Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακάρι να είχες δίκιο, κάνεις λάθος.

Που το είδες αυτό;;

Βάλε την νέα έκδοση HTC sync λες να σου λέμε ψέματα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

και calendar

 

Ρε παιδιά έχετε φαγωθεί ότι δεν συνχρoνίζει με outlook με το htc sync ,και επαφές και ημερολόγιο συνχρoνίζουν κανονικά βαλτε την καινούργια έκδοση του htc sync και όλα τελειώσαν,και στο φινάλε δηλαδή είναι τοσο δύσκολο να το κάνετε με το google ,5 λεπτά παίρνει και οι οδηγίες βήμα προς βήμα στο google.Αλλο ένα τηλεφωνο το βγάλαμε άχρηστο...

 

Μακάρι να είχες δίκιο, κάνεις λάθος.

Που το είδες αυτό;;

 

"HTC Sync™ lets you synchronize Outlook and Windows Address Book (Outlook Express), contacts and calendar events on your PC with your phone. It also lets you install third-party Android applications on the phone, and the Mobile Network sharing function as well. "

http://www.htc.com/www/SupportViewNews.aspx?dl_id=631&news_id=222

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου παιδες καποια πραματα αν δν σας πειραζει.Σκεφτομαι αντι για iphone 3gs να παρω τον ηρωα... συμφερει να το παρω απο expansys? τιμη μεταφορικων? εγγυηση ? χρονος παραδοσης ? τροπος πληρωμης ? ή καλυτερα απο vnp λιγο πιο ακριβα αλλα ξερεις οτι δν θα χαθει η παραγγελια στον δρομο και βαζεις και με αντικαταβολη να εχεις το κεφαλη σου ησυχο? συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου παιδες καποια πραματα αν δν σας πειραζει.Σκεφτομαι αντι για iphone 3gs να παρω τον ηρωα... συμφερει να το παρω απο expansys? τιμη μεταφορικων? εγγυηση ? χρονος παραδοσης ? τροπος πληρωμης ? ή καλυτερα απο vnp λιγο πιο ακριβα αλλα ξερεις οτι δν θα χαθει η παραγγελια στον δρομο και βαζεις και με αντικαταβολη να εχεις το κεφαλη σου ησυχο? συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου...ευχαριστω εκ των προτερων

 

Απο expansys το πήρα, με dhl (13 ευρώ μεταφορικά) 1 μέρα ακριβώς. Αφού κουφάθηκα. Τετάρτη πρωί η παραγγελία. Πέμπτη 1 η ώρα το μεσημέρι στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Απο expansys το πήρα, με dhl (13 ευρώ μεταφορικά) 1 μέρα ακριβώς. Αφού κουφάθηκα. Τετάρτη πρωί η παραγγελία. Πέμπτη 1 η ώρα το μεσημέρι στο γραφείο.

 

τροπος πληρωμης φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Διονύση αν ακόμα δεν ξέρεις ποιο από τα δύο να επιλέξεις μπορεί να ανοίξεις νέο θέμα στους "Διαξιφισμούς" με τίτλο "[Επιλογή Συσκευής]HTC Hero VS iPhone 3GS"

 

P.S. Χωρίς τα εισαγωγικά εννοείται ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είχε τέτοια επιλογή :(

Το πήρα απο expansys και έχει κάτι πολωνικά , τσέχικα κλπ (και βέβαια αγγλικά)

 

Δοκίμασε Settings/Applications/Manage Applications

 

Επιλογή Touch Input

Επιλογή Force Close (είναι κάτω-κάτω)

Επιλογή Clear Data

 

Θα χάσεις όσες λέξεις είχες βάλει στο "custom" αγγλικό λεξικό, αλλά θα βρεις τα Ελληνικά.

 

Απαραίτητο το κινητό να είχε ξεκινήσει με Ελληνική SIM όταν το πρωτοάνοιξες (αν όχι, και αυτό διορθώνεται, αλλά λίγο πιο δύσκολα)

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

οντως απο οτι βλεπω υπαρχει με αντικαταβολη αλλα αντι 13.90 μεταφορικα πληρωνεις 31.90 ... κλειν μειν δλδ :D
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την νέα έκδοση HTC sync λες να σου λέμε ψέματα.

 

Συγνώμη για την έκφρασή μου, δεν θα το έλεγα ποτέ αυτό...

Ευχαριστώ, το ψάχνω..

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά μην έχουν παράπονο πως τα Android phones δεν έχουν επιτυχία σε enterprises και άλλες εταιρικές χρήσεις. Μόνοι τους βγάζουν τα ματάκια τους. :)

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό, ειδικά για την enterprise κατηγορία. Εκεί η google προωθεί το google apps με στόχο την πλήρη αντικατάσταση MS Exchange κτλ. Οπότε το android μια χαρά τα καταφέρνει με τέτοιους enterprise πελάτες. Και βέβαια για τους "αμετανόητους" υπάρχουν και οι διάφορες εφαρμογές συγχρονισμού (είτε της google, είτε 3rd party).

