Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω...

πλεον εχουνε βγει και τα apps επι πληρωμη??

(χωρις βεβαια με root).

αυτα που λενε π.χ. -0,73Ε τι ειναι??

ευχαριστω!!

οχι δεν εχουν βγει.

κοστιζει 73 cents του ευρω, ειναι μετατροπη κατα προσεγγιση γιατι η αρχικη τιμη ειναι σε αλλο νομισμα, λιρες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω περάσει την rom miui 29 σε προηγούμενη έκδοση υπήρχε ένα εικονίδιο με το app market που είναι από την miui με 4 κύκλους έγχρωμους και με ονομασία Miui + κάτι Κινέζικα μήπως γνωρίζει κανείς από που μπορώ να το κατεβάσω. Ο λόγος που το ζητάω είναι γιατί περιείχε app που στο κανονικό Market δεν υπάρχουν. Π.Χ Smart Keybord στο κανονικό Market το κατεβάζεις σε trial ενώ από αυτό της MIUI είναι κανονικό. Τό είχα σε έκδοση της MIUI προηγούμενη και όπως ξαναέγραψα δεν μπορώ να το βρώ...............καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

1) Καποιες εφαρμογες τις βλεπω αλλα οταν προσπαθω να τις κατεβασω δεν λενε να κατεβουν

(download unsuccessful) φταιει το market ή μπορει να συμβαινει και κατι αλλο?

2) Οταν κατεβαζω με QR καποιες φορες μου λεει "There are no matches in Android Market for the search:" ταδε

(Η version ειναι συμβατη)

 

2) Βασικα μου συμβαινει οταν προσπαθω να κατεβασω apps απο το AppBrain

Link to comment
Share on other sites

ενημερωνω τους φιλους οτι απο εχθες το βραδυ 11 που τσεκαρα τελευταια φορα το makret σταματησε να μου δειχνει τις πληρωμενες εφαρμογες.

Δεν ξερω τι εγινε ισως να δοκιμαζουν να το ανοιξουν.

Αυτα ,κριμα η χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς θα flashάρουμε ROM?Καλά τα αγγλικά αλλα θα προτιμούσα κάτι σε ελληνικά για να είμαι 100% σίγουρος στο τί επιλέγω :/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς θα flashάρουμε ROM?Καλά τα αγγλικά αλλα θα προτιμούσα κάτι σε ελληνικά για να είμαι 100% σίγουρος στο τί επιλέγω :/

 

Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο thread της συσκευής σου για αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το HTC Desire υπαρχει καποιο προγραμμα για αναφορες παραδοσης στα sms?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Για το HTC Desire υπαρχει καποιο προγραμμα για αναφορες παραδοσης στα sms?

MaGeLaNoS εδώ συζητάμε για προβλήματα του μάρκετ αποκλειστικά...για εφαρμογές απευθύνσου στο παρακάτω τόπικ :)

 

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια η κατάσταση έχει γίνει ανυπόφορη..

εδώ και μια εβδομάδα δεν λεει να κατέβει τιποτα απ το μαρκετ..

και εσείς έχετε ακόμα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η κατάσταση έχει γίνει ανυπόφορη..

εδώ και μια εβδομάδα δεν λεει να κατέβει τιποτα απ το μαρκετ..

και εσείς έχετε ακόμα προβλήματα;

Δεν εχω κανενα προβλημα :/

 

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

για σήμερα Πέμπτη είχε ανακοινωθεί προγραμματισμένο downtime για συντήρηση και αλλάγές στο μάρκετ...οπότε λίγο υπομονή...τα καλύτερα έρχονται..;)
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει paid εφαρμογες :D

Ειμαι με AOSP rom αλλα χωρις να ενεργοποιησω market enabler.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει paid εφαρμογες :D

Ειμαι με AOSP rom αλλα χωρις να ενεργοποιησω market enabler.

 

Sent from my HTC Desire

 

εγω με leedroid, χωρις enabler δεν βλεπω τιποτα παντως..

Link to comment
Share on other sites

εγω με leedroid, χωρις enabler δεν βλεπω τιποτα παντως..

 

κι εγω με wildfire τίποτα νέο.τα ίδια...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μπήκα για πρώτη φορά στο android market και εδώ και 1μιση ώρα είμαι στο download.. εχω δακρύσει... :'( τόσο συγκίνηση έχω να νιώσω από τον 3ο και 4 κύκλο του LOST.. τόσες πολλές εφαρμογές για το Χαϊντάκι μου...

