Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα πριν μερικές μέρες να δω βίντεο από το youtube application. Ότι και να διαλεγα άκουγα κανονικά ήχο, αλλά η εικόνα ήταν πάντα πράσινα παράσιτα. Δοκίμασα hard reset αλλά και πάλι τιποτα.

Τελικά άλλαξα to quality σε low και δουλεψε. Οπότε τώρα μπορώ να βλεπω μόνο έτσι.

Θυμάμαι πάντως ότι οταν το είχα πρωτοπαρει και το δοκιμαζα, δούλευε μια χαρα.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Και υπάρχει τρόπος τα youtube videos να ανοίγουν με το youtube app και όχι με τον flash player της htc?

Αν απενεργοποιήσω τα plugins, απλώς δεν φαίνεται καθόλου.

Προσπάθησα να δω κάτι video ότι είχα κατεβάσει από youtube η είχα περάσει και έπαιζαν κανονικά, και πάλι το ίδιο. Δεν παίζουν ούτε από το album, ούτε με meridian. Ούτε καν το demo video της htc που είχε μέσα. Το μόνο που έπαιζε ήταν ένα low quality video που είχα κατεβάσει από το youtube

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγκριτικό οθονών μεταξύ αυτών htc hero I phone 3gs

 

Omnia 2, Omnia Hd, Htc Pro 2, iPhone 3gs, HTC Hero, Galaxy - Outdoor And Indoor display comparison

 

Βάλτε το σε HD και full screen για να το δείτε καλύτερα

 

πολύ καλο βίντεο thanks που το επισήμανες :)

κατ'εμέ από τα καλύτερα κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου ειδικά στο θέμα ιντερνετ!

Δεν το περίμενα αλλά το αφήνει πίσω το 3GS προς το τέλος του βίντεο σε σκοτεινό περιβάλλον και εκεί φαίνεται πως έχει καλύτερη οθόνη αφού του 3GS κιτρινίζει απίστευτα.

Θα το άλλαζα μόνο με 3GS βέβαια και αυτό όχι γιατί υπολείπεται λειτουργιών, κάθε άλλο μάλιστα, απλώς επειδή έχω αγοράσει πολλές εφαρμογές από appstore κ να μην πάνε χαμένες.και εκεί πιστεύω πατάει η Apple για να μην χάνει πελάτες ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα θα το αφησω για το iphone παλι..

 

ο καθενας ειναι υπεύθυνος για τις πράξεις του!

αχχαχαχαχχ:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δινω το magic

 

περιμενω το ARCHOS INTERNET MEDIA TABLET !

 

Kαι κινητο και android και pmp κλπ.κλπ. ;)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή βαρέθηκα να ψάχνω το iphone, και μιας και πάντα συμπαθούσα το android, λέω να πάρω το hero. Μερικές ερωτησούλες όμως βρε παιδιά:

 

Όταν βγει το donut, θα μπορέσω να το αναβαθμίσω? Ένας μεγάλος παράγοντας έλξης του iphone για μένα είναι ότι αν το έπαιρνα τώρα κατά πάσα πιθανότητα και σε 3 χρόνια θα είχε το τελευταίο λογισμικό. Με το hero θα μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο ή θα μείνω με το... κινητό στο χέρι?

 

Δεύτερον, το store έχει εξελιχθεί? Δε ζητάω τρελά πράγματα, έναν καλό ΙΜ client, rss, ειδήσεις κλπ κλπ.

 

Τρίτον, μιας και μάλλον θα το χακέψω για να περάσω ελληνικά, αν κάνω καμια μ@λ@κια και το κινητό ψοφήσει, που απευθύνομαι για εγγύηση, δεδομένου ότι το κινητό δεν έχει έρθει επίσημα στην ελλάδα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει το donut, θα μπορέσω να το αναβαθμίσω? Ένας μεγάλος παράγοντας έλξης του iphone για μένα είναι ότι αν το έπαιρνα τώρα κατά πάσα πιθανότητα και σε 3 χρόνια θα είχε το τελευταίο λογισμικό. Με το hero θα μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο ή θα μείνω με το... κινητό στο χέρι?

Λογικά ναι θα μπορείς αλλά και να μην γίνεται θα μπορείς να βάλεις unofficial ROM

 

Δεύτερον, το store έχει εξελιχθεί? Δε ζητάω τρελά πράγματα, έναν καλό ΙΜ client, rss, ειδήσεις κλπ κλπ.