 

Τώρα θα μου πεις ποιος σοβαρός εταιρικός πελάτης θέλει τα δεδομένα του σε servers που δεν ελέγχει ο ίδιος; Πάρα, μα πάρα πολλοί το κάνουν αυτό, είτε στο google apps, είτε σε άλλους παροχείς υπηρεσιών.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα μου πεις ποιος σοβαρός εταιρικός πελάτης θέλει τα δεδομένα του σε servers που δεν ελέγχει ο ίδιος; Πάρα, μα πάρα πολλοί το κάνουν αυτό, είτε στο google apps, είτε σε άλλους παροχείς υπηρεσιών.

 

Ε καλά μην τα παραλέμε. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο σοβαρό corporate IT team που να σκεφτόταν έστω και για μια στιγμή κάτι τέτοιο. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι λίγοι που βαρέθηκαν την διαχείριση δικών τους servers και την έκαναν είτε για GA είτε για τις αντίστοιχες εκδοχές της MS και άλλων, αλλά κατά τα άλλα εκτός κάποιων ελάχιστων εξαιρέσεων, όλες αυτές οι υπηρεσίες στεγάζουν τους απανταχού τζαμπατζήδες και κάποια ...μικρομάγαζα. :)

 

Τέλος πάντων, αυτό είναι άλλο θέμα που σηκώνει πολύ συζήτηση, αλλά μένοντας εντός θέματος το γεγονός είναι πως οποιοσδήποτε κατασκευαστής σήμερα δεν υποστηρίζει Exchange Servers και σε local επίπεδο το Outlook είναι χαμένος από χέρι όσον αφορά την επαγγελματική αγορά. Μην ξεχνούμε πως το Exchange είναι ένα ολόκληρο domain οικοσύστημα διαχείρισης και ολοκλήρωσης που δεν έχει καμμιά σχέση με τις αστειότητες των GA (ή του OL). Παρά την ανταγωνιστικότητα αυτό αναγκάστηκε να το αποδεχτεί ακόμα και η Apple η RIM και όλες οι εταιρείες, συνεπώς αν επιθυμεί διείσδυση σε αυτή την αγορά η Google, θα πρέπει να αναθεωρήσει τις πρακτικές της στο Android σε native επίπεδο και να μην στηρίζεται σε extras κάθε κατασκευαστή (π.χ. HTC)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μην τα παραλέμε. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο σοβαρό corporate IT team που να σκεφτόταν έστω και για μια στιγμή κάτι τέτοιο. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι λίγοι που βαρέθηκαν την διαχείριση δικών τους servers και την έκαναν είτε για GA είτε για τις αντίστοιχες εκδοχές της MS και άλλων, αλλά κατά τα άλλα εκτός κάποιων ελάχιστων εξαιρέσεων, όλες αυτές οι υπηρεσίες στεγάζουν τους απανταχού τζαμπατζήδες και κάποια ...μικρομάγαζα. :)

 

Για μικρές εταιρίες μια χαρά είναι τα GA και μην ξεχνάς ότι πολλές μεγάλες εταιρίες το πάνε ήδη σε cloud computing όπου φυσικά 'νοικιάζουν' το cloud από εταιρίες που ειδικεύονται σε αυτές τις υπηρεσίες. Προσωπικά για μεγάλες εταιρίες διαφωνώ αλλά τα 'μεγάλα' οικονομικά κεφάλια αυτών των εταιριών το σκέφτονται αλλιώς.

 

Τέλος πάντων, αυτό είναι άλλο θέμα που σηκώνει πολύ συζήτηση, αλλά μένοντας εντός θέματος το γεγονός είναι πως οποιοσδήποτε κατασκευαστής σήμερα δεν υποστηρίζει Exchange Servers και σε local επίπεδο το Outlook είναι χαμένος από χέρι όσον αφορά την επαγγελματική αγορά. Μην ξεχνούμε πως το Exchange είναι ένα ολόκληρο domain οικοσύστημα διαχείρισης και ολοκλήρωσης που δεν έχει καμμιά σχέση με τις αστειότητες των GA (ή του OL). Παρά την ανταγωνιστικότητα αυτό αναγκάστηκε να το αποδεχτεί ακόμα και η Apple η RIM και όλες οι εταιρείες, συνεπώς αν επιθυμεί διείσδυση σε αυτή την αγορά η Google, θα πρέπει να αναθεωρήσει τις πρακτικές της στο Android σε native επίπεδο και να μην στηρίζεται σε extras κάθε κατασκευαστή (π.χ. HTC)

