Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση.

έχω δοκιμάσει να περάσω το Market Enabler σε μερικές συσκευές και αν και εγκαταστάθηκε δεν δούλεψε. Μου έβγαλε ότι υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει να είναι root οι συσκευές για να τρέξει το ME?

 

Ναι πρέπει να είναι root, αλλά εκτός αυτού, έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο του να μην δουλεύει τώρα τελευταία... λόγω των updates του market λογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα! εχω προβλημα μετο android market!

 

ενω έχω εγκαταστήσει κανονικά το λογαριασμο gmail

 

οταν πας να κατεβασω εφαρμογη μου πεταει ενα μυνημα

 

"There are no android phones associated with this account. Please sign in with a different account."

 

τι μπορω να κάνω; μπορει να βοηθησει κανένας;εχει καποιος σχετικο πρόβλημα;

 

δημιουργησε ενα νεο λογαριαμο και ισως λυθει το προβλημα σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα...εχω το htc desire κ πριν λιγο καιρο αποφασισα μιας και δεν εβρισκα νεες ενημερωσεις για το λογισμικο μου να το αντικαταστησω με ενα που βρηκα και καλα σε 2.3.3 gingerbread...αν και εγραφε πως υπαρχει ρισκο για το κινητο πηρα την αποφαση και το εκανα,και ευτυχως δουλεψε κανονικοτατα αλλα αυτη την σιγμη αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και θα ηθελα να μου πειτε αν οντως φταιει το λογισμικο μου γι'αυτο η κατι αλλο....το κινητο πλεον δεν κανει επιτυχεις ενημερωσεις σε διαφορα προγραμματα που εχω οπως π.χ.facebook,google maps,adobe flash player κ πλεον η μνημη του κινητου ειναι στα ορια και απ'οτι φαινεται δεν χωραει τις νεες ενημερωσεις....επισης με την αλλαγη αυτου του λογισμικου αλλαξε η χρηση του κινητου στην εντολη που οταν το κινητο ηταν κλειστο κ του πατουσα το πληκτρο που μειωνει την ενταση και το πληκτρο ενεργοποιησης και τοτε εκανε boot και μου εδινε τις επιλογες hard reset,boot και recovery πλεον δεν ανταποκρινεται,δηλαδη οταν το κανω αυτο το κινητο παραμενει κλειστο και δεν ανταποκρινεται......ας με βοηθησει καποιος...ευχαριστω...!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχουμε ολόκληρο θέμα για το Desire, απευθύνσου εκεί...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296449

 

Το παρόν θέμα πλέον δεν έχει πλέον λόγο ύπαρξης και συνεπώς κλειδώνεται. Όποιος χρειάζεται κάτι σχετικό, μπορεί να απευθύνεται στο θέμα της συσκευής που τον ενδιαφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, το οποίο μέχρι τώρα μου έχει συμβεί τρεις φορές, στα ξαφνικά (ΧΩΡΙΣ να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση) ελλατώνεται η φωτεινότητα της οθόνης η οποία και επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες εως μέρες (μια φορά δοκίμασα να το επαναφέρω με hard reset αλλά δε νομίζω να βοήθησε), μέχρις εκεί ας πούμε υποφερτό, σήμερα το πρωί λοιπόν που άνοιξα το κινητό η οθόνη παρέμενε μαύρη, παρατηρόντας την πρόσεξα πως είχε ανοίξει αλλά η φωτεινότητά της είναι σχεδόν ανύπαρκτη...δε διακρίνεται τίποτα :( ούτε το PIN δε βλέπω να βάλω.

Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον το ίδιο, καμιά ιδέα να το επαναφέρω η πρέπει να το πάω service?

 

Υ.Γ

Και σε μένα έχει συμβεί να πρέπει να πατήσω το πλήκτρο ενεργοποίησης δεύτερη φορά για να ανοίξει το κινητό.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΤΟΣ "ΠΑΡΕΑΣ" ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ .... ΠΝΗΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΕΕΕ?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΤΟΣ "ΠΑΡΕΑΣ" ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ .... ΠΝΗΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΕΕΕ?

 

Ξέρεις πόσοι έχουν διαβάσει το μήνυμα σου αλλά δεν κατάλαβαν τίποτε... Πώς να βοηθήσουμε... Εγώ πχ δεν έχω καταλάβει τη ρωτάς ποιο είναι το πρόβλημα ... και τέλος πάντων δεν έχω κάποια απάντηση στο πρόβλημα σου που προφανώς δεν έχουν και όλοι οι άλλοι αφού δεν απάντησε κανένας...:) ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΤΟΣ "ΠΑΡΕΑΣ" ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ .... ΠΝΗΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΕΕΕΕ?

