Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση του ultrasn0w 1.1-1 δουλέυει σε εκδόσεις iOS 4 και πάνω..... Αμφιβάλλω αν η έκδοση 0.9.6 μπορεί να λειτουργήσει για unlock.... το πολύ πολύ να βγάλουν νέα έκδοση για το ultrasn0w....

 

We’ve released a beta version of redsn0w for the iPhone3G and iPod Touch 2G at FW 4.1 or 4.0. *It uses the same pwnage2 DFU-mode exploit that we’ve been using since the 2.x days. *It does not include the SHAtter exploit developed by pod2g. *Nothing new is revealed to Apple with this jailbreak.

 

IF YOU USE THE ULTRASN0W UNLOCK, PLEASE WAIT FOR PWNAGETOOL TO SUPPORT 4.1. *DO NOT USE REDSN0W.**That’s because to use redsn0w at 4.1, you need to already have updated to official 4.1 from Apple. *If you do that, you lose the ultrasn0w unlock (possibly for ever). Αυτο γράφει στο blog τους άρα περιμένουμε update στο ultrasn0w αμα του κάνουν Γιατί αυτο που λέει στο τέλος είναι λίγο ανησυχητικό .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έναν κωδικό md5 που έχει στο limera1n, χρειάζεται πουθενά να το βάλουμε όταν κάνουμε jailbreak; Τρέχουμε το αρχείο από το pc έτσι; Όχι σαν το jailbreakme που το τρέχαμε από το iPhone απευθείας;

 

εντιτ: ακυρο, λύθηκε η απορία μου.

 

Αν δεν εμφανίζεται το Cydia μετά το limera1n τι κάνουμε; Ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. :confused:

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έναν κωδικό md5 που έχει στο limera1n, χρειάζεται πουθενά να το βάλουμε όταν κάνουμε jailbreak; Τρέχουμε το αρχείο από το pc έτσι; Όχι σαν το jailbreakme που το τρέχαμε από το iPhone απευθείας;

 

εντιτ: ακυρο, λύθηκε η απορία μου.

 

Αν δεν εμφανίζεται το Cydia μετά το limera1n τι κάνουμε; Ακόμα και μετά από επανεκκίνηση. :confused:

 

Έπαθα το ίδιο χθες.ξανά άνοιξε το limera1n και πατά πάνω στο cydia και επάνω δεξιά θα σου βγάλει ένα install.πατα το Μετά ένα redraft και λογικά θα στο βγάλει.πιστεύω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

We’ve released a beta version of redsn0w for the iPhone3G and iPod Touch 2G at FW 4.1 or 4.0. *It uses the same pwnage2 DFU-mode exploit that we’ve been using since the 2.x days. *It does not include the SHAtter exploit developed by pod2g. *Nothing new is revealed to Apple with this jailbreak.

 

IF YOU USE THE ULTRASN0W UNLOCK, PLEASE WAIT FOR PWNAGETOOL TO SUPPORT 4.1. *DO NOT USE REDSN0W.**That’s because to use redsn0w at 4.1, you need to already have updated to official 4.1 from Apple. *If you do that, you lose the ultrasn0w unlock (possibly for ever). Αυτο γράφει στο blog τους άρα περιμένουμε update στο ultrasn0w αμα του κάνουν Γιατί αυτο που λέει στο τέλος είναι λίγο ανησυχητικό .

τελικα τι να ψαξω στο google να βαλω?? εχω το iphone 4 με την 4.1

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα το ίδιο χθες.ξανά άνοιξε το limera1n και πατά πάνω στο cydia και επάνω δεξιά θα σου βγάλει ένα install.πατα το Μετά ένα redraft και λογικά θα στο βγάλει.πιστεύω να βοηθησα.

OK, μετά από 3 φορές που ξαναέβαλα το limera1n, επιτέλους εμφανίστηκε... :P

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι να ψαξω στο google να βαλω?? εχω το iphone 4 με την 4.1

 

Τι πράγμα Θέλεις να κανείς;jailbreak Μόνο η και unlock?

Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα Θέλεις να κανείς;jailbreak Μόνο η και unlock?

