Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση: Υπαρχει η δυνατοτητα να στειλουμε ενα κειμενο word η μια εικονα απευθειας απο το κινητο στον εκτυπωτη προς εκτυπωση (αν διαθετουμε εκτυπωτη που υποστηριζει wi fi συνδεση)???????

 

αν ναι,πως?

 

υπαρχει καποια απαντηση στο παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η I8000NXXJD1 , I8000NXXJD3 και I8000NXXJE1 ειναι ολες leaked beta WM 6.5.3 Roms για δοκιμη μεχρι να παρουσιαστει η επισημη , οποτε λογικο να εχουν διαφορα μικροπροβληματα που θα χρειαστει να λυθουν .

Γι αυτο προς το παρον σιγουρη λυση ειναι η I8000NXXJC1 .

Ειμαστε εν αναμονη της επισημης τελος Μαιου οπως λεει και το παρακατω link .

http://www.samsunghub.com/2010/04/22/samsung-omnia-ii-to-get-wm-6-5-3-update-in-may/

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Η I8000NXXJD1 , I8000NXXJD3 και I8000NXXJE1 ειναι ολες leaked beta WM 6.5.3 Roms για δοκιμη μεχρι να παρουσιαστει η επισημη , οποτε λογικο να εχουν διαφορα μικροπροβληματα που θα χρειαστει να λυθουν .

Γι αυτο προς το παρον σιγουρη λυση ειναι η I8000NXXJC1 .

Ειμαστε εν αναμονη της επισημης τελος Μαιου οπως λεει και το παρακατω link .

http://www.samsunghub.com/2010/04/22/samsung-omnia-ii-to-get-wm-6-5-3-update-in-may/

 

τι σχεση εχει αυτο με την ερωτηση μου?ελεος...

 

υ.γ το τροποιησες τωρα αλλα λιγο προσοχη πανω στο τι κ στο ποιον απανταμε δε βλαπτει.

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν, μέσα από την εφαρμογή Marketplace μπορείτε να κάνετε δωρεάν αναβάθμιση σε Office Mobile 2010. Γίνεται αυτόματα και δεν προσθέτει το νέο Office σαν ξεχωριστή σουίτα, το περνάει πάνω από το υπάρχον σαν update και αλλάζει το εικονίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν, μέσα από την εφαρμογή Marketplace μπορείτε να κάνετε δωρεάν αναβάθμιση σε Office Mobile 2010. Γίνεται αυτόματα και δεν προσθέτει το νέο Office σαν ξεχωριστή σουίτα, το περνάει πάνω από το υπάρχον σαν update και αλλάζει το εικονίδιο.

Thanks for the info!:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες προσπαθω να βαλω το core player kai δεν ξερω που να βαλω το SN το οποιο ειναι ενα μακριναρι Γ@*****σε τα!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση......Λοιπον πηγα να φτιαξω το delay που εχει στο ringtone ...... εβαλα εναν εντιτορ πηγα στο [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\PhoneNetSelMode] και εκει τηα βαλω και στισ 2 τιμες 0??? και στο option και στο timeout θα βαλω 0?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηγα να κανω upload μια φωτογραφια στο fb , αλλα εκει που γραφω το θεμα ''χωραει'' πολυ λιγους χαρακτηρες!!! :worry:

Πρεπει να κανω κατι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εκανα install το igo8 αλλα δεν εντοπιζει δορυφορους.

κατεβασα και το gps test αλλα δεν μου εμφανιζει gps running!!! κολλαει στο gps starting up!!!

τι πρεπει να κανω??πρεπει να αλλαξω καποιες η κατι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση......Λοιπον πηγα να φτιαξω το delay που εχει στο ringtone ...... εβαλα εναν εντιτορ πηγα στο [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\PhoneNetSelMode] και εκει τηα βαλω και στισ 2 τιμες 0??? και στο option και στο timeout θα βαλω 0?

Δεν διορθώνεται το delay:(

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εκανα install το igo8 αλλα δεν εντοπιζει δορυφορους.

κατεβασα και το gps test αλλα δεν μου εμφανιζει gps running!!! κολλαει στο gps starting up!!!

τι πρεπει να κανω??πρεπει να αλλαξω καποιες η κατι??[/quote

 

Πηγαινε στο μενου του igo8 εκει που σου εμφανιζει τους δορυφορους.

Πατα το εικονιδειο που ειναι σαν εργαλειο και μετα πατα το εικονιδιο "αυτοματος εντοπισμος και αστο να ψαξει τις σωστες θυρες. Οταν τελειωσει θα πρεπει να σου γραφει ψηλα στην οθονη οτι ο δεκτης gps ειναι συνδεδεμενος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το destinator 7 (ξέρετε από που) αλλά δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους. Some help please. Thank you.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεται πως μπορω να ρυμισω το bluetooth, πταν ειναι ενεργο, να ειναι ορατη η συσκευη μου και να μην χρειαζεται συβεχεια να το κανω χειροκινητα? Εχν τα 6.5.3. Ευχαριστω.

