Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κινεζικα παιδια τι λειτουργικα φορανε? Οι κλωνοι iphone/blackberry Και λοιπα, αντιγραφουν και το περιβαλλον, η μονο το καλουπι?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα κινεζικα παιδια τι λειτουργικα φορανε? Οι κλωνοι iphone/blackberry Και λοιπα, αντιγραφουν και το περιβαλλον, η μονο το καλουπι?

 

Εκτος απο το καλουπι και τα εικονιδια του μενου, αρκετα μοντελα ιδιως τα πιο καινουρια, εχουν παρει και καποιες βασικες λειτουργιες ή εφε αν θες απο τα κινητα που αντιγραφουν. Οπως για παραδειγμα πολλα εχουν το Touch Wiz interface της Samsung, αλλα εχουν το slide to unlock του Iphone και αλλα πιο εξελιγμενα ακομα εχουν ολες τις λειτουργιες του Iphone (τα παντα ομως ολα) και το μονο που δεν υποστηριζουν ειναι την εγκατασταση εφαρμογων της Apple παρολα αυτα ομως μπορουν να παρουν εφαρμογες Java. Βεβαια κατι αλλο που ειναι πολυ μοδα τελευταια ειναι τα κινητα με Windows που εξωτερικα ειναι ολοιδια με καποιο επωνυμο (Iphone, Nokia N97, Blackberry κτλ) οποτε οι επιλογες ειναι πολλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε κανένα κατάστημα εδω στην ελλάδα που να πουλάει τέτοια κινητά? πέρα απο ebw και plus3!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ενας καινούριος κάτοχος του k599. Θέλω να ρωτήσω , πώς μπορώ να μεταφέρω τον κατάλογο με τις επαφές από ένα sony ericsson στο κ599. Προσπάθησα με bluetooth να στείλω την v-card αλλά μου λέει οτι είναι πολύ μεγάλο αρχείο και δεν μπορει να κάνει αποθήκευση. Μια μια μου τις στέλνει. Αλλά ειναι κοντα στις 400 επαφές και δεν είναι δυνατόν να το κάνω αυτο! θα μου παρει μέρες... Υπάρχει καμιά βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

αντιγραφη στην σιμ και μεταφορα στο νεο τηλεφωνο.

θα χρειαστει να το κανεις 2 φορες γιατι η σιμ χωραει 220 ονοματα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν!! δεν ειναι δα και το παν!!

χιλιες φορες 2 σιμ σε ενα τηλεφωνο χωρις outlook και κοστος 50-100€

Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο είναι απο ότι κατάλαβα, να τα στείλω όλα ένα ένα με bluetooth στην μνήμη του τηλεφώνου και οχι της κάρτας. Η κάρτα χωράει μόνο 6 χαρακτήρες ενώ το τηλέφωνο 15 . Δεν ξέρω γιατι!
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμο με αουτλοοκ δεν εχουν τα κινεζικα? Ωραια πραματα!

 

Φυσικα και εχουν συγχρονισμο υπαρχει προγραμμα καποιος το αναφερει στο φορουμ για το Κ599 νομιζω το προγραμμα λεγεται SoftwareX6.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ I9 το έχει πάρει κανένας ?

http://www.dualsimmobileshop.co.uk/i9-3gblack-dual-sim-java-20-p-55.html

από αυτήν την ιστοσελίδα σε πόσες μέρες σας ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.jagamobile.com/index.php?target=products&product_id=29792

 

Παρακαλω πολυ καποιος να μου πει κατα ποσο αξιοπιστο ειναι αυτο το κινητο...

Το πετυχα απο μαγαζι στη Λάρισα με 95 ευρω αλλα ψαχνω παραπανω λεπτομερειες οσον αφορα τις επαφες την αναπαραγωγη πολυμεσων κλπ [υποστηριζομενα αρχεια κλπ κλπ]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το c5000 κινέζικο κλώνο του Sony Ericcson Satio.

