Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ρε συ Νίκο... :(

 

Κρίμα..

 

Πάλι καλά που καλύπτεσαι από εγγύηση..

 

Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι πάντως! Συμβαίνουν!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν έχω σκοπό να βγάλω κανέναν κομπλεξισμό και να αρχίσω να κράζω για ποιότητες προϊόντων κλπ. Θα το πάω πίσω και σε 5-6 μέρες θα το έχω με καινούρια κάρτα γραφικών ευελπιστώντας ότι φταίει αυτό. Απλά θα περίμενα μια επίσημη θέση από την apple για το θέμα. Γιατί τα περιστατικά είναι δεκάδες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω σκοπό να βγάλω κανέναν κομπλεξισμό και να αρχίσω να κράζω για ποιότητες προϊόντων κλπ. Θα το πάω πίσω και σε 5-6 μέρες θα το έχω με καινούρια κάρτα γραφικών ευελπιστώντας ότι φταίει αυτό. Απλά θα περίμενα μια επίσημη θέση από την apple για το θέμα. Γιατί τα περιστατικά είναι δεκάδες.

 

Δεν νομίζω να δούμε. Για να μην φοβηθούν οι υποψήφιοι πελάτες και δεν το αγοράσουν.;)

 

Εγώ, πχ, θα το αγόραζα άσχετα! Και αν έβγαζε το πρόβλημα, πίσω και δώστου νέο! :)

 

Αλλά δεν υπάρχει και λόγος να βγάλεις τέτοια συμπεριφορά... Η ποιότητα είναι υπεράνω κριτικής.. Πραγματικά. Κρίνοντας από τον ΜΒΡ15 και το ποντικάκι είναι τρομερή. Και φαντάζομαι για τους ολοκαίνουριους iMac...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δούμε. Για να μην φοβηθούν οι υποψήφιοι πελάτες και δεν το αγοράσουν.;)

 

Εγώ, πχ, θα το αγόραζα άσχετα! Και αν έβγαζε το πρόβλημα, πίσω και δώστου νέο! :)

 

Αλλά δεν υπάρχει και λόγος να βγάλεις τέτοια συμπεριφορά... Η ποιότητα είναι υπεράνω κριτικής.. Πραγματικά. Κρίνοντας από τον ΜΒΡ15 και το ποντικάκι είναι τρομερή. Και φαντάζομαι για τους ολοκαίνουριους iMac...

Μα και εμείς οι έρμοι πελάτες που θέλουμε παρόλα αυτά να το αγοράσουμε δεν το βρίσκουμε πουθενά! Αμαν με τα αποθέματα της Ελλάδας!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Χτες οπως ειπα παρελαβα τον 21,5 νεο iMac. Το βραδυ λοιπον ηταν η ωρα της αποκαλυψης (περα απο τον θριαμβο της Ελλαδαρας!).

 

Σχετικα με το πληκτρολογιο. Ναι ο iMac που παρελαβα εχει το νεο ασυρματο Ελληνικο πληκτρολογιο (η αγορα εγινε απο Document). Ναι το πληκτρολογιο και το magic mouse ηταν κανονικα μεσα στην συσκευασια του iMac οπως ακριβως φαινεται σε καποια unboxing στο youtube.

 

Απο εκει και περα. Ειναι ο πρωτος μου iMac. Για το λειτουργικο δεν εχω λογια. Απιστευτα γρηγορο και σχετικα ευκολο για αρχη που δεν ξερω και τιποτα απο Mac OS. Ολα γινονται σχεδον στιγμιαια. Για να ακουσες θορυβο απο το μηχανημα πρεπει να κολλησιες το αυτι σου πανω στην πλατη και να υπαρχει νεκρικη σιγη.

 

Αυτο για το οποιο εμεινα με ανοιχτο το στομα (σχεδον μου επεσε το σαγονι!!!!) ειναι η LED οθονη!!! Απλα all the money!!!!! Δεν υπαρχει αυτη η ποιοτητα παιδια!! Ειναι σκετη απολαυση!!

 

Νομιζω οτι θα δικαιωθω για την επιλογη μου να παω σε Mac μετα απο τοσα χρονια σε Windows. Σιγουρα στην αρχη δυσκολευεσαι αλλα νομιζω οτι σε 1 εβδομαδα θα ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος!!!

Είσαι στη μεγαλύτερη ανακάλυψη μετά τη φωτιά!

Πάνω δεξιά είναι ένας μεγενθυτικός φακός, spotlight, από κει τα βρίσκεις όλα. Τέλος, δεν θες τίποτε άλλο...

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος!!!

Είσαι στη μεγαλύτερη ανακάλυψη μετά τη φωτιά!

Πάνω δεξιά είναι ένας μεγενθυτικός φακός, spotlight, από κει τα βρίσκεις όλα. Τέλος, δεν θες τίποτε άλλο...

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

Ναι το βρηκα το spotlight και οντως εχει τα παντα εκει. Απλα θελει λιγο συνηθεια σε σχεση με τα Windows. Γιατι ως γνωστον η συνηθεια ειναι η δευτερη φυση....

