Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απενεργοποιησε στις προχωρημενες ρυθμησεις του ασυρματου δικτυου το power saving

 

το εκανα αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο, μπορεις να μου πεις τι οριο RTS εχεις στο δικο σου; εμενα ειναι 2347 και MW 100, και αν πρεπει να το εχω στην αυτοματη διαμορφωση η οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα αλλα το αποτελεσμα ηταν το ιδιο, μπορεις να μου πεις τι οριο RTS εχεις στο δικο σου; εμενα ειναι 2347 και MW 100, και αν πρεπει να το εχω στην αυτοματη διαμορφωση η οχι..

 

μονο το power saving απενεργοποιησα τα αλλα δεν τα πηραξα και πιανει καλυτερα το wifi

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω προβλημα με το ν86 μου οταν παω να το συνδεσω με το μενου μεταφορα με το ν97 μου για να συχρονισω της επαφες μου με πεταει εξω,τι να κανω?α και κατι αλλο μετα απο hard reset χαθηκε το facebook και το n gage απο που τα κατεβαζω?
Link to comment
Share on other sites

To παρέλαβα σήμερα και δυστυχώς έχω απογοητευτεί κάπως απο την ποιότητα συναρμολόγησης, καθ΄ότι ψείρας...

Αν και το τηλέφωνο πράγματι είναι στιβαρό και φαίνεται ότι έχουν χρησιμοποιηθεί ακριβά υλικά για την κατασκευή του παρατήρησα αμέσως μετά το unboxing οτι υπάρχει κενό στη μπροστινή γυαλιστερή επιφάνεια (χαραμάδα) και συγκεκριμένα στην αριστερη κάτω γωνία όπου εφάπτεται με το πλαινό μέρος. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να φαίνεται λίγο το εσωτερικό που βρίσκεται κάτω απο την πρόσοψη.

Επαναλαμβάνω οτι αυτό συμβαίνει μόνο στην Αριστερη κάτω γωνία της πρόσοψης. Η χαραμάδα πάντως φαίνεται αρκετά και απαξ και τη δείς μια φορά μετά τα μάτια σου δεν ξεκολάνε... Μου θυμίζει τη γνωστη χαραμάδα που είχε το 5800 η οποία σε συνδυασμό με το τρίξιμο με έκανε να το δώσω μέσα σε ένα μήνα. Βέβαια το 5800 απο ποιότητα είχε πρόβλημα καμμία σχέση με το Ν86.

Ένα άλλο που παρατήρησα είναι ότι υπάρχει τζόγος στον slide μηχανισμό (και όταν είναι ανοικτός αλλά και όταν είναι κλειστός) δεν είναι στο βαθμό βέβαια που είχε το N95 8GB αλλά δυστυχώς υπάρχει. Αυτό το λέω διότι αναφέρθηκε προηγούμενα οτι δεν υπάρχει καθόλου τζόγος, πράγμα που δεν ισχύει σε εμένα.

Τη συγκριση με τα παραπάνω αναφερθέντα κινητά την κάνω διότι κάποτε τα είχα στην κατοχή μου και τα συμεράσματα είναι καθ΄όλα ασφαλή.

Απο άποψη οθόνης και ταχύτητας στην απόκριση των εντολών και των εφαρμογών (εκτός απο το χρόνο του κλείστρου) είμαι καθ΄όλα ευχαριστημένος.

Παιδιά σας παρακαλώ αντιμετωπίζει κάνεις άλλος πρόβλημα ύπαρξης χαραμάδας στην αριστερη κάτω γωνία της πρόσοψης??

Να σημειώσω οτι το κινητό είναι Ελληνικότατο Alpha Copy και κατασκευής Made in China...

