Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοσο αθορυβο ειναι πια??

 

Όσο δεν φαντάζεσαι, όπως όλα τα μηχανήματα της Apple ;)

 

τωρα πια πωλειται με ασυρματο και ποντικι και πληκτρολογιο ετσι?

Έτσι φαίνεται...

 

Ρώτησα στην documend και μου το επιβεβαίωσαν.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοσο αθορυβο ειναι πια??τωρα πια πωλειται με ασυρματο και ποντικι και πληκτρολογιο ετσι?

 

Πραγματικά αθόρυβο. Δεν ακούγεται ο παραμικρός ήχος. Αλλά ούτε ο ΠΑΡΑΜΙΚΡΟΣ! Άλλο ένα σημείο στον iMac μου που με έχει ενθουσιάσει.

 

Ναι, μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ που πήρα από την "καινούργια" παρτίδα (όχι από την Document, αλλά anyway)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ο 27αρης δεν είναι μεγάλος;

 

Πως σας φαίνεται η οθόνη σε χρήση κειμένου;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα αν αποσυνδεεται το imac απο το ρευμα.?εννοω για μεταφορες κτλ....
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα αν αποσυνδεεται το imac απο το ρευμα.?εννοω για μεταφορες κτλ....

Αν είναι κλειστό δεν νομίζω. Αν είναι ανοιχτό σίγουρα.;):p

---

Το Mac Mini τι εξόδους έχει;

Link to comment
Share on other sites

Το Mac Mini τι εξόδους έχει;

 

Και γιατί δεν κοιτάς στο site της Apple;

 

http://www.apple.com/macmini/features.html

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κοιτάς στο site της Apple;

 

http://www.apple.com/macmini/features.html

Δεν λέω αυτήν. Στο καλώδιο. Τι εισόδους σε οθόνη έχει. Επίσης πόσα bit χρειάζεται για να φαίνεται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω αυτήν. Στο καλώδιο. Τι εισόδους σε οθόνη έχει. Επίσης πόσα bit χρειάζεται για να φαίνεται κανονικά;

 

Για εξόδους δεν είπες; Ε έχει mini-dvi που δίνει και αντάπτορα με έξοδο DVI-D θυληκό. Αν ψάξεις στα αξεσουάρ έχει και mini-dvi το vga, video κλπ.

 

Και mini display port που έχει και αυτό ανάλογα μετατροπείς αλλά δεν συμπεριλαμβάνεται κάποιος.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους εχουν παρει το 27αρι. Πηγαινω Καναδα για Χριστουγεννα και θα το παρω απο εκει με τον i7 στα 1500 euros. Ποσο bulky ειναι? Θα μπορεσω να το μεταφερω σχετικα ευκολα η θα με σταματησουν μετα στο εδω τελωνειο και θα πληρωνω και φορους?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους εχουν παρει το 27αρι. Πηγαινω Καναδα για Χριστουγεννα και θα το παρω απο εκει με τον i7 στα 1500 euros. Ποσο bulky ειναι? Θα μπορεσω να το μεταφερω σχετικα ευκολα η θα με σταματησουν μετα στο εδω τελωνειο και θα πληρωνω και φορους?

 

χλωμο σε κοβω φιλε μου... Αστο καλυτερα...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οσους εχουν παρει το 27αρι. Πηγαινω Καναδα για Χριστουγεννα και θα το παρω απο εκει με τον i7 στα 1500 euros. Ποσο bulky ειναι? Θα μπορεσω να το μεταφερω σχετικα ευκολα η θα με σταματησουν μετα στο εδω τελωνειο και θα πληρωνω και φορους?

 

To 27άρι είναι ολίγον τι τεράστιο... Γιγαντιαίο.. Και με το κουτί θα είναι ακόμα μεγαλύτερο!

 

Και είναι και βαρύ...

 

http://img192.imageshack.us/img192/8084/screenshot20091215at354.png

Link to comment
Share on other sites

χλωμο σε κοβω φιλε μου... Αστο καλυτερα...:cry::cry::cry:

 

To 27άρι είναι ολίγον τι τεράστιο... Γιγαντιαίο.. Και με το κουτί θα είναι ακόμα μεγαλύτερο!

 

Και είναι και βαρύ...

 

http://img192.imageshack.us/img192/8084/screenshot20091215at354.png

Εχετε δικαιο. Μαλλον θα παρω το macbook pro για αντικατασταση του γερασμενου πια 2 ετων macbook. Η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη σε σχεση με εδω. Δεν μπορω να καταλαβω τι χρεωνουνε παραπανω? Το ταξιδι που κανει το mac στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικαιο. Μαλλον θα παρω το macbook pro για αντικατασταση του γερασμενου πια 2 ετων macbook. Η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη σε σχεση με εδω. Δεν μπορω να καταλαβω τι χρεωνουνε παραπανω? Το ταξιδι που κανει το mac στην Ελλαδα?

 

Και εγώ πάντως φίλε μου, τώρα πήρα από την Αμερική MacBook Pro 15.4".... Και μου ήρθε αρκετά φθηνότερα. Δηλαδή στα ίδια επίπεδα που παίρνεις εδώ έναν καλό Vaio... Και πήρα και το Magic Mouse γιατί εδώ το έχουν πολύ ακριβά.

 

Γενικά, αν το πάρεις από Αμερική, αξίζει να τα πάρεις. Σου έρχονται στα ίδια επίπεδα με το να αγοράσεις κάτι καλό από εδώ....;)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικαιο. Μαλλον θα παρω το macbook pro για αντικατασταση του γερασμενου πια 2 ετων macbook. Η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη σε σχεση με εδω. Δεν μπορω να καταλαβω τι χρεωνουνε παραπανω? Το ταξιδι που κανει το mac στην Ελλαδα?

