Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα αγόρασα το Ν97 πριν από λίγες μέρες. Πολύ καλό τηλ. Όμως (όπως και με προηγούμενα Nokia σειράς N που είχα) ξαφνικά κάνει μόνο του επανεκκινήσεις. Δεν χάνει τα δεδομένα (ώρα-ημερομηνία) αλλά είναι ενοχλητικές. Κατέβασα την έκδοση λογισμικού v 12.0.024 από το Nokia PC Suite, αλλά κάνει πάλι επανεκκινήσεις ίσως όχι τόσο συχνά. Εάν ξέρει κάτι κάποιος ας με βοηθήσει. Δεν έχω δει προηγούμενες αναφορές. Εάν υπάρχει κάτι σχετικό πείτε μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι λογικό να σου κάνει επανεκκίνησεις χωρίς λόγο. Κάνε φορματ σε τηλέφωνο, μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης (αν χρησιμοποιείς), χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις, και λογικα θα επανέλθει.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.στις 29 ιουνιου αγορασα το ν97 στις αρχες του σεπτεβρη αρχισε να κανει επανεκινησεις μονο του μετα απο πολλα φορματ και επανεγκαταστασεις λογισμικου το πηγα στην νοκια το κρατησαν μια εβδομαδα και μου το εφεραν πησω με γρατσουνιες παντου.το προβλημα δεν ληθηκε μετα απο 1 μερα παλι τα ιδια τους το ξαναστηλα μαζι με μια υποσημιωση για τις γρατσουνιες εχει τωρα δυο εβδομαδες και μου λεν οτι ακομα ειναι στον ελεγχω.θα σαλταρω.μπορω να κανω κατι αλλο απο το να περιμενω!!!!!! ελεος ρε παιδια πηρα ενα τηλεφωνο το ιχα σαν τα ματια μου για να το γρατσουνισουν αυτοι.και εκτος αυτου δεν λεν να μου το φτιξουν κιολας.τι να κανω??????:mad::mad::mad::mad::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και μένα μου'σπασε η οθόνη εδώ και τρείς βδομάδες και ακόμα τίποτα.Άσε που τους έστειλα e-mail και με συνδέσαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.στις 29 ιουνιου αγορασα το ν97 στις αρχες του σεπτεβρη αρχισε να κανει επανεκινησεις μονο του μετα απο πολλα φορματ και επανεγκαταστασεις λογισμικου το πηγα στην νοκια το κρατησαν μια εβδομαδα και μου το εφεραν πησω με γρατσουνιες παντου.το προβλημα δεν ληθηκε μετα απο 1 μερα παλι τα ιδια τους το ξαναστηλα μαζι με μια υποσημιωση για τις γρατσουνιες εχει τωρα δυο εβδομαδες και μου λεν οτι ακομα ειναι στον ελεγχω.θα σαλταρω.μπορω να κανω κατι αλλο απο το να περιμενω!!!!!! ελεος ρε παιδια πηρα ενα τηλεφωνο το ιχα σαν τα ματια μου για να το γρατσουνισουν αυτοι.και εκτος αυτου δεν λεν να μου το φτιξουν κιολας.τι να κανω??????:mad::mad::mad::mad::ninja:

 

Να πας ο ίδιος στη Νοκια και να απαιτησεις να σου δωσουν ενα ολοκαινουριο τηλεφωνο.Αν αρνηθουν ξεκινα να σπας οτι βρεις μπροστα σου...Μονο ετσι καταλαβαινουν μερικοι ανθρωποι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να πας ο ίδιος στη Νοκια και να απαιτησεις να σου δωσουν ενα ολοκαινουριο τηλεφωνο.Αν αρνηθουν ξεκινα να σπας οτι βρεις μπροστα σου...Μονο ετσι καταλαβαινουν μερικοι ανθρωποι...:mad:

 

σημερα με πηραν τηλ για να μου πουν οτι το τηλ εφυγε εξωτερικο αναμονη 3 εβδομαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω πάει για κάποια επισκευή, περιμένω πρώτα την αναβάθμιση. Απλά επειδή όταν χρειάζομαι κάτι, πάντα ο συγκεκριμένος με βοηθάει και έχει απάντηση, ακόμα και σε "ψαγμένα" πράγματα, θα με βοηθήσει και σε αυτό, αφού είναι σαν εμάς (με Ν95 8gb, N97, τα ψάχνει τα χακάρει κτλ).

