Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γυρω στις 10 μερες! εγω παντως εχω αγορασει 3 κλωνους iphone και τους πηρα απο ενα πωλητη εδω μεσα.

το κινητο το ειχα σε 2 μερες.

αποψη μου ειναι να παρεις κινητο δοκιμασμενο και οχι κατι καινουργιο..:cool:

Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό και στο φινάλε το εντελώς καινούργιο CoolM009 έχει με τα μεταφορικά περίπου 100 € .Το θέμα είναι αν είναι αξιόπιστα τα συγκεκριμένα site και όσο για το ότι είναι καινούργιο το ξέρω οπότε παίρνω και το ρίσκο μου.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το solomobi που ξέρω είναι όντως αξιόπιστο.Το άλλο δεν το γνωρίζω.Απλά για να το ξέρεις από solomobi θα σου πάει περίπου στα 120 ευρώ και από το άλλο site κάπου στα 110 ευρώ.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου διάβασα ότι κάποιος βρήκε έναν τρόπο με κάποια σουίτα να κάνει το συγχρονισμό αλλά δεν θυμάμαι που το είδα.:( Πόσες μέρες κάνει για να έρθει το γνωρίζει κάποιος;

 

Φιλε εγω ειχα γραψει οτι με το softwarex6 ειχα περασει τις επαφες μου απο το k599,τωρα αυτο που θες να παρεις δεν ξερω αν θα δουλεψει με αυτη τη σουιτα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω ειχα γραψει οτι με το softwarex6 ειχα περασει τις επαφες μου απο το k599,τωρα αυτο που θες να παρεις δεν ξερω αν θα δουλεψει με αυτη τη σουιτα.

Αν όπως διάβασα σε άλλα post όλα αυτά τα κινητά έχουν την ίδια πλακέτα και το ίδιο software, θεωρητικά θα δουλέψει.Επίσης η ερώτηση είναι αν σου τα πέρασε όλα τα πεδία κανονικά ή είχε περιορισμούς σε χαρακτήρες ή πεδία.Αν θέλεις δώσε link από το πρόγραμμα και πιθανές οδηγίες χρήσης.

Ευχαριστώ

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

σημερα παραλαβα αυτο το κινητο.

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. ισαξιο του κ599!

πολυ καλη ληψη τηλεορασης, ραδιο,

wifi με πληρη εμφανιση ιστοσελιδων στα ελληνικα.

το κινητο ειναι αυτο:

http://www.totobay.com/8900-dual-sim-card-phone-with-wifi-tv-bluetooth-function_p9777.html

μολις προλαβω θα βαλω και πραγματικες φωτο .

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως διάβασα σε άλλα post όλα αυτά τα κινητά έχουν την ίδια πλακέτα και το ίδιο software, θεωρητικά θα δουλέψει.Επίσης η ερώτηση είναι αν σου τα πέρασε όλα τα πεδία κανονικά ή είχε περιορισμούς σε χαρακτήρες ή πεδία.Αν θέλεις δώσε link από το πρόγραμμα και πιθανές οδηγίες χρήσης.

Ευχαριστώ

 

Με μια αναζητηση στο google το κατεβαζεις δωρεαν,οσο για τα πεδια δεν μπορω να σου απαντησω γιατι οταν ειχα το k599 ειχα σε καθε επαφη μονο ενα νουμερο τηλεφωνου χωρις αλλα στοιχεια ,παντως θυμαμαι οτι στα settings του προγραμματος ειχε και καπου επιλογη για φορτωση επαφων απο outlook

 

εδω ειναι και οι οδηγιες,το δοκιμασα και σε xp και σε vista.μονο στα xp παιζει

1.συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη και σε ρωταει σαν τι να το συνδεσεις και επιλεγεις com θυρα(στο κινητο).

