Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] NDrive


tommis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες μια ερώτηση.. το βάζω το κινητό κοντα στο παρμπρίζ και κλειδώνει δορυφόρο, αλλά αν το βάλω λίγο παραμέσα μερικές φορές το χάνει εύκολα το στίγμα και πρεπει να το ξαναβρει. Δεν ξέρω αν το κάνει πάντα μιας και το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα το πρόγραμμα βέβαια. Το κάνει και σας να χάνει το στίγμα όταν βλέπει οροφή του αμαξιού αντί για ουρανό ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες μια ερώτηση.. το βάζω το κινητό κοντα στο παρμπρίζ και κλειδώνει δορυφόρο, αλλά αν το βάλω λίγο παραμέσα μερικές φορές το χάνει εύκολα το στίγμα και πρεπει να το ξαναβρει. Δεν ξέρω αν το κάνει πάντα μιας και το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα το πρόγραμμα βέβαια. Το κάνει και σας να χάνει το στίγμα όταν βλέπει οροφή του αμαξιού αντί για ουρανό ?

 

δεν το συζηταω...:rolleyes: μονο ουρανο πρεπει να βλεπει..ακομα και το τζαμι κοβει σημα αλλα ειναι κατι που δεν μπορεις να αποφυγεις εκτος αν εχεις εξωτερικη κεραια.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές έχω κάνει πλοήγηση με το κινητό να βρίσκεται πάνω στο κάθισμα του συνοδηγού.

Αν πιάσει σήμα και έχεις το agps ανοιχτό, μπορεί να κρατήσει το σήμα και λίγο πιο μακριά από το τζάμι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ''κρατά'' και κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης ανοικτό για να αποφεύγεις τα μεγάλα διαστήματα μέχρι να σου ξαναβρεί στίγμα δορυφόρου ή αν σου κολλήσει κάποια στιγμή αν έχεις και κάποιο άλλο ανοικτό πρόγραμμα και στην εθνική να είσαι και να τρέχεις θα βρει ακαριαία στίγμα.

Εγώ το έχω ακριβός διπλά από τον κεντρικό καθρέπτη και το τηλέφωνο σχεδόν ακουμπά την οροφή του αυτοκίνητου, εκεί που δεν βλέπει είναι αν είμαι ανάμεσα σε

μεγάλα κτήρια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αχαμ οκ ευχαριστώ.. άρα δεν είναι προβληματικό το κινητό μου :) χμμ, εν τω μεταξύ μερικές φορές μου κλείνει το ΝDrive στα καλα καθούμενα, δε ξέρω αν φταίει που τρέχω παράλληλα και το SPB (δε ξέρω αν έχει παρατηρήσει κάποιος αλληλεπίδραση αυτών των 2 προγραμμάτων) ή όταν δεν έχω πολλή μπαταρία στο κινητό (όπως απόψε για παραδειγμα που μου έκλεισε αλλά δεν είχα μπαταρία, αλλά δε ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονος). Το καινούριο Ndrive τι λέει ? Αξίζει να το βάλω ή να μεινω στο παλιο (9.3.14) ?
Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές μου κλείνει το ΝDrive στα καλα καθούμενα, δε ξέρω αν φταίει που τρέχω παράλληλα και το SPB (δε ξέρω αν έχει παρατηρήσει κάποιος αλληλεπίδραση αυτών των 2 προγραμμάτων)/QUOTE]

 

Και βέβαια υπάρχει αλληλεπίδραση μιας και τα δυο προγράμματα καταναλώνουν πολλή μνήμη από μόνα τους, πόσο μάλλον όταν τρέξουν μαζί. Το κινητό σου κλείνει το ένα απ τα δυο για να απελευθερώσει μνήμη. Το να κλείνεις το spb όταν θα χρησιμοποιείς το gps επιβάλλεται.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ :-) όσον αφορά την καινουρια έκδοση του NDrive ?

Ερώτηση: για την έκδοση 9.3.15 υπάρχουν νεότεροι χάρτες από τον GRC_NT v2.15 - 2010.03 ?

Edited by Someone
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ :-) όσον αφορά την καινουρια έκδοση του NDrive ?

Ερώτηση: για την έκδοση 9.3.15 υπάρχουν νεότεροι χάρτες από τον GRC_NT v2.15 - 2010.03 ?

 

Eιναι η v10 και απο χαρτες GRC_NT_2.18_2010.06.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες GRC_NT_2.18_2010.06 να υποθέσω πως μπαίνουν μόνο στο NDrive v10 και όχι στο NDrive v9.3.15 που έχω εγώ ?
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες GRC_NT_2.18_2010.06 να υποθέσω πως μπαίνουν μόνο στο NDrive v10 και όχι στο NDrive v9.3.15 που έχω εγώ ?

 

Κανουν και για NDrive v9.3.15 δοκιμασε το.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

σίγουρο αυτό ? Γιατί είχα την εντύπωση ότι είχα διαβάσει κάπου πως κάθε έκδοση του NDrive έχει τους δικούς του χάρτες
Link to comment
Share on other sites

σίγουρο αυτό ? Γιατί είχα την εντύπωση ότι είχα διαβάσει κάπου πως κάθε έκδοση του NDrive έχει τους δικούς του χάρτες

 

Δεν τον εβαλα σε παλιοτερη εκδοση,(γιατι εχω τη νεοτερη σε Ν8)αλλα δοκιμασε δεν χανεις τιποτα,ουτε θα παθει τιποτα το κιν απλως κρατα καβαντζα τον παλιοτερο.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εβαλα σε παλιοτερη εκδοση,(γιατι εχω τη νεοτερη σε Ν8)αλλα δοκιμασε δεν χανεις τιποτα,ουτε θα παθει τιποτα το κιν απλως κρατα καβαντζα τον παλιοτερο.

