Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα ένα κλώνο του X10 mini, το F10.

Μενού σε στύλ android,πάρα πολύ γρήγορο κινητό,με tv,dual sim,wifi και πάρα πολύ καλό slide.

Μετά από μια ώρα μόλις ενασχόλησης μαζί του,ξεκάθαρα συστήνεται για όποιον του αρέσει σαν εμφάνιση.

Φωτογραφίες και λεπτομέρειες από το μενού αργότερα αν έχω χρόνο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικές φωτογραφίες που έχω βγάλει με το κινητό και κάποια μενού του.

 

 

http://img338.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0009j.jpg

 

Θεωρώ ότι είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή σε κινέζικο κινητό για όποιον θέλει μενού στυλ android

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ριχτε μια ματια σε αυτο http://www.e-mobilo.com/u9i_wifi_tv.html

δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστο σαν κινητο ειναι... αλλα καλη τιμη γι'αυτα που προσφερει νομιζω...69 ευρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτελους βρηκα thread που να μιλανε για το zoho w7000d.Απο που το πηρατε παιδια;Γιατι δεν δεν ξερω ποιο site στην κινα ειναι αξιοπιστο.Απο το e-bay

παλι δεν ξερω αν αξιζει.Απο την αλλη υπαρχει και το jaga v-30-td που ισως το φερει ο εκπροσωπος τον αλλο μηνα.Βλέπετε ψαχνω για dvb-t δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα thread που να μιλανε για το zoho w7000d.Απο που το πηρατε παιδια;Γιατι δεν δεν ξερω ποιο site στην κινα ειναι αξιοπιστο.Απο το e-bay

παλι δεν ξερω αν αξιζει.Απο την αλλη υπαρχει και το jaga v-30-td που ισως το φερει ο εκπροσωπος τον αλλο μηνα.Βλέπετε ψαχνω για dvb-t δεκτη.

 

Φίλε μου δεν έχουν καλό σήμα στην ψηφιακή μορφή.Δεν έχουν βγει ακόμα καλές συσκευές με ψηφιακή τηλεόραση.Καλύτερα να παραμείνεις στην αναλογική.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Και το σκευτομουνα,καλα που μου το πες.Αλλα ουτος συ αλλος το το w7000d εχει και αναλογικη,αρα ok...Επιπλεον εχει και οθονη με 480x320 pixel γιαυτο κολησα. Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Και το σκευτομουνα,καλα που μου το πες.Αλλα ουτος συ αλλος το το w7000d εχει και αναλογικη,αρα ok...Επιπλεον εχει και οθονη με 480x320 pixel γιαυτο κολησα.

 

Σε γενικές γραμμές μου άρεσε πάρα πολύ σαν κινητό.Απλά τα παραπάνω στα αναφέρω για να γνωρίζεις εκτο προτέρων ότι η ψηφιακή τηλεόραση είναι σαν να μην υπάρχει.Το touch του είναι πιο καλό από Κ599 και έχει μικρές διαστάσεις.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα κλώνο του Nexus one με wifi tv dual sim και οθόνη 3,6'' (στο κουτί γράφει 3,8 αλλά μάλλον για 3,6 το βλέπω.)Μενού σε στύλ android με 3 οθόνες,αρκετά γρήγορο και κυριαρχεί η μεγάλη οθόνη του και το trackball που έχει για κεντρικό κουμπί.Η κάμερα είναι 1,3 mp,είναι αρκετά λεπτό,το βάρος του είναι πολύ καλό στο χέρι.Γενικά είναι μια καλή επιλογή για όποιον του αρέσει σε εμφάνιση

 

http://img841.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0057rsq.jpg

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το H9 είναι γι αυτό και βάζω τις φωτογραφίες με ανοιχτό το πίσω καπάκι για να φαίνεται ποιο μοντέλο είναι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το H9 είναι γι αυτό και βάζω τις φωτογραφίες με ανοιχτό το πίσω καπάκι για να φαίνεται ποιο μοντέλο είναι

 

Έχω το Star Χ10 με 3.6 οθόνη.Αποτι βλέπω εχει το ίδιο μενου με το δικό μου..Μπορείς να μου πεις ποια έκδοση λογισμικού εχει το δικό σου?Το δικό μου λει build time 2010/09/14 .;Exει το μικρό πληκτρολόγιο ενω στα βιντεακια στο youtube είχε εμφανώς μεγαλύτερο και με ψιλοαπογοήτευσε..