 

Ανντε πες τε μου και κανενα καλο site... δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα Update το Omnia 2 σε Windows 6.5.3 μέσω του KIES. Όλα λειτουργούν τέλεια και πραγματικά τα 6.5.3 είναι σκάλες ανώτερα από τα 6.5

Το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία ... Πριν μου κράταγε 3 μέρες με αρκετό σκάλισμα ... τώρα έχει πέσει στο 50% με ελάχιστη χρήση ... Τρελά ενεργοβόρα... σίγουρα θα βγει νέα έκδοση σύντομα γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά ... δοκίμασα να χρησιμοποιήσω GPS και στα 5 λεπτά μου έφαγε 17% την στιγμή που με την 6.5 για να μου φάει 20% μπαταρία έπρεπε να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 30 λεπτά GPS.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεται πως μπορω να ρυμισω το bluetooth, πταν ειναι ενεργο, να ειναι ορατη η συσκευη μου και να μην χρειαζεται συβεχεια να το κανω χειροκινητα? Εχν τα 6.5.3. Ευχαριστω.

 

Ανντε πες τε μου και κανενα καλο site... δωρεαν.

 

Κάνεις κλικ στην πάρω μπάρα στο εικονίδιο του bluetooth , στο παράθυρο που θα ανοίξει πατάς μενού και μετά πληροφορίες συσκευής όπου θα επιλέξεις αυτό που θες .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα Update το Omnia 2 σε Windows 6.5.3 μέσω του KIES. Όλα λειτουργούν τέλεια και πραγματικά τα 6.5.3 είναι σκάλες ανώτερα από τα 6.5

Το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία ... Πριν μου κράταγε 3 μέρες με αρκετό σκάλισμα ... τώρα έχει πέσει στο 50% με ελάχιστη χρήση ... Τρελά ενεργοβόρα... σίγουρα θα βγει νέα έκδοση σύντομα γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά ... δοκίμασα να χρησιμοποιήσω GPS και στα 5 λεπτά μου έφαγε 17% την στιγμή που με την 6.5 για να μου φάει 20% μπαταρία έπρεπε να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 30 λεπτά GPS.

υπαρχει προβλημα με την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα με την μπαταρια.

 

Χοντρό θέμα έχει με την μπαταρία ... πάνω από 30 ώρες δεν κρατάει το κινητό με normal χρήση ... δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει σε περίπτωση που πάρω και 2-3 τηλέφωνα παραπάνω ή χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το GPS . Δεν θα επιστρέψω όμως σε Windows 6.5 καθώς τα 6.5.3 είναι το σωστό λειτουργικό για ένα τέτοιο τηλέφωνο ... Full User Friendly ... Με περισσότερες επιλογές από τα 6.5. Το μόνο θεματάκι που έχω εκτός της μπαταρίας είναι ότι αργεί να Lockarei Δορυφόρους στο GPS ... περίπου 2 λετπά κάνει.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα Update το Omnia 2 σε Windows 6.5.3 μέσω του KIES. Όλα λειτουργούν τέλεια και πραγματικά τα 6.5.3 είναι σκάλες ανώτερα από τα 6.5

Το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία ... Πριν μου κράταγε 3 μέρες με αρκετό σκάλισμα ... τώρα έχει πέσει στο 50% με ελάχιστη χρήση ... Τρελά ενεργοβόρα... σίγουρα θα βγει νέα έκδοση σύντομα γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά ... δοκίμασα να χρησιμοποιήσω GPS και στα 5 λεπτά μου έφαγε 17% την στιγμή που με την 6.5 για να μου φάει 20% μπαταρία έπρεπε να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 30 λεπτά GPS.

 

 

 

μέσω του KIES αναβαθμίζεις μόνο το ι8000??

εγώ έχω το β7610 το έκανα εγκατάσταση αλλά όταν συνδέω το κινητό μένει στην αναζήτηση της συσκευής, αλλά μετά άλλα προγράμματα μου το βλέπουν κανονικά το τηλ.

 

μήπως φταίει που έχω σVISTA?

Link to comment
Share on other sites

Χοντρό θέμα έχει με την μπαταρία ... πάνω από 30 ώρες δεν κρατάει το κινητό με normal χρήση ... δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει σε περίπτωση που πάρω και 2-3 τηλέφωνα παραπάνω ή χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το GPS . Δεν θα επιστρέψω όμως σε Windows 6.5 καθώς τα 6.5.3 είναι το σωστό λειτουργικό για ένα τέτοιο τηλέφωνο ... Full User Friendly ... Με περισσότερες επιλογές από τα 6.5. Το μόνο θεματάκι που έχω εκτός της μπαταρίας είναι ότι αργεί να Lockarei Δορυφόρους στο GPS ... περίπου 2 λετπά κάνει.

