Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3) Μηπως υπάρχει κανένα ελληνικό πληκτρολόγιο όπως το default αγγλικό που έχει το HERO ? Δηλ όπως το ελληνικό που εμφανίζει αν επιλέξουμε Ελληνική Εγκατάσταση με την νέα ROM.

Χρησιμοποιώ το Greek IME (Input Method) for Android 1.5

 

Μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο extracted το ελληνικό πληκτρολόγιο της νέας ROM έτσι ώστε να μπορούμε να το εγκαταστήσουμε ?

 

 

Αν κ δεν έχω την συσκευή, δοκίμασε το Greek Virtual Keyboard από το market.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν το ανοίγεις σε recovery mode , μπαίνει στο recovery του cyanogen?

Αν ναί, δοκίμασες (φαντάζομαι πως ναι) να περάσεις κάποια παλιότερη εικόνα? (κάτι που λένε για power &back στο xda)

Δεν με αφήνει καν να ανεβάσω το image για να κάνω boot από αυτό :(

Μου βγάζει downloading 'boot.img'... FAILED (remote: not allow)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφιες πως παει ρε παιδια το κινητο???Ημουν αποφασισμενος να το τσιμπησω οταν ερθει Ελλαδα μεχρι που διαβασα οτι οι φωτογραφιες του ειναι επιεικως μετριες...Δεν λεω, δεν θελω να αντικαταστησω την ψηφιακη φωτογραφικη μου αλλα περιμενω να βγαζει καθαρες φωτογραφιες. Αλλιως τι να τα κανω τα 5ΜP???
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

παιδια πήρα Hero απο ebay κλειδωμένο στην Orange. έχει κανείς εμπειρία Unlocking ;Αν ναι ποιο site εχει να προτείνει ;

επίσης αν αλλάξω rom official ή οχι ξεκλειδώνεται απο μόνο του ;

ξερει κανεις αν η διαδικάσια για να το κάνεις root ισχύει για όλες τις rom (και την καινούργια);

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτογραφιες πως παει ρε παιδια το κινητο???Ημουν αποφασισμενος να το τσιμπησω οταν ερθει Ελλαδα μεχρι που διαβασα οτι οι φωτογραφιες του ειναι επιεικως μετριες...Δεν λεω, δεν θελω να αντικαταστησω την ψηφιακη φωτογραφικη μου αλλα περιμενω να βγαζει καθαρες φωτογραφιες. Αλλιως τι να τα κανω τα 5ΜP???

 

Δεν έχει και την κάμερα των κινητών που έχουν φτιαχτεί για να βγάζουν φωτογραφίες(και πάλι κάνουν fail) αλλά εαν υπάρχει αρκετός φωτισμός και βγάλεις φωτογραφία σταθερά, πιστεύω πως βγάζει πολύ καλές για smartphone. Καλύτερες και από το C905 μου, σε επιλογές και τα δύο για 5MP.

 

Επίσης πολοί λένε πως βγάζει παρόμοιες ή καλύτερες από τα προιγούμενα HTC μοντέλα.

Και να θυμάσε πως τα MP's δεν είναι τα πάντα, σε μία κάμερα.

 

παιδια πήρα Hero απο ebay κλειδωμένο στην Orange. έχει κανείς εμπειρία Unlocking ;Αν ναι ποιο site εχει να προτείνει ;

επίσης αν αλλάξω rom official ή οχι ξεκλειδώνεται απο μόνο του ;

ξερει κανεις αν η διαδικάσια για να το κάνεις root ισχύει για όλες τις rom (και την καινούργια);

 

Υπάρχουν sites για Unlocking αλλά δεν γνωρίζω ποιά είναι τα έμπιστα.

Κάνε μια αναζήτηση στο XDA forum για Orange, ή στείλε email στην ίδια την Orange νομίζω πως πληρώνοντας κάνουν και αυτοί ξεκλείδωμα στην συσκευή(λογικά χωρίς να την πας εκεί :p)

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικές για τα γουστα μου θα ελεγα (y)

Ειδικα το θεμα τις πρωτης φωτο ειναι ολα τα λεφτα :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα κουνηθεί κιόλας...

 

Btw, μήπως ξέρει κανείς γιατί όταν παω να γράψω SMS στα ελληνικά έχει μόνο επιλογή στα κεφαλαία και δεν μπoρώ να βγάλω το Caps lock;

 

Μπορεί να είναι πρόβλημα της SIM; είναι παλιά και απ'ότι θυμάμαι το έκανε το ίδιο και στο προηγούμενο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα κουνηθεί κιόλας...

 

Btw, μήπως ξέρει κανείς γιατί όταν παω να γράψω SMS στα ελληνικά έχει μόνο επιλογή στα κεφαλαία και δεν μπoρώ να βγάλω το Caps lock;

 

Μπορεί να είναι πρόβλημα της SIM; είναι παλιά και απ'ότι θυμάμαι το έκανε το ίδιο και στο προηγούμενο κινητό μου.

