Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έγραψα κ σε άλλο forum :

 

Ύστερα απο πολλά restore(δε θελω να θυμάμαι πόσα :mad: ) κ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ προσπάθειες με όλους του οδηγούς και τα tips που υπάρχουν εδώ, και σε άλλα forums δε κατάφερα με τίποτα να κάνω JB με blackra1n το 3G σε Vista! Προσπάθησα σε pc φίλου με XP κ φρεσκοκατεβασμένο iTunes κ μετά απο 4-5 προσπάθεις κ δοκιμάζοντας όλα όσα έχουν αναφερθεί, έγινε κατα τύχη! Μακάρι να ήξερα τι ήταν τελικά απο όλα που το έκανε να δουλέψει για να βοηθήσω, αλλά πλέον πιστεύω οτι είναι θέμα τύχης, υπομονής και επιμονής για να γίνει!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανε οτι εκανα και εγω και θα πετυχει.κανεις backup κανονικα.μολις τελειοσει το backup δεν κλεινεις itunes και ανοιγεις το προγραμμα.πατας να ξεκινισει και το τηλεφω νο θα κλεισει.εκει το itunes θα σου βγαλει μια ταμπελα οτι το τηλ βρισκετε σε recovery mode. ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΟΚ. λογικα σε λιγο θα εμφανιστει ο πιτσιρικας στο κινητο.μετα συνεχιζεις κανονικα.αν δεν στα κανει αυτα τοτε οντος δοκιμασε στην τυχη. μιλαμε παντα για 3g itunes 9 3.1.2 v με vista
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να κανω και εγω update και jb στην 3.1 , αλλα δεν το κανω γιατι εχω περασει παρα πολλες εφαρμογες στο iphone και δεν θελω να τις χασω. ιδικα τους κωδικους μου που εχω στο splashld. με το backup που γινεται μεσα απο το itunes τα κραταει ολλα? και εφαρμογες απο cydia και τα βιντεο apo mxtube , τραγουδια κλπ? τι θα χρειαστει να ξανα περασω μετα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μονο κατα τυχη γινεται....το καταφερα με τη πρωτη σημερα,εκανα τη κουταμαρα και περασα και το cydia και το icy μου ζητησε απο το cydia να κανω restore γιατι δε μπορουν να συνυπαρχουν και τα 2(cydia+icy) και τωρα δε μπορω νατο ξαναπερασω με τιποτα!!!!!!μπιπ:X...........τη τυχη μου!!!!!!:mad:
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

κανε οτι εκανα και εγω και θα πετυχει.κανεις backup κανονικα.μολις τελειοσει το backup δεν κλεινεις itunes και ανοιγεις το προγραμμα.πατας να ξεκινισει και το τηλεφω νο θα κλεισει.εκει το itunes θα σου βγαλει μια ταμπελα οτι το τηλ βρισκετε σε recovery mode. ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΟΚ. λογικα σε λιγο θα εμφανιστει ο πιτσιρικας στο κινητο.μετα συνεχιζεις κανονικα.αν δεν στα κανει αυτα τοτε οντος δοκιμασε στην τυχη. μιλαμε παντα για 3g itunes 9 3.1.2 v με vista

 

Είχα κι εγώ πρόβλημα με αμέτρητες προσπάθειες και μηδέν αποτέλεσμα.

Ακολούθησα τις οδηγίες του φίλου prokopop και τα κατάφερα. Απλά, εμένα, αντί για το μήνυμα του itunes ότι η συσκευή βρίσκεται σε recovery mode, εμένα μου βγάζει ότι πρέπει να κάνει check για το λογισμικό της συσκευής. Δεν πατάω τίποτα και συνεχίζω κανονικά.

Όλα πήγαν οκ.

 

Thanks prokopop

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ξέρει κανείς αν έχει βγει καμία λύση με το mobileterminal που δεν παίζει στην 3.1.2 με το blackra1n? Είναι θέμα συμβατότητας του mobileterminal με την 3.1.2 ή θέμα το jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Την 3 εχω πάνω τώρα, όντως δεν ήταν custom αλλά restore και τώρα που βρήκα custom και πάω να κάνω restore απο itunes μου βγάζει άλλωτε error 1600 και άλλωτε 1602. Κοινώς την έκατσα την βάρκα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Την 3 εχω πάνω τώρα, όντως δεν ήταν custom αλλά restore και τώρα που βρήκα custom και πάω να κάνω restore απο itunes μου βγάζει άλλωτε error 1600 και άλλωτε 1602. Κοινώς την έκατσα την βάρκα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Διάβασε γιατί αυτά τα πράγματα θέλουν διάβασμα και εμείς εδώ έχουμε ρίξει πολύ από αυτό, και βέβαια με την βοήθεια μελών που έχουν περισσότερη εμπειρία στο θέμα!

 

Apple iPhone 2G Software Activate/Jailbreak/Unlock [iPhone OS 3.x]

 

Πρέπει να βάλεις την συσκευή σου σε DFU Mode.

 

Πως μπορείτε να θέσετε τη συσκευή εντός και εκτός DFU και Recovery mode[iPhone OS 3.x]

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ τα καταφερα παλι....:shifty::shifty::shifty::shifty::lol:
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι καινουργιος κατωχος Iphone jailbrake στην 3.1.2 γνωριζει κανεις αν τα keyboard themes δουλευουν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι καινουργιος κατωχος Iphone jailbrake στην 3.1.2 γνωριζει κανεις αν τα keyboard themes δουλευουν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι καινουργιος κατωχος Iphone jailbrake στην 3.1.2 γνωριζει κανεις αν τα keyboard themes δουλευουν?