 

βασικα εχω κανει Install to cydia Μεχρι στιγμης. Μαλλον μονο Jailbreak θελω κοινως τις εφαρμογες δωρεαν. με το σπασιμο τι μπορω να κανω bluetooth Κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω κανει Install to cydia Μεχρι στιγμης. Μαλλον μονο Jailbreak θελω κοινως τις εφαρμογες δωρεαν. με το σπασιμο τι μπορω να κανω bluetooth Κτλπ?

 

Κοιτά στην σελίδα 42 υπάρχει η απάντηση για τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και το Greenpois0n, το οποίο αναβαθμίστηκε και χρησιμοποιεί το exploit του Geohot. Για την ώρα είναι διαθέσιμο μόνο για Windows, http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12158

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και το Greenpois0n, το οποίο αναβαθμίστηκε και χρησιμοποιεί το exploit του Geohot. Για την ώρα είναι διαθέσιμο μόνο για Windows, http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12158

εγω που εχω Iphone 4 4.1 εκδοσγ κατεβασα το limera1n Και την τελευταια εκδοση cydia ποιο απολα τα sn0w πρεπει να κατεβασω για να μπορω να βαζω εφαρμογες???

Link to comment
Share on other sites

Το ultrasn0w είναι για carrier unlock για συσκευές που είναι κλειδωμένες σε συγκεκριμένο δίκτυο.

 

Αν αναφέρεσαι σε σπασμένες εφαρμογές, απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ. η αναφορά σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Το greenpois0n, μπορεί να βγήκε αλλά έχει πολλά προβλήματα.

 

Το limera1n είναι αρκετά καλό, τελική έκδοση δεν νομίζω να βγήκε ακόμη.

 

Εγώ μάλλον σήμερα θα κάνω το jailbreak.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς για το Bluetooth τι θα γίνει στην έκδοση 4+. ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

To GreenP0ison κυκλοφόρησε αλλά πριν από λίγο δεν σταμάτησε να είναι διαθέσιμο για download. Και το serial συνεχίζεται ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Το greenpois0n, μπορεί να βγήκε αλλά έχει πολλά προβλήματα.

 

Το limera1n είναι αρκετά καλό, τελική έκδοση δεν νομίζω να βγήκε ακόμη.

 

Εγώ μάλλον σήμερα θα κάνω το jailbreak.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς για το Bluetooth τι θα γίνει στην έκδοση 4+. ?

 

http://goo.gl/hnyc

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί χρήστες διαμαρτύρονται, ότι δεν τους εμφανίζεται το GreenPois0n όταν τελειώνουν την διαδικασία του jailbreak, και ένα άλλο είναι για χρήστες mac.

 

Γι αυτό μέχρι στιγμής θεωρώ καλύτερο το limera1n.

 

Το έχω διαβάσει για το συγκεκριμένο Bluetooth αλλά δεν ξέρω το πόσο ισχύει, η το ποτέ θα βγει αν φυσικά βγει.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Gyus, For unlocking american I4 anyone ??

 

... αν σε κλειδωμένο iphone 4 πας στην 4.1 και ταυτόχρονα έχεις καταφέρει να διατηρήσεις το παλιό baseband, τότε μπορείς να το ξεκλειδώσεις με το ultrasn0w

1.1-1 αφού πρώτα κάνεις jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί χρήστες διαμαρτύρονται, ότι δεν τους εμφανίζεται το GreenPois0n όταν τελειώνουν την διαδικασία του jailbreak, και ένα άλλο είναι για χρήστες mac.

 

Γι αυτό μέχρι στιγμής θεωρώ καλύτερο το limera1n.

 

Το έχω διαβάσει για το συγκεκριμένο Bluetooth αλλά δεν ξέρω το πόσο ισχύει, η το ποτέ θα βγει αν φυσικά βγει.

 

Και εγώ με limera1n. Είμαι κομπλε . Το full βγήκε ; Η μπετα ακόμα ,

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με limera1n rc1(σε 3gs)κι ολα οκ!Μονο το biteSMS κρασαρει:(Προφανως,πρεπει να βγει καποιο update...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την limera1n beta 4 αν κατεβαζω την stable εκδοση πρεπει να κανω restore η απο πανω κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις το τελικο version του limera1n πανω απο τα beta πρέπει να κανεις format

Εγω το εκανα παντος καλος κακος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πλέον, στο επίσημο site του http://limera1n.com υπάρχει η τελική έκδοση χωρίς BETA κλπ.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...