Έεεε...οχι μόνο.

 

Εκτός από τα μεταφορικά (τα οποία κοστίζουν λίγο παραπάνω, αλλά γαυτό συμβαίνει γιατί τα προϊόντα προφανώς χρησιμοποιούν τηλεμεταφορά για να έρθουν - περίπου τόσο θα κοστίζει και όταν υπάρξει αυτή η τεχνολογία), το μοναδικό service της Rainbow/iSquare ("αν θέλετε να παραγγείλετε BTO μηχάνημα, θα χρειαστεί να περιμένετε 1-2 μήνες, γιατί τα κατασκευάζουν στο Φεγγάρι), η αίσθηση της ανακάλυψης ("ωωωω, μετά από ενάμιση μήνα ψαξίματος επιτέλους βρήκα ένα κομμάτι διαθέσιμο"), η ικανοποίηση της ίσης μεταχείρισης ("μας τέλειωσαν τα ασύρματα πληκτρολόγια, τα οποία βέβαια προμηθεύουμε κανονικά στα μαγαζιά, και αντ'αυτού θα πάρετε από τα ενσύρματα γιατί θέλουμε να ξεστοκάρουμε"), οι προσφορές που σπάνε κόκαλα ("ναι στην Αμερική οι φοιτητές παίρνουν δωρεάν iPod Touch, αλλά εμείς εδώ δίνουμε δωρεάν...το ελληνικό λειτουργικό, το οποίο αν εγκαταστήσετε ο υπολογιστής...κρασάρει") και πολλά άλλα τέτοια όμορφα...

 

Εεεε...φυσικά, φέρανε και το AppleCare Protection Plan (καμιά δεκαριά χρόνια αφού το λάνσαρε για πρώτη φορά η Apple).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έεεε...οχι μόνο.

 

Εκτός από τα μεταφορικά (τα οποία κοστίζουν λίγο παραπάνω, αλλά γαυτό συμβαίνει γιατί τα προϊόντα προφανώς χρησιμοποιούν τηλεμεταφορά για να έρθουν - περίπου τόσο θα κοστίζει και όταν υπάρξει αυτή η τεχνολογία), το μοναδικό service της Rainbow/iSquare ("αν θέλετε να παραγγείλετε BTO μηχάνημα, θα χρειαστεί να περιμένετε 1-2 μήνες, γιατί τα κατασκευάζουν στο Φεγγάρι), η αίσθηση της ανακάλυψης ("ωωωω, μετά από ενάμιση μήνα ψαξίματος επιτέλους βρήκα ένα κομμάτι διαθέσιμο"), η ικανοποίηση της ίσης μεταχείρισης ("μας τέλειωσαν τα ασύρματα πληκτρολόγια, τα οποία βέβαια προμηθεύουμε κανονικά στα μαγαζιά, και αντ'αυτού θα πάρετε από τα ενσύρματα γιατί θέλουμε να ξεστοκάρουμε"), οι προσφορές που σπάνε κόκαλα ("ναι στην Αμερική οι φοιτητές παίρνουν δωρεάν iPod Touch, αλλά εμείς εδώ δίνουμε δωρεάν...το ελληνικό λειτουργικό, το οποίο αν εγκαταστήσετε ο υπολογιστής...κρασάρει") και πολλά άλλα τέτοια όμορφα...

 

Εεεε...φυσικά, φέρανε και το AppleCare Protection Plan (καμιά δεκαριά χρόνια αφού το λάνσαρε για πρώτη φορά η Apple).

:lol: Δεν εχεις αδικο. Για να ειμαι ειλικρινης ομως πριν απο 2 χρονια που επρεπε να χρησιμοποιησω το service της Rainbow, ηταν ευγενικοτατοι. Anyhow. Ευχαριστημενος με το 27αρι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενος με το 27αρι?

 

:happy::happy::happy:;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ο macbook pro μου θελει αλλαγη καρτας γραφικων !μηπως ξερει κανενας ποσο περιπου θα στοιχησει ?
Link to comment
Share on other sites

Στα laptops σχεδόν ποτέ δεν είναι δυνατόν να αλλάξει η κάρτα γραφικών. Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω τι ισχύει βέβαια, αλλά είναι δύσκολο να γίνει τέτοια αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω αν μια μπαταρία που πήρα για το macbook μου είναι αυθεντική? Την πήρα από ebay και η αλήθεια είναι ότι μοιάζει ακριβώς με την παλιά μόνο που αλλάζει το serial...

 

Αλλά να την πάρω 60€ και δω να έχει 150?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

http://www.appleserialnumberinfo.com

 

βάλε εδώ τον serial number να δεις τι θα σου βγάλει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.appleserialnumberinfo.com

 

βάλε εδώ τον serial number να δεις τι θα σου βγάλει

Αυτό δεν είνια για τη μπαταρία...ο κωδικός δεν χωράει καν όλος... :(

Ευχαριστώ πάντως!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ του κοτσοβολου λεει οτι στον imac εχει το ενσυρματο πληκτρολογιο...τι γινεται?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

θα παει ενα φιλαρακι μου Αμερικη σε λιγο καιρο. να του πω να μου παρει απο κει καποιο mac (για φορητο μιλαω) ή οχι? αξιζει η αγορα απο εκει? οι τιμες που κοστιζουν ειναι αυτες που αναφερει το apple store?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...