Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά και σαν χαρακτηριστικά λίγο δύσκολο το βλέπω γιατί είναι ολόιδιο με το HTC Desire, με εξαίρεση την κάμερα, που του Incredible είναι λίγο καλύτερη (8MP) και την εσωτερική μνήμη που το Incredible έχει 8GB.

 

Δεν νομίζω η HTC να βγάλει αυτό το μοντέλο, ή παρόμοιο με άλλο όνομα και για Ευρώπη που να έχει τόσο μικρές διαφορές από κάποιο που ήδη κυκλοφορεί. Μάλλον και αυτό και το HTC Evo 4G προορίζονται για Αμερική, που απ' ότι έχω ακούσει δεν κυκλοφορεί το HTC Desire.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το incredible θα κυκλοφορήσει από τη Verizon. Δεν ξέρω αν θα κυκλοφορήσει και από την HTC, αλλά σίγουρα ως incredible δεν πρόκειται να έρθει στην Ευρώπη.

 

ακριβως οπως τα λεει ο vman ειναι...

 

@stavros: το desire κυκλοφορει και στην αμερικη...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις φήμες (συζητηση δημοσιογραφου με ανθρωπο της HTC η συσκευή θα εχει 4.3-inch οθόνη ,800MHz dual-core processor, Android 3.0, 8-megapixel camera και πολλα αλλα.

Η συσκευή λεγεται HTC Vision και ειναι αυτο που όλοι ονομαζουν στην εταιρία project emerald.

Για να δουμε ρε παιδια θα πάμε στα διπλοπυρηνα πριν κλεισει η χρονια .....

Edited by vman

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Στο Google λέει πως το HTC Vision θα είναι ένα HTC Desire με QWERTY... Πάντως θα ήταν πολύ καλό να δούμε τέτοιο επεξεργαστή φέτος, αν φυσικά βρεθεί τρόπος να αξιοποιηθεί η ταχύτητά του.

 

Τα Android 3.0 πότε θα βγουν για να τα έχει ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Gingerbread από σεπτεμβρη και τρελλες αλλαγες στο GUI ελεω και μεταγραφης του τυπου απο την palm

Μαλλον 2.3 gingerbread kai 3.0 στο τελος του χρονου ενα γλυκο απο e

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

OMG!!!!!!!!!!!

 

Here are the specs for the Qualcomm dual-core solution:

 

-Scorpion 1.2 GHz processor and 600 MHz DSP for high levels of web application and multimedia performance

-Support for innovative 3D/2D user interfaces and console-quality gaming via dedicated, high-performance graphics engines

-16 megapixel camera

-Full 1080p HD video playback and recording

Support for DTS/Dolby 5.1 surround sound

-Integrated Assisted-GPS, including support for Glonass satellite services

-Support for stunning 24-bit WXGA (1280 x 800) displays

-45nm process technology for ultra-low power consumption

 

http://pocketnow.com/rumor/htc-vision-will-sport-new-qualcomm-dual-core-snapdragon-chipset

 

http://androidspin.com/2010/07/01/rumor-2ghz-htc-sabor-with-gingerbread-coming-at-the-end-of-the-year/

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια το απολυτο android phone οπως επρεπε να ειναι σχεδιασμενο απο την htc.

http://designfabulous.blogspot.com/2010/07/htc-1.html

το σχεδιο ειναι πραγματικο οπως φαινεται,ελπιζω η htc να το εχει δει και αυτη!!!

Link to comment
Share on other sites

To concept τα σπάει απλά... Μακάρι να βγει κάτι τέτοιο κάποια στιγμή, αν και θα είναι ακριβούτσικο.
Link to comment
Share on other sites

αν το αποφασισει η htc και το κατασκευασει σε συνδυασμο με το android θα εχει φυγει πολυ μπροστα σε σχεση με τον ανταγωνισμο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς πρόκειται για μια δουλειά ενός καλλιτέχνη ιδιώτη σχετικά με το πως φαντάζεται την ιδανική συσκευή. Τίποτα το ουσιαστικό λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά, όπως τα λέει ο athanaso77... Και αυτά τα κουτάκια τα Illy με τον καφέ δεν μου πολυαρέσουν, όπως και το τελευταίο που καθαρίζει τα μικρόβια. Πολύ ψεύτικο... Μια διαφήμιση που είχε κυκλοφορήσει πριν λίγο καιρό εδώ (ήταν σε ένα site, αν το βρω θα το βάλω) μου θυμίζει, που ήταν ένα κινητό που έφτιαχνε καφέ και κάτι άλλα τέτοια.

 

Σίγουρα θα ήταν χρόνια μπροστά αν κυκλοφορούσε, αλλά το UI που του έβαλε είναι πολύ iPhone στυλ και δεν μου αρέσει. Έτσι κι αλλιώς πάντα η HTC είχε τα δικά της UI, δεν αντέγραφε από κανένα και προσωπικά τα θεωρώ κορυφαία και δεν βρίσκω λόγο να αντιγράψει την Apple...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται το πλαστικό του Desire... Γιατί να πρέπει να έχει αλουμίνιο το κινητό; Για να είναι πιο μούρη;

 

Δε χρειάζεται να καταλήξουν όλα τα κινητά iPhone... Όποιος θέλει iPhone πάει και παίρνει!