 

Και το Ε90 έχει:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σημερα με πηραν τηλ για να μου πουν οτι το τηλ εφυγε εξωτερικο αναμονη 3 εβδομαδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αρα, αν λενε αληθεια την πρωτη φορα δεν κανανε καλα την δουλεια τους η δεν ασχοληθηκαν καν. τι αλλαξε τωρα και θα το στειλουν στο εξωτερικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πας ο ίδιος στη Νοκια και να απαιτησεις να σου δωσουν ενα ολοκαινουριο τηλεφωνο.Αν αρνηθουν ξεκινα να σπας οτι βρεις μπροστα σου...Μονο ετσι καταλαβαινουν μερικοι ανθρωποι...:mad:

 

Στη ΝΟΚΙΑ στην Βουλιαγμένης το πήγες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω μια ερωτησούλα σχετικά με το N97 μου.Έχω παρατηρήσει ότι τελευταία "ψιλο-σέρνεται" .Κυρίως αργεί η οθόνη να ανταποκριθεί στο touch ή αργεί να εκκινήσει κάποιες εφαρμογές.Στην phone memory χρησιμοποιώ αυτήν την στιγμή τα 65,7MB απ'τα 73MB και στην Mass Memory μόνο τα 7,4GB απ'τα 29.8GB . Στο backround τρέχω συνήθως τις εφαρμογές ShakeSMS και TrueCaller.Κάποιο antivirus δεν χρησιμοποιώ.Μπορεί να είναι θέμα μνήμης τηλεφώνου?Μνήμης RAM?Και αν ναι, κάποια πιθανή λύση?

Και επίσης κάτι αλλο.Στην μνήμη C του τηλεφώνου δεν εγκαθιστώ πλέον καμία εφαρμογή.Απλά κ αναπόφευκτα κάποια δεδομένα περνιούνται εκεί.Πλέον δεν υπάρχει καθόλου χώρος όπως σας είπα.Ούτε καν για κάποια πιθανή αναβάθμιση(πχ. Ovi Contacts,Maps)Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτο?Κάποια ίσως "άχρηστα" αρχεία που μπορώ να διαγράφω? Ή ίσως κάποια εφαρμογή αντίστοιχη της "Εκκαθάρισης δίσκου" των windows?Χρησιμοποιώ το Y-Browser.Τηλέφωνο ήδη hackαρισμένο.

Ελπίζω να μν σας κούρασα.Sorry για το μεγάλο post :cool:

Link to comment
Share on other sites

αρα, αν λενε αληθεια την πρωτη φορα δεν κανανε καλα την δουλεια τους η δεν ασχοληθηκαν καν. τι αλλαξε τωρα και θα το στειλουν στο εξωτερικο?

 

Και μενα το ιδιο. Το στελνουν εξωτερικο λεει...

Link to comment
Share on other sites

Κακώς απευθύνεστε στο σέρβις.

Στο πωλητή έπρεπε να πάτε και να απαιτήσετε αναστροφή της πώλησης (τα λεφτά σας πίσω). Και σε 2-3 μήνες που το κινητό θα είναι οκ, το αγοράζετε ξανά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω μια ερωτησούλα σχετικά με το N97 μου.Έχω παρατηρήσει ότι τελευταία "ψιλο-σέρνεται" .Κυρίως αργεί η οθόνη να ανταποκριθεί στο touch ή αργεί να εκκινήσει κάποιες εφαρμογές.Στην phone memory χρησιμοποιώ αυτήν την στιγμή τα 65,7MB απ'τα 73MB και στην Mass Memory μόνο τα 7,4GB απ'τα 29.8GB . Στο backround τρέχω συνήθως τις εφαρμογές ShakeSMS και TrueCaller.Κάποιο antivirus δεν χρησιμοποιώ.Μπορεί να είναι θέμα μνήμης τηλεφώνου?Μνήμης RAM?Και αν ναι, κάποια πιθανή λύση?

