Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το linera1n δεν εχει κανένα πρόβλημα.

Δεν είναι one click operation οπως ηταν παλιά αλλά μου φάνηκε το ίδιο stable με το blackra1n και το spirit σε 3GS

Πρόβλημα εχουν αρκετές να μην πω οι περισσότερες εφαρμογές του cydia που είναι για iOS 3 όχι για 4.

Εμένα δε μου δουλεύουν απο αυτά που εχω δοκιμάσει εως τώρα τα.

Snaptap (Ρυθμίζει το volume rocker να μπορεί να δουλεύει ως camera button), ikeyx keyboards, ibluenova, proswitcher τα greek carrier logos κτλ κτλ.

Η δυνατότητα αποστολής μυνημάτων στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες ήταν μούφα και απορώ με αυτούς που γράφουν τέτοιες ανακρίβειες. Μόνο εναν counter εχουν βάλει παρόμοιο με το sms helper.

Αφου δεν εχω 160άρια sms και αφού δε δουλεύει και το ikeyx για ελληνικό πληκτρολόγιο το απόγευμα ξαναγυρνάω στην 3.1.3.

Ο τρόπος που υλοποιήθηκε το multitask σε σχέση με το proswitcher είναι για μένα το 2o βασικό πρόβλημα.

Οι εφαρμογές του iphone δεν εχουν επιλογή για έξοδο όταν παύεις να τις χρησιμοποιείς με αποτέλεσμα μετά απο λίγη χρήσης του κινητού όλα να μένουν ανοιχτά και να πρέπει συνεχώς να μπαίνεις στον taskman κάτω στην οθόνη να κρατάς παρατεταμένα στα εικονίδια των εφαρμογών και μετά στο - ώστε να τις κλείνεις μια μια.

Μεσαίωνας σε σχέση με το proswitcher ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=snXCC9mTvI4

 

Οπότε ουτέ BT transfer στην 4, ούτε sms στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες, μάπα multitasking, folders με εως 12 apps ( εχω 5 folders με όνομα games για να χωρέσω μόνο τα παιχνίδια μου...) πολύ φασαρία για το τπτ.

Απορώ γιατί τσακώνονται ποιος την έσπασε πρώτος.

Για iphone 4 που δεν υπάρχει άλλη επιλογή είναι μονόδρομος για 3gs δε λέει imo. Τουλάχιστον oxi προς το παρόν.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το linera1n δεν εχει κανένα πρόβλημα.

Δεν είναι one click operation οπως ηταν παλιά αλλά μου φάνηκε το ίδιο stable με το blackra1n και το spirit σε 3GS

Πρόβλημα εχουν αρκετές να μην πω οι περισσότερες εφαρμογές του cydia που είναι για iOS 3 όχι για 4.

Εμένα δε μου δουλεύουν απο αυτά που εχω δοκιμάσει εως τώρα τα.

Snaptap (Ρυθμίζει το volume rocker να μπορεί να δουλεύει ως camera button), ikeyx keyboards, ibluenova, proswitcher τα greek carrier logos κτλ κτλ.

Η δυνατότητα αποστολής μυνημάτων στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες ήταν μούφα και απορώ με αυτούς που γράφουν τέτοιες ανακρίβειες. Μόνο εναν counter εχουν βάλει παρόμοιο με το sms helper.

Αφου δεν εχω 160άρια sms και αφού δε δουλεύει και το ikeyx για ελληνικό πληκτρολόγιο το απόγευμα ξαναγυρνάω στην 3.1.3.

Ο τρόπος που υλοποιήθηκε το multitask σε σχέση με το proswitcher είναι για μένα το 2o βασικό πρόβλημα.

Οι εφαρμογές του iphone δεν εχουν επιλογή για έξοδο όταν παύεις να τις χρησιμοποιείς με αποτέλεσμα μετά απο λίγη χρήσης του κινητού όλα να μένουν ανοιχτά και να πρέπει συνεχώς να μπαίνεις στον taskman κάτω στην οθόνη να κρατάς παρατεταμένα στα εικονίδια των εφαρμογών και μετά στο - ώστε να τις κλείνεις μια μια.