 

Γενικα δεν ασχολουμαι με σχολια σαν και αυτο αλλα θα σου πω κατι. Κοιταξα ΟΛΑ σου τα posts που εχει κανει. Εκτος απο 1-2 ολα τα αλλα ειναι για να ζητας κατι απο απο την "Παρεα" που τοσο κατακρινεις. Σε ολα σε βοηθησαν και παλι την ειχες "πει" σε καποιον.

Σε ρωταω λοιπον εσυ τα τελευταια 2+ χρονια τι εχεις δωσει στην παρεα, ποσους εχεις βοηθησει; Γιατι λοιπον απαιτεις εσυ να σε βοηθησουν αλλοι;

Και για να στο πω πιο λιανα για καποιους μερικες φορες οσοι ειναι εκτος της "παρεας" να πανε να πνιγουν.

 

Συγγνωμη για το off-topic αλλα μερικες φορες καποιος πρεπει να τα ακουσει. Νομιζουν μερικοι μερικοι οτι μας πληρωνουν κιολας.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω,πως μπορώ να κάνω (format) στο τηλέφωνο μου.Γιατί τώρα τελευταία μου κάνει πολλά αλλοπρόσαλλα πράγματα.Όπως,το πρώτο κουμπί κάτω αριστερά που κάνουμε επιστροφή,αυτό όταν το πατώ να κάνω επιστροφή,μου βγάζει φώτο.Και επίσης αργεί και κόλαΐ αρκετά σε σχέση με τον πρώτο καιρώ.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω τέλος πάντων......Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω,πως μπορώ να κάνω (format) στο τηλέφωνο μου.Γιατί τώρα τελευταία μου κάνει πολλά αλλοπρόσαλλα πράγματα.Όπως,το πρώτο κουμπί κάτω αριστερά που κάνουμε επιστροφή,αυτό όταν το πατώ να κάνω επιστροφή,μου βγάζει φώτο.Και επίσης αργεί και κόλαΐ αρκετά σε σχέση με τον πρώτο καιρώ.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το καθαρίσω τέλος πάντων......Ευχαριστώ!!!

 

Φίλε αυτό με την φωτογραφία το παθαίνω και εγώ κάποιο καιρό τωρα !

Αν ξέρει κάποιος τι φταίει ας μας βοηθήσει !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γραφετε σε λαθος ενοτητα η συνεχεια εδω, αν δεν κανω λαθος εχετε sensation http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308444&page=167

Sorry για το off topic αλλα και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω εδω και αρκετο καιρο.:lock:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μου απαντήσεις όμως συγκεκριμένα για την συμπεριφορά του στις γρατζουνιες απο την χρήση. Ο σκοπός είναι να απολαύσουμε το polycarbonate χωρίς να χρησιμοποιούμε και πάλι θήκες σιλικονης κλπ. Διαφορετικά αν είναι να το κρύψουμε σε μια θήκη δεν υπάρχει καμία διάφορα με τα πλαστικά.

Φιλε μου στο N9 δεν εβαλα ποτε θηκη ουτε screen protector λογω gorilla glass και δεν ειχε την παραμικρη γρατζουνια μου ειχε πεσει και μια δυο φορες και δεν ειχε το παραμικρο,και γενικα απο τη καθημερινη χρηση του επι ενα πενταμηνο που το ειχα τη παραμικρη γρατζουνια ουτε στην οθονη ουτε περιφερειακα φιλικα:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο N9 δεν εβαλα ποτε θηκη ουτε screen protector λογω gorilla glass και δεν ειχε την παραμικρη γρατζουνια μου ειχε πεσει και μια δυο φορες και δεν ειχε το παραμικρο,και γενικα απο τη καθημερινη χρηση του επι ενα πενταμηνο που το ειχα τη παραμικρη γρατζουνια ουτε στην οθονη ουτε περιφερειακα φιλικα:)

 

Αυτο είναι το σημαντικό.

Δεν μιλώ για ζημιές απο πτώση. Εκει πολλά μπορούν να συμβούν ανάλογα με το πως θα πέσει.

Αν δεν χαρασεται απο την επαφή με τραπέζια, απο το βάλε βγάλε στην τσέπη απο μια μικρό σύγκρουση με τα διάφορα αντικείμενα που έχουμε πάνω στο γραφείο, τότε αξίζει.

 

Προσωπικά θέλω μια συσκευή να την έχω επιτέλους χωρίς θήκη και να ρισκάρω μόνο την πτώση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο N9 δεν εβαλα ποτε θηκη ουτε screen protector λογω gorilla glass και δεν ειχε την παραμικρη γρατζουνια μου ειχε πεσει και μια δυο φορες και δεν ειχε το παραμικρο,και γενικα απο τη καθημερινη χρηση του επι ενα πενταμηνο που το ειχα τη παραμικρη γρατζουνια ουτε στην οθονη ουτε περιφερειακα φιλικα:)

 

Μη μπερδευομαστε μονο...Το οτι εχουμε gorilla glass δε σημαινει οτι η οθονη δε γρατζουνιεται...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το Χ έστρωσε με το Nova?

