Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
χαιρετε...μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιω τον resco explorer v8 2010 ετσι ωστε να μην εχω απλα την trial version των 8 ημερων??? ευχαριστω.

 

Δεν μας επιτρέπεται να μιλάμε δημόσια για παράνομο λογισμικό.

 

Γιατι δεν μπορω να κανω εγκατασταση το SdkCerts.cab???Μου βγαζει fail...

 

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Τι error σου βγάζει ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας επιτρέπεται να μιλάμε δημόσια για παράνομο λογισμικό.

 

 

 

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Τι error σου βγάζει ακριβώς;

παρανομο???? :-O

τοτε γιατι σε ολα τα forums αναφερεται απο πολλους να εγκαταστησουμε τον resco explorer στο omnia μας αντι να μεινουμε με τον explorer του ομνια??? :-S

Link to comment
Share on other sites

1 Με F8 επιλεγω απενεργοποιηση επιβολης υπογραφης των προγραμματων οδηγησης.

2 Εκκινει το λειτουργικο

3 Συνδεω το κινητο κλειστω και λεει οτι η εγκατασταση γολισμικου προγραμματος οδηγησης συσκευης ειναι επιτυχεις.

4 Διαχειριση συσκευης- κινητες συσκευες-ενημερωση λογισμικου και μου λεει οτι

ειναι ενημερωμενοι κι ας του λεω εγω χειροκινητα να δει τους οδηγους, παλι το ιδιο μου λεει.

5 Παω OCTANS ιδιοτητες - compatibility mode και μετα το τρεχω ως διαχειριστης.

6 Βαζω PDA CSC PHONE EBOOT τα τελευταια που υπαρχουν και συγχρονιζω το κινητο.

7 Πατω DETECT και σβηνω το κινητο.

Εμφανιζει το μυνημα......

 

 

OnDeviceChange \\?\USB#VID_04E8&PID_6619#5&322e3717&0&3#{25dbce51-6c8f-4a72-8a6d-b54c2b4fc835}.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος απο τους πολλους που αναβαθμιζουν?

 

με ποιο λειτουργικό αναβαθμίζεις;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αλλα σο κι αν προσπαθησα, δεν μπορεσα να κανω αναβαθμιση.

 

έκανα αναβάθμιση στα Χ32. Κάτι που πρόσεξα στη διαδικασία είναι πως στη διάρκεια του φλασαρίσματος δεν πρέπει να έχεις σύνδεση στο internet διότι τα 7 αναβαθμίζουν αυτόματα τους drivers που χειροκίνητα πέρασα. Το αποτέλεσμα ήταν να μη μπορώ να αναβαθμίσω ώσπου απενεργοποίησα τη σύνδεση. Κάτι άλλο. Το φλασάρισμα καλό είναι να γίνεται με φορητό υπολογιστή, διότι αν γίνει κάποια διακοπή ενδιάμεσα μάλλον έχασες το τηλέφωνο.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση στα Χ32. Κάτι που πρόσεξα στη διαδικασία είναι πως στη διάρκεια του φλασαρίσματος δεν πρέπει να έχεις σύνδεση στο internet διότι τα 7 αναβαθμίζουν αυτόματα τους drivers που χειροκίνητα πέρασα. Το αποτέλεσμα ήταν να μη μπορώ να αναβαθμίσω ώσπου απενεργοποίησα τη σύνδεση. Κάτι άλλο. Το φλασάρισμα καλό είναι να γίνεται με φορητό υπολογιστή, διότι αν γίνει κάποια διακοπή ενδιάμεσα μάλλον έχασες το τηλέφωνο.

 

Λες να φταιει αυτο που εχω συνδεση στο ιντερνετ? Θα το δοκιμασω χωρις συνδεση.

 

Φιλε μου χιλια ευχαριστω. Αυτο που ειπες ειναι, δεν πρεπει να εχω ενεργη την συνδεση στον υπολογιστη. Επρεπε στις οδηγιες εγκαταστασης ROM ειδικα για win 7 να το γραφουν αφου οι οδηγιες ειναι ειδικα για συγκεκριμενο λειτουργικο. Τοσο καιρο το παλευα και κανενας δεν ελεγε τιποτα!

