρέσει πιο πολύ το LG αλλα το θέμα του GPS με κολλάει!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pannetone ακριβως στο ιδιο διλημμα ημουν κι εγω. σημερα αγορασα το gt500. για το gps δε μπορω να σου πω καθως δεν το εχω δοκιμασει. κατα τα αλλα ομως εχω κατενθουσιαστει :)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις για το gps το wetravel του lg arena;

 

To wetravel δουλεύει και στο Αρένα και στο Ρενουάρ, οπότε κοιτάξτε αν δουλεύει και στο δικό σας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

paidia egw to exw 1 mhna gia ta leytatou einai polu kalo h mpatarha me normal xrisi 5 meres me sinexh leitourgia krataei 2 meres arketa kala nomizw

 

Καλώς ήρθες στο myphone, θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις αυτό.Θα δεις ότι είναι καλύτερο να γράφεις στα ελληνικά.

Καλή διαμονή στο forum μας. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Το Αρενα και το Renoir έχει το ίδιο λογισμικό με το GT500???Αν έχει το ίδιο λογικά θα παίζει!!!Αν διάβασα σωστά στο forum το wetravel έχει επέκταση jar, που σημαίνει πιθανότατα πωσ δεν θέλει symbian ή windows mobile για να εγκατασταθεί!!!! Φαντάζομαι βέβαια, οπότε ίσως κάνω και λάθος!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου λιγο σας παρακαλώ. Μπορω να δω βιντεο απο το youtube στο κινητο μεσω του wifi του με τον προεγκατεστημενο browser? Ακουσα πως ο browser του ειναι αργος ...
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

φιλε panettone θα σου πω απο οσο ξερω πως η καταληξη jar ειναι για τις εφαρμογες java.αρα δεν θελει κατι συγκεκριμενο για να παιξει,πλεον ολα τα κινητα την υποστηριζουν.

το lg arena υποστηριζει το νεο 3D λειτουργικο s-class ενω τα :gt500, gt 505 ειναι της "παλιας γενιας" ενω το renoir ειναι οπως του viewty ή του prada.

Link to comment
Share on other sites

δίάβασα λίγα πράγματα για το wetravel και νομιζω θα παίζει στο gt 500! είναι εφαρμογή σε java άρα θα παίζει κανονικά!!!!Ελπίζω τουλάχιστον
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου λιγο σας παρακαλώ. Μπορω να δω βιντεο απο το youtube στο κινητο μεσω του wifi του με τον προεγκατεστημενο browser? Ακουσα πως ο browser του ειναι αργος ...

 

Εγώ δεν μπόρεσα να δω και όντως είναι λίγο αργός ο browser.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω άλλη μία ερώτηση? Υπάρχει δυνατότητα στο Τ9 στα μηνύματα να αποθηκεύεις νέες λέξεις και νσ μπορείς να τισ χρησιμοποιήσεις μετά?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να δω και όντως είναι λίγο αργός ο browser.

 

σοβαρα μιλάς;; σας παρακαλω απαντηστε μου!!! Οσοι το έχετε κανενας δεν εχει δει video στο youtube ; Ξερει κανεις πως θα μπορεσω να δω βιντεο στο κινητο;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ,γραφτηκα επειδη ψαχνομαι ακομα γι' αυτο το κινητο αν το παρω η' οχι.

Εχω ομως δυο ερωτησεις:

1)Το sar που λετε ειναι μονιμο σε ενα κινητο?Δηλαδη μιλας δεν μιλας,εχεις δεν εχεις σημα ειναι σταθερος ο αριθμος?

2)Ξερει κανεις τιποτα ποτε θα το φερει η WIND?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παιζει μια χαρα τα videakia απο το ιντερνετ. με το wifi του σπιτιου παντα.Μεσο καποιου hotspot δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω.Λογικα θα παιζει.
Link to comment
Share on other sites

1)Το sar που λετε ειναι μονιμο σε ενα κινητο?Δηλαδη μιλας δεν μιλας,εχεις δεν εχεις σημα ειναι σταθερος ο αριθμος?