 

Όχι δυστυχώς... και μάλλον δεν θα δουλέψουν ποτε. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ξέρει κανείς αν έχει βγει καμία λύση με το mobileterminal που δεν παίζει στην 3.1.2 με το blackra1n? Είναι θέμα συμβατότητας του mobileterminal με την 3.1.2 ή θέμα το jailbreak.

εμενα παιζει κανονικα με 3Gs και 3.1.2

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μόλις αγόρασα το iphone 3gs και σκέφτομαι να το "σπάσω".Η έκδοση του iphone είναι 3.1.2(7D11) το μοντέλο είναι MC133GR.Μπορεί καποιός να μου πει πως το "σπάω" και από που το κάνω download???

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα.λοιπον εχω το iphone 3g sthn 3.1.2 v με το itunes 9 και windows vista. η ολη διαδικασια ευκολη.

1)κανουμε back up

2)αν δεν εχουμε itunes 9 και v 3.1.2 τοτε τα βαζουμε.

3)αφου τελειωσουν αυτα κανουμε συνχρονισμο και μετα ανοιγουμε το blacka1n (δεν κλεινουμε το itunes)

4) παταμε το κουμπι

5) ΔΕΝ παταμε ok στο itunes παρα μονο οταν μας πει το προγραμμα οτι τελειωσε και εχετε δει τη φωτογραφια του πιτσιρικα στο κινιτο σας.

6)εμφανιζετε το blacka1n στην οθονη σας και κανετε εγκατασταση το cydia.

7)τα υπολοιπα νομιζω τα ξερετε

 

φιλαρακι για βοηθησς μς εκανα οτι ειπες αλλα το itunes αντι να μου βρει το κινητο se recovery mode μου εγραφε contacting iphone software το αφησα παρα πολυ ωρα και τίποτα..και εχω δοκιμασει και ολους τουσ τροπους που αναφερουν αλλοι σε ολους το ιδιο δεν εμφανιζεται η ασχημοφατσα του geohot και το προγραμμα απλα γραφει running πες μου τι κανω λαθος ρε φιλε 16gb 3g se vista δουλευω

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουμε και λίγο!!!

Ολόκληρο forum με οδηγούς υπάρχει ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω παλικαρι!!! εμενα μου κολλαγε συνεχεια στο running και το μονο που εκανα μετα ηταν να μην πειραξω τιποτα μεχρι να γει το παλικαρι στο κινητο.μηπως δεν εχεις την τελευταια εκδοση του itunes η την τελευταια εκδοση 3.1.2 ?
Link to comment
Share on other sites

αν δεν γινεται η διαδικασια του blackra1n

κλειστε απο τον task manager-processes (2η καρτελα) τα

itunes.exe

ituneshelper.exe

και ξεκινιστε το blackra1n χωρις να εχεται το iphone συνδεμενο και βαλτε το οταν σας ζητηθεί (waiting for phone)

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει παρα πολλες εφαρμογες στο iphone και δεν θελω να τις χασω. ιδικα τους κωδικους μου που εχω στο splashld. με το backup που γινεται μεσα απο το itunes τα κραταει ολλα? και τα βιντεο apo mxtube , τραγουδια κλπ? τι θα χρειαστει να ξανα περασω μετα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και εγω για πλακα το blackra1n στο 3g και σε mac και μου κολλαει στο entering recovery και το παλικαρι δεν εμφανιζεται στο τηλ...αντι αυτου βλεπω το κλασσικο connect to itunes με το usb...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παληκάρια... Κάποιοι από εμάς έχουν την 3.1.2 από τα iTunes με αποτέλεσμα να μη γίνεται jailbreak. Την πατήσαμε για τα καλά τώρα; Εγώ έχω αναγκασθεί να κάνω restore σε προηγούμενη .ipsw έκδοση (3.1 7c144) ώστε να γίνει το jailbreak. Επειδή όμως δεν φαίνεται φώς στον ορίζοντα μήπως πρέπει να ανοίξουμε ξεχωριστό thread για να παρακολουθούμε τις εξελίξεις; Ας απαντήσει ο moderator.

Παρεπιπτόντως δεν διαθέτω Mac για να χρησιμοποιήσω το pwanage tool 3.1.4!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παληκάρια... Κάποιοι από εμάς έχουν την 3.1.2 από τα iTunes με αποτέλεσμα να μη γίνεται jailbreak. Την πατήσαμε για τα καλά τώρα; Εγώ έχω αναγκασθεί να κάνω restore σε προηγούμενη .ipsw έκδοση (3.1 7c144) ώστε να γίνει το jailbreak. Επειδή όμως δεν φαίνεται φώς στον ορίζοντα μήπως πρέπει να ανοίξουμε ξεχωριστό thread για να παρακολουθούμε τις εξελίξεις; Ας απαντήσει ο moderator.

Παρεπιπτόντως δεν διαθέτω Mac για να χρησιμοποιήσω το pwanage tool 3.1.4!

 

Μα έτσι κι' αλλιώς πρέπει να έχεις 3.1.2 για να κάνεις jailbreak. Γιατί λές οτι δεν γίνεται?

Υπάρχει και ο σχετικός οδηγός του Περικλή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι κι' αλλιώς πρέπει να έχεις 3.1.2 για να κάνεις jailbreak. Γιατί λές οτι δεν γίνεται?

Υπάρχει και ο σχετικός οδηγός του Περικλή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

Ετσι ακριβώς κάνω την διαδικασία. Δεν καταλαβαίνω γιατί μου κολάει σε recovery mode... Μήπως πρέπει να το αφήσω για αρκετή ώρα στην φάση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...