 

μήπως ξέρει κανείς ποια εφαρμογή είναι η αντίστοιχη του MyMobiler για Android, να μπορώ να ελένχω το κινητό από το pc και ποια η αντίστοιχη του WIMP (Where Is My Phone).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ APSS ΓΙΑ ΤΟ HTC DESIRE HD ΠΟΘ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

www.lavrio.tk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις μου ήρθε e-mail από την HTC:

http://www.htc.com/us/products/thunderbolt-verizon

 

http://www.htc.com/us/content/images/phones/thunderbolt-verizon-Support-1353.png

 

Overview

This isn't your dream phone. It's the one after that. With instant uploads and downloads, integrated Skype, and more, the HTC ThunderBolt 4G brings you the future, faster.

 

The first phone with integrated video Skype mobile™. Video Skype to any device, from anywhere - no Wi-Fi required.

 

8 megapixels. Ultra-mega-amazing. 8 megapixel flash camera and the power of 4G allow you to create and share like never before.

 

4G + HD = infinite possibilities. Record. Share. View. HD video and a hi-res 4.3" screen means unlimited entertainment.

 

Tech Specs

Networks: LTE 700, CDMA EvDO revA

Operating system: Android™ 2.2 + HTC Sense

Display: 4.3” WVGA TFT capacitive touch screen

Camera: 8MP with autofocus, LED Flash (2x LED), 1.3MP front facing camera

Memory: 8GB emmc + 768 RAM Memory card, preinstalled 32 GB microSD™

WLAN: 802.11 b/g/n

Bluetooth: 2.1 with EDR (3.0 when available)

GPS: GPS/AGPS

Battery: 1400 mAh

Special features: Dual mics with noise cancellation, Surround sound, Compass sensor, G-Sensor, Proximity sensor, Light sensor, 3.5mm audio jack, MicroUSB, FM radio, LTE SIM slot , TI audio DSP

Chipset: Qualcomm® MSM8655, 1GHz, Qualcomm MDM9600

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαλουν κανενα με διπυρηνο και οχι 4.3 ιντσες (too much), μπαταρια γυρω στα 1500-1800 και εσωτερικη μνημη απο 2 gb και πανω τοτε ξαναλλαζω κινητο...Μεχρι τοτε...τπτ :P
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

2 τόπικς για την ίδια συσκευή, που μάλιστα θα είναι μόνο για την Verizon στις ΗΠΑ...nope για την ώρα...αν έρθει Ευρώπη, το ξαναβλέπουμε..

thanks..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kalagas Mixed Theme

 

Αυτό το Theme είναι για την ROM Android Revolution HD by mike1986. αλλά πιθανώς να δουλεύει κανονικά σε οποιαδήποτε ROM βασισμένη στην αναβάθμιση 1.72 για το DHD.

 

Δείγμα screenshots του Kalagas_Mixed_Theme:

 

http://img402.imageshack.us/img402/8529/70210780.th.png http://img8.imageshack.us/img8/9087/48094518.th.png http://img135.imageshack.us/img135/4923/99467778.th.png http://img687.imageshack.us/img687/3248/22847111.th.png

 

 

Δείγμα των animated εικονιδίων στην status bar φτιαγμένα όλα από μένα (όποιος έχει αναμιχθεί έστω και λίγο με το theming ξέρει πόσο δύσκολο είνια να φτιαχτούν αυτά τα animated εικονίδια, ιδιαίτερα αυτά του σήματος):

 

http://img844.imageshack.us/img844/3907/statsyssignal.gif http://img337.imageshack.us/img337/5396/statnotifydownload.gif http://img405.imageshack.us/img405/5408/statnotifysync.gif http://img146.imageshack.us/img146/4147/statsysgps.gif

 

 

Για πλήρους μεγέθους Screenshots (καλύτερη ποιότητα) του Kalagas_Mixed_Theme δείτε σε αυτό το SlideShow.

 

 

Πριν κάνετε οτιδήποτε πάρτε ένα Nandroid Backup καλού - κακού...

 

 

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους:

1) he_stheone64 (που μου έμαθε πράγματα για το Apktool και για το Black HTCDialer).

2) liamstears (για Browser MOD).

3) Στους Developers που έφτιαξαν το Ultimate Online Theme Kitchen (το χρησιμοιποίησα για το 1% battery step και για τα animated εικονίδια στο status bar).

