Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι τελος το Hero,το 1ο που καιω στην ζωη μου,αντε περαστικα μου να με χαιρεστε

 

κανε υπομονη φιλε ..θα βρεθει λυση στους xda σιγουρα!

 

κ γω θα το δωσω τελικα..πρεπει να κρατησω ενα απο τα 2 κ δεν ειμαι ετοιμος να αφησω το hd μου K τα wm ακομη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανε υπομονη φιλε ..θα βρεθει λυση στους xda σιγουρα!

 

κ γω θα το δωσω τελικα..πρεπει να κρατησω ενα απο τα 2 κ δεν ειμαι ετοιμος να αφησω το hd μου K τα wm ακομη...

 

Καλημέρα!Γιατί το δίνεις τελικά?Τι σε έκανε να επιλέξεις να διώξεις αυτό αντι του hd? Είμαι ένα βήμα πρίν πουλήσω το δικό μου hd για να πάρω το hero και κάθε συμβουλή θα μου ήταν πολύτιμη!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Γιατί το δίνεις τελικά?Τι σε έκανε να επιλέξεις να διώξεις αυτό αντι του hd? Είμαι ένα βήμα πρίν πουλήσω το δικό μου hd για να πάρω το hero και κάθε συμβουλή θα μου ήταν πολύτιμη!

 

παιδια ειναι καποιες προτεραιοτητες που εχει ο καθε χρηστης αναλογα με αυτες ερχονται και τα ""θελω"" μας :)

 

μου αρεσει παρα πολυ το hero αλλα και παραλληλα δεν μπορω να εχω πανω απο 3-4 συσκευες της αξιας αυτων των gadzets...

 

πρεπει να δωσω το ενα απο τα δυο αλλα δεν μπορω να αποχωριστω το hd μου ακομη..ειναι καποια πραγματα που δυστυχως μου θυμιζουν τα αρνητικα που με εκαναν να δωσω και το iphone μου..

πολλα πραγματα γινονται με ""αλλο","" ιδιαιτερο "" τροπο απο οτι εχουμε μαθει να τα κανουμε τοσα χρονια στα wm...

οι εφαρμογες που κυκλοφορουν ειναι σε παιδικο επιπεδο ακομη και δεν μπορω να εχω την πολυτελεια να το κραταω μονο και μονο ετσι για να βρισκεται..κανοντας υπομονη να βελτιωθει αυτη η ελλειπης υποστηριξη....

οταν τα πραγματα γινουν καλυτερα σε αυτον τον τομεα,γιατι οχι??να το ξαναπαρω,ειτε αυτο ειτε καποιο αλλο νεοτερο αυτης της πλατφορμας λογισμικου..

 

με το iphone δεν υπηρχε προβλημα υποστηριξης καθε αλλο...αλλα για εμενα ηταν περιορισμενης ευθυνης,λογω του οτι ημουν (και ειμαι ) καλομαθημενος με τις ευκολιες που μας δινονται με τα wm τοσο καιρο...

επρεπε και στο iphone αλλα και στο hero να μαθω να κανω πολλα καθημερινα πραγματα με ιδιαιτερο τροπο...με πλαγιο και οχι με τον ορθοδοξο (κατα την γνωμη μου παντα) που γινονται στα wm....

στο iphone ισως να μπορουσα να κανω υπομονη ωστε να ""συνηθισω"" τις ιδιαιτεροτητες του,αλλα η μπαταρια του ειναι για κλαματα...

στο hero αντιθετα ζηλευω την αυτονομια του,οπως και πολλα αλλα πραγματα που με κατεπληξαν αλλα δυστυχως δεν μπορει να ειναι η κυρια συσκευη μου...

για εμενα μιλαω παντα ετσι?

 

ειμαστε παλι στα ιδια που ερχομαστε με καθε νεα δυνατη συσκευη που κυκλοφορει....

ναι μεν ...αλλα....

περιμενα να καταφερω να το κανω rooted ωστε να δω τι γινεται ξεκλειδωνοντας καποιες δυνατοτητες της συσκευης...

τι να το κανω τελικα οταν οι developers δεν υποστηριζουν σωστα το τηλ?

 

χωρις να θελω να επηρεασω κανεναν,

το hero ειναι μια πολυ δυνατη και αξιοπιστη συσκευη με πολλα συν!!θα την συνιστουσα ανεπιφυλακτα σε οποιον δεν εχει προβλημα με τα αγγλικα αλλα και σε οποιον δεν εχει εντρυφησει πολυ στα wm.

 

ειναι στο τι θελει ο καθενας μας τελικα ωστε να ξερει αν θα το κρατησει η οχι.

 

η χρονια ενασχοληση μου με τα wm με κανει πιο απαιτητικο και ετσι βρισκομαι ξανα εκει που ημουν....στην αναζητηση μιας νεας δυνατης και πιο ολοκληρωμενης συσκευης...

