Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα σήμερα το http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3885

Κλώνο του iphone 4G όπως εικάζεται ότι θα είναι.Έχει και gps το γνωστό πρόγραμμα της sunavi,χωρίς ελληνικό χάρτη βέβαια.(δεν έχω δοκιμάσει να δώ αν δουλεύει αυτός που είχε δωθεί εδώ στο forum).Σε καμιά 10ρια μέρες υπολογίζω ότι θα το έχω στα χέρια μου.

Και εδώ και το σχετικό βίντεο, που το ξεχάσανε σε ταχύτητα τουλάχιστον Χ20 http://www.china-mobile-phone.com/2010-05/f073.htm :p

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειμαι κοντα στην αγορα ενος κινεζικου....

θελω σιγουρα wifi και tv,,και να ειναι στυλ iphone...εχω ακουσει πως καλο ειναι το M002L,

ειναι καλο το wifi τους,και η tv,χει κεραια που την τραβας και βγαινει ετσι??

αυτο ειναι γιατι με εχει μπερδεψει ο τυπος

http://cgi.ebay.com/Unlocked-Dual-SIM-TV-Wifi-Java-I68-i9-Cell-Phone-M002L-/270574515254?cmd=ViewItem&pt=Cell_Phones&hash=item3eff7f7436

ειναι σαν αυτο που εχω δει εδω?http://www.youtube.com/watch?v=vxv3BWK9uoY

η να παρω αυτο

http://cgi.ebay.com/Quad-band-Dual-Sim-WIFI-TV-JAVA-Cell-Phone-I9-KA08-/290427665508?cmd=ViewItem&pt=Cell_Phones&hash=item439ed67c64

 

που ειχα δει στην αρχη?αν και δε βλεπω διαφορες!!!

 

θελω μια πολυ συντομη απαντηση γιατι πρεπει να παραγγειλω δεν θελω κατι σε παραπανω τιμη

 

αυτα δεν ειναι το μ002λ στο ebay,το video ειναι

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/Unlocked-Dual-SIM-TV-Wifi-Java-I68-i9-Cell-Phone-M002L-/270574515254?cmd=ViewItem&pt=Cell_Phones&hash=item3eff7f7436

μου κανει ομως για την χρηση που το θελω ειναι ιδιο ουσιαστικο με το μ002λ???

 

 

αυτο ειναι το μ002λ ε??

http://cgi.ebay.com/NEW-UNLOCKED-WIFI-2-SIM-MP3-MP4-M002L-MOBILE-PHONE-/320532385546?cmd=ViewItem&pt=Cell_Phones&hash=item4aa1380f0a

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Ενα καινουργιο κινητο εινια το ZOHO W7000d...:

 

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3922

 

Απο οτι μου ειπαν εχει mpeg-4.Εχω παραγγελει ενα, ελπιζω να λειτουργει ψηφιακα.Σε περιπτωση που δεν λειτουργει εχει και αναλογικο δεκτη οποτε δεν θα εχω καποιο προβλημα φανταζομαι...:O:O

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ επιφυλακτικός είμαι.. απλά από την στιγμή που έχει και τηλεόραση αναλογική δεν πάει χαμένο το κινητό.
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

 

Εχει δυο μέρες που το παραγγειλα..περιμενω να το παραλαβω.Μολις το παραλαβω θα σας ενημερωσω για τον αν δουλευει η οχι η ψηφιακη TV και γενικα για το τι σοι κινητο είναι..:O:O

Edited by vampyre
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

 

εκανα οφφερ για το μ002λ κατι αλλο φορτιστες κλπ κλπ μπορω να παρω απο ι9???

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο μέρες που το παραγγειλα..περιμενω να το παραλαβω.Μολις το παραλαβω θα σας ενημερωσω για τον αν δουλευει η οχι η ψηφιακη TV και γενικα για το τι σοι κινητο είναι..:O:O
ρώτησα και έμαθα γι αυτό το κινητό.Έχει το ψηφιακό σύστημα της Ιαπωνίας και σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις αναλογική λήψη αν το θες.Γενικά πάντως έχει αρκετά μέτρια χαρακτηριστικά και δεν πιστεύω να αξίζει να ασχοληθείς μαζί του από την στιγμή που δεν δουλεύει εδώ η ψηφιακή τηλεόραση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την λειτουργια εγγραφης τηλεοπτικου σηματος που εχουν τα κινεζικα μηπως γνωριζετε αν μπορουμε να αλλαξουμε καθολου την ποιοτητα εγγραφης απο το κρυφο μενου που εχουν?

