Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανω σε αυτο το θεμα να επισημανω κατι.Εκανα την αναβαθμιση χωρις να κανω hard reset.Εγιναν ολα κανονικα,και αυτο που με παρεξενεψε ειναι οτι το τηλ μου ειναι οπως πριν.Δεν εχασα τιποτα.Ουτε επαφες,ουτε προγραμματα ουτε τιποτα...Οπως και στο Ν85 μου,και γενικοτερα στα νεοτερα μοντελα της Νοκια.

 

Ναι, εχει υποθει οτι μπορει να παιξει και ετσι... η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ομως λεει :lol: ΠΑΝΤΑ Hard reset και ας σου παρει λιγο χρονο παραπανω να βαλεις τις εφαρμογες σου! Αλλωστε αυτο ειναι μερος της αναβαθμησης! Βλεπεις και σε γρηγορες λειτουργιες πως παει η νεα σου ROM !!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, εχει υποθει οτι μπορει να παιξει και ετσι... η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ομως λεει :lol: ΠΑΝΤΑ Hard reset και ας σου παρει λιγο χρονο παραπανω να βαλεις τις εφαρμογες σου! Αλλωστε αυτο ειναι μερος της αναβαθμησης! Βλεπεις και σε γρηγορες λειτουργιες πως παει η νεα σου ROM !!!:D

 

Εχεις απολυτο δικιο αλλα το ενστικτο μου,λεει οτι ειναι πολυ κοντα η επισημη αναβαθμιση της Htc.Οποτε βαριομουν να περναω τα παντα 2 φορες.Εχουν μαζευτει και πολλα αξιολογα προγραμματα που μου περνουν ωρα.(copilot,ndrive,και καποια αλλα μικροτερα αλλα πολυ σημαντικα.Α,μην ξεχασω βγηκε και το spb tv στην full εκδοση....:X)

Αχ2!!!Εκανα της προαλλες αιτηση στην vodafone για το Surf & Email,και τωρα ειναι σε αλλη διασταση το κινητο.

Αυτο που ελεγε ο Ακης,καθε περιοχη που αλλαζω,αλλαζουν αυτοματα και οι πληροφοριες στον καιρο,email αμμεσα στο κινητο και πολλα αλλα.Γενικα ειμαι on line συνεχεια,αλα iphone.Επρεπε να το ειχα κανει νωριτερα....

 

Ηλια απο που το εχεις παρει εσυ το Hero?

Απο Vnp.Λογικα απο expansys τα προμηθευοντε?Θα ρωτησω τον Γιαννη(stars) και θα σου απαντησω.:)

 

Και ενα κουφο που μου παρουσιαστηκε.Σπιτι μου εχω wifi και οποτε συνδεομαι με τον ηρωα,η πλοηγηση ηταν πολυ αργη.Ανυποφορη θα ελεγα.Εψαξα λιγο αλλα ακρη δεν βρηκα,και αποφασισα να βγαλω εντελως τον κωδικο του ρουτερ,το αφησα ανοικτο.Βελτιωθηκε παρα πολυ η ταχυτητα στην πλοηγηση!Δεν ξερω πως εγινε αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο απο πριν.

Το αρνητικο ειναι οτι οταν ξαναβαλω κωδικο προσβασης στο ρουτερ,το κινητο δεν το βλεπει καν.Δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο Vnp.Λογικα απο expansys τα προμηθευοντε?Θα ρωτησω τον Γιαννη(stars) και θα σου απαντησω.:)

 

Εντυπωση μου κανει... και εγω απο clove.uk - που απο οτι φαινεται ειναι τα "ιδια"... Τελος παντων και που το εχω βαλει το πληκτρολογιο της HTC ΔΕΝ το δουλευω καθολου... παιζω πολυ με το κατεβασμενο απο το Market!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μου κανει... και εγω απο clove.uk - που απο οτι φαινεται ειναι τα "ιδια"... Τελος παντων και που το εχω βαλει το πληκτρολογιο της HTC ΔΕΝ το δουλευω καθολου... παιζω πολυ με το κατεβασμενο απο το Market!

 

Αφου και αυτο δεν δουλευει ρε Γιωργο!Πως σε βολευει?Κυριως για sms μιλαω.:(

Οταν εγω ειχα το της Htc ηταν πολυ βολικο παντως.Ειδικα σε phone keypad ηταν ταχυτατο,και με πολυ καλο T9.

