Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω εντυπώσεις φίλε μου! Επειδή άκουσα και για άλλο κινέζικο οτι έχει το ίδιο πρόβλημα (δεν τον ακουν) φοβάμαι μην είναι έτσι το κινητό και δεν εχει κάποιο πρόβλημα..

Οπότε 100Ε το κινητο με μεταφορικά και άλλα 40Ε να το στείλω πίσω, πάμε στα 140! Αν φτιαχτεί καλώς, αν όμως μου στειλουν άλλο που έχει το ίδιο πρόβλημα κάηκα!

Εσύ από πού θα το πάρεις? Καινούργιο?

 

φίλε το κινητό δεν έχει πρόβλημα με το ακουστικό! να ξέρεις αυτο είναι ένα εφέ που έχει η συσκευή ετσι ώστε όταν μιλάς να φαίνεται οτι είσαι αλλού πχ στο δρόμο, εστιατόριο κ.α......είναι καλή φάση!!! ειδικά άμα έχεις γυναίκα εσύ μπορείς να είσαι αλλου και να βάλεις αυτό το εφέ και να νομίζει οτί είσαι έξω στο δρόμο παρόλο πού εσύ είσαι σπιτι(τώρα σε ποιό σπίτι:lol:) ! αυτό νομίζω στο εμφανίζει στην αρχή με τις επαφές! τώρα για την φωτογραφία μπορεί να έχει πρόβλημα! εμένα μια χαρά λειτουργεί. είναι πολύ καλό κινητό πάντως και στο σερφάρισμα πολύ γρήγορο.......τώρα μαθαίνω τις λειτουργίες! άλλο ένα καλό είναι οτι μπορείς να ακούς μουσική απο το bluetooth!:D αξίζει για κινέζικο stuff!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε το κινητό δεν έχει πρόβλημα με το ακουστικό! να ξέρεις αυτο είναι ένα εφέ που έχει η συσκευή ετσι ώστε όταν μιλάς να φαίνεται οτι είσαι αλλού πχ στο δρόμο, εστιατόριο κ.α......είναι καλή φάση!!! ειδικά άμα έχεις γυναίκα εσύ μπορείς να είσαι αλλου και να βάλεις αυτό το εφέ και να νομίζει οτί είσαι έξω στο δρόμο παρόλο πού εσύ είσαι σπιτι(τώρα σε ποιό σπίτι:lol:) ! αυτό νομίζω στο εμφανίζει στην αρχή με τις επαφές! τώρα για την φωτογραφία μπορεί να έχει πρόβλημα! εμένα μια χαρά λειτουργεί. είναι πολύ καλό κινητό πάντως και στο σερφάρισμα πολύ γρήγορο.......τώρα μαθαίνω τις λειτουργίες! άλλο ένα καλό είναι οτι μπορείς να ακούς μουσική απο το bluetooth!:D αξίζει για κινέζικο stuff!!!!!!!

 

Λοιπόν φίλε!

Τα backgrounds τα βρήκαι και εγώ και φυσικά τα έχω απενεργοποιημένα! Δε φταίνε αυτά... Έτσι μου είπαν και οι φίλοι μας οι κινέζοι σε e-mail τους, οτι δλδ φταίνε τα backgrounds για τον ήχο... Όσο για το πόσο πειστικά είναι κρατάω τις επιφυλάξεις μου, γτ λιιιγο παρατηριτικότητα να ζει η γυναίκα (κ ως πονηρά ώντα είναι λογικό να έχουν..) θα σε καταλάβει, αφού ο ήχος καθε λίγα δευτερόλεπτα επαναλαμβάνεται.... Επίσης, για το bluetooth που είπες δεν είναι χάρη στο κινητό, αλλά χάρη στο οτι είναι διαφορετικές μάρκες! Κ ενα κινητό nokia να παρεις με bluetooth ericsson πάλι την ίδια διαπίστωση θα κάνεις! Ότι άλλο χρειαστείς

για τη συσκευή ρωτα με...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μετα απο 10 ωρες ψαξιματος στο forum κ διαβαζοντας ολα τα posts για τα κινεζικα κινητα ακομα δεν εχω καταληξει σε καποιο....

