Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορείς να μου πει κανείς καμιά γνώμη για το E75 wifi dual sim tv?Είναι αντίγραφο του νοκια Ε75.Θέλω να μάθω αν έχει καλό δέκτη τηλεόρασης και αν είναι γρήγορο το wifi.

Καλός δέκτης τηλεόρασης,το wifi είναι μια χαρά,η οθονη του είναι μικρή όμως και όχι touch screen και έχει και περίεργη διάταξη των ελληνικών γραμμάτων στο πληκτρολόγιο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλός δέκτης τηλεόρασης,το wifi είναι μια χαρά,η οθονη του είναι μικρή όμως και όχι touch screen και έχει και περίεργη διάταξη των ελληνικών γραμμάτων στο πληκτρολόγιο

 

+1000 αλλα εινε πολυ ομορφο κινητο ( εκτος αν δεν ενδιαφερει καποιον αυτο):)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα κινεζικο jincen jc35, που γενικα ειναι καλο.

 

1) αλλα δεν μπορω να δω βιντεο απο youtube. δεν μου τα αναγνωριζει το κινητο.

2) επισης , δνε ξερω πως βγαινει ενας ηχος σπαθιων που ακουγεται συνεχεια οταν κανω ''slide to unlock'' , ακομη κ οταν το εχω αθορυβο. ! μου εχει σπασει τα νευρα...

σας παρακαλω πολυ, δωστε μια βοηθεια, εσεις στανταρ ξερετε... thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Όντως έχει μικρή οθόνη.Τελικά κατέληξα σε κάποιο άλλο:)

σε ποιο?....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο?....

Βασικά είναι εκτός θέματος γιατί τελικά κατέληξα σε ένα χωρίς wifi.Ξέρεις το κλασσικό κινέζικο me tv,ραδιο,2 sim κλπ.Δεν θυμάμαι καν πως λέγεται το μοντέλο:O

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι εκτός θέματος γιατί τελικά κατέληξα σε ένα χωρίς wifi.Ξέρεις το κλασσικό κινέζικο me tv,ραδιο,2 sim κλπ.Δεν θυμάμαι καν πως λέγεται το μοντέλο:O

ok man.. :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρο κινητό που παρέλαβα σήμερα είναι το WG3 κλώνος του HTC HERO.

Ίσως είναι το πιο γρήγορο κινέζικο που έχω χρησιμοποιήσει.Βιαστικό συμπέρασμα βέβαια,μπορεί να κάνω και λάθος.Κάμερα 1,3 mp ,οθόνη 3,2'' με ανάλυση 240*400 αν δεν κάνω λάθος.γενικά σαν μενού έχει το ίδιο με το k599 που γνωρίζουμε οι περισσότεροι.Καρτούλα έχει μέσα 2gb δεν δοκίμασα κάποια μεγαλύτερη.Πάρα πολύ καλή αίσθηση στο χέρι το πίσω καπάκι και δεν κρατάει δαχτυλιές.

γενικές εντυπώσεις πάαρα πολύ καλές :)

 

 

 

το μενου εαν το γυρισεις στα ελληνικα βλεπεται?η μεταφραση ειναι σωστη?

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι το κλασσικό ελληνικό των κινέζικων κινητών.Εγώ δεν μπορώ να το αντέξω και το γυρνάω πάντα στο αγγλικό μενού με ελληνικό πληκτρολόγιο για τα μηνύματα.Πραγματικά πάντως το WG3 είναι το πιο γρήγορο κινέζικο που έχω πάρει μαζί με το c5000.Το WG3 επίσης έχει και μια δόνηση κάθε φορά που πατάς την οθόνη(σαν το HTC HD για να καταλάβουν οι περισσότεροι)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες τελικά πήρα και εγώ το wg3.Θα το έχω στα χέρια μου την Τρίτη.Trackera να σε ρωτήσω θέλω:Ο δέκτης τηλεόρασης είναι καλός?Του ραδιοφώνου?Επίσης η πλοήγηση στο ίντερνετ τί λέει?Καλή?
Link to comment
Share on other sites

Wifi και ραδιόφωνο είναι κομπλέ.Στο internet είναι πολλές φορές που λές ότι θα ήθελες μια λίγο πιο πλατιά οθόνη στο κινητό.Πάντως είναι από τα πιο καλά κινέζικα,αρκεί να σ αρέσει στην εμφάνιση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Wifi και ραδιόφωνο είναι κομπλέ.Στο internet είναι πολλές φορές που λές ότι θα ήθελες μια λίγο πιο πλατιά οθόνη στο κινητό.Πάντως είναι από τα πιο καλά κινέζικα,αρκεί να σ αρέσει στην εμφάνιση

Ευχαριστώ.Για την τηλεόραση δεν μου είπες όμως.Έχει καλό δέκτη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...γενικά tv και ραδιόφωνο πάνε μαζί...Αν έχει πρόβλημα με το ένα θα έχει και με το άλλο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι...γενικά tv και ραδιόφωνο πάνε μαζί...Αν έχει πρόβλημα με το ένα θα έχει και με το άλλο

Α οκ ρε ευχαριστώ!

