Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι... τις ίδιες παίρνει.

 

Ενδιαφερον μιας και το πηρε μια γνωστη χθες....Χλωμο αλλα μηπως μπορουμε να βαλουμε και rom απο HD2 ?

 

Ευχαριστω για την απαντηση Athanaso77.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χλωμο αλλα μηπως μπορουμε να βαλουμε και rom απο HD2 ?

 

Σε καμία περίπτωση. Στην καλύτερη μπορεί να βάλει το Spb Mobile Shell με το HTC Sense skin.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5455081&postcount=1782

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν ρο πέρασα αναγκάστηκα να κάνω hard reset διότι δεν έβρισκε καν σαν υλικό το GPS... οπότε προσοχή με αυτά...

 

σε μενα και αλλα δυο ομνια που το περασαμε δενειχαμε κανενα προβλημα εξαλου λεει για να αποφυγης τοhart reset κρατας bukup το πτωτοτυπο dll

τεικα μου φαινεται ειναι οπως σου κατσι

μια βοηθεια περασα το spb mobile shell3.5.3 και κολαει στον κυβο υπαρχει καμια ληση η να βαλω το3.5 που δουλευει αψογα;

Edited by NIKOLASIRA
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77 για την γρήγορη απάντησή σου! Εάν και είμαι αρχάριος στο WM, πιστεύω θα το κάνω master πολύ γρήγορα!! Που μπορούμε να δούμε με τι έρχεται το κουτί του? Ρωτάω για να προετοιμαστώ με τα κατάλληλα....

 

Thanks....

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

σε μενα και αλλα δυο ομνια που το περασαμε δενειχαμε κανενα προβλημα εξαλου λεει για να αποφυγης τοhart reset κρατας bukup το πτωτοτυπο dll

τεικα μου φαινεται ειναι οπως σου κατσι

μια βοηθεια περασα το spb mobile shell3.5.3 και κολαει στον κυβο υπαρχει καμια ληση η να βαλω το3.5 που δουλευει αψογα;

 

είχα κρατήσει και το πρωτότυπο και παρόλο που το επανέφερα συνέχισε να μην βρίσκει κάτι... είχα γράψει στο σχετικό θέμα σε εκείνο το forum, το πρόβλημά μου. Εγώ τώρα είμαι με JC1 rom και με phone JB2 αλλά δεν έχω δει βελτίωση στο GPS.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Από χτες είμαι και γω κάτοχος του κινητού μετά από 1 μήνα αναμονή περίπου...Είναι το πρώτο μου κινητό με windows και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

 

1)Πώς να πραγματοποιήσω την πρώτη φόρτιση?Από υπολογιστή ή από τον φορτιστή και για πόσες ώρες?

2)Κάποια τραγούδια που έχω στείλει,βρίσκονται στην διαχείρηση αρχείων.Μπορώ να τα πάρω από κει και να τα βάλω π.χ.στο media player?τι μου προτείνετε?

3)Πού μπορώ να βρω μια καλή ζελατίνα για την οθόνη?

4)Οταν αποθηκεύω επαφές με ρωτάει πού να τις αποθηκεύσω.outlook ή κάρτα μνήμης.Αν τις βάλω στο outlook θα εμφανίζονται κανονικά στον κατάλογο τηλεφώνων?

 

Αυτά προς το παρόν.Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα post.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

είχα κρατήσει και το πρωτότυπο και παρόλο που το επανέφερα συνέχισε να μην βρίσκει κάτι... είχα γράψει στο σχετικό θέμα σε εκείνο το forum, το πρόβλημά μου. Εγώ τώρα είμαι με JC1 rom και με phone JB2 αλλά δεν έχω δει βελτίωση στο GPS.

 

Άγνωστε αι βουλέ της Samsung

Ας ελπίζουμε ότι αργότερα θα λυθεί αυτό το πρόβλημα με κάποια αναβάθμιση για το καλό όλων

Εμένα πάντως δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα και κλειδώνει σε δεύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Από χτες είμαι και γω κάτοχος του κινητού μετά από 1 μήνα αναμονή περίπου...Είναι το πρώτο μου κινητό με windows και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

 

1)Πώς να πραγματοποιήσω την πρώτη φόρτιση?Από υπολογιστή ή από τον φορτιστή και για πόσες ώρες?

2)Κάποια τραγούδια που έχω στείλει,βρίσκονται στην διαχείρηση αρχείων.Μπορώ να τα πάρω από κει και να τα βάλω π.χ.στο media player?τι μου προτείνετε?

3)Πού μπορώ να βρω μια καλή ζελατίνα για την οθόνη?

4)Οταν αποθηκεύω επαφές με ρωτάει πού να τις αποθηκεύσω.outlook ή κάρτα μνήμης.Αν τις βάλω στο outlook θα εμφανίζονται κανονικά στον κατάλογο τηλεφώνων?

