Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτα απο ολα καλοριζικο το κινητακι! Με ενδιαφερει κι εμενα το συγκεκριμενο μπορεις να μου πεις αν τελικα παιζει και Αναλογικη Τηλεοραση και Ψηφιακη δηλαδη τα δειχνει τα 4 ψηφιακα καναλια που εχουμε προς το παρον?

 

 

Δουλευει κανονικα η αναλογικη τηλεοραση και μπορω να πω οτι εχει πολυ καλυτερο σημα απο το Κ599.Η ψηφιακη δουλευει στα sprot+,cine+,PIK..απλα στα ψηφικα πρεπει να βρεις σημειο με πολυ καλο σημα.Αν δεν μπορεσεις να βρεις καλο σημα θα κολλαει συνεχεια.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει δυο μέρες που το παραγγειλα..περιμενω να το παραλαβω.Μολις το παραλαβω θα σας ενημερωσω για τον αν δουλευει η οχι η ψηφιακη TV και γενικα για το τι σοι κινητο είναι..:O:O

 

 

the digital tv works with mpeg4 codec or not ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε! Έχω στο σπίτι μου 2 υπολογιστές με κάρτες τηλεόρασης που υποστηρίζουν DVB-T MPEG-2. Έκανα ένα σκάνινγκ και μου βρήκε τα ψηφιακά κανάλια της Digea (ΑΝΤ-1, ΜΕΓΚΑ κλπ) και τα παίζει κανονικότατα! Απ' ότι διάβασα στο ίντερνετ αυτό συμβαίνει και σε άλλους που έχουν ψηφιακό δέκτη στις τηλεοράσεις τους για MPEG-2 και παρόλα αυτά παίζει τα κανάλια της Digea!!! Γι' αυτό θέλω να ρωτήσω όποιους έχουν κινέζικο με DVB-T να δοκιμάσουν αν μπορούν να δουν αυτά τα κανάλια από το κινητό; Και γενικά αν ξέρει κάποιος τι παίζει τελικά ας μας πει...
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε! Έχω στο σπίτι μου 2 υπολογιστές με κάρτες τηλεόρασης που υποστηρίζουν DVB-T MPEG-2. Έκανα ένα σκάνινγκ και μου βρήκε τα ψηφιακά κανάλια της Digea (ΑΝΤ-1, ΜΕΓΚΑ κλπ) και τα παίζει κανονικότατα! Απ' ότι διάβασα στο ίντερνετ αυτό συμβαίνει και σε άλλους που έχουν ψηφιακό δέκτη στις τηλεοράσεις τους για MPEG-2 και παρόλα αυτά παίζει τα κανάλια της Digea!!! Γι' αυτό θέλω να ρωτήσω όποιους έχουν κινέζικο με DVB-T να δοκιμάσουν αν μπορούν να δουν αυτά τα κανάλια από το κινητό; Και γενικά αν ξέρει κάποιος τι παίζει τελικά ας μας πει...

 

Το w7000d που εχω εγω στα χερια μου πιανει μονο τα mpeg-2 φιλε μου.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

οι δεκτες οι ψηφιακοι mpeg-2 κατεβαζουν ολα τα καναλια, οι υπολογιστες παιζουν και mpeg4 γιατι εχουν τετοια αποκωδικοποιηση τα windows η τα προγραματα που δινουν π.χ blaze video,οι τηλεορασεις και τα κινητα δεν εχουν ομως ,αρκουνται στο firmware που εχουν περασμενο, και εχουν μονο φωνη χωρις εικονα,δεν ξερω αν εγινα κατανοητος....μολις ξυπνησα χεχε
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες ότι μπορεί να είναι λόγω του υπολογιστή μου, όμως ξέρω περίπτωση ενός που έχει 2 τηλεοράσεις SONY με MPEG-2 και τα βλέπει κανονικά!
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ψαχνω για ενα κινητο με :

Dual SIM standby,

wifi ,fm, Bluetooth .

οθονη πανω απο 2,3 ιντσες,

με πληκτρολογιο (φυσικα οχι iphone style)

λειτουργικο απο οτι διαβαζω ολα το ιδιο εχουν..(αρα δεν με νοιαζει?)

Και φτηνο κατα προτιμηση. (φυσικα!)

Αν μπορουσατε να μου πειτε και την προσοπικη σας αποψη για το κιν. (εαν εχετε) και δοκιμασμενο site που εχει την προταση σας , καλο θα ηταν....

π.χ. εχω βρει με ενα γρηγορο search το συγκεκριμενο:http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/amigo-wifi-quad-band-dualsim-cellphone-with-qwerty-keyboard/

εχει καποιος αποψη πχ για το Cloud 9 Quadband 3 Inch Touchscreen Dual SIM Cellphone + WiFi?

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

σημερα παραλαβα αυτο το κινητο.

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. ισαξιο του κ599!

πολυ καλη ληψη τηλεορασης, ραδιο,

wifi με πληρη εμφανιση ιστοσελιδων στα ελληνικα.

το κινητο ειναι αυτο:

http://www.totobay.com/8900-dual-sim-card-phone-with-wifi-tv-bluetooth-function_p9777.html

μολις προλαβω θα βαλω και πραγματικες φωτο .

πως μπορουμε να μαθουμε εαν ειναι το ιδιο κινητο? (απο το λινκ σου εχει 40$ διαφορα) http://www.china-mobile-phone.com/2009-12/8900.htm

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ψαχνω για ενα κινητο με :

Dual SIM standby,

wifi ,fm, Bluetooth .

