Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγύηση 1 έτος από NOKIA Store

Κατά τη προσπάθεια επαναεγκαταστασης της εφαρμογής VIBRIO, έλαβα το μήνυμα πως έχει συμπληρωθεί o αριθμός λήψεων και πρέπει να προβώ σε νέα αγορά....Ευτυχώς υπάρχει Android και iOs.

 

Τι εφαρμογή είναι αυτή? Τι κάνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγγύηση 1 έτος από NOKIA Store

Κατά τη προσπάθεια επαναεγκαταστασης της εφαρμογής VIBRIO, έλαβα το μήνυμα πως έχει συμπληρωθεί o αριθμός λήψεων και πρέπει να προβώ σε νέα αγορά.

 

Σε επικοινωνία μου με το ΝΟKIA STORE, μου απάντησαν πως μετά από ένα χρόνο από την αγορά δεν παρέχουν υποστήριξη και όντως πρέπει να ξαναγράφει η εφαρμογή.

 

Σε παρατήρηση μου.πως δεν αναφέρεται πουθενά το ένα έτος στους όρους, το επιβεβαίωσαν, παρ'ολα αυτά αρνήθηκαν να εξυπηρετήσουν και με παρέπεμψαν σε καταγγελία στη προστασία του καταναλωτή.

 

Προφανώς αυτή ήταν και η τελευταία μου αγορά από το επίσημο κατάστημα.

 

Ευτυχώς υπάρχει Android και iOs.

αυτη η εφαρμογη οπως τη γραφεις δεν υπαρχει

αντι να κοιταξουν να κρατησουν πελατες τους διωχνουν τους εχει ζαλισει ο big manager τους

μη σκας....υπαρχουν και τα ...μαγαζακια.....(αλλα δωσε μας το σωστο ονομα να τη βρουμε και μεις)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση 1 έτος από NOKIA Store

Κατά τη προσπάθεια επαναεγκαταστασης της εφαρμογής VIBRIO, έλαβα το μήνυμα πως έχει συμπληρωθεί o αριθμός λήψεων και πρέπει να προβώ σε νέα αγορά.

 

Σε επικοινωνία μου με το ΝΟKIA STORE, μου απάντησαν πως μετά από ένα χρόνο από την αγορά δεν παρέχουν υποστήριξη και όντως πρέπει να ξαναγράφει η εφαρμογή.

 

Όντως! Το έπαθα και εγώ με άλλη εφαρμογή.

Μετά από 1 χρόνο δεν μπορείς να κάνεις update ή να επαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι άλλαξε πάλι με το κατάστημα.

Εφαρμογές που είχε περάσει ο χρόνος (1 χρόνος από την αγορά) και δεν τις έδινε για αναβάθμιση, σήμερα που μπήκα μου έβαλε το κουμπί αναβάθμιση κανονικά.

 

Λες να φάγαν κράξιμο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

mpapad δίκιο έχεις! Κατέβασα κανονικά την εφαρμογή που λέω από πάνω...!!

και ειναι και πολυ καλη!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνεις πρόβλημα με Joikuspot sto s60v5 οχι μόνο δεν δουλεύει το εγκαταστημένο άλλα δεν μπορώ να κάνω update
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν υπαρχουν οι εξης εφαρμογες στο store της νοκια.

skype

viber

whatsup

booking

messenger

 

ειναι ολες free?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν υπαρχουν οι εξης εφαρμογες στο store της νοκια.

skype ναι

viber ναι

whatsup ναι

booking δε ξερω

messenger μπολικοι

 

ειναι ολες free? ναι

 

η απαντηση στη παραθεση :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν υπαρχουν οι εξης εφαρμογες στο store της νοκια.

skype

viber

whatsup

booking

messenger

 

ειναι ολες free?

όπως σου απάντησε ο pgetsopoulos + ότι το viber δεν έχει λειτουργεία κλήσεων, το booking δεν ξερω ποιο είναι αλλά δεν το βρήκα, και μπορείς να κοιτάξεις τις εφαρμογές κι ο ίδιος εδώ http://store.ovi.com/
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
τα προγράμματα της προσφοράς δεν κρατιούνται στο λογαριασμό σου, οπότε δε μπορείς να το ξανακατεβάσεις.

Πάντως και να μπορούσες να το ξανακατεβάσεις, με το που πέρασες το λειτουργικό, έκανες format στο τηλέφωνο οπότε δεν έχεις πλέον το save.

 

1.Μπορείς να το κατεβάσεις από τα μαγαζάκια ή γκουκλαροντας το :D

2. Εμένα από το OVI Store μετά από αναβάθμιση στην belle μου το είχε κανονικά στο ιστορικό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια βοηθεια!

 

μετα απο Hard reset δε μπορω να κανω εγκατασταση σχεδον καμια εφαρμογη(ισως και καμια) απο το Store! επισης το Sleeping Screen πχ ουτε απο sis!

 

To QtInfo λεει οτι εχω κανονικα την 4.7.4 αν θυμαμαι καλα... λυση δεν εχω βρει :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!

 

μετα απο Hard reset δε μπορω να κανω εγκατασταση σχεδον καμια εφαρμογη(ισως και καμια) απο το Store! επισης το Sleeping Screen πχ ουτε απο sis!

 

To QtInfo λεει οτι εχω κανονικα την 4.7.4 αν θυμαμαι καλα... λυση δεν εχω βρει :(

 

Ας λεέι το QtInfo. Το πρόβλημα το έχεις με τις βιβλιοθήκες QT.