Αναπτύσσεται καθημερινά, αυτά που ζητάς υπάρχουν. Κάποια στιγμή θα φτάσει και στο επίπεδο του App Store της Apple

 

Τρίτον, μιας και μάλλον θα το χακέψω για να περάσω ελληνικά, αν κάνω καμια μ@λ@κια και το κινητό ψοφήσει, που απευθύνομαι για εγγύηση, δεδομένου ότι το κινητό δεν έχει έρθει επίσημα στην ελλάδα?

Η εγγύηση (από Ace-Hellas) καλύπτει μόνο τα θέματα Hardware όταν το πάρεις από εξωτερικό και όχι Software ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γρουμφ... κρίμα για την εγγύηση... αλλά δε με ενδιαφέρει, θα το πάρω, το είδα από κοντά και με τρέλανε! Για το ελληνικό πληκτρολόγιο, αν κατάλαβα καλά (διάβασα όλο το thread αλλά είμαι αγουροξυπνημένος και δεν έχω πιει καφέ:blink:) αρκεί στην αρχική οθόνη στα location settings να βάλω automatic? Χρειάζεται root το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γρουμφ... κρίμα για την εγγύηση... αλλά δε με ενδιαφέρει, θα το πάρω, το είδα από κοντά και με τρέλανε! Για το ελληνικό πληκτρολόγιο, αν κατάλαβα καλά (διάβασα όλο το thread αλλά είμαι αγουροξυπνημένος και δεν έχω πιει καφέ:blink:) αρκεί στην αρχική οθόνη στα location settings να βάλω automatic? Χρειάζεται root το κινητό?

 

Οπως τα λες ειναι,στην αρχη δεν θα επιλεξεις english και θα συνεχισεις κανονικα σε αυτα που σε ρωταει.Τωρα για το θεμα root,κανεις δεν ξερει.Στην Δημητρη ειχαν μπει τα Ελληνικα χωρις root,ενω αν θυμαμαι καλα ο Ακης ειχε κανει και root,και μετα ειχε.Δοκιμασε και με τους 2 τροπους,δεν εχεις να χασεις κατι.Οταν λεμε Ελληνικα μην φανταστεις Ελληνικο μενου,παρα μονο Ελληνικο πληκτρολογιο,το οποιο προς το παρον δεν στελνει μηνυμα 160 χαρακτηρων,αλλα το σπαει και σε χρεωνει για 2 μηνυματα.Υπαρχει και αλλο Ελληνικο πληκτρολογιο στο market ομως,για να κανεις κανονικα την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι,στην αρχη δεν θα επιλεξεις english και θα συνεχισεις κανονικα σε αυτα που σε ρωταει.Τωρα για το θεμα root,κανεις δεν ξερει.Στην Δημητρη ειχαν μπει τα Ελληνικα χωρις root,ενω αν θυμαμαι καλα ο Ακης ειχε κανει και root,και μετα ειχε.Δοκιμασε και με τους 2 τροπους,δεν εχεις να χασεις κατι.Οταν λεμε Ελληνικα μην φανταστεις Ελληνικο μενου,παρα μονο Ελληνικο πληκτρολογιο,το οποιο προς το παρον δεν στελνει μηνυμα 160 χαρακτηρων,αλλα το σπαει και σε χρεωνει για 2 μηνυματα.Υπαρχει και αλλο Ελληνικο πληκτρολογιο στο market ομως,για να κανεις κανονικα την δουλεια σου.

 

ετσι ακριβως Ηλια δεν χρειαζεται ρουτ για να εμφανισει το ελληνικο πληκτρολογιο:)

 

απλα δεν τσεκαρουμε την default language που ειναι τα αγγλικα,κατα το customization και (εμενα τουλαχιστον) εμφανιζοταν αμεσως αν εκανα και τις ρυθμισεις του google account μου την ωρα που μου το ζηταγε το τηλ.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το "Η εγγύηση (από Ace-Hellas) καλύπτει μόνο τα θέματα Hardware όταν το πάρεις από εξωτερικό και όχι Software" είναι λίγο καραμέλα εσφαλμένη. Έχει επικρατήσει να το λέμε για τις windows mobile συσκευές επειδή εκεί η Ace φτιάχνει μόνη της τις Ελληνικές rom και τις διαθέτει μόνο στις συσκευές που εισάγει η ίδια. Η εγγυήση σε καλύπτει και σε Hardware και σε Software στα windows mobile απλά αν πας ευρωπαϊκή συσκευή που να χτυπιέσαι κάτω θα πάρεις αγγλική rom και όχι την ελληνική rom που διαθέτει η Ace. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να πας ευρωπαϊκή συσκευή για αναβάθμιση π.χ. αλλά μόνο για την γλώσσα που ήταν ήδη με την επίσημη rom.