 

Υ.Γ.: Ας διορθώσει κάποιος τον τίτλο, να βάλει [brainStorming] ή κάτι τέτοιο μπροστά για να μη νομίζει ο κόσμος ότι ανακοινώθηκε νέο κινητό από την HTC!

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα συζήτηση μιας και το κινητό δεν υπάρχει:rolleyes:

Δεν αποκλείεται βέβαια να βγει κάτι παρόμοιο,με αλουμίνιο και γυαλί όπως το μήλο 4 αλλά μέχρις τότε ας παραμείνουμε στα υπάρχοντα.Ούτε καν στα "rumors" δεν μπαίνει.

Οπότε..

 

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται το πλαστικό του Desire... Γιατί να πρέπει να έχει αλουμίνιο το κινητό; Για να είναι πιο μούρη;

 

Δε χρειάζεται να καταλήξουν όλα τα κινητά iPhone... Όποιος θέλει iPhone πάει και παίρνει!

Δεν είναι μονοπώλιο της apple το αλουμίνιο.Και το htc legend αλουμινένιο περίβλημα έχει και το motorola milestone από αλουμίνιο είναι και άλλα.Είναι μία νέα τάση που κάνει και το κινητό πιο όμορφο αισθητικά.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται το πλαστικό του Desire... Γιατί να πρέπει να έχει αλουμίνιο το κινητό; Για να είναι πιο μούρη;

 

Δε χρειάζεται να καταλήξουν όλα τα κινητά iPhone... Όποιος θέλει iPhone πάει και παίρνει!

 

Υ.Γ.: Ας διορθώσει κάποιος τον τίτλο, να βάλει [brainStorming] ή κάτι τέτοιο μπροστά για να μη νομίζει ο κόσμος ότι ανακοινώθηκε νέο κινητό από την HTC!

 

οταν σου πεσει κατω το Desire θα καταλαβεις γιατι πρεπει να εχει αλουμινιο το κινητο φυσικα τα τηλ δεν ειναι να τα πεταμε κατω και παιζει μεγαλο ρολο τη χρηση κανει ο καθενας απο εμας αλλα λεω αν..........για το iPhone μεγαλο το δικιο σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ενα τετοιο σχεδιο θα ηταν χρηστικο.Με μια μεγαλη οθονη, λογω του περιθωριου που εχει πανω και κατω, το κινητο παιρνει τις διαστασεις ...σταθερου!Τυφλα να χει το HD2 δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ.: Ας διορθώσει κάποιος τον τίτλο, να βάλει [brainStorming] ή κάτι τέτοιο μπροστά για να μη νομίζει ο κόσμος ότι ανακοινώθηκε νέο κινητό από την HTC!

 

Κατά τη γνώμη μου... το παρόν thread πρέπει να κλειδωθεί. Αν ακούει κάποιος mod...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται το πλαστικό του Desire... Γιατί να πρέπει να έχει αλουμίνιο το κινητό; Για να είναι πιο μούρη;

 

 

Για να μην αισθανεσαι οτι κρατας το παιχνιδακι του ανηψιου σου. Ρε παιδια, σοβαρολογειτε? Αυτες ακριβως οι αναγκες των περισσοτερων ειναι ο λογος που οι εταιρειες μας πασαρουν οτι σαπακο-υλικο μπορουν να σκεφτουν για να μειωσουν το βαρος και φυσικα το κοστος.

Ελεος πια με αυτα τα τριζατα πλαστικα, καπακια να παιζουν, πλαστικα να ξεφτιζουν. Ποια πτωση? Ισα ισα που η αποσβεση σε ενα κραδασμο θα ειναι μεγαλυτερη σε ενα πλαστικο. Αλλα δεν παιρνω το κινητο για να το πεταω κατω.

Ενα σοβαρο κινητο με καλη ποιοτητα βγαζουν και αλλα 10 της πλακας κυκλοφορουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ένας νέος και ενθουσιασμένος κάτοχος του HTC Desire. Παρακαολουθώ το thread και απλά θέλω να παρατηρήσω ότι γίνεται ένας ανελέητος πανικός/χαμός και πλέον νομίζω δεν βοηθάει κανέναν. Υπάρχουν 230 σελίδες και στην κάθε μια γίνονται 10 ερωτήσεις εκ των οποίων οι 8 μένουν αναπάντητες. Δεν γίνεται να φτιαχτούν υποκατηγορίες στο φόρουμ και να μπορούμε να μιλάμε άνετα για βασικά πράγματα του κινητού όπως apps/rooting/custom roms/themes κτλ κτλ...?
Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμή που το myphone είναι site/forum γενικά για την κινητή τηλεφωνία και όχι για την HTC/Apple/Samsung κτλ δεν είναι δυνατόν να χωρίσει το forum σε 10.000 υποκατηγορίες.

 

Φαντάσου πως αν το κάνει αυτό για το Desire, θα πρέπει μετά να γίνει το ίδιο για όλα τα android, το iPhone, όλα τα Nokia...

 

Θα καταλήξουμε με ένα αργό forum γεμάτο παρακλάδια, που θα χρειαζόμαστε το Google για να βρούμε που είναι τι!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...