Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και παλι Αλανια =]

Αυτη την φορα εχω ενα προβληματακι με τα μηνυματα...

Οταν μου ερχετε ενα νεο μηνυμα δεν μου εμφανιζει την ενδειξη "1 Νεο μηνυμα" στην αρχικη οθονη και ουτε το σηματακι που εβγαζε διπλα απο την ενδειξη της μπαταριας (ενα μικρο μηνυμα)

Και ετσι για να δω αν εχω ενα μηνυμα πρεπει να μπω ΜΕΣΑ στα μηνυματα...

 

Α και ουτε ηχος ακουγεται αν ερθει καποιο..

 

Τι παιζει?

Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τυπου SMS. Παρακαλώ να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασες καμία εφαρμογή και παρουσιάστηκε το πρόβλημα? Αν όχι δοκίμασε πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα τότε προχώρα σε hard format. Επίσης αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση δοκίμασε να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη που υπάρχει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω την κλασσικη ερωτηση. Οταν κανεις μπανιο το εχεις παραδιπλα?

 

αν ρωτας χωρις ειρωνια σου λεω πως οχι...ποτε...

"Όσες θλίψεις και να' ρθουν δεν θα τρομάξω, θα περιμένω μέχρι ο ήλιος να φανεί"
Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας χωρις ειρωνια σου λεω πως οχι...ποτε...

 

Οποτε το ρωταω αυτο ο κοσμος παρεξηγιεται!

 

Και δεν καταλαβαινω το γιατι!!! Αφου ειναι κατι πολυ συνηθισμενο, το οποιο βεβαια μπορει να χαλασει το κινητο.

 

Τα συμπτωματα που ανεφερες ταιριαζουν , και σκεφτηκα πως ισως βραχυκυκλωνει η μπαταρια γιατι εχει παρει υδρατμους.

 

καμια ειρωνια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ρωταω αυτο ο κοσμος παρεξηγιεται!

 

Και δεν καταλαβαινω το γιατι!!! Αφου ειναι κατι πολυ συνηθισμενο, το οποιο βεβαια μπορει να χαλασει το κινητο.

 

Τα συμπτωματα που ανεφερες ταιριαζουν , και σκεφτηκα πως ισως βραχυκυκλωνει η μπαταρια γιατι εχει παρει υδρατμους.

 

καμια ειρωνια

 

Να σου πω την αληθεια και μενα μου φανηκε καπως ετσι που το ρωτησες...δεν το εχω μαζι μου στο μπανιο,οχι...

 

γι'αυτα που ειπα στο πρωτο post απο χθες που το φορτησα ακομα ειναι σε φυσιολογικα πλαισια...περιμενω την αντιδραση του,αν ξαναπεσει αποτομα δηλαδη...

"Όσες θλίψεις και να' ρθουν δεν θα τρομάξω, θα περιμένω μέχρι ο ήλιος να φανεί"
Link to comment
Share on other sites

εχω καιρο να ασχοληθω με το αντικειμενο και δεν θυμαμαι τιποτα. οποτε ζητω τη βοηθεια σας.

πηρε ο αδερφος μου ενα 5800. για να περασουμε εφαρογες μεσα, τι ακριβως κανω? αχνοθυμαμαι απο το Ν82 πως καπως πρεπει να το κανω sign αλλα δεν θυμαμαι τον τροπο.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του nokia 5800, κάνει γραμμές όποτε το ανοίγω να λειτουργήσει και δεν φαίνεται τίποτα, απλά φωτεινές γραμμές. Δεν έχει πέσει κάτω, καμία ζημιά. Όταν το κλείνω η οθόνη με το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ φαίνεται μια χαρά. Σκέφτηκα μήπως γίνεται format? Αλλά όπως διάβασα αυτό διαγράφει μόνο τα αρχεία της μνήμης του κινητού και το ξανακάνει "καινούριο". Θα άξιζε να το δοκιμάσω ή θα είναι χαμένος χρόνος και χάσιμο δεδομένων. (Αν υποθετικά όμως το πήγαινα σε μαγαζί, πάλι δεν θα διαγράψουν τα δεδομένα; )

Κάποιες φορές δουλεύει μια χαρά. Αλλά οι γραμμές εμφανίζονται κατά τη διάρκεια λειτουργίας του. Αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο, δουλεύει κανονικά, μιλάω κανονικά αλλά οι γραμμές εξακολουθούν να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι θέμα hardware και θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο service.Καλό είναι πριν το πας να κρατήσεις ένα back up για καλό και για κακό και να τους τονίσεις ότι δεν θέλεις να γίνει αναβάθμιση-αν έχεις παλιότερη έκδοση-ή πέρασμα του λειτουργικού ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες αν ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εμφανιζονται οι σχετικες πληροφορειες RDS στο 5800 αν και ειναι ενεργοποιημενες. Οταν πιανει ενα σταθμο με RDS δεν εμφανιζονται -τρεχουν- οι πληροφορειες αλλα βγαινει σε ποιο σταθμο ειναι μνημαρισμενο και τα Μεγαχερτζ που εκπεμπει ο σταθμος. RDS ΠΟΥΘΕΝΑ........
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά και από μένα γιατι εχω κάποια επιδότηση και το τηλέφωνο είναι ένα απο τα υποψήφια.