Λοιπον ψαχνω ενα κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα.Εχουν μπει με σειρα προτεραιοτητας:

1)Wifi,Bluetooth

2)Να εχει Windows Mobile(οσο το δυνατον νεοτερη εκδοση)

3)Οθονη με οσο γινεται περισσοτερα χρωματα,μεγαλυτερη αναλυση κ σωστη αποκριση.

4)Aν εχει κ πληκτρολογιο θα ηταν ακομα καλυτερα!

Αυτα για αρχη!Εχετε κατι καλο να προτεινετε?

Μου ειπαν για κλωνο του ν97 αλλα υπαρχουν απειρα τετοια...Μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι το καλυτερο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μετα απο 10 ωρες ψαξιματος στο forum κ διαβαζοντας ολα τα posts για τα κινεζικα κινητα ακομα δεν εχω καταληξει σε καποιο....

Λοιπον ψαχνω ενα κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα.Εχουν μπει με σειρα προτεραιοτητας:

1)Wifi,Bluetooth

2)Να εχει Windows Mobile(οσο το δυνατον νεοτερη εκδοση)

3)Οθονη με οσο γινεται περισσοτερα χρωματα,μεγαλυτερη αναλυση κ σωστη αποκριση.

4)Aν εχει κ πληκτρολογιο θα ηταν ακομα καλυτερα!

Αυτα για αρχη!Εχετε κατι καλο να προτεινετε?

Μου ειπαν για κλωνο του ν97 αλλα υπαρχουν απειρα τετοια...Μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι το καλυτερο??

 

Eγω θα σου ελεγα Meizu M8 SE (SE=Second Edition)...προσοχη γιατι η αρχικη εκδοση του κινητου δεν εχει wifi.

 

http://fastcardtech.com/goods-2595-MEIZU+M8+new+SE+Version+quad+band+Cool+white+version+WIFI+8GB+32M+camera+iphone+killer+hot+selling+for+NOW.html

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω οτι θελω να παιρνει 2 καρτες sim κ να δουλευουν ταυτοχρονα.Επισης θελω windows mobile6+ k οχι CE.Παντως το συγκεκριμενο αν ισχυουν τα χαρακτηριστικα του πρεπει να ειναι ενα αξιολογο κινητο!Καμια αλλη προταση ρε παιδια?Δεν εχει κανεις ν97 clone με wm6.1 να μας πει εντυπωσεις??
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που θες ειναι το acer d900 η καπως ετσι.

αλλα κοστιζει 500-600€

τα θες και εσυ ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

προσοχη τα φθηνα κινεζικα δεν δουλευουν με windows και δεν συνεργαζονται με υπολογιστη για το περασμα των επαφων.

αγορασα ενα με δυο καρτες και ειναι μουφα.........

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/odyssey-wifi-quadband-dualsim-cellphone-w-3-inch-touchscreen/

τα ακριβα δεν ξερω.........................

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορεσες να μεταφερεις τις επαφες ειναι μουφα τα κινητα??

παντος να ξερεις οτι μπορεις να μεταφερεις επαφες....

αρκει να κοιταξεις λιγο το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω οτι θελω να παιρνει 2 καρτες sim κ να δουλευουν ταυτοχρονα.Επισης θελω windows mobile6+ k οχι CE.Παντως το συγκεκριμενο αν ισχυουν τα χαρακτηριστικα του πρεπει να ειναι ενα αξιολογο κινητο!Καμια αλλη προταση ρε παιδια?Δεν εχει κανεις ν97 clone με wm6.1 να μας πει εντυπωσεις??

 

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα λιγο χλωμο να βρεις κινητο που να παιρνει 2 sim και να εχει και windows mobile. Tουλαχιστον εγω απο τα τοσα πολλα μοντελα κινητων που εχω δει δεν εχω βρει καποιο που να συνδιαζει αυτα τα 2.