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ηταν απο τ πρωτα,δεν εχει καθολου τζογο.οσο για την χαραμαδα το παρατηρησα πολυ καλα και δεν νομιζω να εχει γιατι ουτε ειδα κατι αλλα πηρα ενα μηχανικο μολυβι αλλα δεν βρισκει πουθενα τρύπα!μπορεισ να ανεβασεις μια φωτογραφια?
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το δικο μου εχει χαραμαδα, αλλα λιγο τσογο οταν ειναι κλειστο εχει (στο μελλον θα δουμε τι θα γινει ,ακομα ειναι καινουργιο )
Link to comment
Share on other sites

Όλα υποκειμενικά. Η δική μου υποκειμενική άποψη:

Είχα Ν95, πήρα N95 8GB, και τα δύο εκπληκτικά από κάθε άποψη.

Τώρα έχω N86. Απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Εκπληκτική αναβάθμιση.

Εκπληκτικό design, μοιάζει σαν κόσμημα. Εκπληκτική ποιότητα και αίσθηση, σαν διαμάντι πραγματικό. Το πιο όμορφο κινητό που κυκλοφορεί.

Τεχνικά ΆΠΙΑΣΤΟ: Η OLED οθόνη είναι ό,τι ομορφότερο έχουμε δει! Δεν πίστευα αυτό που έβλεπα. Η κάμερα εκκπληκτική, καλύτερη από του C905 που επίσης έχω. Τα 2 leds του μαζί με το μεταβλητό διάφραγμα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα στο σκοτάδι με το C905.

Τρομερά γρήγορο κινητό, το FP2 είναι απίστευτο, κλάσεις ανώτερο από ο,τιδήποτε άλλο έχετε δει.

Τα πλήκτρα είναι όλα απίστευτα λειτουργικά. Η μπαταρία κρατάει τρομερά.

Το κινητό είναι μαγικό. Είναι απίστευτο το ότι υπάρχει τέτοιο κινητό από τόσο νωρίς.

Για όποιον ενδιαφέρεται, να διαβάσει λεπτομέρειες στα reviews του http://www.symbian-freak.com

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ NOKIA. Όσοι έχετε N95 πάτε κατευθείαν στο N86. Όλοι οι άλλοι που σνομπάρεται τη Nokia, καλά κάνετε, δεν είναι κακό. Όμως δοκιμάστε πριν κρίνετε. Εγώ πάντα έχω το καλύτερο Nokia και το καλύτερο SE. Ε, παιδιά, δεν συγκρίνονται. Τα Nokia είναι σε δική τους κλάσση. Όμως και τα SE είναι επίσης εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από τα πρώτα του skroutz? Είναι alpha copy? Από Nokia shop πόσο έχει?

 

 

Επιστρέφω αφού ρώτησα σε μερικά καταστήματα, μου είπαν ότι είναι από Γερμανία. Είναι πρόβλημα αυτό για εγγύηση κλπ? Θα έχω κάποιο πρόβλημα με Nokia shop?

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω αφού ρώτησα σε μερικά καταστήματα, μου είπαν ότι είναι από Γερμανία. Είναι πρόβλημα αυτό για εγγύηση κλπ? Θα έχω κάποιο πρόβλημα με Nokia shop?

Για το τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις με την εγγύηση διάβασε το παρακάτω, Περί παράλληλων εισαγωγών...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε nokia store για να δούνε την χαραμάδα προκειμένου να την φτιάξουν. Δυστυχώς δεν φτιάχνεται (έκανε αρκετες προσπάθειες ο υπάλληλος) και η χαραμάδα παραμένει. Μου σύστησε να αλλάξω πρόσοψη αλλά πρόσοψη για το n86 μάλλον δεν υπάρχει ακόμα. Με έστειλαν λοιπόν στα κεντρικά της alfa copy στη Γλυφάδα για να ρωτήσω αν έχει βγεί πρόσοψη για το N86 προκειμένου να μου την αλλάξουν.

Το θέμα είναι οτι προσπαθώ απο τις 10 το πρωί να μιλήσω με κάποιον στην τεχνική υποστήριξη στα κεντρικά προκειμένου να μην τρέχω Γλυφάδα τσάμπα αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να είμαι ΜΟΝΙΜΩΣ στην αναμονή. Μάλιστα κανα δύο φορές που έφυγε απο την αναμονή και άρχισε να χτυπάει με ξανασυνδέσανε.... Απαράδεκτη συμπεριφορά και απαράδεκτο after sales και υποστήριξη του καταναλωτή. Δίνεις 450+ ευρώ για μιά συσκευή και μετά ψάχνεσαι... Τι να πω...

