Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι 4.0.1. jailbreak και unlocked ομως...

 

Εάν θέλεις να διατηρήσεις το unlock και στην 4.1, δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να κάνεις Update η Restore μέσα από το iTunes!

 

Χρησιμοποίησε τον ακόλουθο οδηγό για να διατηρήσεις την τρέχουσα έκδοση του baseband και στην 4.1:

 

http://iclarified.com/entry/index.php?enid=12134

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα...

Εχω ενα 3gs new bootrom 359.3.2 μπορει καποιος να μου πει αν εχει δοκιμασει να κανει jailbreak με τον παραπανω τροπο σε new bootrom και αν πηγαν ολα καλα/?????

Σου παραθέτω την απάντηση ενός μέλους που το επιχείρησε.. Ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα..

 

Ειμαι οκ iphone 3gs ios 4.1 και επιτελους jailbreak !!!

4.1 new bootrom

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησες αρχικά με μια κάρτα Cosmote ή Vodafone και μετά να δοκιμάσεις της WIND;

 

Αν βάλεις SIM από Cosmote ή Vodafone, το κινητό λειτουργεί κανονικά;

 

Ναι και δουλεύει κανονικά με cosmote.μόλις βάλω την κάρτα της wind ζητάει σύνδεση στο iTunes και Μετά αυτο μέ την σειρά του μια official sim...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δουλεύει κανονικά με cosmote.μόλις βάλω την κάρτα της wind ζητάει σύνδεση στο iTunes και Μετά αυτο μέ την σειρά του μια official sim...

Σε βλέπω για ένα Restorάκι φίλος.. :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για ένα Restorάκι φίλος.. :rolleyes:

 

Πρέπει να έχω κάνει περίπου 7-8 φορές μέχρι στιγμής...κάποια άλλη πρόταση;είναι λες και είναι locked στην cosmote πως γίνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω κάνει περίπου 7-8 φορές μέχρι στιγμής...κάποια άλλη πρόταση;είναι λες και είναι locked στην cosmote πως γίνεται αυτο;

Το Restore, με Set up as new το τελείωσες ή με Restore from Backup;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...

Εχω ενα 3gs new bootrom 359.3.2 μπορει καποιος να μου πει αν εχει δοκιμασει να κανει jailbreak με τον παραπανω τροπο σε new bootrom και αν πηγαν ολα καλα/?????

 

τελικα ολα καλα εκα κανονικα jailbreak.....thanks

Link to comment
Share on other sites

must προγραμματα μετα το jb που πρεπει να εχουμε πια ειναι?

επισης 160 χαρακτηρες πως εχουμε ελληνικα παντα οταν γραφουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το Restore, με Set up as new το τελείωσες ή με Restore from Backup;

 

Sorry που με ρωτάς πρΑγματα που θα έπρεπε να έχω πει απο μόνος μου εφόσον θέλω την βοήθεια κάποιου,αλλα είμαι καινούργιος και για αυτο συνχωρεσε με.ναι set up as new iPhone κάνω αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που με ρωτάς πρΑγματα που θα έπρεπε να έχω πει απο μόνος μου εφόσον θέλω την βοήθεια κάποιου,αλλα είμαι καινούργιος και για αυτο συνχωρεσε με.ναι set up as new iPhone κάνω αλλα τίποτα.

no prob φιλε μου....

κατι παιχτηκε τοτε στο service.... δεν εξηγειται αλλιως.... εγω το ενεργοποιησα με sim vodafone, το δουλεψα στα καπακια με cosmote και τωρα ειμαι με wind......

 

εκτος κι αν ο γερμανος το εφερε απ εξω και στο πασαρε για να το ξεφορτωθει..... λιγο απιθανο βεβαια αλλα η πιθανοτητα υπαρχει....

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

no prob φιλε μου....

κατι παιχτηκε τοτε στο service.... δεν εξηγειται αλλιως.... εγω το ενεργοποιησα με sim vodafone, το δουλεψα στα καπακια με cosmote και τωρα ειμαι με wind......

 

εκτος κι αν ο γερμανος το εφερε απ εξω και στο πασαρε για να το ξεφορτωθει..... λιγο απιθανο βεβαια αλλα η πιθανοτητα υπαρχει....

 

Και απο εξω να το εφερε μετα το restore δεν θα δεχοταν ουτε cosmote ;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο και χαζο ,μηπως η sim την εχει ακουσει;δουλευε αυτη η sim σε αλλα κινητα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Και απο εξω να το εφερε μετα το restore δεν θα δεχοταν ουτε cosmote ;)

Ότι κι αν έχει συμβεί πιστεύω υπάρχει λύση (=unlock), υπό την προυπόθεση βέβαια ότι ΔΕΝ έχεις την τελευταία έκδοση του baseband (2.10.4) που "ήρθε" με την 4.1.