Μπορώ να τρέχω παραπάνω από μια εφαρμογές συγχρόνως? Η μια στο προσκήνιο οι άλλες ελαχιστοποιημένες εννοείτα και να εναλλάσσομαι ανάμεσα τους?

Πχ να εχω browser και μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ για τη betfair? (είναι java)

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Το multitasking υπάρχει στα symbian από την αρχή που εμφανίστηκε σαν λειτουργικό,οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αρκεί βέβαια ο αριθμός των ανοιχτών εφαρμογών να μην είναι μεγάλος ώστε να "γονατίζει" την συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά και από μένα γιατι εχω κάποια επιδότηση και το τηλέφωνο είναι ένα απο τα υποψήφια.

Μπορώ να τρέχω παραπάνω από μια εφαρμογές συγχρόνως? Η μια στο προσκήνιο οι άλλες ελαχιστοποιημένες εννοείτα και να εναλλάσσομαι ανάμεσα τους?

Πχ να εχω browser και μια εφαρμογή που χρησιμοποιώ για τη betfair? (είναι java)

Μπορείς να το κάνεις με το 5800 αυτό.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες αν ξερει καποιος να μου πει γιατι δεν εμφανιζονται οι σχετικες πληροφορειες RDS στο 5800 αν και ειναι ενεργοποιημενες. Οταν πιανει ενα σταθμο με RDS δεν εμφανιζονται -τρεχουν- οι πληροφορειες αλλα βγαινει σε ποιο σταθμο ειναι μνημαρισμενο και τα Μεγαχερτζ που εκπεμπει ο σταθμος. RDS ΠΟΥΘΕΝΑ........

 

To rds έχει πάψει να λειτουργεί λόγω των τελευταίων αναβαθμίσεων. Δεν το χουν διορθώσει ακόμα

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, μηπως γνωριζει καποιος αν μπορουμε να αλαξουμε την εκφωνηση του ονοματος στις εισερχομενες κλησεις με καλυτερα ελληνικα, απο αυτα που εχει μεσα η συσκευη? σας ευχαριστω πολυ.!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, μηπως γνωριζει καποιος αν μπορουμε να αλαξουμε την εκφωνηση του ονοματος στις εισερχομενες κλησεις με καλυτερα ελληνικα, απο αυτα που εχει μεσα η συσκευη? σας ευχαριστω πολυ.!!!!

 

 

Πρέπει σε κάθε επαφή ξεχωριστά να ηχογραφήσεις εσύ το όνομα. Πας στην επαφή -> επιλογές -> στοιχεία φράσης

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως και οι 2 εφαρμογές χρειάζονται ίντερνετ, μόνο η πρώτη συνδεδεμένη θα μπορεί να τραβάει δεδομένα.

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά. Αν ισχύει αυτό δεν μου κάνει η συσκευή.

Τη χρειάζομαι αυτή τη δυνάτοτητα γιατι μακρια απο το σπίτι μου συχνά χρησιμοποιώ το κινητο για τα στοιχήματα μου. Στο SE w715 που έχω (και που λόγω πτώσης πνέει τα λοίσθια) εχω ανοικτή την εφαρμογή της betfair (java)για τα live στοιχηματα και τον opera και βλέπω τα live scores συγχρόνως!!!

Θα ψάξω για άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως και οι 2 εφαρμογές χρειάζονται ίντερνετ, μόνο η πρώτη συνδεδεμένη θα μπορεί να τραβάει δεδομένα.

 

είσαι βέβαιος γιαυτό που λες. Γιατι εχω έντονες αμφιβολίες. Νομίζω ότι μπορεί να γίνει αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά. Αν ισχύει αυτό δεν μου κάνει η συσκευή.

Τη χρειάζομαι αυτή τη δυνάτοτητα γιατι μακρια απο το σπίτι μου συχνά χρησιμοποιώ το κινητο για τα στοιχήματα μου. Στο SE w715 που έχω (και που λόγω πτώσης πνέει τα λοίσθια) εχω ανοικτή την εφαρμογή της betfair (java)για τα live στοιχηματα και τον opera και βλέπω τα live scores συγχρόνως!!!

Θα ψάξω για άλλο.

Κοίτα φίλε, στο δικό μου που τυχαίνει κι εγώ να χρησιμοποιώ σε παρόμοια περίπτωση, έχω στην εφαρμογή του youtube να μου φορτώνει τα βίντεο στο παρασκήνιο και μέχρις ότου γίνει αυτό, ρίχνω καμιά ματιά στο Facebook, μέσω της εφαρμογής του, χωρίς διακοπές.

Άρα πιστεύω πως γίνεται και στην περίπτωση που ψάχνεις.

