Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστησει το resco explorer στο ομνια κ παθαινει κατι ''φρικες'' αρκετα συχνα και δεν μου εμφανιζει το toolbar κατω κατω,οπως επισης και τα εικονιδια στο αρχικο μενου (root) εξαφανιζονται και λεει π.χ. My Device χωρις το εικονιδιο διπλα..μπορει καποιος να βοηθησει??? :-(

 

Καμμια φορα ειναι θεμα ποια ρομ εχεις. Δηλαδη με αλλη ρομ μπορει το προγραμμα να σου λειτουργησει αψογα.

Θελει πολυ πειραματισμο τελικα το ομνια.

Εμενα μου εκατσε καλα η Α5 (με την οποια ολα μου δουλευουν αψογα) ενω με οποιαδηποτε αλλη (νεοτερη ή παλαιοτερη) εχω κι εγω τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδιά έχετε πρόβλημα με τη μουσική κ το κλειδωμα του κινητου?

 

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

Εχω εγκαταστησει το resco explorer στο ομνια κ παθαινει κατι ''φρικες'' αρκετα συχνα και δεν μου εμφανιζει το toolbar κατω κατω,οπως επισης και τα εικονιδια στο αρχικο μενου (root) εξαφανιζονται και λεει π.χ. My Device χωρις το εικονιδιο διπλα..μπορει καποιος να βοηθησει??? :-(

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς; Η final v8.00 δεν παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

 

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς; Η final v8.00 δεν παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.

την v8.00 χρησιμοποιω...αρα?τι προτεινεις να κανω για να το διορθωσω?

επισης,σιγουρα θα εχει ξαναγινει συζητηση για το 3D carousel της spb,οτι δλδ δεν λειτουργει 100%..σε μενα λειτουργει το 3D αλλα με πολυ lag,με αποτελεσμα να το γυρναω στο κλασσικο carousel τλκ..καμια λυση υπαρχει???????????

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν φταίει το resco explorer, κάτι άλλο δημιουργεί το πρόβλημα.

Τλκ το ελυσα το προβλημα με τα ''εξαφανιζομενα εικονιδια'',αλλα εξακολουθει να κολλαει το προγραμμα στο κατω μερος της οθονης(δλδ οταν το ανοιγω το ρεσκο,κατω κατω δεν φαινονται στοιχεια του προγραμματος οπως στην υπολοιπη εικονα,παρα στοχεια της οθονης που εβλεπα πριν ανοιξω το ρεσκο!)..αυτο συμβαινει οταν κλεισει και ξανανοιξει η συσκευη(πχ soft reset),την 1η φορα που το ανοιγω το ρεσκο..μετα απο πολλαπλες εισοδους ομως στο προγραμμα καπως (?) φτιαχνει...μηπως σε φωτισα καθολου???

επισης,με το 3D carousel τι γινεται τλκ?? :(

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;.

βασικά με τον media player αλλά και με τον core όταν κλειδωνω τη συσκευή μου κολλάει. ειδικά όταν το δυναμώνω. μου κάνει "πηδηματάκια".

έβαλα τον s2p και δειχνει να δουλευει καλά. έχεις κάποια καλύτερη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω αυτά τα ακουστικά:http://www.sony.gr/product/hed-stereo-bluetooth/dr-bt21g αλλά δεν μπορώ να τα συνδέσω με το Omnia..δεν τα εντοπίζει καν!Φυσικά τα ακουστικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα....καμιά ιδέα?

Επίσης ας μου στείλει κάποιος ένα pm για τον core player μήπως και δω επιτέλους κάνα βιντεάκι από youtube!

Και σαν καινούριος Οmniac θέλω να πω ότι το κινητό είναι φοβερό!!!:respect:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω αυτά τα ακουστικά:http://www.sony.gr/product/hed-stereo-bluetooth/dr-bt21g αλλά δεν μπορώ να τα συνδέσω με το Omnia..δεν τα εντοπίζει καν!Φυσικά τα ακουστικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα....καμιά ιδέα?

 

Εισαι σιγουρος οτι τα κανεις ολα σωστα?

Πηγαινε στο μενου του bluetooth (στις επιλογες και εξυπηρετηση συσκευης) και ψαξου λιγο με τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι τα κανεις ολα σωστα?

Πηγαινε στο μενου του bluetooth (στις επιλογες και εξυπηρετηση συσκευης) και ψαξου λιγο με τις ρυθμισεις.

To πρόβλημα είναι ότι δεν εντοπίζει καθόλου τα ακουστικά..έψαξα τα πάντα στις ρυθμίσεις αλλά τπτ

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα το πάρω τις επόμενες μέρες (εκτός και αν φέρει o γερμανος το milestone) ήθελα να ξέρα αν απενεργοποιηθεί το touchwiz που φαίνεται αρκετά αργό, τι άλλες λύσεις υπάρχουν?