 

Αυτά προς το παρόν.Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα post.Ευχαριστώ.

Καλορίζικο φίλε!

Λοιπον:

1. Απ' τον φορτιστή κανε την πρώτη φόρτιση για να μπορεί το κινητό να είναι κλειστό. (Νομίζω απ' το usb δεν φορτίζει οταν είναι κλειστό)

2. Τα τραγούδια θα είναι αποθηκευμένα στην αποθήκη σου σε κάθε περίπτωση.. Αυτό που μπορείς να κάνεις με τον media player είναι να φτιάξεις playlist με τα τραγούδια που θέλεις! ;)

3. Σε όλα σχεδόν τα καταστήματα τεχνολογίας (Πλαίσιο, e-shop, Γερμανός, κλπ) αν θες από Ελλάδα. Αν μπορείς να πάρεις απ' το εξωτερικό προτίμησε τις brando. Είναι πολύ καλές!

4. Ναι, στο outlook να τις αποθηκεύσεις για να μπορείς και μελλοντικά να τις περάσεις στον Η/Υ σου (για backup π.χ). Θα τις βλέπεις κανονικά στον κατάλογο!

 

Αυτά..Ελπίζω να σε βοήθησα!! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση. Στην καλύτερη μπορεί να βάλει το Spb Mobile Shell με το HTC Sense skin.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5455081&postcount=1782

Φίλε athanaso77 για να βάλεις το shell που δείχνει στους xda-developers χρειάζεται να εγκαταστήσω και το spb shell καθώς και το αρχείο που δίνουν από κάτω (... MS_espresso.cab) ή μονο το ... MS_espresso.cab? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είμαι φίλη!!!!

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου,αλλά μόλις ανακάλυψα και κάτι άλλο.Μόλις κάνω κλήση,πάνω αριστερά γράφει:"ενεργό το cfc".Γνωρίζεται τί είναι αυτό??

 

Πόση ώρα να το φορτίσω??

Edited by niki_zor
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο κουτί του έρχεται με θήκη? για να πάρω μετά καμιά..

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο κουτί του έρχεται με θήκη? για να πάρω μετά καμιά..

 

Ναι υπάρχει θήκη.μόνο που "φαίνεται"πολύ πλαστική....

Eίναι όντως λίγο μούφα αλλά εμένα με βόλεψε..ίσα-ίσα να καλύπτει το κινητό.

Όσοι το έχετε του έχετε φορέσει όλοι screen protector?Εγώ επειδή το παρέλαβα μέσα στις γιορτές και δεν έκατσε να πάρω(οι έξυπνοι της Samsung είναι γεμίσει την αρχική ζελατίνα με λογότυπα-δεν φαινόταν τίποτα) το χρησιμοποιώ τόσο καιρό χωρίς?Είναι απαραίτητο ε?Και συνήθισα χωρίς...:ninja:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίναι όντως λίγο μούφα αλλά εμένα με βόλεψε..ίσα-ίσα να καλύπτει το κινητό.

Όσοι το έχετε του έχετε φορέσει όλοι screen protector?Εγώ επειδή το παρέλαβα μέσα στις γιορτές και δεν έκατσε να πάρω(οι έξυπνοι της Samsung είναι γεμίσει την αρχική ζελατίνα με λογότυπα-δεν φαινόταν τίποτα) το χρησιμοποιώ τόσο καιρό χωρίς?Είναι απαραίτητο ε?Και συνήθισα χωρίς...:ninja:

 

Εννοείται έχω screen protector.. Είχα ήδη stock πριν αγοράσω το omnia.. Απαραίτητο είναι αν δε θες να γεμίσεις την οθόνη σου με γρατζουνίτσες.. Δεν ξέρω και τι χρήση το κάνεις, ανάλογα κ πόσο το προσέχει κανείς, αλλά εγώ το θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι σε οποιοδήποτε, και δη touchscreen, κινητό έχει περάσει από τα χέρια μου.

 

Όσο για τις θήκες, αυτή του κουτιού δεν είναι και πολύ βολική.. Υπάρχει κάτι σε silicone όπως του iPhone για να μη το έχω βάλε-βγάλε από τη θήκη τη μαμά?

Π/χ κάτι τέτοιο βολεύει?? http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?products_id=23177

 

Μόλις κάνω κλήση,πάνω αριστερά γράφει:"ενεργό το cfc".Γνωρίζεται τί είναι αυτό??
όντως ΤΙ είναι αυτό?? Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται έχω screen protector.. Είχα ήδη stock πριν αγοράσω το omnia.. Απαραίτητο είναι αν δε θες να γεμίσεις την οθόνη σου με γρατζουνίτσες.. Δεν ξέρω και τι χρήση το κάνεις, ανάλογα κ πόσο το προσέχει κανείς, αλλά εγώ το θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι σε οποιοδήποτε, και δη touchscreen, κινητό έχει περάσει από τα χέρια μου.