Στο δικο μου η εγγραφη ειναι χαλια μολις 176Χ144 αναλυση ενω οταν εχεις και παιζει μονο η tv φαινεται πολυ καλυτερα.

 

Υπαρχει τετοια δυνατοτητα ή ειναι θεμα hardware συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρώτησα και έμαθα γι αυτό το κινητό.Έχει το ψηφιακό σύστημα της Ιαπωνίας και σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις αναλογική λήψη αν το θες.Γενικά πάντως έχει αρκετά μέτρια χαρακτηριστικά και δεν πιστεύω να αξίζει να ασχοληθείς μαζί του από την στιγμή που δεν δουλεύει εδώ η ψηφιακή τηλεόραση

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι παρόμοια με αυτά του Κ599.Απο όσο είδα βασικά στο solomobi. Αν θα έχει καλό σήμα έστω και αναλογικά είναι παρόμοιο κινητό με ένα Κ599. Πάντως αν καποιά στιγμή βγει κινέζικο με mpeg-4 δέκτη θα είναι το απόλυτο μηχάνημα...:)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

το mpeg4 ειναι cpu intensive.. Με έναν εξωτερικό μετρητή ισχύος που έχω μετρησα την 22'' τηλεόραση/μονιτορ που έχω και όταν βαζω να δώ ψηφιακό σημα MPEG4 η κατανάλωση αυξάνει 10Watt (δεκα). :ninja:

 

Από ότι καταλαβαίνω ξεχάστε τον mpeg4 σε κινητά για αρκετά χρόνια.. Εδω με αναλογική τηλεόραση και πίνει την μπαταρία (ποσα λεπτά βλέπεις αναλογική TV εχετε μετρίσει?) με mpeg4 δεν θα κράταγε ούτε 10 λεπτά.. :(

 

Υ.Γ. Ποιο ειναι το κρυφό μενού που έχουν τα κινέζικα? Μαλλον κανενα συγκεκριμένο. Με γρηγορη ερευνα στο internet υπάρχουν άπειροι για πολλα κινεζικα κινητα ;)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μονο αυτο μπορουν,ισως ενα dvd recorder να σε βοηθησει καλυτερα λεω εγω:)

 

Δεν με βοηθησε και ιδιαιτερα η απαντηση σου οπως θα καταλαβαινεις και εσυ πιστευω..

Δεν νομιζω να μπορουν μονο αυτο. Θεωρω οτι το εχουν ρυθμισει σε χαμηλο bitrate για να μην τρωει πολυ χωρο απο την memory. Τωρα γραφει με 1MB/λεπτο εγγραφης.

Ποιοτητα dvd δεν ζητησα αλλα αλλα θα μπορουσε να εγγραφει στην ιδια ποιοτητα που δειχνει και TV οταν δεν κανεις record και η οποια ειναι παρα πολυ καλη.

 

Τωρα αν ξερεις οτι ειναι αποκλειστικα θεμα hardware μου το λες και τελος..

 

 

το mpeg4 ειναι cpu intensive.. Με έναν εξωτερικό μετρητή ισχύος που έχω μετρησα την 22'' τηλεόραση/μονιτορ που έχω και όταν βαζω να δώ ψηφιακό σημα MPEG4 η κατανάλωση αυξάνει 10Watt (δεκα). :ninja:

 

Από ότι καταλαβαίνω ξεχάστε τον mpeg4 σε κινητά για αρκετά χρόνια.. Εδω με αναλογική τηλεόραση και πίνει την μπαταρία (ποσα λεπτά βλέπεις αναλογική TV εχετε μετρίσει?) με mpeg4 δεν θα κράταγε ούτε 10 λεπτά.. :(

 

Υ.Γ. Ποιο ειναι το κρυφό μενού που έχουν τα κινέζικα? Μαλλον κανενα συγκεκριμένο. Με γρηγορη ερευνα στο internet υπάρχουν άπειροι για πολλα κινεζικα κινητα ;)

 

Υπαρχει ενα μενου σε λειτουργια engineer mode και ο κωδικος δεν ειναι ιδιος για ολα τα μοντελα.