Και επίσης κάτι αλλο.Στην μνήμη C του τηλεφώνου δεν εγκαθιστώ πλέον καμία εφαρμογή.Απλά κ αναπόφευκτα κάποια δεδομένα περνιούνται εκεί.Πλέον δεν υπάρχει καθόλου χώρος όπως σας είπα.Ούτε καν για κάποια πιθανή αναβάθμιση(πχ. Ovi Contacts,Maps)Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτο?Κάποια ίσως "άχρηστα" αρχεία που μπορώ να διαγράφω? Ή ίσως κάποια εφαρμογή αντίστοιχη της "Εκκαθάρισης δίσκου" των windows?Χρησιμοποιώ το Y-Browser.Τηλέφωνο ήδη hackαρισμένο.

Ελπίζω να μν σας κούρασα.Sorry για το μεγάλο post :cool:

http://nokiaexperts.com/tips-tricks-optimizing-n97-internal-phone-memory/

http://www.mobile-geeks.com/tips-to-recover-phone-memory-of-nokia-n97/1547/

Link to comment
Share on other sites

εχω πληρωσει αδεια για 1 μηνα πλοηγηση στην κινα , και εδω και 5 μερες δεν εχω καταφερει να το χρησημοποιησω , γιατι απλουστατα δεν μπορει να λοκαρει δορυφορους χωρισ το Α-GPS ενεργοποιμενο.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητό κοντά μια βδομάδα. Έχω αλλάξει δεκάδες τηλέφωνα...τόσα bugs δεν μου έχουν ξανατύχει σε κινητό. Μέχρι και το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί σωστά..αν είναι δυνατόν. Κάνω υπομονή γιατί ξέρω ότι θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση μέσα στο μήνα...αν δεν αλλάξει τίποτα απλά θα το δείτε στις αγγελίες με 200 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητό κοντά μια βδομάδα. Έχω αλλάξει δεκάδες τηλέφωνα...τόσα bugs δεν μου έχουν ξανατύχει σε κινητό. Μέχρι και το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί σωστά..αν είναι δυνατόν. Κάνω υπομονή γιατί ξέρω ότι θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση μέσα στο μήνα...αν δεν αλλάξει τίποτα απλά θα το δείτε στις αγγελίες με 200 ευρώ...

 

εχεις κανει καποιο hard format για να στρωσεις καπως την συσκευη? επισησς εχεις κανει αναβαθμιση στο τελευταιο διαθεσιμο software?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει καποιο hard format για να στρωσεις καπως την συσκευη? επισησς εχεις κανει αναβαθμιση στο τελευταιο διαθεσιμο software?

 

Πάντα όταν παίρνω τέτοιες συσκευές πριν αρχίσω να τις σετάρω κάνω αναβάθμιση, hard format και μορφοποίηση της μνήμης. Από κολλήματα δεν έχω πρόβλημα(υπάρχουν αλλά ελάχιστα και κυρίως με τον browser) αλλά έχει τόσα ανόητα bugs που απλά με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Χώρια το gps που δεν είναι bug αλλά πρόβλημα υλικού και δεν περιμένω να φτιάξει με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν παίρνω τέτοιες συσκευές πριν αρχίσω να τις σετάρω κάνω αναβάθμιση, hard format και μορφοποίηση της μνήμης. Από κολλήματα δεν έχω πρόβλημα(υπάρχουν αλλά ελάχιστα και κυρίως με τον browser) αλλά έχει τόσα ανόητα bugs που απλά με έχει εκνευρίσει αφάνταστα. Χώρια το gps που δεν είναι bug αλλά πρόβλημα υλικού και δεν περιμένω να φτιάξει με την αναβάθμιση.