Εστω και για 70 χαρακτηρες.Ενω τωρα σε αυτο απο το μαρκετ αλλα παταω και αλλα βγαινουν τις περισσοτερες φορες.Γενικα και στο hd(που ειχε την διπλη οθονη) δεν με βολευε ποτε το qwerty πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου και αυτο δεν δουλευει ρε Γιωργο!Πως σε βολευει?Κυριως για sms μιλαω.:(

Οταν εγω ειχα το της Htc ηταν πολυ βολικο παντως.Ειδικα σε phone keypad ηταν ταχυτατο,και με πολυ καλο T9.

Εστω και για 70 χαρακτηρες.Ενω τωρα σε αυτο απο το μαρκετ αλλα παταω και αλλα βγαινουν τις περισσοτερες φορες.Γενικα και στο hd(που ειχε την διπλη οθονη) δεν με βολευε ποτε το qwerty πληκτρολογιο.

 

Τι να σου πω... με βολευει καλυτερα:cry: το αλλο! Εχει και πιο μεγαλα γραμματα... ισως για αυτο!

Η νεα ΡΟΜ παντως ειναι αισθητά πιο γρηγορη σε ολα της!

Περιμενω πως και πως την Final !!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε χρωμα στην ζωη σας....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=553479

Προσοχη!!!Γραφει οτι λειτουργει μονο με στην ρομ του Paul απο Modaco!Σε μαμισια ρομ δεν ξερει το αποτελεσμα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ειλικρινά νομίζω ότι το συγκεκριμένο thread περιέχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το hero και μπορεί να κατατοπίσει κάποιον που σκέφτεται να το αγοράσει αλλά θέλει να ξέρει περισσότερα από τα specifications. Συγχαρητήρια σε όλους!

Για να έρθω στα δικά μου: ετοιμάζομαι να το αγοράσω και έχω κολλήσει σε ένα ασήμαντο κατά τα άλλα ζήτημα: λευκό ή καφέ; Θα ήθελα όποιος έχει δει από κοντά και τις δύο εκδόσεις (εγώ εχω δει μόνο την λευκή και η αγορά θα γίνει με παραγγελία επομένως για την καφέ δεν μπορώ να έχω άποψη) να μου πει ποια του άρεσε περισσότερο. Φυσικά είναι καθαρά υποκειμενικές όλες οι απόψεις αλλά θα ήθελα ένα σχόλιο. .... και κάτι ακόμα: αυτό που διάβασα για teflon coating ισχύει τελικά μόνο για τη λευκή έκδοση ή και για την καφέ και ποια η χρησιμότητά του;

 

Συνοψίζω : λευκό ή καφέ; τι είναι το teflon coating; το έχουν όλες οι εκδόσεις;

 

Αυτά! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

jck καλησπέρα. Το πήρα κι εγώ το hero πριν μερικές μέρες και έχω ξετρελαθεί! Για να απαντήσω στο ερώτημά σου, πήρα το λευκο (που παρεπιπτόντως είναι πανέμορφο) και απ'ότι ξέρω μόνο αυτό έχει το teflon. Είναι μια επίστρωση που εμποδίζει τη συγκέντρωση βρωμιάς και δαχτυλιών. Αν και δε μπορώ να μιλήσω απόλυτα (δε το κυλάω και στα χώματα) σε γενικές γραμμές μαζεύει λιγότερη... μπίχλα από άλλα κινητά, ενώ από δαχτυλιές (στο σώμα) ούτε λόγος!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα.Επισης λενε οτι στο teflon coating,ειναι πιο δυσκολο να γινουν γρατζουνιες.Προσωπικα το εχω σε θηκη για καλο και για κακο.

Σχετικα με το χρωμα,αυτο ειναι καθαρα δικη σου αποφαση.Οποιο και να παρεις θα το χαρεις σιγουρα!!!Εγω σαν κατοχος λευκου,θα σου πω ενα αρνητικο αυτου του χρωματος:Οι περισσοτεροι το περνανε για iphone....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εναν οδηγο για gps στον ηρωα μπορουμε να εχουμε;; Το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249398 δεν νομιζω πως βοηθαει.. Εχει δοκιμασει κανεις;; υπαρχει στο market καποια εφαρμογη που να υποστηριζει ελλαδα;;;
Link to comment
Share on other sites

Εναν οδηγο για gps στον ηρωα μπορουμε να εχουμε;; Το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249398 δεν νομιζω πως βοηθαει.. Εχει δοκιμασει κανεις;; υπαρχει στο market καποια εφαρμογη που να υποστηριζει ελλαδα;;;

 

για να μην παιδευεσαι και εσυ αδικα,θα στο πω εδω,μιας και τωρα ειδα το πμ σου.

