Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geovass,

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς για mms?

Εσύ έχεις βάλει χάρτες στον ήρωα?

 

Μου φαίνεται μόνο εμείς μείναμε εδώ... :(

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geovass,

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς για mms?

Εσύ έχεις βάλει χάρτες στον ήρωα?

 

Μου φαίνεται μόνο εμείς μείναμε εδώ... :(

 

Αυτοι χανουν φιλε μου!:lol::lol:

Χρησιμοποιώ την built in της HTC:D

 

εχω βαλει και το CoPilotLive και το AndNav2:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ εδώ!μέ της καλύτερες εντυπώσεις για

τον ήρωα!μια εβδομάδα τώρα μακρυά από υπολογιστη και

δεν μέ έχει 'κρεμάσει'.από χάρτες εχω βάλει το copilot που

μέ συμβούλευσε ο Πάνος.Αλλά εχω τους χάρτες μόνο της Αθήνας

μέ αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω εδώ στην Κρήτη.Από

αύριο που επιστρέφω θα είμαι και εγώ πιο ενεργός!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι χανουν φιλε μου!:lol::lol:

Χρησιμοποιώ την built in της HTC:D

 

εχω βαλει και το CoPilotLive και το AndNav2:D

 

Φίλη :O

 

 

Είμαι και εγώ εδώ!μέ της καλύτερες εντυπώσεις για

τον ήρωα!μια εβδομάδα τώρα μακρυά από υπολογιστη και

δεν μέ έχει 'κρεμάσει'.από χάρτες εχω βάλει το copilot που

μέ συμβούλευσε ο Πάνος.Αλλά εχω τους χάρτες μόνο της Αθήνας

μέ αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω εδώ στην Κρήτη.Από

αύριο που επιστρέφω θα είμαι και εγώ πιο ενεργός!:)

 

Μπορεί κάποιος από τους δύο να μου πει τη διαδικασία για χάρτες?

Πρέπει να είναι ροοτ?

 

Σήμερα είδα ότι μετά το 5ο μήνυμα, το γυρίζει μόνο του σε mms! Περίεργο...:blink:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Φίλη :O

 

 

 

 

Μπορεί κάποιος από τους δύο να μου πει τη διαδικασία για χάρτες?

Πρέπει να είναι ροοτ?

 

Σήμερα είδα ότι μετά το 5ο μήνυμα, το γυρίζει μόνο του σε mms! Περίεργο...:blink:

 

φιλη!:D:D σορρυ! δεν το ειχα προσεξα!

Πηγαινε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249398 και δοκιμαε αυτο. Θα σου στειλω και PM για το αλλο το χαρτη!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια το NDRIVE πεταει !!!!!:D:D:D

Δεν το πιστευω οτι τρεχω 3 GPS προγραμματα στο Hero μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με firmware updates τι γινεται ? θα υπαρχει υποστηρηξη αλα iphone ? η ειναι περιορισμενο χρονικο διαστημα η υποστηρηξη τhw google ? επειδη καπου διαβασα οτι για το g1 δεν θα υποσητριζεται πλεον μετα την αναβαθμιση σε 1.5 ...
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με firmware updates τι γινεται ? θα υπαρχει υποστηρηξη αλα iphone ? η ειναι περιορισμενο χρονικο διαστημα η υποστηρηξη τhw google ? επειδη καπου διαβασα οτι για το g1 δεν θα υποσητριζεται πλεον μετα την αναβαθμιση σε 1.5 ...

 

Κατσε βρε! Τωρα μολις βγηκε η συσκευη!!

Θα υποστηριχθεί κανονικα, dont worry!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη φαινεται τρομερη και μετα το διλημα που ειχα αναμεσα σε iPhone 3GS και Nokia Ν97 τωρα προστεθηκε και αυτο. Και απο αυτα που εχω διαβασει και εχω δει για ολα τα παραπανω ομολογω πως το Hero ειναι πιο κοντα στα θελω μου και με εχει εντυπωσιασει!

Ενα πραγμα ειναι μονο αυτο που με χαλαει πραγματικα τοσο στο HTC οσο και στο iPhone. Και αυτο ειναι η ελειψη ραδιοφωνου! Πραγματικα δεν το καταλαβαινω αυτο. Κατι που βρισκεις πλεον σε συσκευες με κοστος κατω απο 100 ευρω να μην υπαρχει σε "Smartphones" με multimedia ικανοτητες! :mad:

Και πραγματικα το χρησιμοποιω πολυ το ραδιοφωνο καθημερινα στα μεσα μαζικης μεταφορας (πολυ περισσοτερο απ οτι την αποθηκευμενη μουσικη μου).

Link to comment
Share on other sites

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Update: New HTC ROM takes Hero "to the Next Level"

 

και ας κάνω μια ερώτηση: Τα widgets, όπως twitter, ανανεώνονται αυτόματα στο background ή κάθε φορά που πας στην homescreen που είναι το widget?

Link to comment
Share on other sites

Update: New HTC ROM takes Hero "to the Next Level"

 

και ας κάνω μια ερώτηση: Τα widgets, όπως twitter, ανανεώνονται αυτόματα στο background ή κάθε φορά που πας στην homescreen που είναι το widget?

 

Καποια εχουν auto update και καποια οχι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με firmware updates τι γινεται ? θα υπαρχει υποστηρηξη αλα iphone ? η ειναι περιορισμενο χρονικο διαστημα η υποστηρηξη τhw google ? επειδη καπου διαβασα οτι για το g1 δεν θα υποσητριζεται πλεον μετα την αναβαθμιση σε 1.5 ...