2.ο υπολογιστης σου τοτε σου βγαζει ενα μηνυμα οτι εντοπιστηκε νεα συσκευη η οποια δεν λειτουργει κανονικα και σου ανοιγει ενα παραθυρο ευρεσης καταλληλου λογισμικου για τη συσκευη.εσυ επιλεγεις να βρεθουν οι drivers απο καταλληλη τοποθεσια του υπολογιστη και εκει που σου βγαζει αναζητηση επιλεγεις μεσα στο φακελλο softwarex6 το φακελλακι usb modem drivers.σε λιγη ωρα θα σου γραψει οτι το προγραμμα εγκατασταθηκε και ειναι ετοιμο να χρησιμοποιηθει.

3.τωρα κανεις διπλο κλικ στο pcsuite.exe που βρισκεται στο φακελλο softwarex6.με το που ανοιξει το pc suite μετα απο 5-10 δευτερολεπτα σου βγαζει κατω δεξια στην οθονη ''κινητο συνδεδεμενο'' και σε ρωταει το προγραμμα αν θελεις να κανεις αντιγραφη τις επαφες σου απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

σημερα παραλαβα αυτο το κινητο.

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. ισαξιο του κ599!

πολυ καλη ληψη τηλεορασης, ραδιο,

wifi με πληρη εμφανιση ιστοσελιδων στα ελληνικα.

το κινητο ειναι αυτο:

http://www.totobay.com/8900-dual-sim-card-phone-with-wifi-tv-bluetooth-function_p9777.html

μολις προλαβω θα βαλω και πραγματικες φωτο .

φιλε μου manolis ελληνικα στο qwerty εχει? μηνυματα?

ποσο μεγαλη ειναι η οθονη?

photos απο menu μπορεις να βαλεις?

 

ευχαριστω πολυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ τι λέει που αν κατάλαβα καλά έχει υποκατάστημα στη Γερμανία;

CoolM009

Γνωρίζει κάποιος κάτι για το συγκεκριμένο κατάστημα ή είναι μούφα; Δέχεται και paypal και αν έρχεται μέσω Γερμανίας δεν θα έχεις και τον κίνδυνο να φας φόρους. Και έρχεται σε 2 ημέρες στην Ευρώπη !!!

NEWS: OPEN DEUTSCHLAND WAREHOUSE, EURO BUYER SAFE MONEY AND SAFE TIMES.2 WORK DAYS TO EURO AREA.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ τι λέει που αν κατάλαβα καλά έχει υποκατάστημα στη Γερμανία;

CoolM009

Γνωρίζει κάποιος κάτι για το συγκεκριμένο κατάστημα ή είναι μούφα; Δέχεται και paypal και αν έρχεται μέσω Γερμανίας δεν θα έχεις και τον κίνδυνο να φας φόρους. Και έρχεται σε 2 ημέρες στην Ευρώπη !!!

NEWS: OPEN DEUTSCHLAND WAREHOUSE, EURO BUYER SAFE MONEY AND SAFE TIMES.2 WORK DAYS TO EURO AREA.

 

Δυστυχως απο οτι φαινεται στο Euro Warehouse εχει μονο κατι συγκεκριμενα κοματια και οχι ολα οσα εχει στο Χονγκ Κονγκ και απο οτι ειδα ειναι και παλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου manolis ελληνικα στο qwerty εχει? μηνυματα?

ποσο μεγαλη ειναι η οθονη?

photos απο menu μπορεις να βαλεις?

 

ευχαριστω πολυ

απο το λιγο που ασχοληθηκα δεν γραφει ελληνικα το qwerty.

εμενα βεβαια δεν με νοιαζει αυτο καθολου, για αλλους ισως ειναι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

απο το λιγο που ασχοληθηκα δεν γραφει ελληνικα το qwerty.