Κι εμένα με χαλάει το sense γιατι περιέχει πολυ άχρηστη πληροφορία, χρειάζεται να μετακινήσαι απο την μια οθόνη στην άλλη ενώ μπορείς σε μια οθόνη να έχεις όλα όσα χρειάζεσαι πχ για την δουλειά σου, σε μια άλλη όλα για την διασκέδαση κλπ.

 

Τοτε δεν εχει νοημα να παρεις HTC Κωστα. Το sense ειναι ενα απο τα ειδοποια χαρακτηριστικα του One X. Προσωπικα δε με ενθουσιαζει και δε θα ηταν λογος να επιλεξω τη συσκευη, αλλα ειναι πολλοι που βρισκουν χρηστικο το sense.

Απο εκει και περα οπως εχω γραψει εδω και αρκετες ημερες το one X ειναι μια απο τις πιο πληρεις υλοποιησεις της HTC τα τελευταια χρονια, αλλα θα επισκιαστει απο την κυκλοφορια του Galaxy S III (οπως ειχα γραψει, θα παρουσιαστει το Μαη και θα το δουμε λιγες ημερες μετα). Για την ωρα τα note, One X ειναι στην κορυφη της κατηγοριας...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν εχει νοημα να παρεις HTC Κωστα. Το sense ειναι ενα απο τα ειδοποια χαρακτηριστικα του One X. Προσωπικα δε με ενθουσιαζει και δε θα ηταν λογος να επιλεξω τη συσκευη, αλλα ειναι πολλοι που βρισκουν χρηστικο το sense.

Απο εκει και περα οπως εχω γραψει εδω και αρκετες ημερες το one X ειναι μια απο τις πιο πληρεις υλοποιησεις της HTC τα τελευταια χρονια, αλλα θα επισκιαστει απο την κυκλοφορια του Galaxy S III (οπως ειχα γραψει, θα παρουσιαστει το Μαη και θα το δουμε λιγες ημερες μετα). Για την ωρα τα note, One X ειναι στην κορυφη της κατηγοριας...

 

Μόνο η ποιότητα κατασκευής με κάνει να τι σκέπτομαι. Διαφορετικά τουλάχιστον από επιδόσεις στην παρούσα φάση με το software που διαθέτει δεν είναι κάτι το εξαιρετικό.

Θα περιμένω την ανακοίνωση του Siii για την τελική μου απόφαση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η ποιότητα κατασκευής με κάνει να τι σκέπτομαι. Διαφορετικά τουλάχιστον από επιδόσεις στην παρούσα φάση με το software που διαθέτει δεν είναι κάτι το εξαιρετικό.

Θα περιμένω την ανακοίνωση του Siii για την τελική μου απόφαση.

 

εχω Κωστα που ειχα αυτο το διλλημα αποφασισα οτι και με το s2 μου μια χαρα την κανω την δουλεια μου για τωρα.θα αντικαταστησω το s2 μου κατα τον Σεπτεμβρη.Περιμενει να δω και το s3 για να δω ποιο μου αρεσει περισσοτερο?

Υ.Γ.Ειδατε τα benchmarks του one s?σε πολλα ειναι ιδιο και σε καποια αλλα το s ξεπερναει το x.Η δυναμη της νεοτερης αρχιτεκτονικης του Snapdragon S4...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα η απαντηση σου δεν με καλυψε.Αφου μπηκες στον κοπο να μου ποσταρεις γραψε μου για επεξεργαστη, για ραμ, για οθονη για κρασαρισματα για πλοηγηση στο ιντερνετ κτλ.Εχω διαβασει σε προηγουμενα ποστ ενα σορο προβληματα(οθονη,κοληματακια κατα την πλοηγηση) και τα βιντεο στο techbloc που παρακουλουθησα, ειναι για κλαματα.Γι αυτο λοιπον ρωταω να πουλησω το note και να το αγορασω η οχι?

 

φιλε σε τι δε σε καλυπτει το note?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η ποιότητα κατασκευής με κάνει να τι σκέπτομαι. Διαφορετικά τουλάχιστον από επιδόσεις στην παρούσα φάση με το software που διαθέτει δεν είναι κάτι το εξαιρετικό.

Θα περιμένω την ανακοίνωση του Siii για την τελική μου απόφαση.

 

συμφωνω,αν και γουσταρω πολυ το x,ας περιμενω λιγο ακομα να δω τι λεει και το gs3.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε τι δε σε καλυπτει το note?

 

H λοξα να παρω τετραπυρηνο.Δυστυχως περιμενα πως και πως να παρω το s3 αλλα ακομα δεν το ειδαμε.Θα μου πεις ολα τα λεφτα ισως ειναι η ραμ και οχι ο επεξεργαστης, θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...