 

http://img81.imageshack.us/img81/5510/img0087b.jpg

 

Μια πρώτη επαφή σου δίνει την εντύπωση μιας στιβαρής συσκευής,αρκετά ελαφριά, η μπαταρία του είναι 1800 mah(πάντως είναι μεγάλη σε μέγεθος οπότε μπορεί να είναι αληθοφανές αυτό),έχει ελληνικό μενού ακόμα και στα εικονίδια του μενού.Έχει 2 κάμερες με φλάς και οι δύο είναι ανάλυσης 0.3 mp και γενικότερα η δομή του μενού του είναι ίδια με το γνωστό σε πολλούς από εμάς κ599.Στο ίντερνετ μπαίνει κανονικά με τον opera mini και έχει εσωτερική μνήμη 71,8 mb.Πάντως είναι τέτοιο το μέγεθός του και τα μενού του που χρειάζεται να χρησιμοποιείς πενάκι σε όλα τα εσωτερικά μενού του κινητού.Εντ'υπωση μου έκανε το απίστευτα δυνατό ηχείο του κινητού.Το κινητό διαθέτει πενάκι ενσωματωμένο στην κάτω αριστερά γωνία του.Επίσης αν του απενεργοποιήσεις από το menu settings-display characteristics το screen switch effect τότε πάει εντελώς σφαίρα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 2 γρήγορες ερωτήσεις για το Κ599:

1) Αν αγοράσω screen protector για iphone θα ταιριάζουν οι διστάσεις ώστε να το βάλω στο Κ599 ή είναι διαφορετικές στον κλώνο?

2) Τελικά έχουμε μια ιδέα τι παίζει με το SAR σε αυτά τα τηλέφωνα και πιο συγκεκριμένα στο Κ599? Δεν υπάρχει πουθενά καμία πληροφορία έστω για μια τάξη μεγέθους. Δεν ψάχνω κάτι απόλυτο αλλά κάτι με σιγουριά, πχ είναι κοντά στο 0,5, στο 1, είναι 15...

 

Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια μήπως αυτή τη φορά κάποιος που το δει γνωρίζει να απαντήσει.

Είναι αλήθεια πως το Κ599 έχει ίδιο SAR με τα Jaga, δηλαδή περίπου 0,8?

Αν όχι, γνωρίζουμε μια τάξη μεγέθους ΥΠΕΥΘΥΝΑ και ΣΙΓΟΥΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα έχεις καταλάβει για να μην σου απαντάει κανένας μας, επίσημη μέτρηση γι αυτό το κινητό δεν υπάρχει.Αν το φοβάσαι τόσο,το καλύτερο θα ήταν να μην το πάρεις γιατί όλο αυτό θα έχεις στο μυαλό σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι φοβάμαι? Καλώς ή κακώς έχω μια φοβία με το θέμα..

Το έχω ήδη παραγγείλει, το περιμένω και θα το χρησιμοποιήσω. Κατά κανόνα μιλάω με bluetooth. Το θέμα είναι πως αν κάποιος με στοιχεία και σιγουριά πει πως έχει SAR.... 5 ή αν τελικά δεν υπάρχει καμία πληροφορία για το SAR του, απλά θα με κάνει να μην το βάλω στο αυτί μου αν δεν έχω το bluetooth.

Ήθελα να έχω μια τάξη μεγέθους γιατί αν και όπως προείπα συνήθως μιλάω με handsfree/bluetooth, επειδή η χρήση του είναι υπολογίσιμη λόγω δουλειάς ήθελα να ξέρω αν θα βάζω στο κεφάλι μου που και που ένα φυσιολογικό κινητό (με ότι κίνδυνο συνεπάγονται όλα τα κινητά) ή θα βάζω το κεφάλι μου στον φούρνο μικροκυμάτων.

 

Κατανοητό και λογικό να μην υπάρχει συγκεκριμένο νούμερο από μετρήσεις, απλά επειδή έχω διαβάσει όοοοολο το thread διάβασα και τον ισχυρισμό ότι έχει την ίδια πλακέτα με τα jaga άρα ισχύει ένα SAR γύρω στο 0,8 που το βρίσκω φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω πιστεύω οτι δεν έκανες σωστή επιλογή που το πήρες, θα το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ότι μπορεί να είναι ψηστήρι και δεν θα το χαρείς όσο θα ήθελες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το c5000 κινέζικο κλώνο του Sony Ericcson Satio.