 

Αυτό βέβαια δεν ισχύει στα Android προς το παρόν αφού η Ace δεν έχει βγάλει (δεν ξέρω αν σκοπεύει κιόλας) Ελληνική rom Android. Αλλά και να βγάλει πάλι το ίδιο ισχύει όποιος πάει με ευρωπαϊκή συσκευή θα λάβει service για αγγλική γλώσσα, αν πάει ελληνική θα λάβει για ελληνική, είτε είναι αναβάθμιση rom είτε είναι ξαναφλασάρισμα.

 

Η Ace-Hellas μας καλύπτει κανονικά και σε Hardware και σε Software απλά το δικό της Software το δίνει μόνο σε συσκευές δικής της εισαγωγής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το "Η εγγύηση (από Ace-Hellas) καλύπτει μόνο τα θέματα Hardware όταν το πάρεις από εξωτερικό και όχι Software" είναι λίγο καραμέλα εσφαλμένη. Έχει επικρατήσει να το λέμε για τις windows mobile συσκευές επειδή εκεί η Ace φτιάχνει μόνη της τις Ελληνικές rom και τις διαθέτει μόνο στις συσκευές που εισάγει η ίδια. Η εγγυήση σε καλύπτει και σε Hardware και σε Software στα windows mobile απλά αν πας ευρωπαϊκή συσκευή που να χτυπιέσαι κάτω θα πάρεις αγγλική rom και όχι την ελληνική rom που διαθέτει η Ace. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να πας ευρωπαϊκή συσκευή για αναβάθμιση π.χ. αλλά μόνο για την γλώσσα που ήταν ήδη με την επίσημη rom.

 

Αυτό βέβαια δεν ισχύει στα Android προς το παρόν αφού η Ace δεν έχει βγάλει (δεν ξέρω αν σκοπεύει κιόλας) Ελληνική rom Android. Αλλά και να βγάλει πάλι το ίδιο ισχύει όποιος πάει με ευρωπαϊκή συσκευή θα λάβει service για αγγλική γλώσσα, αν πάει ελληνική θα λάβει για ελληνική, είτε είναι αναβάθμιση rom είτε είναι ξαναφλασάρισμα.

 

Η Ace-Hellas μας καλύπτει κανονικά και σε Hardware και σε Software απλά το δικό της Software το δίνει μόνο σε συσκευές δικής της εισαγωγής.

 

πολυ σωστη παρατηρηση Μιχαλη και αν ειναι οντως ετσι,:confused:

 

μαλλον εχουν ακουσει πολλα απο εμας αδικα??:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τα διάβασα επιτέλους όλα….. λοιπον λοιπόν άρχισα να ψήνομαι μάλλον για hero. Διάβασα όλο το φόρουμ και για το magic. Μάλλον ψήνομαι για ηρώα…. Ερώτηση ξέρεις κάνεις ποτέ το φέρνει η Vodafone???? Μπορεί κάποιος να συμμαζέψει το φορουμ…. δλδ τι εννοώ..να γράψει σε μια σελίδα πως κάνω βοοτ με νέο φιρμςουαρε?(τα σπάω με αυτά που γράφω)και ποιες είναι οι εφαρμογές που χρησιμοποίει ποιο πολύ??? Και μια τελευταία ερώτηση χωρίς γέλια… είναι το donut??? Δεν είμαι κινητομανιακ, είμαι pcακιας και είναι έκτος…
Link to comment
Share on other sites

Ουφ τα διάβασα επιτέλους όλα….. λοιπον λοιπόν άρχισα να ψήνομαι μάλλον για hero. Διάβασα όλο το φόρουμ και για το magic. Μάλλον ψήνομαι για ηρώα…. Ερώτηση ξέρεις κάνεις ποτέ το φέρνει η Vodafone???? Μπορεί κάποιος να συμμαζέψει το φορουμ…. δλδ τι εννοώ..να γράψει σε μια σελίδα πως κάνω βοοτ με νέο φιρμςουαρε?(τα σπάω με αυτά που γράφω)και ποιες είναι οι εφαρμογές που χρησιμοποίει ποιο πολύ??? Και μια τελευταία ερώτηση χωρίς γέλια… είναι το donut??? Δεν είμαι κινητομανιακ, είμαι pcακιας και είναι έκτος…

 

οχι φιλε μου αυτο ειναι αδυνατο εδω στο myphone....

 

εκτος απο μερικων εξαιρεσεων (nevrous,pperiklis και καποιων παιδιων στα symbian devices) που κανουν εξαιρετικη δουλεια!

