Jump to content

Spam SMS: Περιστατικά, παράπονα & τρόποι αντιμετώπισης


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αυτο ειναι το σωστο!

γιατι καποιοι παραπονεθηκαν πως δεν το πηραν το μηνυμα αυτο

Ε αποκλειεται να στελνει επ'αοριστων free νεα...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλά κάνει ο Στάθης της Ελευθεροτυπίας και αναδεικνύει αυτό το θέμα. Η λέξη απάραδεκτο ή αίσχος ίσως να μην αρκεί.

 

Γράφει ο Στάθης:

 

Από αναγνώστη της στήλης έλαβα το παρακάτω e-mail και το παραθέτω ως έχει, μήπως κι ενδιαφερθεί ο Αγιος Φραγκίσκος της Ασίζης, ο Μοντεζούμα ή

όποιος άλλος αισθάνεται αρμόδιος για τις τύχες αυτής της χώρας - τουλάχιστον πιο αρμόδιος απ' τις Ασύστολες Εταιρείες, τη μαμά Διαφήμιση ή τον Μεγάλο μας Αδελφό, αν προτιμάτε.

 

Αφορά την ΤΙΜ (τη γνωστή εταιρεία που διαφημίζεται μέσω κάποιων ηλίθιων σποτ στην τηλεόραση τα οποία προσβάλλουν κι αποκαΐδια μυαλού σαλαμάνδρας, όχι ανθρώπους, έστω Ελληνες, έστω Κρομανιόν)...

 

Γράφει λοιπόν ο αναγνώστης: «Εδώ και λίγους μήνες είμαι συνδρομητής της ΤΙΜ (καρτοκινητό). Πριν ένα μήνα περίπου, άρχισα να δέχομαι καθημερινά 5-6 μηνύματα από το 1260 της ΤΙΜ με περιεχόμενο πολιτικές, αθλητικές, οικονομικές ειδήσεις και εορτολόγιο.

 

Αφού βεβαιώθηκα ότι δεν χρεωνόταν κάποιο ποσό στον λογαριασμό μου, δεν έδωσα παραπάνω σημασία.

 

Χθες όμως ήρθε το παρακάτω μήνυμα: 25/6/06, ώρα 10.36, 1260: θα συνεχίσετε να λαμβάνετε καθημερινά τις εορτές με χρέωση ευρώ 0,1 ανά ημέρα, αν θέλετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία, στείλτε ΓΙΟ OFF στο 7030.

 

Παρατηρήσεις.

 

1) Δεν μου λένε, ότι αν θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, θα πρέπει να τους στείλω μήνυμα. Λένε ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία, χωρίς να τους το ζητήσω, και ότι πρέπει ΕΓΩ να αφιερώσω χρόνο και χρήμα (αφού το μήνυμα που πρέπει να στείλω φυσικά θα χρεωθεί) για να απενεργοποιήσω κάτι που εγώ δεν ζήτησα ποτέ!

 

2) Θα μπορούσα να μην έχω διαβάσει το μήνυμα, όπως έχω κάνει πολλές φορές όταν έβλεπα ότι ήταν πάλι απ' το 1260 της ΤΙΜ, και να το διαγράψω αμέσως. Η ΤΙΜ θα θεωρούσε τότε ότι δέχομαι την πρότασή της και θα άρχιζε να με χρεώνει κατά το δοκούν.

 

3) Η μητέρα μου που είναι 70 χρονών και δεν ξέρει καλά καλά να παίρνει τηλέφωνο με το κινητό, αν τυχόν διάβαζε το μήνυμα (που ούτε καν τη διαδικασία γνωρίζει) πώς θα μπορούσε να απαντήσει με μήνυμα, που δεν έχει ιδέαν όχι πώς να στείλει μήνυμα, αλλά ούτε καν ότι έχει τη δυνατότητα να στείλει;

 

4) Αμέσως μόλις πήρα το μήνυμα, επικοινώνησα με το 1260 της ΤΙΜ και της ζήτησα να απενεργοποιήσει η ίδια η ΤΙΜ την υπηρεσία αυτή, χωρίς εγώ να στείλω μήνυμα.

 

Η απάντηση ήταν ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό, διότι το σύστημα απενεργοποιεί την υπηρεσία (που δεν ζήτησα) μόνον με δικό μου μήνυμα!!!