Αν είναι αυτό που φαντάζομαι έχει να κάνει με τους unicode χαρακτήρες. Με μικρά δε μπορείς να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων και σε περιορίζει στους 70.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει "περιορισμένη υποστήριξη", που όμως δίνει τη δυνατότητα να στέλνει 160 χαρακτήρες. Αυτό όμως πρέπει να ρυθμίζεται.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που φαντάζομαι έχει να κάνει με τους unicode χαρακτήρες. Με μικρά δε μπορείς να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων και σε περιορίζει στους 70.

 

μα νομιζω οτι και τωρα με κεφαλαια, στους 70 αρχιζει αλλο μήνυμα...:X

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πως γίνεται αντικατάσταση της SIM από τον παροχέα στις νεότερες που υποστηρίζουν και 3G. Η αντικατάσταση γίνεται δωρέαν;

Αν ναι, με καινούρια SIM λύνεται και το πρόβλημα με τα κεφαλαία;

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία 3G δεν έχει σχέση με τους χαρακτήρες των μηνυμάτων ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό στο post μου, μάθε να διαβάζεις.

Απλά ρώτησα αν με τις πιο καινούριες SIM θα λυθεί το πρόβλημα με τα κεφαλαία, αλλιώς να μην μπω στον κόπο να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό στο post μου, μάθε να διαβάζεις.

Απλά ρώτησα αν με τις πιο καινούριες SIM θα λυθεί το πρόβλημα με τα κεφαλαία, αλλιώς να μην μπω στον κόπο να την αλλάξω.

 

ΔΕΝ εχει να κανει με την σιμ ,αλλα με την συσκευη.

 

Θα σε παρακαλουσα ομως να εισαι πιο ευγενικος

στα παιδια που δινουν καποια απαντηση..και εχουν

την θεληση να σε βοηθησουν . :)

 

Και φυσικα να τροποποιησεις το μηνυμα σου ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν πρεπει να ρωτησω εδω, αλλα σκεφτομαι να βαλω στο magic τη jackhero rom, αλλα εγραφαν οτι δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες στα sms

 

αυτο συμβαινει και στα κανονικα hero?

αν οχι στο magic με τη παραπανω rom θα μπορω να εχω 160 χαρακτηρες?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να μην "πειράζετε" τα κινητά σας, εκτός από την εγγύηση, μπορεί να τα αχρηστέψετε ;) (εκτός αν είστε εσείς τεχνικός)..:cool:
Link to comment
Share on other sites

δίκιο έχεις φίλε :)

αλλά εγώ γι αυτό περνώ τέτοια κινητά,για να τα πειράζω:D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να μην "πειράζετε" τα κινητά σας, εκτός από την εγγύηση, μπορεί να τα αχρηστέψετε ;) (εκτός αν είστε εσείς τεχνικός)..:cool:

 

sigasiga όλοι μαθαίνουμε :lol:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο βιντεάκι, δείχνει το Hero με 2.73.405.5 update και Ελληνικό μενού :D

 

 

Kι ένα ελληνικό review

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο βιντεάκι, δείχνει το Hero με 2.73.405.5 update και Ελληνικό μενού :D

 

 

Kι ένα ελληνικό review

 

το ελληνικό μενού είναι με το 1.5 firmware, άρα δεν χρειάζεται η έκδοση 1.6 για να έχουμε ελληνικά στο hero? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

το ελληνικό μενού είναι με το 1.5 firmware, άρα δεν χρειάζεται η έκδοση 1.6 για να έχουμε ελληνικά στο hero? :shifty:

Είχε ελληνικό μενού απ την 1.5? Δεν το είχα ψάξει...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα, ξέρετε αν το hero (και γενικά οι android συσκευές) μπορούν να λειτουργήσουν σε συνδυασμό με το cosmote 2in1?

 

Δουλεύει μια χαρά.! Απλά όταν αλλάξεις γραμμή σου ξαναζητάει να βάλεις το PIN. ;)

~~~

Έχει πετύχει κανείς αποστολή και λήψη αρχείων με bluetooth μέσα από το προγραμματάκι??

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά.! Απλά όταν αλλάξεις γραμμή σου ξαναζητάει να βάλεις το PIN. ;)

 

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :)

 

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο. Είμαι Ελλάδα, μπορώ να παραγγείλω από το expansys.co.uk, ή αναγκαστικά θα με στείλουν στο expansys.com.gr να με εξυπηρετήσει;

 

Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη (360 λίρες, περίπου 400€ έναντι 475€), για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ελληνικό μενού απ την 1.5? Δεν το είχα ψάξει...

 

δεν νομίζω, πρέπει να είναι πειραγμένο firmware ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...