Σε ευχαριστω πολυ!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παρανομο???? :-O

τοτε γιατι σε ολα τα forums αναφερεται απο πολλους να εγκαταστησουμε τον resco explorer στο omnia μας αντι να μεινουμε με τον explorer του ομνια??? :-S

 

Γιατί το συγκεκριμένο λογισμικό είναι εμπορικό, όχι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω απενεργοποιήσει τον αυξανόμενο ήχο κλήσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο στην αρχή χτυπάει σιγά και μετά λίγο πιο δυνατά πως διορθώνεται αυτό; (WM 6.5)
Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποίησες τον αυξανόμενο ήχο κατά την κλήση (για να δω εάν το έχεις πάει σωστά);

 

Menu -> Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Κουδούνισμα -> Τύπος ειδοποίησης κλήσης -> Δόνηση και κουδούνισμα

(αφού υπάρχει κάποια άλλη εντολή που λέει αυξημένο κουδούνισμα και δεν την έβαλα)

 

Καλή ανάσταση!

Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε παιδιά...!

Προσπαθώ να εγκαταστήσω POIS για το Garmin το οποίο έχω εγκαταστήσει στην αποθήκη του omnia II μια που είναι 8 GB αλλά το Poiloader δεν βλέπει καθόλου το omnia...! Τι μπορώ να κάνω ;

Το garmin δουλεύει άψογα...!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά κ χριστός ανέστη σε όλους.Μετά από μαγειριτσες ψητα και τσουγγρισματα ερχομαι να θέσω την εκκληση βοηθειας μου διότι βρίσκομαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης.προσπάθησα να αυξησω την ένταση στη μουσικη μέσω του κρυφού μενού.δεν ξέρω τι εκανα αλλά όταν ακούω κ βάζω την ένταση στο μάξιμουμ κολλάει κ μου κάνει "πηδηματακια".ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις?

Επίσης επειδη χρησιμοποιω το su2u μπορείτε να μου πείτε τι ρύθμιση να βάλω για να μην πατιούνται τα κουμπιά στα πλαινα όταν ακούω μουσικη και το βάζω στη θήκη του?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές το S2U2 είναι υπαίτιο για διάφορα μικροπροβλήματα και δεν συνιστώ τη χρήση του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το S2U2 είναι υπαίτιο για διάφορα μικροπροβλήματα και δεν συνιστώ τη χρήση του.

 

εχεις δικιο κ μαλλον θα το βγαλω.εχετε να προτεινετε καποιο αλλο κλειδωμα η να προτιμησω το δικο του?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα καλύτερα να μην προβείς σε third-party λύσεις από τη στιγμή που το δικό του κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι error σου βγάζει ακριβώς;

 

Με το που πατησω πανω στο cab και παει να ξεκινησει η εγκατασταση μου βγαζει κατευθειαν οτι η εγκατασταση του sdkcerts.cab δεν εγινε με επιτυχια

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το resco explorer στο ομνια κ παθαινει κατι ''φρικες'' αρκετα συχνα και δεν μου εμφανιζει το toolbar κατω κατω,οπως επισης και τα εικονιδια στο αρχικο μενου (root) εξαφανιζονται και λεει π.χ. My Device χωρις το εικονιδιο διπλα..μπορει καποιος να βοηθησει??? :-(
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιο διαφορετικό αρχείο;

 

sdkcerts.cab

 

Τελικα οντως ειχε προβλημα το αρχειο

 

Ευχαριστω για την συμβουλη

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να βρω παιχνιδια για το κινητο!μονο 4 εχω βρει!απο εφαρμογεσ χιλιαδεσ!που μπορω γενικα να βρω?στειλτε και πμ σε περιπτωση που απαγορευεται εδω στο φορουμ!επισησ μηπωσ υπαρχει πληκτρολογιο στη κλασικη του μορφη δηλαδη αβγδ... και οχι qwerty?
Link to comment
Share on other sites

για κλασσικη μορφη πληκτρολογιου,απλα πατας παρατεταμενα το πληκτρο που γραφει ABC-MODE και επιλεγεις 12 πληκτρολογιο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...