 

Εγώ τελικά τι πρέπει να κάνω;

 

*****

 

O αναγνώστης μας μάς έστειλε και τρία υστερογραφάκια. Πάρτε τα χάπια σας και διαβάστε τα:

ΥΓ1: Αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους πόσα λεπτά είναι ευρώ 0,1 οι 99 θα σου πουν 1 λεπτό, ενώ το πραγματικό είναι 10 λεπτά. (Νομίζω ότι

στις τιμές είναι υποχρεωτική η αναγραφή 2 δεκαδικών ψηφίων)

 

ΥΓ2: Η μα_λα_κία μου (σ.σ.: σας παρακαλώ! μας διαβάζουν και παιδιά) είναι ότι το βράδυ της Κυριακής το έστειλα τελικώς το μήνυμα που μου ζητούσε η ΤΙΜ (άρα και το χρεώθηκα και έκανα το δικό τους).

 

ΥΓ3: Νέο μήνυμα απ' την ΤΙΜ: 26/06/06, 14 και 37': «Θα συνεχίσετε να λαμβάνετε καθημερινά αθλητικά νέα με χρέωση ευρώ 0,1 ανά ημέρα. Αν θέλετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία στείλτε ΠΟΔ OFF στο 7030».

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλή η λύση.

Αίτηση φορητότητας

σε Vodafone 13894 χωρίς χρέωση.

Cosmote 13897 χωρίς χρέωση.

Την Q δεν την βάζω γιατί ανήκει στην Tim και είναι θέμα χρόνου η συγχώνευση.

Οι Έλληνες καταναλωτές πρέπει να μάθουμε να τιμωρούμε τις επιχειρήσεις κάποια στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο κυριος Σταθης, γραφει για εντυπωσιασμο, και λεει πραγματα ατεκμηριωτα, φτηνος εντυπωσιασμος....

Για να καταρριψω εστω και λιγες απο τις μπαρουφες που γραφει,

Τα μηνυματα για ακυρωση ειναι χωρις χρεωση,οποτε κυριε σταθη δεν θα χρεωθειτε,

Στο 1260 εαν καλεσετε μπορειτε επισης να κανετε απενεργοποιηση χωρις να στειλετε μηνυμα, σας παρακαλω μην λετε καταφωρα ψεματα, τα παιδια απο κει καθε μερα ποσες απενεργοποιησεις της υπηρεσιας κανουν, μεχρι και ο συνφορουμιτης doganos λιγο πιο πανω σε αυτο το νημα ανεφερε οτι εκανε τηλεφωνικα την απενεργοποιηση(εστω και με την δευτερη :p)

Οσο για το ΥΓ.2 που γραφει, εαν ο "αναγνωστης" δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν χρεωθηκε για το μηνυμα που εστειλε, δικο του προβλημα, για κατι τετοιο δεν μπορει να γινει κατι...

Οσο για το "χιουμοριστικο" σχολιο του Σταθη "τη γνωστή εταιρεία που διαφημίζεται μέσω κάποιων ηλίθιων σποτ στην τηλεόραση τα οποία προσβάλλουν κι αποκαΐδια μυαλού σαλαμάνδρας, όχι ανθρώπους, έστω Ελληνες, έστω Κρομανιόν)...", Εχω να δηλωσω οτι εχει τουλαχιστον ελειψη σοβαροφανειας και αντικειμενικοτητας.

Καλο θα ηταν να λειπουν οι φτηνοι εντυπωσιασμοι για να πουλησει, οπως βεβαια και οι πληρωμενες φωνες απο τον εντυπο τυπο....

2c

Link to comment
Share on other sites

as min ksexname episis oti se ola ta paketa kartokinitis me siskevi iparxoun kapoies arxikes dorean ipiresies mesw sms,to poso auto poikilei analoga me tin siskevi pou agorazei o pelaths,mesa sto paketo kartokinitis iparxei filladio pou anaferi ksekathara gia aytes tis ipiresies sms,tin xreosi pou iparxei meta kai pws na apenergopoihthoun.

kalo tha einai prin poume tin apopsi mas,opoia kai an einai auth,na akoume kai thn alli pleura.....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ H2SO4 ίσως να έχεις και δίκιο. Και ο Στάθης όμως έχει ένα δίκιο:

Γιατί θα πρέπει δηλαδή by default να δέχεται κάποιος διαφημίσεις στο κινητό του και να πρέπει να κάνει αυτός κάτι για να σταματήσουν να έρχονται; Δεν θα έπρεπε να είναι ανάποδα;

Link to comment
Share on other sites

Δε λένε για διαφημίσεις, αλλά για τα ενημερωτικά sms για καιρό/αθλητικά και διάφορα άλλα τέτοια.