4) xeudoxus (για το statusbar transparency).

5) johnclevenger (για το FlyIn transition animation).

6) snq's (για τοAdvanced Power Menu).

7) mike1986. για την ROM που έχει φτιάξει και για την άψογη υποστήριξη του.

***Όλοι που αναφέρω είναι developers από το xda...

 

Περιγραφή του Kalagas_Mixed_Theme:

1) Έχω αλλάξει κάθε εικονίδιο σε περίπου 80-90 εφαρμογές συστήματος + com.htc.resources.apk + framework-res.apk.

2) Transparency in statusbar.

3) Όλα τα .apks είναι zipalligned.

4) Browser hack (είναι το MOD του liamstears που αφερεί το όριο των 5 ανοιχτών παραθύρων στον Browser με εικονίδια δικά μου).

5) 1% battery steps και animated εικονίδια στο status bar (το framework επεξεργάστηκε με το Ultimate Online Theme Kitchen).

6) Animated εικονίδια στο status bar (gps, signal, downloading and sync animated εικονίδια, όλα φτιαγμένα από την αρχή από εμένα).

7) Black HTCDialer (είναι το MOD του he_stheone64 MOD με εικονίδια δικά μου).

8) Andanced Power Menu (είναι το MOD του snq's).

9) *Optional FlyIn transition animation (είναι το MOD του johnclevenger).

 

 

Instalation:

Για την εγκατάσταση του Kalagas_Mixed_Theme θα χρειαστείτε το ClockworkMOD Recovery. Βάλτε το Kalagas_Mixed_Theme_ARHD_signed.zip στο root folder της κάρτας μνήμης σας και στη συνέχεια επανεκκινήστε στο ClockworkMOD Recovery και διαλέξτε apply .zip from sdcard και διαλέξτε το .zip που κατεβάσατε και βάλατε στην κάρτα σας...

Πριν εγκαταστήσετε το theme μου, κάντε ένα Wipe cache Partition και ένα Wipe Dalvik-cache...

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση κάντε Reboot.

Το Desire HD σας θα ανοίξει με το ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σας Kalagas_Mixed_Theme....

P.S. Κάντε υπομονή μια και μπορεί να κάνει 5 λεπτά ή και λίγο παραπάνω να ανοίξει το κινητό σας, αφού έχω αλλάξει πάρα πολλές εφαρμογές.

 

 

Downloads:

1) Full Kalagas_Mixed_Theme. [26/01/2011 - συμβατό με την RΟΜ Android Revolution HD 2.0.3/4/5/6/7/8]

2) *Optional FlyIn transition animation (εγκαταστήστε το πάνω από το Full Kalagas_Mixed_Theme καθώς περιέχει μόνο το FlyIn transition efect και ΔΕΝ είναι ολόκληρο theme).

3) Restore to NoAnimation (εαν δεν σας αρέσει το FlyIn transition animation, τότε εγκαταστήστε αυτό για να επιστρέψετε στο default Mixed_Theme).

 

 

To Do:

 

 

Extras:

1) Volumed_tones_DHD (Πήρα όλα τα αρχεία ήχου, alarms, notifications and ringtones και ανέβασα την ένταση του, καθώς πολλοί χρήστες παραπονιούντε για την χαμηλή ένταση των ήχων του DHD - εγκαταστήστε το σαν .zip με το ClockworkMOD Recovery).

 

 

Καλή επιτυχία... Και μην ξεχνάτε ΔΕΝ φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε πάθει το τηλέφωνο σας...

(Πάντα το λέω αυτό για κάθε περίπτωση...).

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα! εχω προβλημα μετο android market!

 

ενω έχω εγκαταστήσει κανονικά το λογαριασμο gmail

 

οταν πας να κατεβασω εφαρμογη μου πεταει ενα μυνημα

 

"There are no android phones associated with this account. Please sign in with a different account."

 

τι μπορω να κάνω; μπορει να βοηθησει κανένας;εχει καποιος σχετικο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ APSS ΓΙΑ ΤΟ HTC DESIRE HD ΠΟΘ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Εννοείς paid εφαρμογές αλλά "σπασμένες"; Δεν μας επιτρέπεται η συζήτηση για κάτι τέτοιο δημόσια στο forum.

 

Όπως δεν μας επιτρέπονται και τα κεφαλαία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...