 

κανενας λογικος ανθρωπος δεν προσπαθει να κανει πλοηγηση με τα android...

εκτος και αν δουλευετε google maps ;)

παρτε καποιο pna η καποιο wm για αυτην την δουλεια:)

 

ειναι πολυ νωρις ακομη να θελετε gps software αξιοπιστο τοσο, ωστε να λετε οτι εχω πλοηγο που θα με παει οπου θελω ;)

μην βασανιζεστε αδικα,χαρειτε το τηλ σας και αφηστε το gps για αργοτερα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, έχετε μάθει πότε προβλέπεται να έρθει το Hero επίσημα στην Ελλάδα;;
Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, έχετε μάθει πότε προβλέπεται να έρθει το Hero επίσημα στην Ελλάδα;;

 

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση/ένδειξη για το πότε/αν θα έρθει Ελλάδα

 

 

 

Από κάμερα πως τα πάει το Hero?

Link to comment
Share on other sites

βαλτε τωρα αμεσως την νεα cooked του Paul στο modaco. ειναι απιστευτα γρηγορη (δεν εχει το ρημαδο flip clock αλλα στατικο), και εχει επιλογη για ελληνικο πληκτρολογιο HTC, χωρις μπλεξιματα.

ΑΨΟΓΗ!!!:D

http://android.modaco.com/content/htc-hero-hero-modaco-com/292018/01-09-1-4-modaco-custom-hero-rom-is-here/

 

off topic: για τους παλιους wm-ακηδες που το ριξαμε στα android...

πανω που αρχισαμε να πορωνομαστε με τα android, βγαινει και το HTC HD II (10 Σεπτεμβριου ανακοινωνεται, και νοεμβρη θα το εχουμε-κουβαλαει τον 1ghz και αλλα πολλα, το ειδα και επαθα την πλακα μου...)

Link to comment
Share on other sites

βαλτε τωρα αμεσως την νεα cooked του Paul στο modaco. ειναι απιστευτα γρηγορη (δεν εχει το ρημαδο flip clock αλλα στατικο), και εχει επιλογη για ελληνικο πληκτρολογιο HTC, χωρις μπλεξιματα.

ΑΨΟΓΗ!!!:D

http://android.modaco.com/content/htc-hero-hero-modaco-com/292018/01-09-1-4-modaco-custom-hero-rom-is-here/

 

off topic: για τους παλιους wm-ακηδες που το ριξαμε στα android...

πανω που αρχισαμε να πορωνομαστε με τα android, βγαινει και το HTC HD II (10 Σεπτεμβριου ανακοινωνεται, και νοεμβρη θα το εχουμε-κουβαλαει τον 1ghz και αλλα πολλα, το ειδα και επαθα την πλακα μου...)

 

 

αυτο περιμενω Πανο...:rolleyes:

 

για αυτο κανω υπομονη μπας και δουμε επιτελους ασπρη μερα με τα wm :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Έχω βρει το HTC Hero(graphite / black color)τα οποία είναι κλειδωμένα με Orange/T-Mobile κτλ. αλλά αυτό είναι Unlocked.

Λογικά ο πωλητής τα ξεκλείδωσε με το IMEI. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση - ACE Hellas άμα συμβεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω... με την νεα rom του paul, το τηλεφωνο ειναι αλλη φαση! Τερμα τα lag μεταξυ οθονών, παει σφαιρα και...που ειμαστε ακομα!!! Ετοιμαζει η HTC της final version και απο εδω και στο εξής οι αναβαθμίσεις θα ειναι OTA !!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω το δικο μου! Ειναι αψογη συσκευη! Εβαλα και τα τελευταια ROM και RADIO και ειμαι κομπλε. Εκανα και το πρωτο τεστ του teflon coated πισω καπακιου :O αφου το εβαλα στην τσαντα μου σε σημειο που ειχε αδειασει ενα στυλο. Αποτελεσμα πολλα σημεια στο καπακι (ευτυχως μονο εκει) να εχουν γινει μπλε απο το μελανι! Το σκουπισα με το δαχτυλο μιας και το ειδα στο δρομο, και εφυγαν ολα αμεσως! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...