Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

E όπου κοιτούσες και για τα άλλα λογικά,απλα τσέκαρε να είναι για την ανάλυση που έχει το κινητό σου..

Είμαι έτοιμος και εγώ για την πρώτη μου αγορά κινέζικου και λέω να πάρω από το σάιτ

κάποιο απ αυτά με wifi& tv...

Είχα καταλάβει ότι ουσιαστικά όλα φορούν ίδια πλακέτα αλλά βλέπω ότι λέτε σε διάφορα θέματα ότι κάποια (πχ wg3,c5000) πάνε πιο γρήγορα από άλλα..Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένα?Αν πχ είναι όλα τα ίδια θα πήγαινα για το f038 που έχει και gps..Αλλά δεν καίγομαι κιόλας για gps.Αυτά :) όποιος θέλει ας βοηθήσει!!Οποιοδήποτε έξτρα μπλιμπλίκι ή καινοτόμο χαρακτηριστικό ευπρόσδεκτο εννοείται :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατά τη γνώμη μου διάλεξε κάποιο από τα WG3,N97 ChangJiang ή k599.Όποιο σου κάθεται καλύτερα σαν εμφάνιση.Για το F038 δεν έχω καθόλου άποψη πάντως,υπάρχει πιθανότητα να είναι πιο καλό από αυτά που σου προτείνω,πάντως για το gps του μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το java πρόγραμμα wetravel που πραγματικά είναι σαν να μην έχεις gps,καθώς δεν είναι για turn by turn navigation

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες βρήκε κανένας τον τρόπο να χαμηλώσει εντελώς τον ήχο κλήσης,γιατί το δικό μου (jc777s) δεν με αφήνει εντελώς..
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου διάλεξε κάποιο από τα WG3,N97 ChangJiang ή k599.Όποιο σου κάθεται καλύτερα σαν εμφάνιση.Για το F038 δεν έχω καθόλου άποψη πάντως,υπάρχει πιθανότητα να είναι πιο καλό από αυτά που σου προτείνω,πάντως για το gps του μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το java πρόγραμμα wetravel που πραγματικά είναι σαν να μην έχεις gps,καθώς δεν είναι για turn by turn navigation

 

Eυχαριστώ για την απάντηση!turn by turn navigation τι είναι??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ...μια βοηθεια θελω ...προσπαθω στο jincen jc35 να κανω sort αλφαβητικα τις επαφες μου...αρκετο καιρο...το καταφερα, στο pc με το outlook με το προγραμματακι το pc suite...αλλα οταν ξαναμεταφερω τις επαφες στο κινητο μου δεν τις περναει αλφαβητικα...λετε τελικα να μην αναγνωριζει καθολου τα ελληνικα????γιατι ομως αφου εχει κανονικα ελληνικο μενου...μηπως απλα φταιει το λογισμικο του και δεν γινεται???:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση!turn by turn navigation τι είναι??

H πλοήγηση όπως γίνεται από προγράμματα τύπου destinator,igo κτλ. που του λες που θες να πας και σου βγάζει διαδρομή με φωνητικές οδηγίες.Οι χάρτες του wetravel είναι τόσο ελλειπείς που δεν θα μπεις ποτέ στην διαδικασία να κάνεις κάτι τέτοιο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..οπότε είναι μόνο για πολύ γενικά...Ξέρεις για το Ν97 αν μπορείς να γράψεις ελληνικά από το hardware πληκτρολόγιό του?Το Κ07 που επίσης έχει πληκτρολόγιο δεν το χεις δοκιμάσει ε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά γράφεις από το hardware πληκτρολόγιο ελληνικά.Κατά τη γνώμη μου είναι ότι πιο ποιοτικό υπάρχει από κινέζικα κινητά ως τώρα.Το Κ07 δεν το ξέρω καθόλου,δώσε μου κάποιο link και αν μ αρέσει θα το πάρω να το δοκιμάσω :p

 

edit: μόλις το είδα ποιό είναι το k07,πολύ κοντόχοντρο και πλατύ μου φαίνεται,δεν είναι για μένα

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

edit: μόλις το είδα ποιό είναι το k07,πολύ κοντόχοντρο και πλατύ μου φαίνεται,δεν είναι για μένα

:lol: danny de vito το κινητό:lol:

 

Ωραία,οπότε λέω να προχωρήσω στην αγορά Ν97 ή wg3 ,εκτός και αν δοκιμάσω το F038 ..Θα ψαξω λίγο μπας και βρω πουθενά κανά review όμως γιατί πολύ φάντασμα μου φαίνεται το τελευταίο:happy:

Link to comment
Share on other sites

το M002 το ξέρει κανείς..???..αν ναι είναι καλό..???..σε αυτήν την ιστοσελίδα το βρήκα...ρε παιδιά...τα κινέζικα έχουν ίδια ακτινοβολία με τα άλλα..??? Edited by trelo
Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζικα παιδια τι λειτουργικα φορανε? Οι κλωνοι iphone/blackberry Και λοιπα, αντιγραφουν και το περιβαλλον, η μονο το καλουπι?

 

nulceus rtos λεγεται το λειτουργικο τους και ειναι αρκετα καλο...