 

Οποιος γνωριζει κανενα ας το πει ωστε να βοηθηθει και ο φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα αυτο:

 

http://fastcardtech.com/goods-3621-Ohphone+sunno+A880+Quadband+GPS+WIFI+50M+CAMERA+WM65+super+nice+design+model.html

 

Φαινεται πολυ καλο και εχει φοβερη οθονη! Ψηνομαι και εγω να το παρω. Ειναι αξιοπιστο αυτο το καταστημα, εχει αγορασει κανεις?

Παντως κινητο με 2 σιμ και Windows δεν υπαρχει αν υπηρχε θα το ειχα παρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το ετεν d900 αλλα δεν νομιζω πως δουλευουν και πολυ καλα οι δυο καρτες το ειχα για 5-6 μερες
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα αυτο:

 

http://fastcardtech.com/goods-3621-Ohphone+sunno+A880+Quadband+GPS+WIFI+50M+CAMERA+WM65+super+nice+design+model.html

 

Φαινεται πολυ καλο και εχει φοβερη οθονη! Ψηνομαι και εγω να το παρω. Ειναι αξιοπιστο αυτο το καταστημα, εχει αγορασει κανεις?

Παντως κινητο με 2 σιμ και Windows δεν υπαρχει αν υπηρχε θα το ειχα παρει.

 

Η φοβερη οθονη ειναι με 65κ χρωματα??

Στα specs του κινητου λενε 16μ χρωματα...κ αμα δεις το screenshot απο κατω ειναι 65536 τα χρωματα...Κ απο οσα σιτε εχω δει ολα λενε οτι ναναι στα specs των κινητων κ δυστηχως το 50-60% αυτων δεν ισχυουν...Γιαυτο ρωταω εδω αν εχει κανεις κανενα καλο κινεζικο που να τηρει τις προδιαγραφες μου...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το ebay,η διευθυνση που εχω δωση μου λεει καμια φορα οτι ειναι ανεπιβεβαιωτη!, ενω μου εχουν ερθει κανονικα καπια αντηκιμενα. ειναι κατι που πρεπει να κανω η να μην ανυσηχω?
Link to comment
Share on other sites

Η φοβερη οθονη ειναι με 65κ χρωματα??

Στα specs του κινητου λενε 16μ χρωματα...κ αμα δεις το screenshot απο κατω ειναι 65536 τα χρωματα...Κ απο οσα σιτε εχω δει ολα λενε οτι ναναι στα specs των κινητων κ δυστηχως το 50-60% αυτων δεν ισχυουν...Γιαυτο ρωταω εδω αν εχει κανεις κανενα καλο κινεζικο που να τηρει τις προδιαγραφες μου...

 

Φιλε απο οτι φαινεται δεν ξερεις και πολλα απο smartphone (και λεγοντας smartphone μιλαμε για τα κινητα με WINDOWS) λοιπον δεν υπαρχει κανενα με οθονη πανω απο 65.000 χρωμματα, ακομα και το καινουριο το omnia 65.000 εχει http://www.gsmarena.com/samsung_i8000_omnia_ii-2836.php. Το θεμα ειναι ποσο φωτεινη ειναι μια οθονη και σε τι αναλυση. Τελοσπαντων οι δικες σου "προδιαγραφες" μαλλον θα πρεπει να σε στρεψουν μακρια απο Windows Mobile κινητα. Κοιτα καλυτερα προς Pinphone 3gs μερια που εχει οθοναρα! Multitouch 16.000.000 και ολες τις λειτουργιες του iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ρωταω ρε man γιατι στο καθε site λενε τα δικα τους....Σευχαριστω για τo pinphone θα το κοιταξω τωρα κ θα ποσταρω!Αν κ μου φαινεται οτι το ειδα χθες το βραδυ καπου κ μου αρεσε!