Στον player δεν εχει επιλογή για network profile και δεν μπορώ να δω βιντεο απο youtube.Aυτο δε με πειράζει τόσο.Αυτο που με τρελάινει είναι η αυτονομία του.Μετα από 3-4 ωρες με λιγη χρηση wifi κανα 5λεπτο tv και ψαξιμο γενικα η πρωτη μπάρα της μπαταρίας πεφτει και μετα απο καμία ωρα περιπου μου βγάζει αδυναμη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν το έφερα για μένα,ήταν για φίλο και του το έχω δώσει.Όταν θα πάω από το σπίτι του καμιά μέρα θα το δώ.Επειδή είχα το Star X10,εμένα μου έβγαζε άνετα 1,5 μέρα και πρόσφατα που πήρα ένα άλλο κλώνο που έγραφε πάνω μόνο Χ10 και εκείνο είχε καλούτσικη αυτονομία.Αν δεν έχεις όλη την ώρα ανοιχτό το wifi και δεν παίζεις με την οθόνη του κινητού σου,τότε κάτι δεν πάει καλά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μεσα γράφει χ10 tv.Το κουτι γράφει star x10.Eρχεται με μαυρη μπαταρια σε αντιθεση με τις ασπρεσ που φαινονται στο νετ.Σημερα δοκιμασα και τη δευτερη μπαταρια μετα απο πληρη φορτιση με κανα 20λεπτο συνολικα συνομιλια και 15-20 γραπτα μηνυματα εχει μεινει μονο μια γραμμη.Αρχιζω να αναθεωρω για τα παραπονα που εκανα για την αυτονομια του eten x600!!:lol:Τι μπορω να κανω σε τετοια περιπτωση;Παιζει να μου το αλλαξουν η δεν αξιζει τον κοπο να ασχοληθω;

 

edit:τελος παλι η μπαταρια.συνολικη χρηση 5 ωρες χωρις χρηση wifi-tv .μονο sms και 20 λεπτα ομιλιας..

Edited by kostas_22
Link to comment
Share on other sites

Το H9 είναι γι αυτό και βάζω τις φωτογραφίες με ανοιχτό το πίσω καπάκι για να φαίνεται ποιο μοντέλο είναι

 

Sorry δεν το προσεξα man !!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν σε μάλωσα κιόλας :D

Απλά στα περισσότερα μοντέλα(σε μερικά ξεχνάω και δεν βάζω)που βάζω φωτογραφίες,πάντα βάζω και με ανοιχτό το πίσω καπάκι για να φαίνεται το μοντέλο.Πάντως καλό μοντέλο,χωρίς κάτι το εξαιρετικό και το μόνο που το κάνει κάπως να ξεχωρίζει είναι το trackball

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος σας παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί ψάχνω ψάχνω τις τελευταιες μέρες και τιποτα δε βρίσκω.

 

Θέλω μερικά χρήσιμα προγραμματάκια σε java, όπως powerpoint, excel viewer, video player για να παιζει αρχεια mpg ή wmv και τετοια, και επισης ενα msn messenger που να δουλευει επιτελους καλα στο κινητο μου!!! Υπαρχουν καπου μαζεμένα, σε κανενα σαιτ ισως?

 

Το κινητο ειναι ενα jincen 9700+ (απομιμηση του blackberry 9700, μπορειτε να το δειτε στο ebay.com) και δεχεται μονο java εφαρμογες γιατι ουτε που ξερω τι λειτουργικο εχει και επισης το πληκτρολογιο του ειναι εκνευριστικο μερικες φορες γιατι καποια κουμπια εχουν τα βελακια επανω σαν εξτρα λειτουργια και οταν παω να γραψω (πχ στο messenger) δε γραφει! και αναγνωριζει οτι θελω να κινηθω πανω, κατω δεξια αριστερα. Και επισης κλασικα!!! μπορω να γραψω μεχρι 70 χαρακτηρες σε 1 sms, αμα γραψω με ελληνικα (πως στο ^$*@# διορθωνεται αυτό???)