 

http://img81.imageshack.us/img81/5510/img0087b.jpg

 

Μια πρώτη επαφή σου δίνει την εντύπωση μιας στιβαρής συσκευής,αρκετά ελαφριά, η μπαταρία του είναι 1800 mah(πάντως είναι μεγάλη σε μέγεθος οπότε μπορεί να είναι αληθοφανές αυτό),έχει ελληνικό μενού ακόμα και στα εικονίδια του μενού.Έχει 2 κάμερες με φλάς και οι δύο είναι ανάλυσης 0.3 mp και γενικότερα η δομή του μενού του είναι ίδια με το γνωστό σε πολλούς από εμάς κ599.Στο ίντερνετ μπαίνει κανονικά με τον opera mini και έχει εσωτερική μνήμη 71,8 mb.Πάντως είναι τέτοιο το μέγεθός του και τα μενού του που χρειάζεται να χρησιμοποιείς πενάκι σε όλα τα εσωτερικά μενού του κινητού.Εντ'υπωση μου έκανε το απίστευτα δυνατό ηχείο του κινητού.Το κινητό διαθέτει πενάκι ενσωματωμένο στην κάτω αριστερά γωνία του.Επίσης αν του απενεργοποιήσεις από το menu settings-display characteristics το screen switch effect τότε πάει εντελώς σφαίρα

 

trackera τι εντύπωση έχεις για το κινητό c5000? πήγα χθές και το είδα και μου φάνηκε ψιλομούφα(προσωπικά)!!! φίλε πολύ ελαφρύ το κινητό, ούτε που το ένιωθα στο χέρι....μόνο απο το μέγεθος! είδα την τν, ράδιο, έχει καλό ήχο και δυνατό. έχει και τον οπερα αλλά το κακό είναι οτί δεν υποστηρίζει το youtube. δεν παίζει τα βιντεάκια!δεν ξέρω απο λειτουργίες τι λέει, αυτό μπορεί να το ξεχωρίζει. είχα πάει να το πάρω αλλά με χάλασε και μάλλον πάω για το odyssey!!! ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

εγώ έχω αποκτήσει εδώ και 2 βδομάδες το odyssey --> http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/odyssey-wifi-quadband-dualsim-cellphone-w-3-inch-touchscreen/

αλλά έχω 2 προβλήματα!

Το πρώτο είναι οτι ούτε ακούω καλά τον συνομιλητή μου στις κλήσεις, ούτε με ακούει αυτός! Με απλά λόγια και οι 2 πρέπει να ιλάμε σχετικά δυνατα για να συννενοηθούμε!

Το δεύτερο είναι οτι όταν βγάζω φωτο στη μεγάλη ανάλυση ι συσκευή κολλάει κ κάνει επανεκίνηση!

Αν κάποιος έχει το συγκεκριμένο κινητό ας επικοινωνήσει μαζί μου!!

Κατά τ' άλλα το κινητό είναι αρκετά καλο! Εύκολο στη χρήση όσον ανφορα τις 2 κάρτες που χρησιμοποιει συγχρονως, πολύ καλή ποιότητα της εικονας της τηλεόρασης (απλά τρώει πολύ μπαταρία, λογικό..), γρήγορο wi-fi κτλ...

Link to comment
Share on other sites

trackera τι εντύπωση έχεις για το κινητό c5000? πήγα χθές και το είδα και μου φάνηκε ψιλομούφα(προσωπικά)!!! φίλε πολύ ελαφρύ το κινητό, ούτε που το ένιωθα στο χέρι....μόνο απο το μέγεθος! είδα την τν, ράδιο, έχει καλό ήχο και δυνατό. έχει και τον οπερα αλλά το κακό είναι οτί δεν υποστηρίζει το youtube. δεν παίζει τα βιντεάκια!δεν ξέρω απο λειτουργίες τι λέει, αυτό μπορεί να το ξεχωρίζει. είχα πάει να το πάρω αλλά με χάλασε και μάλλον πάω για το odyssey!!! ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2!!!

 

το κινητό δεν το έχω πολυψάξει λόγω έλλειψης χρόνου.Γενικά πάντως με έχει ικανοποιήσει,το μόνο που δεν έχω προλάβει να τσεκάρω όσο θα ήθελα είναι η διάρκεια της μπαταρίας.Τα βίντεο από το youtube όπως σου απάντησε και ο Μανώλης τα παίζει αλλά θέλει μια ρύθμιση ή να του περάσεις το bolt

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...