Το περιμένω τώρα:D

Link to comment
Share on other sites

Θα σ αρέσει πολύ η αίσθηση που έχει στο χέρι και η ταχύτητά του.Εγώ το θεωρώ από τις καλύτερες επιλογές σε κινέζικο όταν ξεφεύγουμε από τα κινητά στυλ iphone

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Trackera να σε ρωτήσω κάτι?Μήπως ξέρεις τί format video παίζει?Σε μια σελίδα λέει ότι παίζει 3GP,MP4 ενώ σε μια άλλη λέει ότι παίζει 3GP,MP4,AVI,ASF,WMV.Τελικά τί ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Θα σ αρέσει πολύ η αίσθηση που έχει στο χέρι και η ταχύτητά του.Εγώ το θεωρώ από τις καλύτερες επιλογές σε κινέζικο όταν ξεφεύγουμε από τα κινητά στυλ iphone

εχεις καποιο Link να ριξω μια ματια? ειναι hero ιδιο με trackball , κλιση κλπ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο Link να ριξω μια ματια? ειναι hero ιδιο με trackball , κλιση κλπ?

Ναι εξωτερικά είναι κλώνος του hero.Πολύ όμορφο,κανονικά ίδιο είναι και trackball έχει και την κλίση έχει.Δεν ξέρω βέβαια αν χρησιμοποιείται το trackball ή είναι διακοσμητικό.Σε κανένα βίντεο στο youtube δεν είδα να το χρησιμοποιεί κανείς.

WG3 λέγεται.Ψάξε στο google ή στο youtube.Έχει πολλά βιντεάκια.

Link to comment
Share on other sites

Trackera να σε ρωτήσω κάτι?Μήπως ξέρεις τί format video παίζει?Σε μια σελίδα λέει ότι παίζει 3GP,MP4 ενώ σε μια άλλη λέει ότι παίζει 3GP,MP4,AVI,ASF,WMV.Τελικά τί ισχύει?

 

Παίζει mp4 όπως όλα τα κινέζικα αλλά αφού το μετατρέψεις σε ανάλυση ίδια ή κατώτερη από αυτή της οθόνης του(αν δεν κάνω λάθος έχει 240*400)

Το trackball χρησιμοποιείται μόνο ως κουμπί

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρία μου από τα κινέζικα μέχρι στιγμής είναι παρα πάνω από ικανοποιητική.Ο επαγγελματισμός του chinavasion.com με έχει αφήσει κατάπληκτο.Εχω παραγγείλει πολλά πράγματα από κινητό έως κάμερα και υποβρύχια φωτογραφική.Απίστευτα όλα ειδικα σε σχέση με το κόστος.Και μια που μιλάμε για κινητά εδώ, εγώ έχω πάρει με 80 ευρώ το thunder, που έχει iphone look, dual sim με ταυτόχρονη λειτουργία,tv tuner και fm radio με τέλεια λήψη και ενσωματωμένη κεραία χωρίς χρήση ακουστικών,wifi με καταπληκτική reception και πολύ γρηγορο browsing αν το συγκρίνω με το nokia n96 που μου κόλλαγε και το xperia.

Γενικά η ποιότητα του είναι αξιοσημείωτη όπως μου έχει κάνει εντύπωση η έλλειψη bugs και κολλημάτων.Τρομερή χρηστικότητα.Μόνο default το ελληνικό μενού που είναι προτιμότερο να χρησιμοποιεί κανείς το αγγλικό,και ότι γράφει ελληνικά sms με 60 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

TIGER WG6 κλωνος του ΝΟΚΙΑ Χ6 με wifi tv dual sim 1.3mp καμερα

μου αρεσε σας παραθετω και βιντεο

http://www.e-mobilo.com/wg6.html

Link to comment
Share on other sites

droulis

TIGER WG6 κλωνος του ΝΟΚΙΑ Χ6 με wifi tv dual sim 1.3mp καμερα

μου αρεσε σας παραθετω και βιντεο

http://www.e-mobilo.com/wg6.html

πού καλό:up:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό είναι απλά πανέμορφο

 

Είναι ακριβώς ίδιο με το CoolM009 που έχω πάρει με 3 διαφορές.1.Το χ6 έχει πενάκι το coolm0009 δεν έχει 2. Το χ6 έχει 1.3 mp κάμερα το 0009 2 mp. 3. Το χ6 3.2 ίντσες οθόνη το 0009 3''.

Μετά από 15 ημέρες χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο κινητό. Μόνο ένα "πρόβλημα" υπάρχει το οποίο απ ότι είδα υπάρχει και στο χ6. Κατά τη διάρκεια θέασης τηλεόρασης όταν γυρνάει σε full screen κόβει το πάνω μέρος της εικόνας εκεί που έχει το σήμα του σταθμού που εκπέμπει κάτι που δεν γίνεται όταν δεν είναι σε full screen. Μικρό το κακό θα πείτε, τι ζητάς από κινητό που στοίχισε 100 €. Λέμε τώρα:)

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία:):):)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και Χρονια Πολλα

ποιο κινητο παιδια παιζει αριστα java games ? (λογικα με πληκτρα και/η πολυπληκτρο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...