 

καλησπερα μιπως εχει ψωνισει καποιος η καποια το συγκεκριμενο?? πως σας φαινεται? BLACKBERRY(αντιγραφο)με GPS,TV,WIFI,2 ΚΑΡΤΕΣ,ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

 

εχω το odyssey το οποιο ειναι παρομοιο με το thunder.ειναι πολυ καλο.βρηκα και qvga keybord οποτε λογικα θα γραφω 160 χαρακτηρες(τωρα στελνει τους μισους σε ενα μνμ) και ελπιζω να φτιαξει και το προβλημα με το ''π'' οπως αναφερει ο φιλος με το thunder

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως καποιος ξερει αν υπαρχει το shazam για τα κινητα μας η καποιο παρομοιο προγραμμμα αναγνωρισης τραγουδιων σε java ??? αν ξερετε κατι στειλτε το παρακαλω (jincen jc35)

 

nulceus rtos λεγεται το λειτουργικο τους και ειναι αρκετα καλο...

 

 

 

εχω το odyssey το οποιο ειναι παρομοιο με το thunder.ειναι πολυ καλο.βρηκα και qvga keybord οποτε λογικα θα γραφω 160 χαρακτηρες(τωρα στελνει τους μισους σε ενα μνμ) και ελπιζω να φτιαξει και το προβλημα με το ''π'' οπως αναφερει ο φιλος με το thunder

 

μηπως μπορεις να μου πεις ανα υπαρχει qvga keybord και για το δικο μου?? jincen jc 35 exv to ιδιοθεμα με το π ειναι σαν το κ599

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιει καποιος το getjar για να κατεβασει εφαρμογες για τα κινεζικα?αν ναι ποιο μοντελο κινητου δηλωνει οτι εχει για να ταιριαζουν οι εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

@simon74

Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το shazam σε java.

Σχετικά με το πληκτρολόγιο και την ονομασία του λειτουργικού που γράφει ο φίλος πάνω από εσένα είναι λάθος.Ούτε άλλο πληκτρολόγιο μπορείς να του βάλεις από μόνος σου ούτε αυτή την ονομασία έχει το λειτουργικό των κινέζικων.(όχι ότι δεν χρησιμοποιείται και το nulceus rtos,αλλά το λογισμικό των κινέζικων δεν αποτελείται αποκλειστικά από αυτό)

@john2004

Αν δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις στα υπάρχοντα θέματα.μπορείς να αρχίσεις να δοκιμάζεις κατεβάζοντας την ίδια εφαρμογή σε διάφορες αναλύσεις μέχρι να δεις σε ποιά ανάλυση παίζει καλύτερα

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει λύση για να κάνουμε εγκατάσταση τις εφαρμογές που λέει "πάνω από το επιτρεπόμενο όριο"?
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχε ενα παιδι εναν κακο κλωνο του Ν97 χωρις ανασυρομενο πληκτρολογιο,απλα εμενα σαν αυτο μου εμοιασε.το κινητο ειναι το M001

στα (+) οτι ειναι πολυ βολικο,δεν εχει μεγαλο ογκο και ειναι και αρκετα ελαφρυ.η καμερα του ηταν 1.3 mp,πισως ελεγε 8mp :lol: και ειχε και καποιες εξτρα εφαρμογες οπως facebook στα (-) πολυ αργο μενου(συνιθησμενος απο Κ599) και ο ηχος δεν ηταν δυνατος.ανοιξα την μπαταρια για να :blink: τι μοντελο ηταν αλλα δεν βρηκα κατι.

 

http://img13.imageshack.us/img13/1685/06022010004h.th.jpg http://img707.imageshack.us/img707/7307/06022010005f.th.jpg http://img229.imageshack.us/img229/9092/06022010006.th.jpg http://img31.imageshack.us/img31/7089/06022010007n.th.jpg

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια .Μήπως ξερει κανεις αν πληρωνουμε τελωνειο με αγορα απο το chinavasion.com και αποστολη με AIR MAIL ?? Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει και αν εχει τελωνειο ποσα ειναι τα εξοδα .

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδια .Μήπως ξερει κανεις αν πληρωνουμε τελωνειο με αγορα απο το chinavasion.com και αποστολη με AIR MAIL ?? Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει και αν εχει τελωνειο ποσα ειναι τα εξοδα .

 

Ευχαριστω πολυ

 

Εδώ συζητάμε αυτά τα θέματα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι πάρα πολύ όμορφο κινητό και στους δύο διαφορετικούς χρωματισμούς που βγαίνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

http://www.chinatronic.com/products.php/WG6/cPath,1 το εχει κανεις αυτο?

 

ναι το ειχα εγω για ενα διαστημα καλο κινητακι με λειτουργικο οπως ολα τα κινεζικα εδω το βιντεο. http://www.e-mobilo.com/wg6.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.Ενδιαφέρομαι και εγώ για κινητό από Κίνα.Μπορώ να δώσω maximum 100€ και από τα λίγα που έχω διαβάσει είμαι μεταξύ αυτών:

 

http://www.e-mobilo.com/h806.html

 

http://www.e-mobilo.com/m002l.html

 

Ποια είναι η γνώμη σας;;;(Τείνω προς το HTC CLONE).Μήπως υπάρχει κάτι με ίδιες δυνατότηρες αλλά πιο οικονομικό;;;Επίσης θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιον αξιόπιστο πωλητή μέσω EBAY.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

κανενα απο αυτα δεν ειναι htc clone. αντι για μ002λ δες κ599 ιδια ειναι και ποιο οικονομικο ολα βγαινουν κατω απο 100 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...