Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DOWNLOAD PWNAGETOOL 4.2 FOR IOS 4.2.1 UNTETHERED JAILBREAK

 

The iPhone Dev Team has sprung back to life with their new release of jailbreaking tool, PwnageTool 4.2, which uses the exploit found by GreenPois0n (GreenPoison) to create a fully untethered jailbreak for the iOS 4.2.1.

 

 

http://geniusgeeks.com/blog/wp-content/uploads/2010/10/download-PwnageTool-4-1-1.jpg

 

via: ijafri.com

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

11 Mαρτη βγαινει το 4.3

Aρα θα μπορουμε να περιμενουμε κ το unlock εκεινες τις μερες;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

'Εχω την 4.2.1 με jailbreak.

 

Να φανταστώ με ένα απλό restore από το itunes θα μπορώ να περάσω την 4.3 χωρίς προβλήματα έτσι? (αφού η 4.2.1 δεν είχε unlock)

Link to comment
Share on other sites

'Εχω την 4.2.1 με jailbreak.

 

Να φανταστώ με ένα απλό restore από το itunes θα μπορώ να περάσω την 4.3 χωρίς προβλήματα έτσι? (αφού η 4.2.1 δεν είχε unlock)

Ναι αλλά καλό θα είναι να το κάνεις Set up as new μετά το Restore.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πριν από λίγο η Dev-Team διέθεσε τα εργαλεία Pwnage Tool και Redsn0w τα οποία υπόσχονται ότι πραγματοποιούν untether JB στην τελευταία έκδοση του iOS 4.3.1.

 

Περισσότερες πληροφορίες : http://blog.iphone-dev.org/post/4332841631/three-years-of-pwnage-tool

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη 4.3.1 στο iPhone 4 κ παρατήρησα ότι η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα απο πριν!!πριν την 4.3.1 είχα την προυγουμενη απο τη 4.3(δεν θυμάμαι ποια)!λόγω της 4.3.1 γίνεται αυτο;
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη 4.3.1 στο iPhone 4 κ παρατήρησα ότι η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα απο πριν!!πριν την 4.3.1 είχα την προυγουμενη απο τη 4.3(δεν θυμάμαι ποια)!λόγω της 4.3.1 γίνεται αυτο;

 

Έχει παρατηρηθεί φίλε μου μια μείωση της αυτονομίας ( σε άλλους περισσότερο και σε άλλους λιγότερο αλλά δεν υπάρχει προς το παρόν επίσημη τοποθέτηση της apple) , οποτέ θα την χαρακτήριζα απολύτως λογική και αναμενόμενη την παρατήρηση σου. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιω το Ίντερνετ βλέπω διάφορα!στη αναμονή δεν έχω προσέξει ακομα κάτι!!!(φίλη είμαι όχι φίλος):D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιω το Ίντερνετ βλέπω διάφορα!στη αναμονή δεν έχω προσέξει ακομα κάτι!!!(φίλη είμαι όχι φίλος):D

 

Συγνώμη, εκ παραδρομής το "φίλος". :)

 

Είναι φυσιολογικό πάντως αυτό που αναφέρεις τουλάχιστον όσο μπορώ να κρίνω με βάση την δική μου εμπειρία.

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση!!ας ελπίσουμε η επόμενη αναβάθμιση να λύσει αυτο θεμα!!:lol:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hello,άφησα το iPhone με 100% γεμάτη τη μπαταρία όλη τη νύχτα (απο 10 -7 το πρωί) κ είδα ότι έπεσε 2% είναι φυσιολογικό αυτο?πάντα το κλεινω το βράδυ αλλα το δοκίμασα να δω τι γίνεται με τη 4.3.1!!:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hello,άφησα το iPhone με 100% γεμάτη τη μπαταρία όλη τη νύχτα (απο 10 -7 το πρωί) κ είδα ότι έπεσε 2% είναι φυσιολογικό αυτο?πάντα το κλεινω το βράδυ αλλα το δοκίμασα να δω τι γίνεται με τη 4.3.1!!:D

 

μια χαρα εισαι!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής:το 4 εξ αρχής είχε καλύτερη διάρκεια στη μπαταρία απο το 3gs,κάνοντας όμως τη τελευταία αναβάθμιση 4.3.1 παρατήρησα μια μείωση της μπαταρίας κατα τη διάρκεια της χρήσης που δεν γινόταν πριν!τι φταίει?το softare?την ίδια χρήση κάνω όπως κ πριν!Βασικά θελω να μαθω τι ειναι αυτο που κάνει την κάθε iOS να επηρεάζει τη διάρκεια της μπαταρίας!(την αναβάθμιση την έκανα γιατί ήθελα το hot spot για το iPad):confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής:το 4 εξ αρχής είχε καλύτερη διάρκεια στη μπαταρία απο το 3gs,κάνοντας όμως τη τελευταία αναβάθμιση 4.3.1 παρατήρησα μια μείωση της μπαταρίας κατα τη διάρκεια της χρήσης που δεν γινόταν πριν!τι φταίει?το softare?την ίδια χρήση κάνω όπως κ πριν!Βασικά θελω να μαθω τι ειναι αυτο που κάνει την κάθε iOS να επηρεάζει τη διάρκεια της μπαταρίας!(την αναβάθμιση την έκανα γιατί ήθελα το hot spot για το iPad):confused:

 

Δυστυχώς η απάντηση που ζητάς είναι δύσκολο να προσδιοριστεί επαρκώς. Προφανώς από την στιγμή που δεν έχει αλλάξει το hardware της συσκευής αλλά και το προφίλ χρήσης (πολύ σημαντικός παράγοντας που καθορίζει την αυτονομία μίας συσκευής), τότε είναι λογικό η μείωση της αυτονομίας να οφείλεται στο κομμάτι του software. Όπως αντιλαμβάνεσαι και εσύ όμως ο όρος software περιλαμβάνει πολλά στοιχεία όπως για παράδειγμα το λειτουργικό iOS, τα services - backgroung processes που περιλαμβάνει αλλά και τις αντίστοιχες εφαρμογές που τρέχουν σε επίπεδο χρήστη(οι εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει εσύ η ίδια και που ενδεχομένως να περιλαμβάνουν και backgroung APIs για την υποστήριξη του multitasking). Επομένως λοιπόν είναι πολύ δύσκολο να δοθεί μία απάντηση στο γενικό ερώτημα "Τι φταίει;". Θα πρέπει κατ'εμέ να δεις την συμπεριφορά της συσκευής σου ενεργοποιώντας και χρησιμοποιώντας μόνο μία - την τρέχουσα - εφαρμογή κάθε φορά, απενεργοποιώντας τις υπόλοιπες εφαρμογές που βρίσκονται στο background. Σιγά σιγά θα επαναφέρεις και θα διατηρείς τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς στο background με στόχο να καταφέρεις να εντοπίσεις και να καταφέρεις να απομονώσεις εκείνη - εκείνες τις εφαρμογές που σε συνδυασμό πάντα με την τρέχουσα έκδοση του iOS 4.3.1 προκαλούν την αυξημένη κατανάλωση.

 

Δυστυχώς, όπως θα έχεις αντιληφθεί και εσύ η ίδια, η διαδικασία δεν μπορεί να θεωρηθεί σε καμία περίπτωση τετριμμένη αλλά επίσης είναι και ο μοναδικός τρόπος για να απομονώσεις το πρόβλημα και να προσπαθήσεις να το επιλύσεις. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

:O τελικά παρατήρησα το εξής:η αναβάθμιση σε 4.3.1 που έκανα στο iPhone 4 συνέπεσε με τις μέρες που το άφηνα όλη την ημέρα κ την νύχτα ανοιχτο!(απο όταν το αγορασα πάντα το εκλεινα το βράδυ μετα τη φόρτιση)!ίσως γι αυτο μου φάνηκε ότι έπεφτε τόσο γρήγορα η μπαταρία!!δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα,μια μικρη μείωση βέβαια υπάρχει!!(μικρη όμως!!):D:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:O τελικά παρατήρησα το εξής:η αναβάθμιση σε 4.3.1 που έκανα στο iPhone 4 συνέπεσε με τις μέρες που το άφηνα όλη την ημέρα κ την νύχτα ανοιχτο!(απο όταν το αγορασα πάντα το εκλεινα το βράδυ μετα τη φόρτιση)!ίσως γι αυτο μου φάνηκε ότι έπεφτε τόσο γρήγορα η μπαταρία!!δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα,μια μικρη μείωση βέβαια υπάρχει!!(μικρη όμως!!):D:D:D

 

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραμεινει στην 4.2 και δεν νομιζω με αυτα που διαβαζω να παω στην 4.3 :lol:

 

Προσωπικα, για το θεμα της μπαταριας αν ηταν να μεινω καπου θα εμενα στην 4.1........η 4.2.1 ηταν κατα πολυ χειροτερη σε θεματα αυτονομιας, η 4.3.1 αν και δεν την εχω πολλες μερες νομιζω οτι ειναι "καπως" καλυτερη απο την 4.2.1......παντα μιλωντας για την προσωπικη μου χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβός την ίδια αποψη για τη μπαταρια.

Κρύμα που δεν εχω shsh για την 4.1.

Εκεί υπηρχε πραγματικη διαφορα αυτονομιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο για τα ωφελη του hot spot εκανα τη αναβαθμιση!:D Ξέρει κάποιος κάποια εφαρμογή για αναφορά παράδοσης των μηνυμάτων?όταν είχα το 3gs το είχα κάνει jb κ υπήρχε μέσω cydia μια πολυ καλη!το 4 όμως δεν το έχω κάνει jb!!:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με iphone, υπάρχει κάπου διαδικασία για JΒ σε 3GS 4.2.1 ?

Ευχαριστώ :happy:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με iphone, υπάρχει κάπου διαδικασία για JΒ σε 3GS 4.2.1 ?

Ευχαριστώ :happy:

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/47579-greenpois0n-rc5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-windows/ ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Που θα μπορούσα να δω διαφορές της 4.2.1 με την 4.1?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρατήρησα ότι με τη 4.3.1 άλλαξε ο τρόπος δόνησης όταν δέχομαι μήνυμα!!!αυτο εγινε κ σε άλλους ή μόνο σε μένα??:D:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...