 

Θα παρακολουθησω και ενα MAC OS σεμιναριο την αλλη εβδομαδα οποτε φανταζομαι οτι τα βασικα θα τα μαθω γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εννοείται πως δε θα σου κάνει "κακό" νομίζω πως τα Mac είναι αρκετά απλά ώστε αν τους δώσεις λίγο χρόνο θα τα συνηθίσεις πριν το καταλάβεις. π.χ. Εγώ έχω ένα παλιότερα MacBook και έχω συνηθίσει τόσο πολύ το λειτουργικό και το trackpad που όποτε πέφτει στα χέρια μου Windows laptop ψάχνω το spotlight και προσπαθώ να κάνω scroll με τα δύο δάχτυλα. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Oι καινουριοι imac και γενικα οι imac εχουν προβλημα υπερθερμανση?δηλαδη αν μεινουν ανοιχτοι μερες θα υπαρξει προβλημα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Oι καινουριοι imac και γενικα οι imac εχουν προβλημα υπερθερμανση?δηλαδη αν μεινουν ανοιχτοι μερες θα υπαρξει προβλημα?

 

Εμένα ο δικός μου imac 20" 2,6GHz είναι ανοικτός εδώ και 8-9 μήνες που τον έχω ...

 

Δεν έχει κλείσει ποτέ και restart κάνει ΜΟΝΟ όταν το ζητήσει κάποιο Update !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δικός μου imac 20" 2,6GHz είναι ανοικτός εδώ και 8-9 μήνες που τον έχω ...

 

Δεν έχει κλείσει ποτέ και restart κάνει ΜΟΝΟ όταν το ζητήσει κάποιο Update !

 

μας εστειλες :)και γω τον παω με το μαλακο να μην χαλασει:p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μας εστειλες :)και γω τον παω με το μαλακο να μην χαλασει:p

 

Να διευκρινίσω ότι βρίσκεται πίσω από UPS βέβαια και μάλιστα APC SmartUPS 750 ... Μόνο έτσι θα τον άφηνα ΜΟΝΙΜΑ ανοικτό ! Πάντως, ειλικρινά το μηχάνημα ΔΕΝ έχει ανάγκη.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: Έχετε βρει πουθενά διαθέσιμο 3.06Ghz 27άρη;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κλιπακι που φαινεται σε βιντεο unboxing παιζoυν σε καθε ανοιγμα τa mac ή παιζει μονο την πρωτη φορα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Λες αυτό με το καλωσόρισμα; Μόνο την πρώτη φορά παίζει...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μου κόλλησε ένα cd μέσα στο tray του macbook και δεν βγαίνει. Τί κάνω;

 

δεν το αναγνωρίζει καν ο macbook, δεν ανταποκρίνεται στο eject key αλλά ούτε στο συνδιασμό restart+trackpad για force eject :/

Link to comment
Share on other sites

Μου κόλλησε ένα cd μέσα στο tray του macbook και δεν βγαίνει. Τί κάνω;

 

δεν το αναγνωρίζει καν ο macbook, δεν ανταποκρίνεται στο eject key αλλά ούτε στο συνδιασμό restart+trackpad για force eject :/

"you can either restart the macbook while holding the trackpad button (or left click on a mouse),

 

or you can type "drutil tray eject" without the quotes into a Terminal window (applications>utilities>terminal)."

 

Για κάνε αυτό...εγώ έτσι το κάνω καμμιά φορα...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Δε σταματάει να γυρνάει?

 

Φαίνεται στο desk το cdάκι?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να αναγνωρίζει καν ότι έχει μπει δισκάκι μέσα. Δεν εμφανίζεται τίποτα πουθενά. Ούτε στο disk utility
Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να αναγνωρίζει καν ότι έχει μπει δισκάκι μέσα. Δεν εμφανίζεται τίποτα πουθενά. Ούτε στο disk utility

Έχεις το tost?

Δες μήπως το βγάλεις από κει...αλλιως υπάρχουν τεχνικές με χαρτάκια και λοιπά αλλά καλύτερα να το πας κάπου...

 

Δοκίμασε σαν ύστατο μήπως το κλείσεις τελείως και καθώς το ανοίγεις έχεις πατημένο το eject...αν και νομίζω το έχεις κάνει...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

μήπως και δεν το'βαλες καλά το δισκάκι, και μάγκωσε γι'αυτό δεν βγαίνει;;;;

δοκίμασες να το κλείσεις και να ξανανοίξεις;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μου κόλλησε ένα cd μέσα στο tray του macbook και δεν βγαίνει. Τί κάνω;

 

δεν το αναγνωρίζει καν ο macbook, δεν ανταποκρίνεται στο eject key αλλά ούτε στο συνδιασμό restart+trackpad για force eject :/

 

Μήπως έβαλες μικρό δισκάκι; Γιατί το macbook ΔΕΝ παίρνει μικρά δισκάκια...

 

Μάλλον πρέπει να το πας στο service :(

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...