 

Το sbp mobile shell 3.5 φαίνεται αρκετά καλό και έχει και ενδιαφέρον 3d εφέ, αλλά δεν ξέρω πως τρέχει στο omnia 2 και αν μπορείς να δουλέψεις το κινητό ως το δυνατόν περισσότερο χωρίς χρήση γραφίδας.

Link to comment
Share on other sites

Kαι φυσικα πρεπει να βαλεις το spb για να δεις διαφορα,και φυσικα δεν χρειαζεται[τουλαχιστον σε μενα] καθολου η γραφιδα[εκτος μια-δυο φορες που την χρησιμοποιησα στους 3,5 μηνες που τοχω].
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το sbp mobile shell 3.5 φαίνεται αρκετά καλό και έχει και ενδιαφέρον 3d εφέ, αλλά δεν ξέρω πως τρέχει στο omnia 2 και αν μπορείς να δουλέψεις το κινητό ως το δυνατόν περισσότερο χωρίς χρήση γραφίδας.

 

Βάλε το Spb Mobile Shell 3.5.3 άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα το πάρω τις επόμενες μέρες (εκτός και αν φέρει o γερμανος το milestone) ήθελα να ξέρα αν απενεργοποιηθεί το touchwiz που φαίνεται αρκετά αργό, τι άλλες λύσεις υπάρχουν?

 

Το sbp mobile shell 3.5 φαίνεται αρκετά καλό και έχει και ενδιαφέρον 3d εφέ, αλλά δεν ξέρω πως τρέχει στο omnia 2 και αν μπορείς να δουλέψεις το κινητό ως το δυνατόν περισσότερο χωρίς χρήση γραφίδας.

 

εγω τη γραφιδα τη χρησιμοποιω πολυ συχνα.τωρα π.χ γραφω με τη γραφιδα.

 

απορω γιατι σε καποιους δεν αρεσει η γραφιδα.ειναι κυριλε να χρησιμοποιεις τη γραφιδα.

 

το μονο μειονεκτημα ειναι το γεγονος οτι γεν υπαρχει ειδικος χωρος για νσ μπαινει η γραφιδα μεσα στο κινητο.αλλα το λουρακι εμενα με εχει βολεψει απο τη στιγμη που βρηκα ττ κολπο να το τοποθετω ωστε να μη λυνεται.

 

επισης τα windows mobile μου δινουν την αισθηση οτι απαιτουν σε αρκετα μεγαλο βαθμο τη γραφιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους,

στα widgets της Samsung υπάρχει ένα για τον καιρό, που παίρνει στοιχεία από το accuweather.com. Έχω εγκαταστήσει το spb mobile shell 3.5 το οποίο παίρνει στοιχεία από κάποιο άλλο site. Μπορώ να έχω το widget accuweather στο περιβάλλον του spb?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης τα windows mobile μου δινουν την αισθηση οτι απαιτουν σε αρκετα μεγαλο βαθμο τη γραφιδα.

 

Από τα WM6.5.3 και μετά έχει περιοριστεί στο ελάχιστο η ανάγκη χρήσης γραφίδας όντας περισσότερο finger friendly από ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το carousel δουλεύει τέλεια, αλλά όχι σε 3D. Η δοκιμαστική έκδοση που έβαλα από το επίσημο site δούλευε σε 3D, η σπασμένη που έχω τώρα ,oχi.
Link to comment
Share on other sites

επισης τα windows mobile μου δινουν την αισθηση οτι απαιτουν σε αρκετα μεγαλο βαθμο τη γραφιδα.

Προσωπικά και να μην την είχε στο κουτί δεν θα μου έλειπε...την χρησιμοποίησα 1 φορά για να καλιμπράρω το κινητό όταν το πρωτοάνοιξα και 1 για να παίξω το Sims3 που και αυτό τώρα το παίζω με τα δάχτυλα...

Μπορεί να μου πει κάποιος πως να δω video από το youtube?Δεν έχω δει ούτε ένα μια εβδομάδα τώρα...:( μην μου πείτε ένα ξερό core player γιατί δεν ξέρω που να τον βρω free

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο τον opera browser που εχει το κινητο η απο τον skyfire browser που μπορεισ να τον κατεβασεισ δωρεαν ειναι freeware
Link to comment
Share on other sites

Θα την ξανακάνω την ερώτηση γιατί δεν πήρα απάντηση. Τις σελίδες απλώς τις βλέπουμε με το κινητό μας π.χ. με τον i.e. ή μπορούμε και να διαλέξουμε πάνω σ' αυτές (για το τελευταίο θα χρειαστούμε τον opera ή κάποια ρύθμιση του i.e.?) Δεν μπορώ με τον i.e. να δω τον καιρό της πόλης μου στο meteo !!!:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο μπορω να εχω ενεργοποιημενο τον φωτισμο στην οθονη συνεχεια οταν ειμαι στο IGO 8 γιατι σβηνει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...