Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το θεμα με την χαμηλη ραμ ειναι προβλημα του ομνια η αφορα γενικα τις wm συσκευες?

Το ομνια εχει χαμηλοτερη διαθεσιμη ραμ απο τα υπολοιπα? Αν ναι γιατι?

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! Έχω και εγώ το Omnia II εδώ και 2 μέρες αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας μιας που είστε πιο έμπειροι...Το έχω με καρτοκινητό Wind και δεν έχω κάνει κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν Internet, οπότε μπαίνω μόνο με Wi-Fi. Το θέμα είναι οτι μερικές φορές (αν για παράδειγμα έχω ξεχάσει να ενεργοποιήσω το Wi-Fi) όταν ανοίξω τον Opera συνδέεται μέσω WAP και μου αδειάζει την κάρτα... Υπάρχει τρόπος να σβήσω εντελώς τις ρυθμίσεις της Wind για WAP απο τη συσκευή, ή ακόμα καλύτερα να επιλέξω να μην συνδέεται ποτέ μέσω WAP?? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω και εγώ το Omnia II εδώ και 2 μέρες αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας μιας που είστε πιο έμπειροι...Το έχω με καρτοκινητό Wind και δεν έχω κάνει κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν Internet, οπότε μπαίνω μόνο με Wi-Fi. Το θέμα είναι οτι μερικές φορές (αν για παράδειγμα έχω ξεχάσει να ενεργοποιήσω το Wi-Fi) όταν ανοίξω τον Opera συνδέεται μέσω WAP και μου αδειάζει την κάρτα... Υπάρχει τρόπος να σβήσω εντελώς τις ρυθμίσεις της Wind για WAP απο τη συσκευή, ή ακόμα καλύτερα να επιλέξω να μην συνδέεται ποτέ μέσω WAP?? :wacko:

 

Η λύση λέγεται nodata.cab

Το εγκαθιστάς, το τρέχεις και απενεργοποιείς όλες τις επιλογές εκτός από mms.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Η λύση λέγεται nodata.cab

Το εγκαθιστάς, το τρέχεις και απενεργοποιείς όλες τις επιλογές εκτός από mms.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αυτό ακριβώς έψαχνα... να σαι καλά με έσωσες.... :D

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το εβγαλα off το δικο μου..πηγα να περασω την τελευταια αναβαθμιση και ...ανοιγει αλλα δειχνει το κινητο ενα θαυμαστικο και ενα υπολογιστη...
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

O2 Compass V.3.1 με πολλές δυνατότητες και ξεχωριστό shortcut για το Flash...:);)...freeware

http://img69.imageshack.us/img69/3476/100207160022.th.png http://img525.imageshack.us/img525/5574/100207155715.th.png

 

DOWNLOAD

 

Ενδιαφέρων φαίνεται! Πόση μνήμη καταλαμβάνει?

Πρέπει να εγκατασταθεί στην κύρια μνήμη ή γίνεται και στην αποθήκη?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις επαφές έβγαλα άκρη αν και χρειάστηκε να εγκαταστήσω Outlook.Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να μεταφέρω τα SMS που όπως πιο πάνω διάβασα οτι είναι δύκολο να μεταφερθούν.

 

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Trust NO ONE!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων φαίνεται! Πόση μνήμη καταλαμβάνει?

Πρέπει να εγκατασταθεί στην κύρια μνήμη ή γίνεται και στην αποθήκη?

 

Εννοείται στην αποθηκη,περίπου 21 ΜΒ καταλαμβάνει,ειδικά στο flash δουλεύει άμεσα και χωρίς κανένα κόλλημα.

 

νομιζω πως το εβγαλα off το δικο μου..πηγα να περασω την τελευταια αναβαθμιση και ...ανοιγει αλλα δειχνει το κινητο ενα θαυμαστικο και ενα υπολογιστη...

 

Βγάλε τη μπαταρία για ένα διάστημα 10-15 λεπτών και θα ξεμπλοκάρει,και μένα μου το έκανε μια φορά όταν πέρναγα rom και κατά λάθος αποσυνδέθηκε το καλώδιο,έκανα αυτήν την διαδικασία 2-3 φορές και επανήλθε και τότε ξαναπέρασα την rom που ήθελα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται στην αποθηκη,περίπου 21 ΜΒ καταλαμβάνει,ειδικά στο flash δουλεύει άμεσα και χωρίς κανένα κόλλημα.

Thanks!

Μπορούμε να βάλουμε το exe του φακού σαν συντόμευση σε ένα απ' τα hard button?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις αναβαθμισεις τι παιζει? Επισης δεν εχω κανει ποτε clean ram, πρεπει? Κι αν κανω χανεται τιποτα απο αποθηκη μου? Και τελος... δεν μπορω να μπω στο appstore. Πως θα γινει να το καταφερουμε?
Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Μπορούμε να βάλουμε το exe του φακού σαν συντόμευση σε ένα απ' τα hard button?