 

ΑΑΑΑΑΑΑ τα νευρα μου!!! Τα ειπα ολα και ησυχασα. Για να μη ξεκινησω για το gps.... Σας παρακαλω!!!Βοηθηστε

Edited by gouzou
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος σας παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί ψάχνω ψάχνω τις τελευταιες μέρες και τιποτα δε βρίσκω.

 

Θέλω μερικά χρήσιμα προγραμματάκια σε java, όπως powerpoint, excel viewer, video player για να παιζει αρχεια mpg ή wmv και τετοια, και επισης ενα msn messenger που να δουλευει επιτελους καλα στο κινητο μου!!! Υπαρχουν καπου μαζεμένα, σε κανενα σαιτ ισως?

 

Το κινητο ειναι ενα jincen 9700+ (απομιμηση του blackberry 9700, μπορειτε να το δειτε στο ebay.com) και δεχεται μονο java εφαρμογες γιατι ουτε που ξερω τι λειτουργικο εχει και επισης το πληκτρολογιο του ειναι εκνευριστικο μερικες φορες γιατι καποια κουμπια εχουν τα βελακια επανω σαν εξτρα λειτουργια και οταν παω να γραψω (πχ στο messenger) δε γραφει! και αναγνωριζει οτι θελω να κινηθω πανω, κατω δεξια αριστερα. Και επισης κλασικα!!! μπορω να γραψω μεχρι 70 χαρακτηρες σε 1 sms, αμα γραψω με ελληνικα (πως στο ^$*@# διορθωνεται αυτό???)

 

ΑΑΑΑΑΑΑ τα νευρα μου!!! Τα ειπα ολα και ησυχασα. Για να μη ξεκινησω για το gps.... Σας παρακαλω!!!Βοηθηστε

αυτα τα προγραμματα σε java δεν θα τα βρεις.μονο msn μπορεις να χρησιμοποιησεις την πολυ καλη εφαρμογη eBuddy.τωρα καποιον αλλον player δεν μπορεις να βαλεις σε αυτο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα προγραμματα σε java δεν θα τα βρεις.μονο msn μπορεις να χρησιμοποιησεις την πολυ καλη εφαρμογη eBuddy.τωρα καποιον αλλον player δεν μπορεις να βαλεις σε αυτο το κινητο.

 

Είναι τοσο μαπα το καρπουζι δηλαδη?

Καλα ειναι δυνατον να μην υπαρχουν προγραμματα σε τζαβα? Περιεργο μου φαινεται. Εδω το κινητο εχει απο μονο του μεσα ενα doc viewer.

Το αλλο με το sms μπορει να διορθωθει καπως?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζετε κινητα με wifi tv dual sim που να έχουν ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο;Το f087 και το v909 υποστηριζουν ελληνικα στο πληκτρολογιο.Αν έχετε καποιο αλλο προτειντε το.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ SIDE ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ?ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ FACEBOOK?:D

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ίδιο ποιο εννοείς?

Εφαρμογές δεν υπάρχουν και πολλές. Στο getjar θα βρεις μερικές.

Επίσης τί εννοείς πως ότι κατεβάζεις μπαίνεις εκεί που λέει facebook?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα αυτο το κινητο!

προσπαθω να βαλω ρυθμισεις για wap και mms για cosmote και vodafone

αλλα το μονο που καταφερα ηταν το cosmote mms!!

ξερει κανεις τις ρυθμισεις για τα αλλα;;;

ψαχνω εδω και ποση ωρα στο forum αλλα δεν βρηκα κατι και πονεσαν τα ματια μου!!

Ευχαριστω!!

 

το κινητο ειναι αυτο

 

http://www.cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=32539

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήρες το συγκεκριμένο μοντέλο σου έχω μια ερώτηση...

Το ελληνικό μενού είναι όλο ελληνικό ή είναι μπερδεμένο με το ταυλανδέζικο;

 

Γι αυτό που ρώτησες δες στο τέλος της σελίδας http://www.easybuyworld.gr/el-GR/Product/6717/Star-Tech-5000-HiPhone-Wifi-Quad-band-Dual-SIM-Cards-TV-Dual-Phone-With-Bluetooth-JAVA-Wi-Fi-Camera-Black-%CE%9A%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A4O-%CE%A4%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A9%CE%9DO-ME-2-SIM-DUAL-SIM-WiFi-%CE%A4%CE%97%CE%9B

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...