Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.εμπρος στην οθονη και πανω δεξια εχει 2 εικονιδια.το ενα ειναι η μεμορυ καρτα και το διπλα ειναι μαλλον κεραια!ετσι πρεπει να ειναι;ειδικα την κεραια δεν την προσεξα απο την αρχη εαν την ειχε!και σε ποιο δικτυο το ρυθμιζουμε;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ευχαριστα νεα!! Διαθέσιμη πλέον η έκδοση Ovi Maps 3.03 με δωρεάν πλοήγηση και στην εκδοση λογισμικου 21.006 εγω μολις εκανα ενημερωση λογισμικου σημερα, την εγκατεστησα!! οποιος εχει αυτο το λογισμικο να την βαλει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καμιά νέα αναβάθμιση θα δούμε?

Μήπως διωρθωθεί και το θέμα με την μπαταρία?

Το έχω 3 μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Τις τελευταίες μέρες όμως μου έκανε 2-3 κολλήματα.

Δεν έχω εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το σύμβολο του wifi εμφανίζεται πάνω δεξιά και έχει το παρακάτω σύμβολο http://img22.imageshack.us/img22/9228/17700052.jpg και η κεραία για το σήμα βρίσκεται αριστερά του ρολογιού και εμφανίζεται όπως δείχνει η εικόναhttp://img64.imageshack.us/img64/8536/58013930.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καλημερα.αντιμετοπιζω ενα κουφο με την συσκευη μου.οταν το εχω στην θηκη του και με παρει καποιος τηλ.οταν παω να το βγαλω απο μεσα εχει ανοιξει και για συνομιλεια,με αυτον που με καλεσε,χωρις να πατησω καποιο πληκτρο!!!!!αντε ειπα την πρωτη φορα οτι ειναι η ιδεα μου!αλλα σημερα το παρατηρισα.θελει καποια ρυθμιση;την μονη ρυθμιση που εχω κανει ειναι να κλειδωνει αυτοματα,μετα απο λιγο.ευχαριστω

 

edit

τελικα το εψαξα το πραγμα,και διαβαστε τι συμβαινει!! η θηκη που το εβαζα φταιει. εχει αριστερα και δεξια μαγνητες(για το κουμπωμα),και μαλλον απο εκει μου κανει αυτα τα παλαβα! οταν το εχω εξω λειτουργει κανονικα.με το που το βαζω στην θηκη αναβει και η οθονη!!! τι αλλο θα δουμε;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το ραδιο FM του Ν86 μπορεις να το χρησιμοποιησεις μονο με συνδεση στο ιντερνετ?γιατι μου ζηταει συνδεση ετσι ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μπορείς να ακούσεις κανονικά ραδιόφωνο αρκεί πρώτα να συνδέσεις ακουστικά στη συσκευή.

Αυτό γίνεται διότι τα ακουστικά παίζουν το ρόλο της κεραίας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συνδεση σου ζηταει οταν πατας καταλογο σταθμων, οπου συνδεεται στο ιντερνετ και σου λεει ποιοι σταθμοι υπαερχουν στην περιοχη (μερικοι βεβαια οχι ολοι) στην κανονικη λειτουργια δεν συνδεεται...

 

 

Παντως την καμερα δεν την εχω ευχαριστηθει... Σε σκοτεινο περιβαλλον, οταν αναβει το φλας βγαινουν ολες κουνημενες!!! οταν το βαζω σε λειτουργια σπορτ βγαινουν κανονικες αλλα πολυ σκοτινες.... Δηλαδη αν θες να βγαλεις σε σκοταδι, καλυτερα να βγαλεις βιντεο και να κοψεις την εικονα απο εκει!! Ενω βγαζει και συνεχεια κοκκινα ματια...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο υπερβολη, ακομα και για ενα τοσο ακριβο κινητο, να εχουμε τετοιες απιτησεις για ποιοτητα φωτογραφιας την νυχτα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα θα συμφωνούσα με την άποψη σου αλλά τώρα όχι και τόσο.

1.Οι κάμερες έχουν χρόνια που έχουν ενσωματωθεί στα κινητά.

2.Υπάρχει το Ν82 που μας "καλόμαθε".

3.Έδωσα 470 ευρώ να το πάρω και θα ήθελα λίγο καλύτερες φωτό(το βράδυ).

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα θα συμφωνούσα με την άποψη σου αλλά τώρα όχι και τόσο.

1.Οι κάμερες έχουν χρόνια που έχουν ενσωματωθεί στα κινητά.

2.Υπάρχει το Ν82 που μας "καλόμαθε".

3.Έδωσα 470 ευρώ να το πάρω και θα ήθελα λίγο καλύτερες φωτό(το βράδυ).