Εχει πραγματικα 16μ χρωματα η ειναι μουφα κ αυτο?Το εχεις εσυ?ειναι δοκιμασμενο?

το ειδα...ειναι πολυ ωραιο αλλα δηστυχως δεν παιρνει 2 σιμ.....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το ebay,η διευθυνση που εχω δωση μου λεει καμια φορα οτι ειναι ανεπιβεβαιωτη!, ενω μου εχουν ερθει κανονικα καπια αντηκιμενα. ειναι κατι που πρεπει να κανω η να μην ανυσηχω?

οχι κανενα προβλημα

και να ηθελες να την επιβεβαιωσεις αυτο γινεται μονο σε αμερικανικες διευθυνσεις..

δεν εχεις προβλημα παντως..οι πωλητες κοιτανε η διευθυνση αποστολης-χρεωσης να ειναι η ιδια

καποιες φορες και/η το feedback σου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

είχα αγοράσει πριν κάνα 1-2 μήνες ένα κλώνο του iphone το iphone όκς50 όλα πήγαιναν καλά μέχρι που παρατήρησα μια σαν κηλίδα εσωτερικά τις οθόνης αυτό έριξε αρκετά την απόδοση τις οθόνης και εδώ και 2-3

μέρες άρχισε να κάνουν παράσιτα τα ηχεία ειδικά σε foul ένταση είναι αδύνατο να ακούσεις κάτι υπάρχει μια λύση για το θέμα του ηχείου a και αν κάποιος ξέρει γιατί έγινε αυτό στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

windows 6.1, dual sim , dual standby, wifi, gps, 3G => ACER DX900 , τιμη περιπου 450€....

δες και το αντιστοιχο forum (acer => πρωην ΕΤΕΝ)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 ημέρες παρέλαβα αυτό το κινητό. Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος.Έχω ένα θέμα με το σήμα.Έχω την αίσθηση ότι ο πομποδέκτης του είναι ψιλοαναίσθητος και ενώ θα έπρεπε να έχει φουλ σήμα έχει πολύ λιγότερο.Έτσι είναι όλα ή υπάρχει πιθανότητα να έχω κάποιο πρόβλημα;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μετα απο 10 ωρες ψαξιματος στο forum κ διαβαζοντας ολα τα posts για τα κινεζικα κινητα ακομα δεν εχω καταληξει σε καποιο....

Λοιπον ψαχνω ενα κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα.Εχουν μπει με σειρα προτεραιοτητας:

1)Wifi,Bluetooth

2)Να εχει Windows Mobile(οσο το δυνατον νεοτερη εκδοση)

3)Οθονη με οσο γινεται περισσοτερα χρωματα,μεγαλυτερη αναλυση κ σωστη αποκριση.

4)Aν εχει κ πληκτρολογιο θα ηταν ακομα καλυτερα!

Αυτα για αρχη!Εχετε κατι καλο να προτεινετε?

Μου ειπαν για κλωνο του ν97 αλλα υπαρχουν απειρα τετοια...Μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι το καλυτερο??

 

εγω αγορασα αυτο απο την ομονοια με ελληνικο μενου και πληκτρολογιο ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ πολυ καλη τηλεοραση,ραδιοφωνο mp3 γρηγορο wifi για προσεξτετο http://www.sourcinggate.com/dapeng-t2000-wifi-tv-cellphone-with-portable-qwerty-keypad-p-6312.html 180€

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανεισ που μπορω να αγορασω το odysey απο αθηνα ;το εχω ηδη εγω αλλα θελω να το κανω δωρο κ δεν νομιζω οτι θα προλαβω να κανω τη παραγγελεια φυσικα χωρισ να μ στηχησει τα διπλα΄΄;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείς να μου πει κανείς καμιά γνώμη για το E75 wifi dual sim tv?Είναι αντίγραφο του νοκια Ε75.Θέλω να μάθω αν έχει καλό δέκτη τηλεόρασης και αν είναι γρήγορο το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...