οθονη πανω απο 2,3 ιντσες,

με πληκτρολογιο (φυσικα οχι iphone style)

λειτουργικο απο οτι διαβαζω ολα το ιδιο εχουν..(αρα δεν με νοιαζει?)

Και φτηνο κατα προτιμηση. (φυσικα!)

 

Πολυ καλες τιμες μπορεις να βρεις εδω: http://mobile0755.com

και τα πιο πολλα κινητα τα παιρνεις με 4gb μνημη δωρο. Πληρωνεις και με paypal επισης

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ψαχνω για ενα κινητο με :

Dual SIM standby,

wifi ,fm, Bluetooth .

οθονη πανω απο 2,3 ιντσες,

με πληκτρολογιο (φυσικα οχι iphone style)

λειτουργικο απο οτι διαβαζω ολα το ιδιο εχουν..(αρα δεν με νοιαζει?)

Και φτηνο κατα προτιμηση. (φυσικα!)

Αν μπορουσατε να μου πειτε και την προσοπικη σας αποψη για το κιν. (εαν εχετε) και δοκιμασμενο site που εχει την προταση σας , καλο θα ηταν....

π.χ. εχω βρει με ενα γρηγορο search το συγκεκριμενο:http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/amigo-wifi-quad-band-dualsim-cellphone-with-qwerty-keyboard/

εχει καποιος αποψη πχ για το Cloud 9 Quadband 3 Inch Touchscreen Dual SIM Cellphone + WiFi?

Για την περιπτωση μου απο οτι καταλαβα απο τα συνφραζομενα του forum ειναι το

Chang Jiang N97 WIFI TV DUAL SIM

http://www.e-mobilo.com/cjn97.html (το site ειναι αξιοπιστο?)

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, είμαι νέος εδώ sorry για τυχόν λάθη που θα γίνουν. Έχω το κ599 αλλά δε μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις internet και mail. Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις vodafone παρτους και ζητα ρυθμισεις mms/gprs για samsung d900 , κανουν για το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3944

Ένα κινέζικο με capasitive screen.Δεν το έχω πάρει για να ξέρω περισσοτέρα,αν κάποιος το έχει πάρει ας γράψει καμιά λεπτομέρεια

Edit:Δεν έχει tv αυτό το κινητό οπότε κακώς το έβαλα σε αυτό το θέμα.

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καποιος μου εδωσε ενα κλωνο Νοκια ε71 --> TT-E71

αλλα δεν μπορω να δω τηλεοραση σωστα,ενω εχω καλο σημα...δεν εχω φωνη σε κανενα καναλι.απ'οτι καταλαβα ειναι χαλασμενο.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε! Έχω στο σπίτι μου 2 υπολογιστές με κάρτες τηλεόρασης που υποστηρίζουν DVB-T MPEG-2. Έκανα ένα σκάνινγκ και μου βρήκε τα ψηφιακά κανάλια της Digea (ΑΝΤ-1, ΜΕΓΚΑ κλπ) και τα παίζει κανονικότατα! Απ' ότι διάβασα στο ίντερνετ αυτό συμβαίνει και σε άλλους που έχουν ψηφιακό δέκτη στις τηλεοράσεις τους για MPEG-2 και παρόλα αυτά παίζει τα κανάλια της Digea!!! Γι' αυτό θέλω να ρωτήσω όποιους έχουν κινέζικο με DVB-T να δοκιμάσουν αν μπορούν να δουν αυτά τα κανάλια από το κινητό; Και γενικά αν ξέρει κάποιος τι παίζει τελικά ας μας πει...

 

Υποθέτω αυτό συμβαίνει διότι μιλάμε για δέκτη στον Η/Υ όπου αν δεν κάνω λάθος όλο το decoding γίνεται με το λογισμικό εγκατεστημένο στον υπολογιστή και όχι πάνω στην κάρτα. Στα τηλέφωνα τα πράγματα είναι fix όπως και στους αποκωδικοποιητές και στις τηλεοράσεις με αποκωδικοποιητή.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το area settings σε ευρώπη ή Τουρκία

λες?? θα το δοκιμασω κι'αυτο..!

παντως η συσκευη ειναι πολυ στιβαρη και "δεμενη" και οι ποιοτητα της προσοψης ειναι απο τις καλυτερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα νέο μοντέλο Iphone clone, το W009+.

Το κινητό έχει οθόνη 3.2'' αρκετά καλό touch( εγώ πάντως χρησιμοποιώ πάντα στυλό), όμορφα εικονίδια και δυνατότητα επιλογής μεταξύ 2 θεμάτων που αλλάζουν και τα εικονίδια.Είναι αρκετά λεπτή και συμπαγής κατασκευή και σαν πρώτη αίσθηση μπορώ να πω ότι δείχνει αρκετά καλή.Έχει αρκετά καλή αίσθηση στο χέρι και πολύ καλό τηλεοπτικό δέκτη ως πρώτη εντύπωση

 

http://img824.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0041z.jpg

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

γειά σας.

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό που να παίρνει 2 sim κάρτες μέσα (dual sim).

Δεν θέλω να έχει TV ή wifi παρα μόνον να είναι dual sim , να έχει φυσικά ελληνική υποστήριξη και να είναι ποιοτικό κατασκευαστικά.

Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

σταυρο σιγουρα εχει τηλεοραση το w009+ στυλ iphone δεν ειναι? επισης νομιζω δεν πρεπει να παιζει youtube με streaming για τσεκαρετο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...