Η μπαταρια σε μενα κραταει τουλαχιστον μια ωρα με την μια sim ανοιχτη και κλειστο wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω απαντησα "μονο αυτο μπορουν", για παραπανω χρειαζεσαι καλο επεξεργαστη μεγαλυτερη rom κλπ στο μελλον ιδωμεν
Link to comment
Share on other sites

TO PARELAVES TO KINITO ? DOULEVI I PSIFIAKI TV ME MPEG4 CODEC ?

φιλε βασει κανονισμού του forum (σχεδόν όλων των forum) θα πρέπει να ξερεις ότι δεν επιτρεπονται τα greeklish καθως ουτε τα ΚΕΦΑΚΑΙΑ γιατι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

 

Δεν παρατηρησες οτι κανεις άλλος δεν γραφει greeklish αλλα μονο ελληνικά?

 

Παρατηρείται ακόμα συχνά η μεταγραφή αγγλικών σε ελληνικό αλφάβητο και στη συνέχεια μετατροπή σε greeklish. Αυτή η διπλή μεταγραφή είναι ειρωνική, π.χ. αν ένας χρήστης θέλει να γράψει "this is hard to read" αυτό μέσω του "δις ιζ χαρντ του ριντ” γίνεται "dis iz xarnt tou rint". Έτσι το αλφάβητο είναι λατινικό, αλλά η ορθογραφία ελληνική. Κάποιος μπορεί να υποστηρίξει ότι ότι αυτό είναι ακαλαίσθητο, αλλά αυτό είναι ακριβώς και ο σκοπός μιας τέτοιας χρήσης, η ειρωνική τήρηση απόστασης από την μεταγραφή των αλφαβήτων.

 

Κανε "τροποποιηση" του μηνυματός σου και αλλαξε το σε Ελληνικά αν θες...

 

Εκτός αν γράφεις από κινεζικο κινητό 2sim, Wifi, TV που δεν γράφει ελληνικά και το κανεις αναγκαστικά :lol::p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι τα greeklish και τα κεφαλαία απαγορεύονται. Μηνύματα σε greeklish διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχει βγαλει σε κανεναν το μηνυμα:not allowed to dial?δημλαδη με αλλα λογια να μην σε αφηνει να κανεισ κληση...καμια ιδεα κανενας?ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχει βγαλει σε κανεναν το μηνυμα:not allowed to dial?δημλαδη με αλλα λογια να μην σε αφηνει να κανεισ κληση...καμια ιδεα κανενας?ευχαριστω.....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2942777#post2942777

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Σημερα παρελαβα το W7000D δουλευει μονο με mpeg-2.

Σε γενικες γραμμες μου αρεσε πιο πολυ απο το Κ599 ειναι λιγο πιο μικρο με ελαφρως διαφορετικο menu σε καποιες λειτουργιες.Εχει πολυ καλο ηχειο, παιρνει2 διαφορετικα βισματα για ακουστικα, πολυ ωραια οθονη αφης, καμερα κλασσικα οπως εχουν ολα τα iphone κλωνοι.Επισης το menu της καμερας ειναι στα Ελληνικα, εννοω τις ρυθμισεις που εχει στη δεξια πλευρα της οθονης.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Σημερα παρελαβα το W7000D δουλευει μονο με mpeg-2.

Σε γενικες γραμμες μου αρεσε πιο πολυ απο το Κ599 ειναι λιγο πιο μικρο με ελαφρως διαφορετικο menu σε καποιες λειτουργιες.Εχει πολυ καλο ηχειο, παιρνει2 διαφορετικα βισματα για ακουστικα, πολυ ωραια οθονη αφης, καμερα κλασσικα οπως εχουν ολα τα iphone κλωνοι.Επισης το menu της καμερας ειναι στα Ελληνικα, εννοω τις ρυθμισεις που εχει στη δεξια πλευρα της οθονης.

 

Πρωτα απο ολα καλοριζικο το κινητακι! Με ενδιαφερει κι εμενα το συγκεκριμενο μπορεις να μου πεις αν τελικα παιζει και Αναλογικη Τηλεοραση και Ψηφιακη δηλαδη τα δειχνει τα 4 ψηφιακα καναλια που εχουμε προς το παρον?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...