 

HTC Hero Update caught on video!

http://www.coolsmartphone.com/news4954.html

Link to comment
Share on other sites

πω πω, πόσο πιο καλό μπορεί να γίνει; :D

 

Ελληνική αγορά παιδιά πότε έρχεται επιτέλους ?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ επιτέλους ΕΛΛΗΝΙΚΑ :D:D

Μόλις τελείωσε το boot και ενώ είχα ελληνικά, μου βγάζει ένα notification "Sim card have changed. Tap here to change your settings" Και έλεγε οτι θα αλλάξει bookmarks, shortcuts, wallpaper... language selection and input settings

Όταν πάτησα ναι, το τηλέφονο επανήλθε εκεί που ήταν απο την αρχη. δηλαδη language english και χαμένα τα ελληνικά.

Το ξαναέφτιαξα και αυτη την φορά διάλεξα όχι, οπότε όλα καλά :D

 

Από περιέργεια Άκη, τη διαφορά έχουν τα δικά σου images από τα αρχικά?

 

Χίλια ευχαριστώ και πάλι :):)

 

Update:

Τελικά μου βγήκε ένα πρόβλημα :(

Όταν πάω να ανοίξω το market "Attention a server error has occured..." Μετά πο 2-3 retry βγάζει force close... :cry: :cry:

 

Επαναφερω το θεμα,γιατι και εγω εχω το ιδιο προβλημα.Με το back up απο την ρομ του Ακη,καποιο προβλημα δημιουργηται και δεν λειτουργει το market.Κατι πρεπει να παιζει με την εγγραφη,cache....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και το χτυπησα κι εγω σε καλη τιμη απο ebay γερμανιας! :)

Τωρα θα περιμενω να πανε ολα καλα και να το παραλαβω.

Αποκτησατε ακομα ενα μελος στην κοινωτητα των "Ηρωων" και του Android γενικα.

Και αν τα πραγματα προχωρησουν οπως φαινονται.... μαλλον ηρθα για να μεινω!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες καλη τιμη, ποσο (αν επιτρεπεται φυσικα);

 

450 ευρω μαζι με τα μεταφορικα. Θα μπορουσε να ειναι και χαμηλοτερη γιατι ηταν δημοπρασια και καποιος αρχισε να χτυπαει στο τελος! Νομιζω πως ειναι πολυ καλη (για ολοκαινουργιο στο κουτι του) τιμη μιας και σε ολα τα online μαγαζια που κοιταξα η τιμη του ηταν μεγαλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα,γιατι και εγω εχω το ιδιο προβλημα.Με το back up απο την ρομ του Ακη,καποιο προβλημα δημιουργηται και δεν λειτουργει το market.Κατι πρεπει να παιζει με την εγγραφη,cache....

Όταν ακόμα προσπαθούσα να περάσω τα ελληνικα είχα στείλει μερικά email στην. HTC. Μεταξύ. Άλλων μου είχαν πει οτι αν δεν δηλώσεις Google account κατά το αρχικό setup, αλλα μετά, το market δεν δουλεύει, και οτι είναι γνωστό bug του Hero. Οπότε αφού στο backup του Άκη δεν υπάρχει account, δεν δουλεύει.

Βέβαια, είχα διαβάσει κάπου αλλού πάλι για κάποιον που έιχε πρόβλημα με το market, οτι για να δουλέψει πρέπει την πρώτη φορά να μπεις από 3G και όχι wireless. Αν και εγώ πάντα με ασυρματο εμπαινα.

 

Btw, το πρωτο μου post άπο κινητο :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

υποδεχτείτε με στην παρέα σας,το παρέλαβα σήμερα και είναι φανταστικό!!

Αυτό που μένει τώρα είναι να βγει το update

και το πώς να βάλω ελληνικά:)

Link to comment
Share on other sites

υποδεχτείτε με στην παρέα σας,το παρέλαβα σήμερα και είναι φανταστικό!!

Αυτό που μένει τώρα είναι να βγει το update

και το πώς να βάλω ελληνικά:)

 

καλορίζικό! να το χαρείς!

από πού το πήρες και πόσο φίλε?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό οθονών μεταξύ αυτών htc hero I phone 3gs

 

Omnia 2, Omnia Hd, Htc Pro 2, iPhone 3gs, HTC Hero, Galaxy - Outdoor And Indoor display comparison

 

Βάλτε το σε HD και full screen για να το δείτε καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, αναμένω και εγώ τον δικό μου ήρωα :) , δεν θα ήταν χρήσιμο να αποκοπούν τα χρήσιμα post για πραγματάκια όπως Ελληνικά, settings για 3G - MMS κλπ και να οργανωθούν; Αν και δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου πραγματικά "πιστεύω" σε αυτό το τηλέφωνο.

Υ.Γ: Ερώτηση προς κατόχους, η οθόνη σε μέγεθος είναι ικανοποιητηκή συγκρινόμενη με του iPhone για παράδειγμά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πριν μερικές μέρες να δω βίντεο από το youtube application. Ότι και να διαλεγα άκουγα κανονικά ήχο, αλλά η εικόνα ήταν πάντα πράσινα παράσιτα. Δοκίμασα hard reset αλλά και πάλι τιποτα.

Τελικά άλλαξα to quality σε low και δουλεψε. Οπότε τώρα μπορώ να βλεπω μόνο έτσι.

Θυμάμαι πάντως ότι οταν το είχα πρωτοπαρει και το δοκιμαζα, δούλευε μια χαρα.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Και υπάρχει τρόπος τα youtube videos να ανοίγουν με το youtube app και όχι με τον flash player της htc?

Αν απενεργοποιήσω τα plugins, απλώς δεν φαίνεται καθόλου.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...