 

Όσο για τις θήκες, αυτή του κουτιού δεν είναι και πολύ βολική.. Υπάρχει κάτι σε silicone όπως του iPhone για να μη το έχω βάλε-βγάλε από τη θήκη τη μαμά?

Π/χ κάτι τέτοιο βολεύει?? http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?products_id=23177

Προς το παρόν το έχω όπως το πήρα...ούτε την παραμικρή γρατζουνιά!:rolleyes:Θα κάνω όμως καμιά μαζική παραγγελία από το internet μου φαινεται..θήκες,protectors και ό,τι άλλο μου μπει στο μάτι για να είμαι καλυμένος!Σε αυτή που έδειξες το χρώμα με χαλάει λίγο!:lol::p

Υπάρχει τρόπος(όλο και κάποιος θα υπάρχει) για streaming radio?Όχι άκυρους σταθμούς όμως ξένους κ.λ.π...εγώ κυρίως για τον Imagine897 ενδιαφέρομαι!!:music:

Edit:βρήκα την λύση στη σελίδα 55!!:)

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είμαι φίλη!!!!

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου,αλλά μόλις ανακάλυψα και κάτι άλλο.Μόλις κάνω κλήση,πάνω αριστερά γράφει:"ενεργό το cfc".Γνωρίζεται τί είναι αυτό??

 

Πόση ώρα να το φορτίσω??

Ωπ....Ναι, sorry! :rolleyes:

Νομίζω σε όλους το βγάζει αυτό (και σε εμένα). Δεν έχω δώσει σημασία αφού κλήσεις κάνω κανονικά! :p

 

Αυτού του τύπου οι μπαταρίες λέγεται οτι είναι έτοιμες μόλις δείξει οτι είναι φουλ. Εγώ την πρώτη φορά το είχα αφήσει λίγο παραπάνω...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα μήπως είναι κάτι που με χρεώνει......

 

Παιδιά σε ολόκληρη Πάτρα δεν υπάρχει ενα screen protector..Στο plaisio είχε αλλά με καθρέπτη.Αλλά πιστεύω ότι δεν θα είναι καλό.Ούτε στο e-shop..Εσείς που βρήκατε?

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα μήπως είναι κάτι που με χρεώνει......

 

Παιδιά σε ολόκληρη Πάτρα δεν υπάρχει ενα screen protector..Στο plaisio είχε αλλά με καθρέπτη.Αλλά πιστεύω ότι δεν θα είναι καλό.Ούτε στο e-shop..Εσείς που βρήκατε?

Aν ψαχτείς λίγο στο internet(e-bay κ.λ.π)θα βρεις πολλά πραγματάκια και σε καλύτερες τιμές!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χλωμο αλλα μηπως μπορουμε να βαλουμε και rom απο HD2 ?

 

Μπορείς να κάνεις το O2 να τρέχει την manila βάζοντας την rom που υπάρχει εδώ

Την έχω βάλει από τη Μ. Πέμπτη που την ανέβασαν και με τα fix που έχουν βγει (υπάρχουν τα σχετικά .cab αρχεία μέσα στο thread που σου έχω δώσει) δουλεύει μια χαρά, εκτός από το μικρό θεματάκι (ή μεγάλο αν θέλεις) της έλλειψης μεγάλης ram του O2 μας.

Αν τη χρησιμοποιήσεις θα έχεις ~40-50Mb ελεύθερης ram, αναλόγως και των υπολοίπων προγραμμάτων που θα έχεις φορτωμένα. Αποφασίζεις αν σου είναι αρκετά και την κάνεις εγκατάσταση, αλλιώς όπως έχει ειπωθεί καλό είναι και το spb shell με κάποιο sense skin ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα κάνω τέτοια ερώτηση αλλά... κανέναν καλό οδηγό για να το κάνουμε αυτό που θα βρούμε??

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα μήπως είναι κάτι που με χρεώνει......

 

Παιδιά σε ολόκληρη Πάτρα δεν υπάρχει ενα screen protector..Στο plaisio είχε αλλά με καθρέπτη.Αλλά πιστεύω ότι δεν θα είναι καλό.Ούτε στο e-shop..Εσείς που βρήκατε?

 

Δεν είχε από μόνο του μια?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θήκη με διάφανη την μπροστινή πλευρά έτσι ώστε να βλέπουμε αμέσως ποιός μας καλεί ή τι υπενθύμιση έχουμε βάλει χωρίς να βγάζουμε το "πολύτιμο" από την θήκη του δεν θα ήταν μια καλή ιδέα? Ας είναι και crystal. Έχει κανείς υποψιν του κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε από μόνο του μια?

Η δικιά μου η αρχική ήταν ολόκληρη καλυμμένη με λογότυπα τύπου:Samsung-amoled κ.λ.π.....δεν έβλεπες τίποτα!!:lol:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...