Αν θέλεις πάντως, μπορώ να το τσεκάρω για σένα, αν μου δώσεις την εφαρμογή της betfair να το δοκιμάσω και να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του nokia 5800, κάνει γραμμές όποτε το ανοίγω να λειτουργήσει και δεν φαίνεται τίποτα, απλά φωτεινές γραμμές. Δεν έχει πέσει κάτω, καμία ζημιά. Όταν το κλείνω η οθόνη με το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ φαίνεται μια χαρά. Σκέφτηκα μήπως γίνεται format? Αλλά όπως διάβασα αυτό διαγράφει μόνο τα αρχεία της μνήμης του κινητού και το ξανακάνει "καινούριο". Θα άξιζε να το δοκιμάσω ή θα είναι χαμένος χρόνος και χάσιμο δεδομένων. (Αν υποθετικά όμως το πήγαινα σε μαγαζί, πάλι δεν θα διαγράψουν τα δεδομένα; )

Κάποιες φορές δουλεύει μια χαρά. Αλλά οι γραμμές εμφανίζονται κατά τη διάρκεια λειτουργίας του. Αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο, δουλεύει κανονικά, μιλάω κανονικά αλλά οι γραμμές εξακολουθούν να υπάρχουν.

 

Λοιπον φιλε sp3cial αντιμετοπιζα και εγω το ιδιο προβλημα και δοκιμασα και hard format και επανεγκατασταση λογισμικου και δεν καταφερα τιποτα.Το πηγα σε ενα καταστημα nokiα care και μου αντικαταστησαν την οθονη.Φυσικα ειχα την εγγυηση και δεν πληρωσα τιποτα.Αν το κινητο σου ειναι ακομα μες την εγγυηση πηγαινε το σε ενα καταστημα nokia care και θα στο επισκευασουν τσαμπα, βεβαια θα πρεπει να κανεις ενα back up για να μην χασεις τα αρχεια σου.Αν τωρα το κινητο σου δεν ειναι μες στην εγγυηση υπαρχει ενας τροπος να το διορθωσεις αλλα ειναι λιγακι <ταρζανια>.Τσεκαρε αυτο το link:

 

 

Προσοχη: Απο την στιγμη που θα ανοιξεις το κινητο σου χανεται αυτοματως η εγγυηση.Αν προσπαθησεις να το ανοιξεις πρεπει να εισαι πολυ προσεχτικος.Για να δεις πως θα ανοιξεος το κινητο σου ψαξε οδηγο στο google

 

<<how to disassembly nokia 5800>>.

Ελπιζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε, στο δικό μου που τυχαίνει κι εγώ να χρησιμοποιώ σε παρόμοια περίπτωση, έχω στην εφαρμογή του youtube να μου φορτώνει τα βίντεο στο παρασκήνιο και μέχρις ότου γίνει αυτό, ρίχνω καμιά ματιά στο Facebook, μέσω της εφαρμογής του, χωρίς διακοπές.

Άρα πιστεύω πως γίνεται και στην περίπτωση που ψάχνεις.

Αν θέλεις πάντως, μπορώ να το τσεκάρω για σένα, αν μου δώσεις την εφαρμογή της betfair να το δοκιμάσω και να σου πω.

Έχεις δίκιο!!:)

Δουλεύει.

Άλλαξα και το post μου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα 5800 και ενα 5530, το προβλημα μου ειναι πως απο το 5800 (εχει την v51) δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube μεσα απο τον Opera 10 ( προσπαθει να φορτωσει και μενει στο φορτωμα), σε αντιθεση με το 5530 που εχει την ν31 και μεσα απο τον Opera 10 παιζει κανονικοτατα.

Τι συμβαινει γιατι κοντευω να σαλταρω.

 

Υγ Ερωτηση: Οταν ειμαι συνδεδεμενος με wifi και μπαινω στο youtube και επιλεγω το βιντεακι με ρωταει "συνδεση με τον διακομιστη?" και του λεω "ναι" και παιζει το βιντεο.

Δεν νομιζω να με χρεωνει??

 

Οποιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Aπο προχθες παρατηρησα οτι αργουν να ερχονται τα μηνυματα στο κινητο...εχω cosmote και ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει αυτο...τυχαινει κ σε κανεναν αλλο ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Aπο προχθες παρατηρησα οτι αργουν να ερχονται τα μηνυματα στο κινητο...εχω cosmote και ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει αυτο...τυχαινει κ σε κανεναν αλλο ?

Σ' αυτό δεν ευθύνεται η συσκευή σου, αλλά το δίκτυο.

Μήπως δεν έχεις καλό σήμα;

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος φιλος γιατι το 5800 μου ανοιγει απο μονο του, συνεχεια την εφαρμογη ''επιλεξτε συνδεση'' wlan, κλπ. Το πηγα σε nokia care,εκανε καποια ενεργεια ο τεχνικος και σταματησε, αλλα μολις ξανα συνδεθηκα στο διαδικτυο στο ovi με wifi...ξανα τα ιδια.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...