Μεσαίωνας σε σχέση με το proswitcher ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=snXCC9mTvI4

 

Οπότε ουτέ BT transfer στην 4, ούτε sms στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες, μάπα multitasking, folders με εως 12 apps ( εχω 5 folders με όνομα games για να χωρέσω μόνο τα παιχνίδια μου...) πολύ φασαρία για το τπτ.

Απορώ γιατί τσακώνονται ποιος την έσπασε πρώτος.

Για iphone 4 που δεν υπάρχει άλλη επιλογή είναι μονόδρομος για 3gs δε λέει imo. Τουλάχιστον oxi προς το παρόν.

 

Οταν λες εχεις 5 φακελους για να χωρεσουν μονο τα παιχνιδια σου τι εννοεις?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν χώραγαν μόνο σε εναν επειδή ηταν πολλά:lol:

Εγω νομιζα οτι δεν μπορουσες να φτιαξεις αλλους φακελους :lol:

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

@yiannis_1

Δεν είναι τόσο χάλια όσο τα λες.

 

Για 160 χαρακτήρες και carrier logos διάβασε το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3317928#post3317928. Στην iOS 4.0 την οποία και είχα δούλευαν μια χαρά.

 

Για πάνω από 12 εφαρμογές σε κάθε φάκελο υπάρχει το Infinifolders. Πρέπει να την αγοράσεις βέβαια αλλά με λίγο ψάξιμο θα την βρεις και αλλού ;)

 

Για ανταλλαγή αρχείων μέσω ΒΤ θα πρέπει να περιμένουμε νέα έκδοση του iBluenova, αν βγει ποτέ, και για multi tasking πάλι θα περιμένουμε να δούμε πιθανή αναβαθμισμένη έκδοση η οποία να λειτουργεί στο iOS 4.x.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@yiannis_1

Δεν είναι τόσο χάλια όσο τα λες.

 

Για 160 χαρακτήρες και carrier logos διάβασε το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3317928#post3317928. Στην iOS 4.0 την οποία και είχα δούλευαν μια χαρά.

 

Για πάνω από 12 εφαρμογές σε κάθε φάκελο υπάρχει το Infinifolders. Πρέπει να την αγοράσεις βέβαια αλλά με λίγο ψάξιμο θα την βρεις και αλλού ;)

 

Για ανταλλαγή αρχείων μέσω ΒΤ θα πρέπει να περιμένουμε νέα έκδοση του iBluenova, αν βγει ποτέ, και για multi tasking πάλι θα περιμένουμε να δούμε πιθανή αναβαθμισμένη έκδοση η οποία να λειτουργεί στο iOS 4.x.

 

Εντάξει τελικά θα μείνει αφού τα περισσότερα probs λύθηκαν.

Δε μου δουλεύει το iphone delivery με το bite sms beta και το bluetooth και το proswitcher αλλά λέω να το κρατήσω έτσι για αλλαγή.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως με πήγες κατευθείαν στην πηγή, χωρίς ελληνικά στα sms θα είχα κάνει ήδη restore την 3.1.3 .:)

Link to comment
Share on other sites

Το linera1n δεν εχει κανένα πρόβλημα.

Δεν είναι one click operation οπως ηταν παλιά αλλά μου φάνηκε το ίδιο stable με το blackra1n και το spirit σε 3GS

Πρόβλημα εχουν αρκετές να μην πω οι περισσότερες εφαρμογές του cydia που είναι για iOS 3 όχι για 4.

Εμένα δε μου δουλεύουν απο αυτά που εχω δοκιμάσει εως τώρα τα.

Snaptap (Ρυθμίζει το volume rocker να μπορεί να δουλεύει ως camera button), ikeyx keyboards, ibluenova, proswitcher τα greek carrier logos κτλ κτλ.

Η δυνατότητα αποστολής μυνημάτων στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες ήταν μούφα και απορώ με αυτούς που γράφουν τέτοιες ανακρίβειες. Μόνο εναν counter εχουν βάλει παρόμοιο με το sms helper.