Όσον αφορά τον τζόγο ο υπάλληλος του nokia store μου είπε οτι υπάρχει και σε άλλα, απλά είναι jack pot το πόσο μεγάλος θα είναι. Επίσης μου είπε οτι σύμφωνα με τον τζόγο που έχει το δικό μου δεν δικαιολογεί η Νοκια αντικατάσταση του slide μηχανισμού.

Παρακαλώ πείτε μου και εσείς τι γνώμη σας τι να κάνω και που να απευθυνθώ.

Να ξεκαθαρίσω και να πώ ότι το κινητό είναι αγορασμένο απο κατάστημα online το παρέλαβα μέσω courrier, είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ (όχι παραεισαγωγής) με την ανεξίτηλη ταινία nokia sealed, δλδ της Alpha copy και αγορασμένο μόλις χτες....

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε nokia store για να δούνε την χαραμάδα προκειμένου να την φτιάξουν. Δυστυχώς δεν φτιάχνεται (έκανε αρκετες προσπάθειες ο υπάλληλος) και η χαραμάδα παραμένει. Μου σύστησε να αλλάξω πρόσοψη αλλά πρόσοψη για το n86 μάλλον δεν υπάρχει ακόμα. Με έστειλαν λοιπόν στα κεντρικά της alfa copy στη Γλυφάδα για να ρωτήσω αν έχει βγεί πρόσοψη για το N86 προκειμένου να μου την αλλάξουν.

Το θέμα είναι οτι προσπαθώ απο τις 10 το πρωί να μιλήσω με κάποιον στην τεχνική υποστήριξη στα κεντρικά προκειμένου να μην τρέχω Γλυφάδα τσάμπα αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να είμαι ΜΟΝΙΜΩΣ στην αναμονή. Μάλιστα κανα δύο φορές που έφυγε απο την αναμονή και άρχισε να χτυπάει με ξανασυνδέσανε.... Απαράδεκτη συμπεριφορά και απαράδεκτο after sales και υποστήριξη του καταναλωτή. Δίνεις 450+ ευρώ για μιά συσκευή και μετά ψάχνεσαι... Τι να πω...

Όσον αφορά τον τζόγο ο υπάλληλος του nokia store μου είπε οτι υπάρχει και σε άλλα, απλά είναι jack pot το πόσο μεγάλος θα είναι. Επίσης μου είπε οτι σύμφωνα με τον τζόγο που έχει το δικό μου δεν δικαιολογεί η Νοκια αντικατάσταση του slide μηχανισμού.

Παρακαλώ πείτε μου και εσείς τι γνώμη σας τι να κάνω και που να απευθυνθώ.

Να ξεκαθαρίσω και να πώ ότι το κινητό είναι αγορασμένο απο κατάστημα online το παρέλαβα μέσω courrier, είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ (όχι παραεισαγωγής) με την ανεξίτηλη ταινία nokia sealed, δλδ της Alpha copy και αγορασμένο μόλις χτες....

 

αν ζητησεις αντικατασταση απο το online καταστημα που το αγορασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ζητησεις αντικατασταση απο το online καταστημα που το αγορασες?

 

Αυτό θα κάνω σε περίπτωση που δεν φτιάχνεται απο το service της nokia.

Το πήγα τελικά (αφού δεν κατάφερα να τους βρώ στο τηλέφωνο) στα κεντρικά και είδαν οτι πράγματι έχει θέμα η πρόσοψη και θα την αλλάξουν (μάλλον) επίσης τους το τόνισα για τον τζόγο στον μηχανισμό και αν και δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση αν φτιάχνεται ή αν θα τον αντικαταστήσουν μου είπαν οτι θα το κοιτάξουν. Θα το πάρω αύριο το μεσημέρι οπότε εύχομαι ο Θεός βοηθός για να ηρεμήσω επιτέλους....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

προσοψεις υπαρχουν μην φοβασαι το ξερω σιγουρα γιατι του εκανα μα γρατζουνια και ο υπαλληλος μου ειπε να την αλλαξει!