Αν δηλαδή ΠΡΙΝ αναβάθμισες σε 4.1 φρόντισες να "ανέβεις" στην 4.1 με τη μέθοδο του TinyUmbrella ώστε να διατηρήσεις μετά την αναβάθμιση το προηγούμενο baseband (1.59.00), τότε ακόμη κι αν είναι ή ήταν "κλειδωμένο", χρησιμοποιώντας τα ultrasn0w και carrier update απο το cydia, θα το ξεκλειδώσεις.

Αν δεν φρόντισες να διατηρήσεις το παλιό baseband (=αυτό που είχες πριν την 4.1) απλά θα περιμένεις εως ότου βγεί καινούργιο ultrasn0w που θα ξεκλειδώνει το καινούργιο baseband που έφερε η 4.1 .

Με λίγα λόγια, η "σωστή" διαδικασία για να ανέβεις στην 4.1 ήταν

1. Restore from file (πατημένο το αριστερό shift μέσα απο το itunes) στην 4.1 με τη μέθοδο του TinyUmbrella,

2. Jailbreak

3. Unlock με ultrasn0w από Cydia

4. Carrier update από Cydia

 

Αν ΔΕΝ έκανες τα παραπάνω με ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή τη σειρά, τότε ΔΕΝ μπορείς π.χ. να τα κάνεις τώρα σωστά και να διατηρήσεις το παλιό baseband.

Απο τη στιγμή που περάσεις καινούργιο baseband ΔΕΝ γίνεται να γυρίσεις στο παλιό, ΑΚΟΜΗ κι αν καταφέρεις να κάνεις downgrade σε παλιότερη έκδοση π.χ. στην 4.0.1, θα εξακολουθείς να έχεις το καινούργιο baseband που έφερε η 4.1.

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα το cydia κτλπ θελει κατι αλλο? Οι εφαρμογες κτλπ που εχει ειναι πολυ λιγα.. επισης ειδα κατι στο cydia store products εφαμογες και με λεφτα? Απο destinator δεν εχει τπτ? Ο destinator 7 δεν παιζει?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορω να μαθω που μπορω να βρω την γραμματοσειρα για της επαφες την ελληνικη γιατι το ρεπο ftp4u ειναι νεκρο?
Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο και χαζο ,μηπως η sim την εχει ακουσει;δουλευε αυτη η sim σε αλλα κινητα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αμε δουλεύει κανονικά δεν Έχει πρόβλημα.

 

Ότι κι αν έχει συμβεί πιστεύω υπάρχει λύση (=unlock), υπό την προυπόθεση βέβαια ότι ΔΕΝ έχεις την τελευταία έκδοση του baseband (2.10.4) που "ήρθε" με την 4.1.

Αν δηλαδή ΠΡΙΝ αναβάθμισες σε 4.1 φρόντισες να "ανέβεις" στην 4.1 με τη μέθοδο του TinyUmbrella ώστε να διατηρήσεις μετά την αναβάθμιση το προηγούμενο baseband (1.59.00), τότε ακόμη κι αν είναι ή ήταν "κλειδωμένο", χρησιμοποιώντας τα ultrasn0w και carrier update απο το cydia, θα το ξεκλειδώσεις.

Αν δεν φρόντισες να διατηρήσεις το παλιό baseband (=αυτό που είχες πριν την 4.1) απλά θα περιμένεις εως ότου βγεί καινούργιο ultrasn0w που θα ξεκλειδώνει το καινούργιο baseband που έφερε η 4.1 .

Με λίγα λόγια, η "σωστή" διαδικασία για να ανέβεις στην 4.1 ήταν

1. Restore from file (πατημένο το αριστερό shift μέσα απο το itunes) στην 4.1 με τη μέθοδο του TinyUmbrella,

2. Jailbreak

3. Unlock με ultrasn0w από Cydia

4. Carrier update από Cydia

 

Αν ΔΕΝ έκανες τα παραπάνω με ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή τη σειρά, τότε ΔΕΝ μπορείς π.χ. να τα κάνεις τώρα σωστά και να διατηρήσεις το παλιό baseband.

Απο τη στιγμή που περάσεις καινούργιο baseband ΔΕΝ γίνεται να γυρίσεις στο παλιό, ΑΚΟΜΗ κι αν καταφέρεις να κάνεις downgrade σε παλιότερη έκδοση π.χ. στην 4.0.1, θα εξακολουθείς να έχεις το καινούργιο baseband που έφερε η 4.1.