 

Ναι,βεβαια και μέσα απο τις Ρυθμίσεις>Γενικές Ρυθμίσεις>Κουμπί>Αντιστοίχηση ενός προγράμματος και μπορείς να το βάλεις πχ. στο Κουμπί 1 σε παρατεταμένη πίεση ή στο κουμπί που ανοίγει την εφαρμογή "Κύβος" ή......;)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να προσθέσω ένα αρχείο .exe (σαν συντόμευση) που είναι σε ένα φάκελο στο μενού έναρξη; Να σημειώσω ότι το αρχείο δεν είναι εγκατεστημένο αλλίως θα το έβγαζε στο μενού!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να προσθέσω ένα αρχείο .exe (σαν συντόμευση) που είναι σε ένα φάκελο στο μενού έναρξη; Να σημειώσω ότι το αρχείο δεν είναι εγκατεστημένο αλλίως θα το έβγαζε στο μενού!

 

Πήγαινε με τον file explorer της συσκευής σου στο πρόγραμμα με κατάληξη .exe του οποίου θέλεις να φτιάξεις την συντόμευση και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επέλεξε Copy. Μετά πήγαινε στον φάκελο /Windows/Start Menu/Programs και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επέλεξε Paste Shortcut (Προσοχή!!! όχι Paste).

 

Με αναζήτηση ;)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν καταφέρεις να βρεις τρόπο να τις περάσεις από το ΝΟΚΙΑ σου στον υπολογιστή, μετά κάτι μπορούμε να κάνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω οτι αρκετοί κάτοχοι omnia εχουν πρόβλημα με το internet δεν ξερω αν θα μου συμβεί κι εμενα , αλλά μεχρι στιγμής εγώ ειμαι ενθουσιασμένος ! Αυτή τη στιγμή σας γράφω από αυτό.
λάθε βιώσας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνεται να βαλουμε καποιο δικο μας .mp3 για την ειδοποιηση στα μνματα?

στο omnia pro b7160 που έχω ρίχνεις το mp3 "χύμα" στον φάκελο windows και επιλέγεις το mp3 από τις ρυθμίσεις για τον ήχο sms. λογικά το ίδιο θα παίζει και σε εσένα..:)

Link to comment
Share on other sites

στο omnia pro b7160 που έχω ρίχνεις το mp3 "χύμα" στον φάκελο windows και επιλέγεις το mp3 από τις ρυθμίσεις για τον ήχο sms. λογικά το ίδιο θα παίζει και σε εσένα..:)

 

και σε όλες τις wm συσκευές.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εχω παρει εδω και 6 μερες ενα bluetooth turbo-x το οποιο φυσικα εχει συμβατοτιτα και λογικα δεν φταιει το μικροφωνο του.. εχω αλλαξει ηδη 2 ιδια μικροφωνα ..... θελω να ρωτησω αν ξερετε να υπαρχει κανα κρυφο μενου που να αλλαζεις τισ ρυθμισεις του bluetooth του μικροφωνου γιατι πολλα ατομα παραπονιουντε οτι δεν με ακουνε ενω εγω τουσ ακουω καθαροτατα.... αλλοι λενε οτι δεν με ακουνε καθολου και αλλοι οτι με ακουνε ελαχιστα.. ή λες και μιλω απο καμια σπηλια... το γνωριζετε το προβλημα αυτο.??

 

 

εχω ψαξει στο site σας για κανα αλλο σχετικο θεμα αλλα δεν εβγαλα ακρη.....

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο omnia pro b7160 που έχω ρίχνεις το mp3 "χύμα" στον φάκελο windows και επιλέγεις το mp3 από τις ρυθμίσεις για τον ήχο sms. λογικά το ίδιο θα παίζει και σε εσένα..:)

 

Για να γλυτώνεις όμως τον χώρο της κύριας μνήμης, υπάρχει και η επιλογή της /Internal Storage/My Documents.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο,γιατι αντε εγω να ριξω τα .ape αρχεια μου στην κυρια μνημη,ουτε 2 δεν χωρανε[το καθενα ειναι απο 25mb και πανω.].
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα περίεργο με το κινητό...έχω βάλει για ήχο κλήσης κάτι πού έγραψα από το ράδιο.Όταν όμως παίξω λιγάκι με το κινητό,για κάποιο λόγο μετά δεν χτυπάει όταν με παίρνουν (δεν βγάζει καθόλου ειδοποίηση για κλήση) .Το δοκίμασα πολλές φορές από το σπίτι και είδα ότι χτυπάει μόνο αν πατήσω επάνω εκεί που είναι το εικονίδιο του σήματος,τότε κάνει κάτι σαν να ξανά πιάνει σήμα,και αρχίζει να χτυπάει.Τι στο καλό είναι αυτό....

 

Edit:Το έλυσα το πρόβλημα :)

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...