 

Και μια που λεμε για γρατζουνιές, η μπροστινή γυάλινη επιφάνεια που υποτιθέμενα είναι ανθεκτική στις γρατζουνιές, πώς φαίνεται? Εχει κανεις κανει κανενα test drive γρατζουνιάς(!!) καταλάθος? Δηλαδή να μήν πάρουμε screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Και μια που λεμε για γρατζουνιές, η μπροστινή γυάλινη επιφάνεια που υποτιθέμενα είναι ανθεκτική στις γρατζουνιές, πώς φαίνεται? Εχει κανεις κανει κανενα test drive γρατζουνιάς(!!) καταλάθος? Δηλαδή να μήν πάρουμε screen protector?

 

Κοίτα, αναλόγως πόσο ψείρας είσαι. Όντως φαίνεται ανθεκτική αλλά όταν βρίσκεται (γυμνή) σε μια τσέπη μαζί με κλειδιά - ψιλά ή άλλα αντικείμενα δεν νομίζω οτι θα αντέξει σε ενδεχόμενη επαφή. Για εμένα screenprotector νομίζω οτι επιβάλλεται απο αισθητικής απόψεως πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αναλόγως πόσο ψείρας είσαι. Όντως φαίνεται ανθεκτική αλλά όταν βρίσκεται (γυμνή) σε μια τσέπη μαζί με κλειδιά - ψιλά ή άλλα αντικείμενα δεν νομίζω οτι θα αντέξει σε ενδεχόμενη επαφή. Για εμένα screenprotector νομίζω οτι επιβάλλεται απο αισθητικής απόψεως πάντα.

 

Καλά κι εγώ θα βάλω απο βδομάδα που θα το έχω, δεν το συζητώ...Είμαι ψείρας όσον αφορά την οθόνη, απλά έλεγα μπάς και δέν χρειαζόταν αλλά μάλλον δεν το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Και μια που λεμε για γρατζουνιές, η μπροστινή γυάλινη επιφάνεια που υποτιθέμενα είναι ανθεκτική στις γρατζουνιές, πώς φαίνεται? Εχει κανεις κανει κανενα test drive γρατζουνιάς(!!) καταλάθος? Δηλαδή να μήν πάρουμε screen protector?

 

εγω δεν εκανα τεστ,εκανα γρατζουνια!χαχα δεν ξερω πως εγινε δεν το ειχα εγω στα χερια!μου εχει πεσει πολλες φορες και δεν ειχε παθει τιποτα αλλα το εδωσα σε εναν @@@@@@ και δεν ξερω πως τα καταφερε!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα τεστ,εκανα γρατζουνια!χαχα δεν ξερω πως εγινε δεν το ειχα εγω στα χερια!μου εχει πεσει πολλες φορες και δεν ειχε παθει τιποτα αλλα το εδωσα σε εναν @@@@@@ και δεν ξερω πως τα καταφερε!

 

Αυτό μου φτάνει..Screen Protector επειγόντως!!!

Link to comment
Share on other sites

ο υπευθυνος μου ειπε οτι θελεθ προσπαθεια για να γινει αυτι τωρα τ να σ πω!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή sms. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με την συσκευη μου..Δεν με αφηνει να εγκαταστησω καμμια εφαρμογη στην καρτα μνημης και μου γραφει σε ολες "κατεστραμμενο αρχειο".Ενω οταν εγκαταστησω την ιδια εφαρμογη στην εσωτερικη μνημη 8gb την εγκαθιστα κανονικα!!Τι κανω τωρα??χρησιμοποιω μια 16gb καρτα Sandisc...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις hard format στην καρτα μνημης η στην συσκευη??:worry:Δεν θα χαθουν με hard format ομως ολες οι εφαρμογες και τα παιχνιδια που εχω περασει??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε hard format στα παντα,αλλιως δεν εχει νοημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...