 

Ωραία!δεν έχω κάνει τίποτα απο ολα αυτά.πάντως με μια μικρή έρευνα στο google για το ultrasn0w διάβασα μια ανακοίνωση της ομάδας που το αναβαθμίζει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει με το jailbreak απο το limera1n.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι αλλα ας μας πει καποιος πιο ιδικος.

 

http://wikee.iphwn.org/howto:rs9 για ριξτε μια ματιά Πρέπει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!δεν έχω κάνει τίποτα απο ολα αυτά.πάντως με μια μικρή έρευνα στο google για το ultrasn0w διάβασα μια ανακοίνωση της ομάδας που το αναβαθμίζει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει με το jailbreak απο το limera1n.

Εγώ πάλι από άρθρα στο iclarified, στο iphonehack αλλά και αλλού έχω διαβάσει ακριβώς το αντίθετο.

Δηλαδή πως αν σε κλειδωμένο iphone 4 πας στην 4.1 και ταυτόχρονα έχεις καταφέρει να διατηρήσεις το παλιό baseband, τότε μπορείς να το ξεκλειδώσεις με το ultrasn0w

1.1-1 αφού πρώτα κάνεις jailbreak με το limera1n.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις ένα post με το link γι αυτό

που αναφέρεις παραπάνω πως διάβασες, από τους developers

του ultrasn0w ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από άρθρα στο iclarified, στο iphonehack αλλά και αλλού έχω διαβάσει ακριβώς το αντίθετο.

Δηλαδή πως αν σε κλειδωμένο iphone 4 πας στην 4.1 και ταυτόχρονα έχεις καταφέρει να διατηρήσεις το παλιό baseband, τότε μπορείς να το ξεκλειδώσεις με το ultrasn0w

1.1-1 αφού πρώτα κάνεις jailbreak με το limera1n.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις ένα post με το link γι αυτό

που αναφέρεις παραπάνω πως διάβασες, από τους developers

του ultrasn0w ;;;

 

Θα το ψάξω αλλα αυτο που Είπα είναι για 3GS Όχι για 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Έχω στη κατοχή μου ένα ΙΡ 3G με 4.1 firmware. Το limera1n κάνει ή είναι μόνο για 3GS, 4

Αν καταλαβα καλα για iPhone 3G περιμενουμε, ετσι;

Ναι, περιμένετε εσείς με τα 3G.... Το limera1n υποστηρίζεται μόνο από iPhone 3GS, iPod Touch 3G, iPad, iPhone 4, iPod Touch 4G με εκδόσεις firmware 4.0-4.1.....

 

ρε παιδια περασα το cydia κτλπ θελει κατι αλλο? Οι εφαρμογες κτλπ που εχει ειναι πολυ λιγα.. επισης ειδα κατι στο cydia store products εφαμογες και με λεφτα? Απο destinator δεν εχει τπτ? Ο destinator 7 δεν παιζει?

Πρέπει να κάνεις add το repo http://cydia.hackulo.us στο cydia και να κατεβάσεις το Installous..... Εκεί έχει ό,τι εφαρμογή θέλεις....

 

http://wikee.iphwn.org/howto:rs9 για ριξτε μια ματιά Πρέπει να κάνει.

Το link σου δε δουλέυει....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, περιμένετε εσείς με τα 3G.... Το limera1n υποστηρίζεται μόνο από iPhone 3GS, iPod Touch 3G, iPad, iPhone 4, iPod Touch 4G με εκδόσεις firmware 4.0-4.1.....

 

 

Πρέπει να κάνεις add το repo http://cydia.hackulo.us στο cydia και να κατεβάσεις το Installous..... Εκεί έχει ό,τι εφαρμογή θέλεις....

 

 

Το link σου δε δουλέυει....

 

Ουπς...anyway γράψτε στο google redsn0w 0.9.6 είναι σε beta ακόμα αλλα Πρέπει να είναι Οκ...η μπείτε στο blog της dev-team και ψαξτε στα παλιά posts.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς...anyway γράψτε στο google redsn0w 0.9.6 είναι σε beta ακόμα αλλα Πρέπει να είναι Οκ...η μπείτε στο blog της dev-team και ψαξτε στα παλιά posts.

Η έκδοση του ultrasn0w 1.1-1 δουλέυει σε εκδόσεις iOS 4 και πάνω..... Αμφιβάλλω αν η έκδοση 0.9.6 μπορεί να λειτουργήσει για unlock.... το πολύ πολύ να βγάλουν νέα έκδοση για το ultrasn0w....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...