οι mods εδω αναλωνονται κυριως,με το να σβηνουν ποστς και να διορθωνουν τα multi quotes:O

για αυτο και αυτο το χαλι στα threads των windows mobiles-devices.....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου όμως του ότι το Android είναι μια νέα, (ενεργή ελπίζω) κοινότητα, συνεχώς εξελισσόμενη, δεν θα ήταν καλό να στηθεί από την αρχή μια "καλή" βάση όπου την "περιφρούρηση" δεν θα έχουν αποκλειστικά οι mods αλλά και εμείς σαν users θα προσέχουμε τα γραφόμενά μας ; :)
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου όμως του ότι το Android είναι μια νέα, (ενεργή ελπίζω) κοινότητα, συνεχώς εξελισσόμενη, δεν θα ήταν καλό να στηθεί από την αρχή μια "καλή" βάση όπου την "περιφρούρηση" δεν θα έχουν αποκλειστικά οι mods αλλά και εμείς σαν users θα προσέχουμε τα γραφόμενά μας ; :)

 

φιλε μου μιλας για πραγματα που δεν γινεται να γινουν στον ""κοσμο"" μας εδω μεσα:O

 

δεν γραφουμε σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο και ηδη το μηνυμα σου εγινε ""προηγουμενο"" του δικου μου...

 

ετσι ακριβως σκεπαζονται και χανονται χρησιμα και μη,μηνυματα,σε μια πληθωρα μηνυματων σε καθε φορουμ...

αν δεν υπαρξει καποιος ανθρωπος να θελει (αλλα και να μπορει )να μαζεψει τα αμαζευτα....

 

πως ειναι δυνατον λοιπον να μαζευτει και να νοικοκυρευτει το χρησιμο υλικο και να ειναι ευκολα προσβασιμο , για οποιον το χρειαστει,

απο απλους χρηστες σαν και εμας?:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μιλας για πραγματα που δεν γινεται να γινουν στον ""κοσμο"" μας εδω μεσα:O

 

δεν γραφουμε σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο και ηδη το μηνυμα σου εγινε ""προηγουμενο"" του δικου μου...

 

ετσι ακριβως σκεπαζονται και χανονται χρησιμα και μη,μηνυματα,σε μια πληθωρα μηνυματων σε καθε φορουμ...

αν δεν υπαρξει καποιος ανθρωπος να θελει (αλλα και να μπορει )να μαζεψει τα αμαζευτα....

 

πως ειναι δυνατον λοιπον να μαζευτει και να νοικοκυρευτει το χρησιμο υλικο και να ειναι ευκολα προσβασιμο , για οποιον το χρειαστει,

απο απλους χρηστες σαν και εμας?:confused:

Φυσικά και το καταλαβαίνω άλλωστε είναι λογικό, όπως επίσης και ο σχετικός περιορισμός από πλευράς χρηστών, αλλά υπάρχουν κάποιο κανόνες ευπρεπούς συμπεριφοράς.

Αλλά ας μην βγαίνουμε off topic,:oops: περιμένοντας τον ήρωα ψάχνω να δω πως θα τον προσαρμόσω στα μέτρα μου, εσείς (οι λίγοι) κάτοχοι ποιες εφαρμογες θεωρείτε must; :)

Link to comment
Share on other sites

Cool παίδες απλά ρώτησα αν γίνεται να φτιάξουμε ένα post με τα πιο σημαντικά…. Να μπαίνει κάποιος και να παίρνει τα πιο σημαντικά…. ξαναρωτάω ξέρει κάνεις ποτέ έρχεται στην Ελλάδα μέσα από τη Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρουμε, ή τουλάχιστον δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα :(
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ερωτηση(καλα και μενα μου σκανε μια μια) πως μεταφερω από κινητο νοκια όλα τα νουμερα στο htc. Εχω και ένα λογαριασμο στο gmail?
Link to comment
Share on other sites

Να τις μεταφέρεις στον υπολογιστή μέσω του PC Suite και μετά να συγχρονήσεις τις επαφές με το Hero ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Νεο Radio 63.18.55.06_6.35.05.15 εδω http://content.modaco.net/hero/update-hero-radio-63.18.55.06_6.35.05.15-signed.zip :D

Εχει βγει και νεο ROM build απο την HTC 1.79.482.3 και υπαρχει εδω http://content.modaco.net/hero/update-hero-modacocustomrom-1.0-signed.zip:D

Ακούγετε οτι ειναι αρκετα πιο γρηγορη...:D

 

Προσοχη, εαν καποιος δεν ξερει να "παιζει" με upgrade ROMs για Andriod να μη προσπαθησει γιατι ισως τουβλιασει την συσκευή του!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...