Αφου δεν εχω 160άρια sms και αφού δε δουλεύει και το ikeyx για ελληνικό πληκτρολόγιο το απόγευμα ξαναγυρνάω στην 3.1.3.

Ο τρόπος που υλοποιήθηκε το multitask σε σχέση με το proswitcher είναι για μένα το 2o βασικό πρόβλημα.

Οι εφαρμογές του iphone δεν εχουν επιλογή για έξοδο όταν παύεις να τις χρησιμοποιείς με αποτέλεσμα μετά απο λίγη χρήσης του κινητού όλα να μένουν ανοιχτά και να πρέπει συνεχώς να μπαίνεις στον taskman κάτω στην οθόνη να κρατάς παρατεταμένα στα εικονίδια των εφαρμογών και μετά στο - ώστε να τις κλείνεις μια μια.

Μεσαίωνας σε σχέση με το proswitcher ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=snXCC9mTvI4

 

Οπότε ουτέ BT transfer στην 4, ούτε sms στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες, μάπα multitasking, folders με εως 12 apps ( εχω 5 folders με όνομα games για να χωρέσω μόνο τα παιχνίδια μου...) πολύ φασαρία για το τπτ.

Απορώ γιατί τσακώνονται ποιος την έσπασε πρώτος.

Για iphone 4 που δεν υπάρχει άλλη επιλογή είναι μονόδρομος για 3gs δε λέει imo. Τουλάχιστον oxi προς το παρόν.

 

1)να ρωτησς κατι αν ξερεις? πως μπορω να δω πια εκδοση linera1n εχω? πχ βετα 3 φουλ κτλπ..

2) ισχυει αυτο που λεει ο φιλος οτι για να βαλεις απο μπετα τιν φουλ θελει φορματ? :O

Link to comment
Share on other sites

1)να ρωτησς κατι αν ξερεις? πως μπορω να δω πια εκδοση linera1n εχω? πχ βετα 3 φουλ κτλπ..

2) ισχυει αυτο που λεει ο φιλος οτι για να βαλεις απο μπετα τιν φουλ θελει φορματ? :O

 

Δεν εχω ιδέα να πω την αλήθεια.

Εμένα μάλλον μου κατσε η final αφού την πέρασα χτες βράδυ.

Για όσους βι'αστικαν τι να πω δεν ξέρω.

Αν σου δουλεύει καλά μην κάνεις πειράματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... εγω εβαλα χθες το GreenPoison... ολα καλα, αλλα βλεπω οτι τα προγραμματα απο Cydia δεν παιζουν.... συμβαινει και σε αλλον? ...σκεφτομαι να βαλω το limera1n...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια... εγω εβαλα χθες το GreenPoison... ολα καλα, αλλα βλεπω οτι τα προγραμματα απο Cydia δεν παιζουν.... συμβαινει και σε αλλον? ...σκεφτομαι να βαλω το limera1n...

Προτείνεται να κάνεις πρώτα Restore και Set up as new device και μετά να κάνεις εκ νέου jb με το limera1n.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω... ετσι ελεγα.. το μονο που σκεφτομαι ειναι να πειραματιστω και καμια μερα ακομα αφου τουλαχιστον δεν μου δημιουργει προβληματα στην χρηση του τηλεφωνου!! :)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με 4g 4.1 ειχα περασει limera , ειχα βαλει cydia αλλα δεν μου εβγαζε τα packets to cydia και το εκανα unistall για να το κανω απο τιν αρχη. και τωρα κανω παλι install to limera moy λεει done. αλλα δεν βγαζει .. διλαδη το Limera μπορω καπως να βγαλω το cydia?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με 4g 4.1 ειχα περασει limera , ειχα βαλει cydia αλλα δεν μου εβγαζε τα packets to cydia και το εκανα unistall για να το κανω απο τιν αρχη. και τωρα κανω παλι install to limera moy λεει done. αλλα δεν βγαζει .. διλαδη το Limera μπορω καπως να βγαλω το cydia?

