Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το εξης θεμα

Με μια 6.1 ρομ το TCPMP μου παιζει video με υποτιτλους και σε landscape με directdraw (πολυ καλλιτερη ποιοτητα απ οτι αν το παιξει κανεις σε GDI)

 

Αυτο δεν εχω καταφερει να το πετυχω ομως με οποια 6.5 ρομ δοκιμασα , για να μου δειξει τους υποτιτλους (πανω στο βιντεο , οχι ακριβως κατω απο την εικονα οπως στη ρομ 6.1) αναγκαζομαι και βαζω video setting σε GDI (πολυ χειροτερη εικονα)

 

Ξερει κανεις κατι επι τουτου ?

Υπαρχει καποιο tcpmp cab που να παιζει βιντεο με υποτιτλους σε directdraw σε landscape ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα μου κλεψανε το htc μου μεσα απο το γραφειο μου :( που δεν το ειχα ουτε διμηνο .....

 

ειπα να χρεωθω λιγο παραπανω και πηρα το omnia ii ..... τωρα το εχω για την πρωτη φορτιση. Μου ειπαν απο τη cote να το αφησω 5-6 ωρες....... τοσο θελει για την πληρη 1η φορτιση ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το έχεις δει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

 

Kαλησπερα

Ναι το εχω δει

Απλα συμβαινει οτι λεει κι ο χρηστης manoula_2008 στο τελευταιο ποστ

 

Βρηκα ενα version που βγαζει υποτιτλους επανω στην ταινια σε wm 6.5 (κι οχι απο κατω οπως συμβαινει στα 6.1) αλλα προυποθετει να χρησιμοποιω GDI η GAPI (ενω στα 6.1 μπορω και με directdraw , δηλαδη με πολυ ανωτερη ποιοτητα εικονας)

 

H ερωτηση ειναι , μπορει κανεις να παιξει το tcpmp σε καποια 6.5 ρομ με υποτιτλους σε landscape και το βιντεο directdraw mode ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου κλεψανε το htc μου μεσα απο το γραφειο μου :( που δεν το ειχα ουτε διμηνο .....

 

ειπα να χρεωθω λιγο παραπανω και πηρα το omnia ii ..... τωρα το εχω για την πρωτη φορτιση. Μου ειπαν απο τη cote να το αφησω 5-6 ωρες....... τοσο θελει για την πληρη 1η φορτιση ;

 

Πολυ μου ακουγεται 5 ωρες, δε θυμαμαι ποτε να τραβηξε τοσο πολυ.

Θα κανει ενα ηχο οταν φορτισει πληρως

Υπολογιζε απο 2 ως 3.5 ωρες το πολυ , αναλογα ποσο γεματη ειναι η μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντί να ανοίγουμε και να κλείνουμε το back cover για να κάνουμε soft reset, υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος γι' αυτό? (αν το κλείνουμε από το κουμπί κάτω δεξιά, αυτό που κλείνει το τηλ. δεν είναι το ίδιο πράγμα?)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά αντί να ανοίγουμε και να κλείνουμε το back cover για να κάνουμε soft reset, υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος γι' αυτό? (αν το κλείνουμε από το κουμπί κάτω δεξιά, αυτό που κλείνει το τηλ. δεν είναι το ίδιο πράγμα?)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021523#post3021523

 

τωρα το εχω για την πρωτη φορτιση. Μου ειπαν απο τη cote να το αφησω 5-6 ωρες....... τοσο θελει για την πληρη 1η φορτιση ;

 

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

Ναι το εχω δει

Απλα συμβαινει οτι λεει κι ο χρηστης manoula_2008 στο τελευταιο ποστ

 

Βρηκα ενα version που βγαζει υποτιτλους επανω στην ταινια σε wm 6.5 (κι οχι απο κατω οπως συμβαινει στα 6.1) αλλα προυποθετει να χρησιμοποιω GDI η GAPI (ενω στα 6.1 μπορω και με directdraw , δηλαδη με πολυ ανωτερη ποιοτητα εικονας)

 

H ερωτηση ειναι , μπορει κανεις να παιξει το tcpmp σε καποια 6.5 ρομ με υποτιτλους σε landscape και το βιντεο directdraw mode ?

 

Ειχα δοκιμασει τον tcpmp αλλα ο ενσωματωμενος player ειχε και καλυτερη ποιοτητα εικονας αλλα και κανενα προβλημα με srt υποτιτλους. Ακομα και τα αρχεια που δεν παιζει τα μετατρεπω με το ΑVS Video converter και τους ενσωματωνει μαλιστα στην ταινια...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση......εβαλα το igo αλλα μολις το ανοιγω μου ανοιγει οριζοντια ..... πως μπορω να το βλεπω καθετα ; δηλαδη οπως οταν εχω το τηλεφωνο οταν μιλαω ;;;

 

Eτσι οπως ειναι αυτη τη στιγμη δεν βλεπω ολοκληρο το μενου και δεν μπορω να κανω τιποτα

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σχόλια σε blogs...