 

εγω το δοκιμασα και δεν δουλευει βγαζει σφαλμα υπαρχει κανενας τροπος να ξεκλιδωσω την V10 εκδοση? μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τελικά, μου βγάζει πως δεν υπάρχει συμβατότητα. Θα δοκιμάσω να βάλω το NDrive 9.3.18 να δω τι λέει κι αυτό, και αν δουλεύουν οι χάρτες
Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκιμασα και δεν δουλευει βγαζει σφαλμα υπαρχει κανενας τροπος να ξεκλιδωσω την V10 εκδοση? μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Τι σφαλμα βγαζει δηλ. οτι θελει κλειδι?Η V10 υπαρχει "ξεκλειδωτη" στο γνωστο "μαγαζι":)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκιμασα και δεν δουλευει βγαζει σφαλμα υπαρχει κανενας τροπος να ξεκλιδωσω την V10 εκδοση? μπορει να βοηθησει καποιος?

Η "σωστή¨ έκδοση δεν θέλει ξεκλείδωμα.Είναι trial και λήγει το 9999...:p:p

Ελπίζω να μην κατέβασες καμιά άσχετη..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σφαλμα βγαζει δηλ. οτι θελει κλειδι?Η V10 υπαρχει "ξεκλειδωτη" στο γνωστο "μαγαζι":)

 

μου βγαζει οτι θελει serial number για τον χαρτη σαν εφαρμογη δουλευει μια χαρα απλα ειναι κλειδωμενοσ ο χαρτης αν μπορεις να με βοηθησεις στειλε πριβε για ποιο "γνωστο μαγαζι "λες?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει οτι θελει serial number για τον χαρτη σαν εφαρμογη δουλευει μια χαρα απλα ειναι κλειδωμενοσ ο χαρτης αν μπορεις να με βοηθησεις στειλε πριβε για ποιο "γνωστο μαγαζι "λες?

υπαρχουν και χειροτερα,μακαρι να μου εβγαζε κλειδωμενο τον χαρτη,εχω το ****** και θα τον ενεργοποιουσα,εμενα δουλευει σαν εφαρμογη το ω10.1.15,εχω περασει τον 2.18 grc της NAVTEQ και ενω τον παρουσιαζει ξεκλειδωτο,δεν εμφανιζει τπτ αλλο εκτος απο ενα στιγμα στο κεντρο της οθονης.μου ζητά συνδεση στο internet... κατι δεν κανω σωστα προφανως ;/

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και χειροτερα,μακαρι να μου εβγαζε κλειδωμενο τον χαρτη,εχω το ****** και θα τον ενεργοποιουσα,εμενα δουλευει σαν εφαρμογη το ω10.1.15,εχω περασει τον 2.18 grc της NAVTEQ και ενω τον παρουσιαζει ξεκλειδωτο,δεν εμφανιζει τπτ αλλο εκτος απο ενα στιγμα στο κεντρο της οθονης.μου ζητά συνδεση στο internet... κατι δεν κανω σωστα προφανως ;/

Τον χάρτη τον πέρασες κανονικά μέσα από το πρόγραμμα με download από τον server της εταιρείας?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τον χάρτη τον πέρασες κανονικά μέσα από το πρόγραμμα με download από τον server της εταιρείας?

 

οχι ,απο το γνωστο μαγαζί,τοσο τους χαρτες,γιατι εχω δοκιμασει αρκετους,οσο και την V10.1.15,ειναι περιεργο που δεν μου ζητα κωδικους .οι ελληνικες φωνες περασαν κανονικα.υπαρχει κανεις που εχει δουλεψει την 10.1.15 σε συμβιαν s60v5?το προβλημα τελικα εφοσων λειτουργει σαν λειτουργικο πρεπει να ειναι στους χαρτες....χωρις χαρτη λεει να μπω μεσω δικτυου να κατεβασω τριαλ η και να αγορασω,με χαρτες απλα μου ζητα να βαλω παραμετρους παλι μεσω δικτυου.τους βλεπει κανονικα σαν αρχειο,δεν το τρεχει ομως. <<κατι που ισως με παραξενευει οσο αφορα το προγραμμα,δεν εκανε ινσταλ απο το Νντραιβ_10.01.15_ανσαιγκντ.σισ αλλα αναγκαστικα να αλλαξω το αρχειο Νντραιβ.σισ(.οργ) βγαζοντας την παραμετρο στην παρενθεση >> :wacko:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και χειροτερα,μακαρι να μου εβγαζε κλειδωμενο τον χαρτη,εχω το ****** και θα τον ενεργοποιουσα,εμενα δουλευει σαν εφαρμογη το ω10.1.15,εχω περασει τον 2.18 grc της NAVTEQ και ενω τον παρουσιαζει ξεκλειδωτο,δεν εμφανιζει τπτ αλλο εκτος απο ενα στιγμα στο κεντρο της οθονης.μου ζητά συνδεση στο internet... κατι δεν κανω σωστα προφανως ;/

 

Βγες εξω να σου βρει μια φορα στιγμα (GPS) και μετα θα μπορεις να δεις το χαρτη...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα. Εβαλα την δοκιμαστικη εκδοση GRC maps for Ndrive και θα ηθελα να μου πει καποιος που μπορω να κατεβασω δωρεαν τον χαρτη Ελλαδας.
Link to comment
Share on other sites

τελικά το NDrive το 10 αξίζει τον κόπο ή έχει προβλήματα ?

(για symbian 5th edition μιλάω)

Δεν υπάρχουν προβλήματα.Απλά δεν έχει και κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το 9.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...