Επανεκκίνηση δοκίμασες;

 

Στη χειρότερη περίπτωση, restore, set up as new και jb ξανά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση δοκίμασες;

 

Στη χειρότερη περίπτωση, restore, set up as new και jb ξανά.

 

επανεκκινηση ναι... restore... ασε.... ;p

Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμι εχω 4.0.1 jb και unlocked. μπορω πλεον να αναβαθμισω στην 4.1 με το greenpoison η οχι? για να το κανω ολο αυτο χρειαζομαι παλι την καρτα sim AT&T? επειδη το ειχα κλειδωμενο απο Αμερικη η οχι? Που μπορω να μαθω την σωστη διαδικασια? Τι κανω πρωτα? αναβαθμιση και μετα unlock? η δεν χρειαζεται πια unlock? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμι εχω 4.0.1 jb και unlocked. μπορω πλεον να αναβαθμισω στην 4.1 με το greenpoison η οχι? για να το κανω ολο αυτο χρειαζομαι παλι την καρτα sim AT&T? επειδη το ειχα κλειδωμενο απο Αμερικη η οχι? Που μπορω να μαθω την σωστη διαδικασια? Τι κανω πρωτα? αναβαθμιση και μετα unlock? η δεν χρειαζεται πια unlock? ευχαριστω εκ των προτερων..

Αν έχεις το 4άρι τότε δε γίνεται τίποτα προς το παρόν για unlock.... Αν έχεις το 3GS πρέπει να αναβαθμίσεις σε 4.1 χωρίς να αναβαθμίσεις και την baseband ώστε κάνοντας το jailbreak σου με το Limera1n να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις και το ultrasn0w 1.1-1 για unlock! ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παοδια συγμωμη αν γινω κουραστικος μα αυτα που θα ρωτησω αλλα ειμαι λιγο νεος στο θεμα jailbreak.Εχω ενα 3gs με 4,1 και baseband 05.14.02.Ειναι αγορασμενο απο wind και το χρησιμοποιω σε δικτυο wind χωρις κανενα προβλημα.να κανω αφοβα jailbreak με limerain η μπορει να εχω καποιο προβλημα με unlock?εχω κρατησει τα shsh της apple.χρειαζεται να κανω κατι αλλο?τις επαφες θα τις χασω?παιδια χιλια συγνωμη αν απαντατε για πολοστη φορα.
Link to comment
Share on other sites

Παοδια συγμωμη αν γινω κουραστικος μα αυτα που θα ρωτησω αλλα ειμαι λιγο νεος στο θεμα jailbreak.Εχω ενα 3gs με 4,1 και baseband 05.14.02.Ειναι αγορασμενο απο wind και το χρησιμοποιω σε δικτυο wind χωρις κανενα προβλημα.να κανω αφοβα jailbreak με limerain η μπορει να εχω καποιο προβλημα με unlock?εχω κρατησει τα shsh της apple.χρειαζεται να κανω κατι αλλο?τις επαφες θα τις χασω?παιδια χιλια συγνωμη αν απαντατε για πολοστη φορα.

Από τη στιγμή που είναι αγορασμένο από τη WIND, πολύ απλά, δεν μπλέκεις με unlock. Μπορείς, λοιπόν, να κάνεις άφοβα jailbreak με το limera1n. Τις επαφές δεν τις χάνεις. Τα SHSH της Apple όταν λές ότι τα έχεις κρατήσει τι εννοείς; Ήταν παλαιότερα το κινητό σου jailbroken ή τα κράτησες με το TinyUmbrella;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Δεν εχω κανει ποτε jailbreak.Τα shsh τα κρατησα με το tinyumbrella γιατι καπου διαβασα οτι η apple προκειτε να βγαλει την 4,2 και οτι ειναι καλο να τα κρατησουμε.ακολουθησα εναν οδηγω που βρηκα και το εκανα.Ελπιζω να ειναι και το jb τοσο ευκολο οσο λενε στους οδηγους.ευχαριστω πολυ και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα μηλοτηλeφωνο 4 με 4.1 OTB από Αμερική .Υπαρ ει καμία πιθανότητα να κάνω υποβάθμιση σε 4.0.1 η θα πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει το pwnage tool της dev team?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα μηλοτηλeφωνο 4 με 4.1 OTB από Αμερική .Υπαρ ει καμία πιθανότητα να κάνω υποβάθμιση σε 4.0.1 η θα πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει το pwnage tool της dev team?