 

Λοιπόν από το πρωί δοκιμάζω διάφορες ρυθμίσεις στο OMNIA με τα 6.5.3 για να δω ακριβώς τι παίζει με την μπαταρία. Εδώ και 3 ώρες έχω απενεργοποιήσει την TODAY screen έτσι ώστε να δείχνει μόνο το θέμα του κινητού ... παρατηρώ αύξηση της αντοχής της μπαταρίας σε πολύ μεγάλο βαθμό. Παίζει να επιρεάζει κάπως το TODAY SCREEN (Τιτανιουμ χρησιμοποιούσα) την κατανάλωση μπαταρίας. Θα ήθελα να το δοκιμάσουν κι άλλοι με 6.5.3 και να μου πουν τα συμπεράσματά τους. Ευχαριστώ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχω Win 7 64bit pro - KIES: Έκδοση 1.5.0.10052_28

Με το που συνδέω το τηλέφωνο και ανοίγω το KIES μου βγάζει μήνυμα, Μπορείτε να αναβαθμίσετε το υλικολογισμικό ........κτλ, άλλα όταν πατάω αναβάθμιση βγάζει μήνυμα, To MSC.Thunder.firmwareupdare σταμάτησε να λειτουργεί ........ κτλ, οπότε και δεν γίνεται τίποτε.

Καμιά λύση υπάρχει?

Έτρεξα το KIES με δικαιώματα διαχειριστή αλλά τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Win 7 64bit pro - KIES: Έκδοση 1.5.0.10052_28

Με το που συνδέω το τηλέφωνο και ανοίγω το KIES μου βγάζει μήνυμα, Μπορείτε να αναβαθμίσετε το υλικολογισμικό ........κτλ, άλλα όταν πατάω αναβάθμιση βγάζει μήνυμα, To MSC.Thunder.firmwareupdare σταμάτησε να λειτουργεί ........ κτλ, οπότε και δεν γίνεται τίποτε.

Καμιά λύση υπάρχει?

Έτρεξα το KIES με δικαιώματα διαχειριστή αλλά τα ίδια.

 

Στο desktop Μου με VISTA 64bit / 7 64 bit μου παρουσιάζει το ίδιο σφάλμα. Εγώ πλέον για οτιδήποτε θέλω να κάνω στο κινητό χρησιμοποιώ το netbook Μου με XP SP3 .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχω Win 7 64bit pro - KIES: Έκδοση 1.5.0.10052_28

Με το που συνδέω το τηλέφωνο και ανοίγω το KIES μου βγάζει μήνυμα, Μπορείτε να αναβαθμίσετε το υλικολογισμικό ........κτλ, άλλα όταν πατάω αναβάθμιση βγάζει μήνυμα, To MSC.Thunder.firmwareupdare σταμάτησε να λειτουργεί ........ κτλ, οπότε και δεν γίνεται τίποτε.

Καμιά λύση υπάρχει?

Έτρεξα το KIES με δικαιώματα διαχειριστή αλλά τα ίδια.

ακριβως αυτο συμβαινει για αυτο γυριστε στην 1.1.5.10031.1 εκδοση του kies,εβαλα αυτην και ησυχασα μιας και εγω εχω χ64 ultimate win7.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα θα βγει νέα έκδοση σύντομα γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά

 

κανονικά ως τέλος Μαϊου έπρεπε να έχει βγει, γιατί πλέον το Ο2 θα αρχίσει να πωλείται κατευθείαν με την 6.5.3, αλλά ακόμη τίποτε, και δεν μου αρέσει καθόλου. Κάτι μου λέει ότι η I8000NXXJE1 δεν ήταν και τόσο Beta τελικά...Πάντως μέχρι να βγει (ή να μη βγει!) επίσημα κάτι, δεν ξανα-αναβαθμίζω, και έτσι κι αλλιώς, η I8000NXXJD3 που φοράω είναι η @@@@ με τη βούρτσα με την εργοστασιακή.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έκανα Update το Omnia 2 σε Windows 6.5.3 μέσω του KIES. Όλα λειτουργούν τέλεια και πραγματικά τα 6.5.3 είναι σκάλες ανώτερα από τα 6.5

Το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία ... Πριν μου κράταγε 3 μέρες με αρκετό σκάλισμα ... τώρα έχει πέσει στο 50% με ελάχιστη χρήση ... Τρελά ενεργοβόρα... σίγουρα θα βγει νέα έκδοση σύντομα γιατί έτσι δεν γίνεται δουλειά ... δοκίμασα να χρησιμοποιήσω GPS και στα 5 λεπτά μου έφαγε 17% την στιγμή που με την 6.5 για να μου φάει 20% μπαταρία έπρεπε να χρησιμοποιώ τουλάχιστον 30 λεπτά GPS.

 

Εγώ που φοραω PDA: JD3, PHONE: JD1, CSC: JD5 γιατί όταν πατάω για αναβάθμιση με το KIES μου λέει πως έχω την τελευταία πιο εμημερωμένη έκδοση η οποία παρεπιπτόντως είναι 6.5?

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...