Τα δέχεται by default γιατί είναι δωρεάν για κάποιο διάστημα.

Το μόνο που θα έπρεπε να γίνει, είναι να κόβονται by default μόλις λήξει η δωρεάν περίοδος, αλλά δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ειναι διαφημηστηκα, ειναι ενημερωτικα, επικαιροτητα, αθλητηκα κ.α,

Ειναι δωρεαν για ενα μηνα, το γραφουν κ τα κουτια οταν το παιρνεις,με τις λοιπες οδηγιες,λαμβανεις κ ενημερωτικΑ sms οταν ειναι να ληξει το δωρεαν, ωστε να απενεργοποιησεις κ δωρεαν την υπηρεσια εαν θελεις.

Δεν λεω, συμφωνω, καλυτερα να μην ηταν προενεγοποιημενα τα δωρεαν alerts, εγω απλα ημουν αντιθετος στο υφος του "αρθρου" του σταθη, που εστω σαν δημοσιογραφος επρεπε να ερευνησει λιγο αυτο που γραφει, και να μην πιασει μεμιας το πληκτρολογιο. Το οτι γραφει ενα σωρο ανακριβειες και ψεματακια, δεν δειχνει ωραια για αυτον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ MO'MAD 2 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ + ΒΑΛΕ...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνει ο Στάθης της Ελευθεροτυπίας και αναδεικνύει αυτό το θέμα. Η λέξη απάραδεκτο ή αίσχος ίσως να μην αρκεί.

 

Γράφει ο Στάθης:

 

Από αναγνώστη της στήλης έλαβα το παρακάτω e-mail και το παραθέτω ως έχει, μήπως κι ενδιαφερθεί ο Αγιος Φραγκίσκος της Ασίζης, ο Μοντεζούμα ή

όποιος άλλος αισθάνεται αρμόδιος για τις τύχες αυτής της χώρας - τουλάχιστον πιο αρμόδιος απ' τις Ασύστολες Εταιρείες, τη μαμά Διαφήμιση ή τον Μεγάλο μας Αδελφό, αν προτιμάτε.

 

Αφορά την ΤΙΜ (τη γνωστή εταιρεία που διαφημίζεται μέσω κάποιων ηλίθιων σποτ στην τηλεόραση τα οποία προσβάλλουν κι αποκαΐδια μυαλού σαλαμάνδρας, όχι ανθρώπους, έστω Ελληνες, έστω Κρομανιόν)...

 

Γράφει λοιπόν ο αναγνώστης: «Εδώ και λίγους μήνες είμαι συνδρομητής της ΤΙΜ (καρτοκινητό). Πριν ένα μήνα περίπου, άρχισα να δέχομαι καθημερινά 5-6 μηνύματα από το 1260 της ΤΙΜ με περιεχόμενο πολιτικές, αθλητικές, οικονομικές ειδήσεις και εορτολόγιο.

 

Αφού βεβαιώθηκα ότι δεν χρεωνόταν κάποιο ποσό στον λογαριασμό μου, δεν έδωσα παραπάνω σημασία.

 

Χθες όμως ήρθε το παρακάτω μήνυμα: 25/6/06, ώρα 10.36, 1260: θα συνεχίσετε να λαμβάνετε καθημερινά τις εορτές με χρέωση ευρώ 0,1 ανά ημέρα, αν θέλετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία, στείλτε ΓΙΟ OFF στο 7030.

 

Παρατηρήσεις.

 

1) Δεν μου λένε, ότι αν θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, θα πρέπει να τους στείλω μήνυμα. Λένε ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία, χωρίς να τους το ζητήσω, και ότι πρέπει ΕΓΩ να αφιερώσω χρόνο και χρήμα (αφού το μήνυμα που πρέπει να στείλω φυσικά θα χρεωθεί) για να απενεργοποιήσω κάτι που εγώ δεν ζήτησα ποτέ!