Jailbreak μπορεί να γίνει. Το θέμα είναι ότι δεν θα μπορείς να κάνεις unlock για να ξεκλειδώσεις τη συσκευή για όλα τα δίκτυα κινητής.

Βέβαια, μπορείς να δοκιμάσεις να κατεβάσεις την .ipsw της έκδοσης 4.0.1 για iPhone 4 και να δοκιμάσεις να κάνεις Shift+Restore και να δεις αν ολοκληρωθεί η διαδικασία. Κι όλο αυτό για να μπορέσεις να κάνεις unlock αλλά και πάλι με πολύ μεγάλη επιφύλαξη στο λέω ότι ίσως να μην μπορεί να γίνει ούτε αν καταφέρεις να κατεβείς στην 4.0.1 επειδή ίσως η baseband να είναι αναβαθμισμένη στην τελευταία έκδοση, εκεί που υφίσταται το πρόβλημα για unlock δηλαδή.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ένα iphone touch 4G 8Gb και λέει ότι έχει 4.1 έκδοση, μπορεί να σπάσει ή όχι ή έχει κάποιους περιορισμούς. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ένα iphone touch 4G 8Gb και λέει ότι έχει 4.1 έκδοση, μπορεί να σπάσει ή όχι ή έχει κάποιους περιορισμούς. Ευχαριστώ πολύ.

 

1ον iphone touch 8GB δεν υπάρχει.

Αν εχεις παραγγείλει iphone 4 ισχύουν τα παρακάτω.

Η 4.1 εχει σπαστεί ήδη με το limera1n.

Αυτό που δεν εχει γίνει προς το παρόν είναι το provider unlock.

Αν το πάρεις με Vodafone αγγλίας δε θα μπορείς να το δουλεύεις δηλαδή με άλλη sim εκτός Vodafone αγγλιας.

Κοινός αν πάρεις iphone 4 κλειδωμένο σε κάποιο provider θα μπορείς να το χρησιμοποιησεις σαν ipod αλλά όχι σαν κινητό μέχρι να βγει και το unlock.

Εσυ μάλλον θες να φέρεις το τελευταίο ipod touch οπότε δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα αφού εχει γίνει jb.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

1ον iphone touch 8GB δεν υπάρχει.

Αν εχεις παραγγείλει iphone 4 ισχύουν τα παρακάτω.

Η 4.1 εχει σπαστεί ήδη με το limera1n.

Αυτό που δεν εχει γίνει προς το παρόν είναι το provider unlock.

Αν το πάρεις με Vodafone αγγλίας δε θα μπορείς να το δουλεύεις δηλαδή με άλλη sim εκτός Vodafone αγγλιας.

Κοινός αν πάρεις iphone 4 κλειδωμένο σε κάποιο provider θα μπορείς να το χρησιμοποιησεις σαν ipod αλλά όχι σαν κινητό μέχρι να βγει και το unlock.

Εσυ μάλλον θες να φέρεις το τελευταίο ipod touch οπότε δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα αφού εχει γίνει jb.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... και ναί το ipod touch θέλω, ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια χαρά,

ενώ είχα κρατημενα τα shsh μέχρι και 4.0.1 στο server του Sauric (τα έβλεπα όταν έμπαινα sydia και έχω κάνει και downgrade) ξαφνικά εξαφανίστηκαν και δε φαίνεται να είναι τίποτε πια κρατημένο. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι η αλλαγή passwords που έκανα τελευταία αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μήπως μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος τι έγινε και πώς θα τα ξαναδώ;:(

S.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...