Τελικά έχει αρκετά κολλήματα στην οθόνη αφής όντως, ή ο καθένας ό,τι θέλει λέει;Κάποιος που να το έχει χρησιμοποιήσει αρκετά;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σχόλια σε blogs...

Τελικά έχει αρκετά κολλήματα στην οθόνη αφής όντως, ή ο καθένας ό,τι θέλει λέει;Κάποιος που να το έχει χρησιμοποιήσει αρκετά;

 

αν είχες ποτέ κινητό με capacitive οθόνη, τότε θα απογοητευτείς από το omnia, αν όχι, τότε νομίζω πως για resistive οθόνη θα είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω το φορουμ και θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με τη πρωτη φορτιση της μπαταριας. Α) Με την ενεργοποιση της συσκευης αδειαζω τη μπαταρια και τη βαζω για φορτιση για ποσες ωρες; B) Με το που αγοραζω το κινητο το βαζω κατευθειαν για φορτιση; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλτο να φορτίσει μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν ισχύει εδώ η λογική των αποφορτίσεων και πολύωρων φορτίσεων. Τέλος σε γενικές γραμμές να μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικα βρηκα ακρη με το igo και παιζει στην οθονη καθετα το προβλημα τωρα ειναι οτι δεν κλειδωνει σε κανενα δορυφορο !!

 

στο gps ηταν στο 1 και στα 4800 ...... δεν κλειδωνε , το εβαλα στο αυτοματο παλι δεν κλειδωνει, εχω κανει disable με το nodata τα cosmote internet kai cosmote wap . δεν νομιζω να φταιει αυτο ομως.

 

Ξερετε γιατι δεν κλειδωνει πουθενα το gps ;;;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν κλειδωνει με τπτ ....... στην com7 ψαχνει και στα 9600 απο τα settings που ειδα ....εκει πρεπει να ειναι ; να το βαλω στο auto ; και το αλλο να το αφησω 9600 ; Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν κλειδωνει με τπτ ....... στην com7 ψαχνει και στα 9600 απο τα settings που ειδα ....εκει πρεπει να ειναι ; να το βαλω στο auto ; και το αλλο να το αφησω 9600 ;

 

Δοκίμασε Θύρα: να βάλεις 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν κλειδωνει με τπτ ....... στην com7 ψαχνει και στα 9600 απο τα settings που ειδα ....εκει πρεπει να ειναι ; να το βαλω στο auto ; και το αλλο να το αφησω 9600 ;

 

Δηλαδή το gps test κολλάει στο gps starting; Το άφησες λίγη ώρα σε ανοιχτό ουρανό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει αρχισει τα διαφορα περιεργα πχ τωρα δεν ακουγεται ο ηχος κλησης οταν χτυπαει κανει μονο δονηση κι ας το εχω στη σωστη ρυθμιση και οταν παω να αλλαξω ηχο λεει οτι η μνημη δεν ειναι αρκετη...

επισης θα ηθελα συμβουλη για θηκη

ποια εχετε και που θα βρω μια καλη θηκη διαφανη κατα προτιμηση

Link to comment
Share on other sites

εγω θηκη παρηγειλα απο ebay μια silicone ..... και ειναι μια χαρα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμενα εχει αρχισει τα διαφορα περιεργα πχ τωρα δεν ακουγεται ο ηχος κλησης οταν χτυπαει κανει μονο δονηση κι ας το εχω στη σωστη ρυθμιση και οταν παω να αλλαξω ηχο λεει οτι η μνημη δεν ειναι αρκετη...

επισης θα ηθελα συμβουλη για θηκη

ποια εχετε και που θα βρω μια καλη θηκη διαφανη κατα προτιμηση

 

Μάλλον πας για hard reset.

 

Όσον αφορά τη θήκη, το ebay είναι μονόδρομος από θέμα ποικιλίας αλλά και τιμής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει αρχισει τα διαφορα περιεργα πχ τωρα δεν ακουγεται ο ηχος κλησης οταν χτυπαει κανει μονο δονηση κι ας το εχω στη σωστη ρυθμιση και οταν παω να αλλαξω ηχο λεει οτι η μνημη δεν ειναι αρκετη...

επισης θα ηθελα συμβουλη για θηκη

ποια εχετε και που θα βρω μια καλη θηκη διαφανη κατα προτιμηση

 

Εμενα τα ιδια μου εκανε το htc και μολις του εκανα hard reset εφτιαξε.

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...