 

2) Θα μπορούσα να μην έχω διαβάσει το μήνυμα, όπως έχω κάνει πολλές φορές όταν έβλεπα ότι ήταν πάλι απ' το 1260 της ΤΙΜ, και να το διαγράψω αμέσως. Η ΤΙΜ θα θεωρούσε τότε ότι δέχομαι την πρότασή της και θα άρχιζε να με χρεώνει κατά το δοκούν.

 

3) Η μητέρα μου που είναι 70 χρονών και δεν ξέρει καλά καλά να παίρνει τηλέφωνο με το κινητό, αν τυχόν διάβαζε το μήνυμα (που ούτε καν τη διαδικασία γνωρίζει) πώς θα μπορούσε να απαντήσει με μήνυμα, που δεν έχει ιδέαν όχι πώς να στείλει μήνυμα, αλλά ούτε καν ότι έχει τη δυνατότητα να στείλει;

 

4) Αμέσως μόλις πήρα το μήνυμα, επικοινώνησα με το 1260 της ΤΙΜ και της ζήτησα να απενεργοποιήσει η ίδια η ΤΙΜ την υπηρεσία αυτή, χωρίς εγώ να στείλω μήνυμα.

 

Η απάντηση ήταν ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό, διότι το σύστημα απενεργοποιεί την υπηρεσία (που δεν ζήτησα) μόνον με δικό μου μήνυμα!!!

 

Εγώ τελικά τι πρέπει να κάνω;

 

*****

 

O αναγνώστης μας μάς έστειλε και τρία υστερογραφάκια. Πάρτε τα χάπια σας και διαβάστε τα:

ΥΓ1: Αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους πόσα λεπτά είναι ευρώ 0,1 οι 99 θα σου πουν 1 λεπτό, ενώ το πραγματικό είναι 10 λεπτά. (Νομίζω ότι

στις τιμές είναι υποχρεωτική η αναγραφή 2 δεκαδικών ψηφίων)

 

ΥΓ2: Η μα_λα_κία μου (σ.σ.: σας παρακαλώ! μας διαβάζουν και παιδιά) είναι ότι το βράδυ της Κυριακής το έστειλα τελικώς το μήνυμα που μου ζητούσε η ΤΙΜ (άρα και το χρεώθηκα και έκανα το δικό τους).

 

ΥΓ3: Νέο μήνυμα απ' την ΤΙΜ: 26/06/06, 14 και 37': «Θα συνεχίσετε να λαμβάνετε καθημερινά αθλητικά νέα με χρέωση ευρώ 0,1 ανά ημέρα. Αν θέλετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία στείλτε ΠΟΔ OFF στο 7030».

 

Συγγνωμη που το επαναφερω αλλα ειναι σοβαρος ο κυριος που το εγραψε αυτο; Και το δημοσιευουν κιολας...;:confused: Τι να πω...Τιγκα στις ανακριβειες και τις υπερβολες ειναι. Τις ανεφεραν οι αλλοι οποτε δεν τις ξαναναφερω αλλα ας προσεχουν τι γραφουν στα Μ.Μ.Ε. δηλαδη...:rolleyes: Για οποιοδηποτε θεμα οχι για την Tim συγκεκριμενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πού βλέπεις τις ανακρίβειες;

Δες τα προηγουμενα μηνυματα. Βαριεμαι να τα γραφω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει [αν και τα χω διαβάσει παλιότερα], ούτως ή άλλως πάντως

ανακρίβειες δεν διακρίνω. Η Tim από τέτοια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει [αν και τα χω διαβάσει παλιότερα], ούτως ή άλλως πάντως

ανακρίβειες δεν διακρίνω. Η Tim από τέτοια...

Τις ανακριβειες δεν τις διακρινεις. 'Η υπαρχουν ή οχι. Εδω υπαρχουν. Π.χ. το μηνυμα που στελνεις για να απενεργοποιηθουν τα sms που σου στελνονται δεν χρεωνεται ενω ο γραφων επιμενει λυσσαλεα οτι χρεωνεται.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απ'οσο καταλαβα λετε για τα ποδοσφαιρικα-ανεκδοτα κτλ

μ'ενα ενα τηλεφωνο στο customer service(1260) λετε στον εκπροσωπο οτι θελετε να σταματησουν αυτα τα sms και τελειωσε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

απ'οσο καταλαβα λετε για τα ποδοσφαιρικα-ανεκδοτα κτλ

μ'ενα ενα τηλεφωνο στο customer service(1260) λετε στον εκπροσωπο οτι θελετε να σταματησουν αυτα τα sms και τελειωσε.