 

σωστα ολα οσα λες και απολυτως κατανοητα. απλα εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις φωτο την ημερα γιαυτο θεωρω οτι οι νυχτερινες φωτο ειναι πολυ παραπανω απο τα στανταρ οποιουδηποτε κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχναμε οτι ειναι κινητο κι οχι φωτογραφικη!μην τα περιμενουμε ολα απο μια συσκευη!αν θες να τραβας πολυ καλες φωτο το βραδυ παρε μια φωτογραφικη!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο, προς θεου, απλα οτι εχει ενα θεματακι με την νυχτα, οπως ολα τα κινητα, π.χ. το Ν93 δεν βγαζει καθολου πχ περα απο τα 30-40 εκατοστα... Το διπλο λεντ ειναι προβολεας!!! Απλα ειναι κριμα τοσο δυνατο φωτισμο να μην μπορεις να τον εκμεταλευτεις... Ισως καποιος με πιο σταθερο χερι να βγαζει καλες... Ισως καποιος να εχει βρει την καταλληλη ρυθμιση. Για μενα το σπορτ σε κοντινες (<1 μετρο) αποστασεις βγαζει καλες... Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

σωστα ολα οσα λες και απολυτως κατανοητα. απλα εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις φωτο την ημερα γιαυτο θεωρω οτι οι νυχτερινες φωτο ειναι πολυ παραπανω απο τα στανταρ οποιουδηποτε κινητου.

 

Καλά,την ημέρα τραβάει απίστευτες.

Και σε υπολογιστή που τις έχω βάλει είναι πολύ καλές ακόμα και μεγέθυνση αν τις κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι το βραδυ οι photos δεν ειναι καλες...

οι περισσότερες ειναι κουνημένες...κτλ κτλ κτλ...

θελει πολυ σταθερο χερι για να βγαλεις το βραδυ σωστη photo...κατι που στο ν82 το εκανες για χαβαλε...

σε αυτο το θεμα το κινητο υστερει......

Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω το χρονοδιακοπτη στα 2 δευτ κ τραβαει μονοτου πυστευω βοηθαει αρκετα ωστε να μην βγει κουνημενη η φωτο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. εγω βρε παιδια τραβαω και την ημερα και το βραδυ, και μου βγαινουν καταπληκτικες!!! μηπως ειναι θεμα σταθεροτητας του χεριου, του καθενος μας; εμενα ουτε θαμπουρα με ικανοποιητικο φωτισμο για led.(για καμερα χωρις xenon)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περιστρέψω 2 φωτογραφίες προς τα δεξιά.

Μπαίνω επεξεργασία αλλά δεν βλέπω τέτοια επιλογή.

Υπάρχει κάπου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. εγω βρε παιδια τραβαω και την ημερα και το βραδυ, και μου βγαινουν καταπληκτικες!!! μηπως ειναι θεμα σταθεροτητας του χεριου, του καθενος μας; εμενα ουτε θαμπουρα με ικανοποιητικο φωτισμο για led.(για καμερα χωρις xenon)

Μπορείς να ανεβάσεις 1-2 για να δούμε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!

Μπορει σας παρακαλω να μου πει καποιος πως και απο που σβηνω αρχεια απο το c: με ασφαλεια χωρις να χασω καποιο προγραμμα η την σταθεροτητα του κινητου.. Εχω μεγαλο προβλημα το κινητο μου ειναι 3 ημερων και λεει οτι δεν εχω μνημη και να σβησω η να μετακινησω αρχεια..

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!

Μπορει σας παρακαλω να μου πει καποιος πως και απο που σβηνω αρχεια απο το c: με ασφαλεια χωρις να χασω καποιο προγραμμα η την σταθεροτητα του κινητου.. Εχω μεγαλο προβλημα το κινητο μου ειναι 3 ημερων και λεει οτι δεν εχω μνημη και να σβησω η να μετακινησω αρχεια..

 

εφαρμογες, γραφειο, διαχειριση αρχειων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Nokia N86 8MP gets v30 firmware update

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/11403_The_Nokia_N86_8MP_gets_v30_fir.php

 

Version 30.009 is described by Nokia as a 'Maintenance' update:

 

  • includes the latest Ovi Maps 3.3 (with free navigation)
  • includes the sharing of location via Facebook
  • Nokia Messaging improvements (version 2.1.0 in the ROM now)

 

Υ.Γ. Δεν γνωρίζω αν είναι διαθέσιμη και για τα Ελληνικά product codes

 

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 16/04/2010

 

Changelog

SW improvements and corrections

* YouTube application preloaded

* Support for Comes With Music PINless activation

* Map data updated to version #23

* N-Gage application and games removed

* Update to new device first use flow (Cherry v1 Wk46 release) to support Indonesian active users

* Ovi Store version updated to v1.5.6

* Nokia Messaging 1.1 baseline updated (Freestyle 2.0 baseline 11)

* Lots of quality improvements in e.g. Messaging, Maps and browser area.

New Features

* Ovi Maps 3 SR3 with new Share Location feature and free global lifetime navigation.

* New Ovi Maps 3 includes free map updates for more than 70 navigable countries, and free travel guides from Lonely Planet and Michelin. Share your location in Facebook with Share Location feature.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...