 

οπως τα λες ειναι. αν διαβασεις τις σελιδες αυτου του θεματος οι πιο πολλες ειναι γεματες με τα παραπονα για τα δεκαδες bugs. περιμενουμε πως και πως την αναβαθμιση μπας και δουμε ασπρη μερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστε το Nokia Software Updater στην έκδοση v1.8, όσο το V2 firmware για το N97 πληριάζει.;)

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update

 

 

Η Nokia το συνηθίζει, πριν βγει firmware update για διάφορες συσκευές να αναβαθμίζει το Nokia Software Updater.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το αρχείο στο c:/private/102072c4 reserved.bin με μέγεθος 5mb. το σβήνω και μετά μου εμφανίζετε ξανά μόλις μπω μάλλον ιντερνέτ πως το διαγραφώ τελείως ?
Link to comment
Share on other sites

Πια έκδοση σας δουλεύει καλύτερα στο πρόγραμμα Mykeylock γιατί ορισμένες μου κάνουν νερά στο n 97 .
Link to comment
Share on other sites

θελω να ανακεφαλαιωσω πριν την αναβαθμιση... εχει καλυτερεψει το πραγμα εδω και δε ξερω γιατι. ενω πριν ενα μηνα ημουν απογοητευμενος μετο κινητο, τωρα:

 

- δε χανει δορυφορο ποτε και λοκαρει μεσα σε 20"

- συγκρινα αρκετα τραγουδια με τα ιδια ακουσικα με ipod nano το προηγουμενο και διαφορα δεν μπορεσα να βρω ουτε σε ποιοτητα ουτε σε ενταση... κακως το εθαψα τοτε το Ν97

- το κινητο μου δεν κολλαει ποτε πια.. ουτε ρεσταρτ ουτε τιποτα... και καμια εφαρμογη δε με προβληματιζει... ουτε κανω εγω ρεσταρτ ποτε για να δουλεψει κατι.

- αν καθαρισω το φακο ποτε δεν ασπριζει τις φωτο με φλας. επισης βγαζω μερα κατι φωτογραφιες που τις ειδα σημερα και εντυπωσιαστηκα.. τι να πω!!

 

και ολα αυτα με περασμενα πολλα πραματα μεσα. το μονο που με ενοχλει πλεον ειναι ο browser που καπου καπου κλεινει μπαμ.

 

μη το ματιασω δηλαδη με την αναβαθμιση θα ειναι σουπερ!

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το αρχείο στο c:/private/102072c4 reserved.bin με μέγεθος 5mb. το σβήνω και μετά μου εμφανίζετε ξανά μόλις μπω μάλλον ιντερνέτ πως το διαγραφώ τελείως ?

 

Δημιουργείται ξανά όταν ψάξεις για ενημερώσεις λογισμικού.

Δε γίνεται να το διαγράψεις τελειώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση :

Eντελως ξαφνικα,

δε μου κανει προεπισκοπηση στην εκθεση,

τις φωτο και τα βιντεο!

Ουτε στην καρτα μνημης (8gb),ουτε στου τηλεφωνου (32 gb)!

Στη διαχειρηση αρχειων οταν παω, τα ανοιγει...

Καμια ιδεα???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση :

Eντελως ξαφνικα,

δε μου κανει προεπισκοπηση στην εκθεση,

τις φωτο και τα βιντεο!

Ουτε στην καρτα μνημης (8gb),ουτε στου τηλεφωνου (32 gb)!

Στη διαχειρηση αρχειων οταν παω, τα ανοιγει...

Καμια ιδεα???

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση;

Και αν ναι, το πρόβλημα παρέμεινε το ίδιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...