Me 2 thlefwna :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
οτι και να λενε ορισμενοι είναι απάτη όταν λήγει η περίοδος αντι να πρέπει να επιλέξεις να συνεχίσει να πρέπει να επιλέξεις για να σταματήσει. δε το λέω μόνο για Τιμ. όποια εταιρεία και να το κάνει. άλλωστε γενικά είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία. υπάρχουν καταναλωτές όπως η μάνα μου που πήρε το κινητο για τη δουλειά που κάνουν τα τηλέφωνα δηλαδή να παίρνει και να μιλάει γιατί μόνο αυτό μπορεί και την ενδιαφέρει να μάθει στην ηλικία της. έχανε από ότι διαπίστωσα για πολύ καιρό ένα σωρό χρήματα. το είδα κατα τύχη ενα σάββατο βράδυ και την κυριακή που το έψαχνα της ήρθαν μηνύματα αξίας γύρω στα 3 ευρώ ίσως και παραπάνω. ποιος ξέρει αθροιστικά πόσα κερατιάτικα πλήρωσε. μηνύματα δε διάβαζε ποτέ. είναι καθαρά για να πιάσουν κορόιδο κάποιους. δεν είναι δύσκολο αντι να πρέπει να στείλεις μηνυμα για να διακόψεις να κάνουν να γίνεται το αντίστροφο αλλά δε τους συμφέρει.είναι άσχημη νοοτροπία, και δυστυχώς διαδεδομένη σε πολλούς τομείς και επιχειρήσεις...το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να είμαστε όσο πιο ενημερωμένοι καταναλωτές γίνεται...τίποτε άλλο
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πριν λίγα λεπτά μου ήρθε μήνυμα με αποστολέα "prive chat" με το εξής κείμενο:

 

ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΙ ΣΚΟΡΑΡΕ ΚΑΤΕΥΘΙΑΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΚΑΛΕΣΕ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΣΤΑΘ ΣΤΟ 901902335

 

Είναι δυνατόν??Μήπως κανένα φιλαράκι μου μου κάνει πλάκα (πολύ περιέργη πλάκα..)

Και δεν έχω πάρει ποτέ σε ροζ νούμερα για να πει κανείς ότι έχουν κρατήσει κάποιο νούμερο τηλεφώνου.Αν είναι πραγματικά διαφήμιση που επέτρεψε η cosmote χάνω πάσα ιδέα!

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάτι παρόμοιο μου είχε έρθει από την wind.

 

prive chat

 

και διαφήμιζε κάποιον που ξέρει τα μυστικά για το στοίχημα.

 

Έχεις δώσει ποτέ το τηλ σου σε 4ψηφια?(ραδιόφωνα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Σε ραδιοφωνικό σταθμί σίγουρα έχω στείλει.Αλλά αποκλείεται να ξέρουν ηλικία ή κάποιο προσωπικό στοιχείο.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ραδιοφωνικό σταθμί σίγουρα έχω στείλει.Αλλά αποκλείεται να ξέρουν ηλικία ή κάποιο προσωπικό στοιχείο.

 

 

Τους αρκεί το νούμερο κινητού. Δε κάνουν κάποιο ιδιαίτερο διαχωρισμό σε ηλικίες ή άλλα δημογραφικά. Αν έχουν το κινητό σου σου στέλνουν. Μάλιστα οι περισσότερες αποστολές (και η συγκεκριμένη σίγουρα, διότι διαφημιζει υπηρεσία φωνής και όχι sms) γίνονται από πάροχο εξωτερικού.

 

Το συγκεκριμένο νούμερο ανήκει στην εταιρεία ΜΑΚΝΑΝ, πάρε τους τηλέφωνο και ζήτα να σε βγάλουν από τη βάση δεδομένων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

re paidia na rwtisw kati.moy irthe ena sms kai leei kalese sto +6906410 kapoios se exei erwteftei.kalo apo periergeia me enan filo kai leei mpes sto http://www.νταμκι(ετσι το ακουσα).com kai vale to noymero aftoy poy nomizeis oti soy esteile sms kai an mantepseis swsta tha to diavaseis.

kserei kaneis pio site einai?exei erthei se kanenan afto?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...