Κάνε ενα φλασάρισμα και θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

θα γινει συντομα, σαν δωρο για τα 2 χρονια στο Ν8 μου, μαζι με νεα μπαταρια :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θα γινει συντομα, σαν δωρο για τα 2 χρονια στο Ν8 μου, μαζι με νεα μπαταρια :p

Αμήν.. Ελπίζω να βάλεις τη σωστή rom. Μετά περιμένω να μας βρίσεις που δε σε πείσαμε νωρίτερα με το ζόρι να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa :lol:

 

αμαν μωρε, με εχετε φαει πια ολοι σας, θα τη βαλω :p αφου καλα ημουν και πριν :grin:

 

φετος εξαλλου με πανελληνιες κτλ που να προλαβω... δεν ασχοληθηκα πολυ με το κινητο... δεν εχω και υπολογιστη με windows... :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μια ερώτηση, γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το τελευταίο ovi store. αναγκάστηκα να κάνω hard reset στο 808 nokia μου, και να το ξαναστήσω από την αρχή.. Αρχικά μου ζήτησε να βάλω νεότερο store το οποίο και έκανα. Ηταν διαφορετικό από αυτο που είχα πριν το hard reset, αλλα οκ.. Το πρόβλημα πιο είναι, όταν αναζητώ κάτι στο ovi(search, μεγενθυτικός φακός) με το όνομα (πχ tetris), μου φέρνει αποτελέσματα (πχ 32 results) αλλά κολλάει εκεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα, :mad: ούτε κλικ-select ούτε scroll down ούτε τίποτα. Το κυκλάκι της αναμονήε γυρνάει χωρίς να σταματάει. Μόνο τα μενού κάτω λειτουργούν (back, categories κτλ) και έτσι μππρώ και το ξεκολάω.. Αν πάω από τα μενού (κατηγορίες κτλ) μπαίνω στις εφαρμογές και τα εγκαθιστώ..

 

 

Καμία ιδέα?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μας σαμποτάρει η nokia ακόμα και μετά το κλείσιμο του store. Δε μπορείς να κάνεις κάτι. Αν πας μια δυο φορές μπρος πίσω φέυγει το κυκλάκι και μπορείς να επιλέξεις την εφαρμογή που αναζήτησες.
Link to comment
Share on other sites

Μας σαμποτάρει η nokia ακόμα και μετά το κλείσιμο του store. Δε μπορείς να κάνεις κάτι. Αν πας μια δυο φορές μπρος πίσω φέυγει το κυκλάκι και μπορείς να επιλέξεις την εφαρμογή που αναζήτησες.

Δεν μας σαμποτάρει η "Nokia" ή Microsoft μας σαμποτάρει :mad:

θα το δοκιμάσω.. (έχει και μπρός? νόμιζα μόνο πίσω :confused:)

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας σαμποτάρει η "Nokia" ή Microsoft μας σαμποτάρει :mad:

θα το δοκιμάσω.. (έχει και μπρός? νόμιζα μόνο πίσω :confused:)

Αν πας πίσω έχει και μπρός :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το τελευταίο ovi store. αναγκάστηκα να κάνω hard reset στο 808 nokia μου, και να το ξαναστήσω από την αρχή.. Αρχικά μου ζήτησε να βάλω νεότερο store το οποίο και έκανα. Ηταν διαφορετικό από αυτο που είχα πριν το hard reset, αλλα οκ.. Το πρόβλημα πιο είναι, όταν αναζητώ κάτι στο ovi(search, μεγενθυτικός φακός) με το όνομα (πχ tetris), μου φέρνει αποτελέσματα (πχ 32 results) αλλά κολλάει εκεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα, :mad: ούτε κλικ-select ούτε scroll down ούτε τίποτα. Το κυκλάκι της αναμονήε γυρνάει χωρίς να σταματάει. Μόνο τα μενού κάτω λειτουργούν (back, categories κτλ) και έτσι μππρώ και το ξεκολάω.. Αν πάω από τα μενού (κατηγορίες κτλ) μπαίνω στις εφαρμογές και τα εγκαθιστώ..

 

 

Καμία ιδέα?

 

Το ίδιο παθαίνω κι εγώ στην αναζήτηση!

 

Αν πας πίσω έχει και μπρός :D

 

Εγώ μόνο το πισω βλέπω! Το μπρος που είναι;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει το κατάστημα τώρα τελευταία. Επιβεβαιώνω.

Σαμποτάζ της Νοκια, τι άλλο;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν πας πίσω έχει και μπρός :D

φίλε μου δεν υπάρχει "μπρος" στο ovi store. Υπάρχει πίσω, και μετά όταν το πατάς γίνεται X (close).. :( Ισως δεν έχουμε ίδια έκδοση store, τι να πω, εγώ έχω την τελευταία πάντως.

Ελπίζω το πρόβλημα να είναι παροδικό, το ovi είναι ΜΗ λειτουργικό πλέον. Τουλάχιστον ησύχασα ότι δεν γίνεται μόνο σε μένα..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν υπάρχει "μπρος" στο ovi store. Υπάρχει πίσω, και μετά όταν το πατάς γίνεται X (close).. :( Ισως δεν έχουμε ίδια έκδοση store, τι να πω, εγώ έχω την τελευταία πάντως.

Ελπίζω το πρόβλημα να είναι παροδικό, το ovi είναι ΜΗ λειτουργικό πλέον. Τουλάχιστον ησύχασα ότι δεν γίνεται μόνο σε μένα..

 

Κι εγώ τη τελευταία έκδοση του store εχω και δεν έχει μπρος! Το πισω γίνετε Χ και κλείνει το store μετά! Κι εγώ ελπίζω να 'ναι προσωρινό, αλλά δεν το βλέπω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...