Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ψαχνω ενα προγραμμα με το οποιο να μπορω να κλειδωνω φακελουσ και προγραμματα!οπωσ το advanced device lock του symbian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Υπάρχει ξεχωριστός χώρος που συζητάμε για εφαρμογές. Απευθύνσου εκεί μιας και εδώ είμαστε off topic...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν κάνω browse σε φάκελο με φωτογραφίες να βλέπω thumbnails των φωτογραφιών; Εχω vista και συνδέω το omnia II με usb.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια καταφερα μια χαρα και αναβαθμισα το ομνια ΙΙ μου στην εκδοση 6.5.3 και ολα δειχνουν να δουλευουν οκ!!!Εχω ομως-ενα θεμα μονο.Πατωντας το κουμπι ρομβος δεν μου βγαζει πλεον το αλλο touch μενου αλλα το μενου εναρξης.

ξερει κανεις αν αλλαζει αυτο και πως?Με ειχε βολεψει το μενου σε "σελιδες" και ελπιζω να υπαρχει τροπος να το εχω κ τωρα.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Πατάς Οκ και μετά πηγαίνεις στον φάκελο που θέλεις και τον κάνεις επικόλληση

 

Ok, το βρήκα.. Ευχαριστώ!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι έχει καταργηθεί αυτό στην έκδοση 6.5.3.

Κρίμα... ήταν βολικο.

Edited by mariakat
λαθος c/p
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο την επισημη εφαρμογη της samsung εκανα update firmware και ολα ΟΚ.Πολυ πιο γρηγορο το κινητο.Τωρα η samsung ανεβηκε κατηγορια για μενα.
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο την επισημη εφαρμογη της samsung εκανα update firmware και ολα ΟΚ.Πολυ πιο γρηγορο το κινητο.Τωρα η samsung ανεβηκε κατηγορια για μενα.

Σε ποια εφαρμογη αναφερεσαι?

τη ROM την κατεβασες απο το site ης Samsung?

Αν μπορεις δωσε μας link

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη τελευταια ROM με την εγαρμογη KIES SAMSUNG που τη βρισκεις στη σελιδα gr.samsungmobiles.com Το τηλεφωνο αλλαζει ριζικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος όταν κάνω browse σε φάκελο με φωτογραφίες να βλέπω thumbnails των φωτογραφιών;

 

Βάλε το Resco Photo Manager Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω τωρα

PDA:I8000NXXJD3

CSC:I8000EURJD5

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:I8000XXJD1

 

Windows Mobile 6.5 pro

CE 5.2.23103

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός σχετικά με τη διαδικασία;

Τι λειτουργικό χρησιμοποίησες;

Οδηγίες υπάρχουν κάπου;

Για όποιον ενδιαφέρεται να κατεβάσει την εφαρμογή

http://www.samsung.com/gr/support/download/supportDownDetail.do?group=&type=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1&subtype=smartphone&model_nm=GT-I8000%2FM8&disp_nm=Samsung%20Omnia%20II&language=&cate_type=all&mType=SW&dType=D&vType=&cttID=2880857&prd_ia_cd=01011300&model_cd=&menu=download&menu2=detail

Edited by babamix
συμπλήρωση

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη τελευταια ROM με την εγαρμογη KIES SAMSUNG που τη βρισκεις στη σελιδα gr.samsungmobiles.com Το τηλεφωνο αλλαζει ριζικα.

 

Δηλαδή έκανες αλλαγή ROM μέσω του Κιες; Και τίποτε άλλο; Καλό! Μπορείς να περιγράψεις τα βήματα σε παρακαλώ; Και από που κατέβασες τη ROM, αν δεν την "βρήκε" μόνο του.

 

εντιτ: με πρόλαβε ο babamix :-)

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

An κανεις αναβαθμιση καταργουνται οι εφαρμογες και τα αρχεια που εχεις στον αποθηκευτικο χωρο Η καρτα μου και παραμενουν η χρειαζεται να τα ξαναπερασεις και φυσικα πρεπει να κανεις ξανα τις ρυθμισεις?

Η σελιδα που δινεις δεν ειναι σωστη παραπανω εμφανιζει διαφημιστικα και οχι την επισημη ιστοσελιδα...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαζεις τις εφαρμογες πχ Destinator,Google Maps κ.α.

Το τηλεφωνο σου ειναι αδειο οπως το αγορασες αλλα πιο ομορφο,γρηγορο,ανανεωμενο.

Link to comment
Share on other sites

H νέα ρομ που περνάει είναι η 6.5.3; Γιατί από τι διαβάζω στο ιντερνετ, η τελευταία ρομ που βγήκε εχθές είναι αλλη μια...6.5! Ό,τι να'ναι κάνει η samsung...

 

το συνέδεσα και μόλις τρέχω την αναβάθμιση μου βγάζει "no device needs to be upgraded". Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

kai emena mou to ekane auto stin arxi alla meta eftiakse, den exo idea ti simbenei me auto

 

έκανες κάτι συγκεκριμένο ή απλά το έβγαζες και το έβαζες μέχρι που κάποια στιγμή έστρωσε μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@babisz:

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Για τους παραπάνω λόγους έγινε διαγραφή των post σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σ΄εμένα το ιδιο βγαζει. Τι εγινε ρε παιδια οποιος προλαβε ειναι? Μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων? Οποιος βρηκε καμια λυση ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαζεις τις εφαρμογες πχ Destinator,Google Maps κ.α.

Το τηλεφωνο σου ειναι αδειο οπως το αγορασες αλλα πιο ομορφο,γρηγορο,ανανεωμενο.

 

Επιμένω γιατί ίσως δεν έγινα κατανοητός.

Ποια διαδικασία ακολούθησες;

Σύνδεσες τα καλώδια, έτρεξες το πρόγραμμα που κατέβασες και τα υπόλοιπα έγιναν αυτόματα μόνα τους; Αυτό εννοείς;

Πόση μνήμη ελεύθερη σου δίνει στο ξεκίνημα;

Τι λειτουργικό χρησιμοποίησες;

Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...