Αν έβλεπες λίγες σελίδες ποιο πίσω θα έβρισκες και την απάντηση μου ;)

Όπως έχω ξανα πει το SAR δεν είναι σταθερό και για να ανέβει πρέπει να έχεις ανοιχτό bluetooth, wi-fi, GPS κτλ αλλά ποτέ δεν θα ανεβεί στον αριθμό που υπάρχει στο βιβλιαράκι

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω με τον ενσωματωμένο browser στο youtube, επιλέγω ένα βίντεο και μετά από 5 δεύτερα μου βγάζει πάντα το μήνυμα: "Σφάλμα χρόνου αναμονής. Έξοδος..." Η σύνδεση είναι με το ασύρματο router του σπιτιού μου.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει οτι φορτωνει η ενδιαμεση μνημη και παιζει κανονικα και γρηγορα ολλα τα video. Μηπως θελει να εχεις ελευθερη μνημη στο τηλ. εχω βαλει και μια καρτα 4 Gb.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει οτι φορτωνει η ενδιαμεση μνημη και παιζει κανονικα και γρηγορα ολλα τα video. Μηπως θελει να εχεις ελευθερη μνημη στο τηλ. εχω βαλει και μια καρτα 4 Gb.

 

Έχω κοινή μνήμη ελεύθερη 50ΜΒ και μια κάρτα 4GB. Δεν ξέρω μήπως θέλει κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Σας ελλειξα;:pΔεν εχω γυρισει ακομα, στις 25!Απο αυτο ειμαι!ο broswer μου φαινεται κανονικος!το gps δεν το εχω καταφερει με τιποτα!:(εβαλα και το βοηθητικο αλλα... Η μπαταρια χωρις καθολου χρηση κραταει 4 μερες!καλυτερη μπαταρια εχει το ΚΡ500!:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πάρει και εγώ αυτό το κινητό εδώ και 2 βδομάδες περίπου.Είναι αρκετά καλό!Δοκίμασα το youtube που λέτε και παίζει τα βίντεο.Και στον default browser αλλά και στον οπερα που έβαλα.Απλα τα παίζει με ποσοστό περίπου 50%:).Δλδ τις μισές φορές που το πατάω κολλάει στο σημείο "σύνδεση" και θέλει να πάω πίσω και να ξαναπατησω το βιντεο.Έχω πάρει και εγώ μια κάρτα των 4GB.

Τώρα μου έχουνε δημιουργηθεί μια-δυο μικρές απορίες από την χρήση του.

Μπορώ άραγε να αλλάξω τα εικονίδια που υπάρχουνε στο μενού συντόμευσης κάτω χαμηλά?Δεν έχω καταφέρει να απενεργοποιήσω τον προειδοποιητικό ήχο όταν τελειώνει η μπαταρία.Ακόμα και στο αθόρυβο αυτός ακούγετε κανονικά!

 

Τώρα για το GPS πρόγραμμα Wetravel που προτείνατε παραπάνω,το εγκατέστησα κανονικά μέσα από το LG PC Suite σαν java εφαρμογή.Άλλα δεν έχει χάρτες μέσα.Εγκατέστησα στη συνέχεια τους χάρτες που ήθελα στην κάρτα μνήμης που αγόρασα αλλά δεν έχω καταφέρει να συνδέσω τους χάρτες που είναι στην μνήμη με το πρόγραμμα που είναι στο κινητό. Αν γνωρίζει κανείς κάτι θα ήτανε χρήσιμο.Το site του προγράμματος δεν με βοήθησε ιδιαίτερα :(.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Επειδη το πιο βασικο για μενα ειναι τα βιντεο του youtube στο κινητο για αυτο θελω να ειμαι σιγουρος!!

Επισης θελω να ρωτησω και κατι ακόμα...Επειδη σε ολες τις φωτογραφιες και τα βιντεο ποθ βλεπω , σε όλα το φοντο είναι κατι λουλουδια και κατι τετοια στην αρχικη οθόνη.Εγω μπορω να βαλω καποια δικη μου φωτογραφια σαν φοντο στην αρχικη οθονη;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πρώτο μου μήνυμα.

Πήγα σήμερα στο Γερμανό να δω το LG GT500 και δεν το είχαν ούτε σε δείγμα ούτε και ετοιμοπαράδοτο στο κατάστημα. Έκανα παραγγελία και θα το πάρω τη Δευτέρα ή την Τρίτη μου είπαν.

Επειδή μπορώ ακόμα να το ακυρώσω αν χρειαστεί :p Θέλω τη γνώμη σας.

Αυτό που ζητάω από το κινητό είναι να βλέπω (όχι να επεξεργάζομαι) άνετα αρχεία word και pdf καθώς και να έχει καλό browser για να μπαίνω internet, καθώς θα το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση (συνδυάζω το πρόγραμμα με πακέτο σύνδεσης που δίνει μισό GB το μήνα για δεδομένα φανταστείτε).

Θα με βολέψει λέτε; Σαν προδιαγραφές φαίνεται ιδανικό πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...