εμενα βεβαια δεν με νοιαζει αυτο καθολου, για αλλους ισως ειναι προβλημα

οκ ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελευτεα ,βρισκω κινητα στο solomobi που λενε οτι εχουν 2sim,wifi,tv,και gps,και μολις τωρα ειδα οτι ενα εχει και ελληνηκα, δεν νομιζω να λεει ψεματα,γιατι το solomobi ειναι το site με τις πιο ακριβεις πληροφοριες για αυτα τα κινητα! http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3410
Link to comment
Share on other sites

Σωστή πρέπει να είναι η πληροφορία.Σε αυτό το κινητό είναι πιθανόν να παίζει καλά το wetravel...Αλλά και πάλι είναι πρόγραμμα με καμιά αξιοπιστία για navigation.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον trackera,η μονη σου επιλογη για gps με αυτο το τηλεφωνο θα ειναι καποια java εφαρμογη που θα σε χρεωνει για να κατεβαζει τους χαρτες,αφου το wetravel για την ελλαδα τουλαχιστον δεν ειναι αξιοπιστο.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

κανενα java δεν ειναι καλο για περιηγηση,για αθηνα που δοκιμασα το wetravel ειναι ελλειπεστατο αλλα δωρεαν, βεβαια ειναι ανοιχτο σε αναβαθμισεις και πιστευω οτι θα φτιαξει με τον καιρο,το κινητο αυτο δεν θα το παρεις μονο για gps-wifi-tv-dual sim,java κλπ.

αλλα για το ολοκληρωμενο πλεον πακετο που προσφερει.

εγω θα το παραγγειλω παντως καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος και διορθώστε με υπάρχει και έκδοση του route 66 για κλειστά λειτουργικά και φαντάζομαι ότι πατάει σε πλατφόρμα java.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις λετε να το δοκιμασω πάλι εγω!! σαν πειραματόζωο που είμαι!!!

 

Ακόμα δεν το πήρες;;;;;; :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το πήρες;;;;;; :lol:

σημερα το ειδα ρε συ!!

ασε που δεν βαρεθηκα ακομα το 8900 (μαρεσει πολυ το 8900!!)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελευτεα ,βρισκω κινητα στο solomobi που λενε οτι εχουν 2sim,wifi,tv,και gps,και μολις τωρα ειδα οτι ενα εχει και ελληνηκα, δεν νομιζω να λεει ψεματα,γιατι το solomobi ειναι το site με τις πιο ακριβεις πληροφοριες για αυτα τα κινητα! http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3410

αυτο παντως δεν εχει Ελληνικα στο Harware (εννοω γραφη ετσι ? οχι πληκτρα που δεν εχει

ετσι και αλλιως)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

αυτο παντως δεν εχει Ελληνικα στο Harware (εννοω γραφη ετσι ? οχι πληκτρα που δεν εχει

ετσι και αλλιως)

 

μα τι γινεται με αυτους τους κινεζοι χαχαχα εμενα μου ειπαν οτι δεν εχει και gps,ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

μα τι γινεται με αυτους τους κινεζοι χαχαχα εμενα μου ειπαν οτι δεν εχει και gps,ιδωμεν

καλα τι ειναι ετουτοι? α...και απο 3.5 η οθονη επεσε στα 3.2

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σαν καινούργιο μέλος σας χαιρετώ

αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αυτα του είδος κινητά είναι αξιόπιστα? όταν βάζεις 2 κάρτες σιμ λειτουργούν κανονικά?wifi, tv? είδα σε αυτά τα 2 κινητά πιο κάτω οτί μπορείς να γράψεις και ελληνικά σε sms. μου έκαναν τρελή εντύπωση το τι μπορούν να προσφέρουν σε σχέση με τα κανονικά(ευρωπαικά) κινητά!!! είχα πάει για καφέ το περασμένο σάββατο και είχε φέρει ένα παλικάρι ενα iphone, απομίμηση του και βλέπαμε αγώνα. απο τότε το ψάχνω για ένα τετοιο κινητό!!! το πιο σημαντικό τώρα είναι αν εκπέμπει τρελή ακτινοβολία!!! έχω βάλει 2 link και θα ήθελα να μου πείτε ποιό προτείνετε....ειδικά τώρα με τις γιορτές θα κάνω και λιγότερη οικονομία γιατι είχα σκοπό να πάρω ενα πιο ακριβό κινητό(ευρωπαικό)!!!

ευχαριστώ

 

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6717

 

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6736

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...