 

Τα android της HTC έχουν το exchange activesync εγκατεστημένο που συγχρονίζει email, contacts & calendar οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζεται αυτή η κουβέντα. Δεν είναι υποχρεωμένη η google να δίνει το activesync σε κάθε android είναι και αυτό μέσα στις επιλογές του καταναλωτή, πχ δεν θα πάρω το android από την samsung αλλά από την htc γιατί έχει exchange activesync. Επίσης οι μεγάλες εταιρίες δεν αφήνουν τις επιλογές στον κάθε χρήστη αλλά δοκιμάζουν και προτείνουν συγκεκριμένες συσκευές στους χρήστες.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω τον ηρωα αυριο.Εχει βάλει κανεις την επισημη rom 2.73.405.5?Σε αρχικο σταδιο δεν θελω να το κανω rooted ωστε να βαλω πχ την rom του modaco.Αν έβαλε κανεις την νεα επισημη θελω να μαθω αν λυθηκε το προβληματακι με την αρχικη επιλογη γλωσσας ωστε να εχω το περιφημο ελληνικο πληκτρολογιο της htc ή θα πρέπει να προσεξω το ιδιο σημειο στο αρχικο σεταρισμα όπως στην προηγουμενη επισημη rom?
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω τον ηρωα αυριο.Εχει βάλει κανεις την επισημη rom 2.73.405.5?Σε αρχικο σταδιο δεν θελω να το κανω rooted ωστε να βαλω πχ την rom του modaco.Αν έβαλε κανεις την νεα επισημη θελω να μαθω αν λυθηκε το προβληματακι με την αρχικη επιλογη γλωσσας ωστε να εχω το περιφημο ελληνικο πληκτρολογιο της htc ή θα πρέπει να προσεξω το ιδιο σημειο στο αρχικο σεταρισμα όπως στην προηγουμενη επισημη rom?

 

Βάλτην άφοβα μόλις επανεκινησει θα μπει μόνο του στα ελληνικά,να έχεις μέσα την κάρτα sim ,θα σε ρωτήσει αν θέλεις αγγλικά θα το παραβλεψεις και θα έχεις ενα έλληνα ήρωα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα,θελω κ εγω να βαλω το ελληνικο μενου αλλα δεν ξερω πως...καποιος που να ξερει κ να βρεθουμε να μου το φτιαξει;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα,θελω κ εγω να βαλω το ελληνικο μενου αλλα δεν ξερω πως...καποιος που να ξερει κ να βρεθουμε να μου το φτιαξει;;;

 

το να μην ξερεις κοπελα μου το σεβομαι!!;)

κανενας μας δεν γεννηθηκε και να τα ηξερε ολα!!

 

αλλα κατσαμε,ψαξαμε,διαβασαμε,ρωτησαμε και βρηκαμε λυσεις.....:O

 

το να βαριεσαι και να τα θελεις ετοιμα ειναι που μου την δινει .................

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

typaki1 όπως είπε και ο Δημήτρης πρώτα ψάχνουμε και ύστερα ρωτάμε. Ελληνικά με επίσημο τρόπο προς το παρών δεν μπορούν να μπουν, μόνο πληκτρολόγιο. Αν θες να έχεις ελληνικά πρέπει να κάνεις root (χάνοντας την εγγύηση) και να βάλεις μια custom ROM ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα,θελω κ εγω να βαλω το ελληνικο μενου αλλα δεν ξερω πως...καποιος που να ξερει κ να βρεθουμε να μου το φτιαξει;;;

 

Εμένα με βοήθησε αυτό

http://www.youtube.com/results?search_query=htc+hero+root&search_type=&aq=f

μαζί με κάτι παιδιά εδώ μέσα!

 

zaharakis?

μην το μαλώνεις το κορίτσι ρε συ, καφέ είπε πως θέλει να πιει :p

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βοήθησε αυτό

http://www.youtube.com/results?search_query=htc+hero+root&search_type=&aq=f

μαζί με κάτι παιδιά εδώ μέσα!

 

zaharakis?

μην το μαλώνεις το κορίτσι ρε συ, καφέ είπε πως θέλει να πιει :p

 

συγγνωμη για το λαθος του φυλου :O(διορθωθηκε)

 

δεν το προσεξα οτι ειναι κοπελα:worry: ποιος ακουει την γκρινια τωρα :cry: :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για το λαθος του φυλου :O(διορθωθηκε)

 

δεν το προσεξα οτι ειναι κοπελα:worry: ποιος ακουει την γκρινια τωρα :cry: :D

 

Για να επανορθωσεις και για να μην εχεις γκρινια,πρεπει να περασεις Ελληνικα εσυ Δημητρη!!!Παρε την μηχανη και ελα....:) Ευκαιρια και για δυναμομετρηση!:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...