 

φιλικα Δημητρης :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φιλοσοφία έχουν τα WM, αυτο δεν σημαίνει οτι είναι πιο λειτουργικά. Το μέλλον πια βρίσκεται στις Android συσκευές, και μην κάνετε πειράματα αν δεν γνωρίζετε διοτι μπορεί να το κάψετε.

Ακούς SaxoVTS?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φιλοσοφία έχουν τα WM, αυτο δεν σημαίνει οτι είναι πιο λειτουργικά. Το μέλλον πια βρίσκεται στις Android συσκευές!

 

 

 

δεν αμφιβαλλω καθολου φιλε μου και μαλιστα ειναι και η δικη μου γνωμη αυτη

:)

αλλα ειναι νωρις ακομη για αυτα....η ταχυτητα προοδου αυτης της πλατφορμας ειναι αξιοπροσεκτη και ειμαι σιγουρος οτι μεσα στο 2009 θα εχουμε και αλλα δειγματα,καλυτερα αυτην την φορα,απο συσκευες με αυτο το λογισμικο

 

Bλέπω οτι το πουλάς το HD φίλε zaharaki! Αλλαξες γνώμη?:p

Και ήταν τόσο ωραίο το κείμενο που έγραψες!!!

 

αν μιλας για το hero...εχει ηδη πουληθει απο χθες το μεσημερι :rolleyes:

 

οσο για το κειμενο,η γενικα καθε αναφορα μου σε συσκευες που δοκιμαζω,ειναι περα για περα αντικειμενικες !

 

δεν χαριστηκα ποτε σε κανεναν κατασκευαστη αλλα και δεν υπερασπιστηκα μια συσκευη μονο και μονο επειδη ηταν σταχερια μου!!

παντα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος στην κριση μου και να ενημερωνω οσους ενδιαφερονται με αυτο που εγω,πιστευω !!

 

ποτε δεν με ενοιαξε αν θα μου πουν οτι εκανα πατατα με την αγορα μιας συσκευης....

δεν θα ειναι η 1η αλλα ουτε και η τελευταια φορα :lol:

 

εγω να ειμαι καλα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη, φίλε Δημήτρη, δεν μπορώ με τίποτα το bloatness των WM. Προτιμώ να μπορώ να κάνω λιγότερα πράγματα παρά να κάνω περισσότερα αλλά πολύ πιο αργά. Ευτυχώς είμαι τυχερός που μπορώ να ζήσω με τις ελλείψεις του Android και του iPhone OS.. :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη, φίλε Δημήτρη, δεν μπορώ με τίποτα το bloatness των WM. Προτιμώ να μπορώ να κάνω λιγότερα πράγματα παρά να κάνω περισσότερα αλλά πολύ πιο αργά. Ευτυχώς είμαι τυχερός που μπορώ να ζήσω με τις ελλείψεις του Android και του iPhone OS.. :)

 

ειναι καποια πραγματα που απλα μου λειπουν..δεν θα ελεγα οτι ειναι αδυναμιες των android/iphone..:)

ισως ειναι και η δυναμη της συνηθειας που μου δημιουργει (ισως?) την ψευδαισθηση οτι καποια πραγματα ειναι ελλειψεις :O

ελπιζω οτι θα ειναι καλυτερα τα πραγματα στο αμεσσο μελλον και να επανελθω στα android μιας και μονο καλες εντυπωσεις μου αφησαν :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου πια!

 

Είναι πολύ όμορφο και λειτουργικό...

 

Λοιπόν κατά τη γνώμη μου είναι πολύ ενδιαφέρον, αν δε μου είχε σπάσει τα νεύρα και το gmail με τους συγχρονισμούς του και δεν είχα χάσει όλα τα τηλ μου θα ήμουν καλύτερα...

 

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω...Έχει περάσει κανένας άλλος από iphone σε android?

Προσωπικά μου φαίνεται πιο εύκολη η χρήση του iphone...προσωπικά πάντα...

 

 

Tο ξεχείλωσα πια το ποστ...

 

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή ώστε τα μην να μην φαίνονται? Ή να χρειάζονται κωδικό για να μπεις?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι καποιες προτεραιοτητες που εχει ο καθε χρηστης αναλογα με αυτες ερχονται και τα ""θελω"" μας :)

 

μου αρεσει παρα πολυ το hero αλλα και παραλληλα δεν μπορω να εχω πανω απο 3-4 συσκευες της αξιας αυτων των gadzets...

 

πρεπει να δωσω το ενα απο τα δυο αλλα δεν μπορω να αποχωριστω το hd μου ακομη..ειναι καποια πραγματα που δυστυχως μου θυμιζουν τα αρνητικα που με εκαναν να δωσω και το iphone μου..

πολλα πραγματα γινονται με ""αλλο","" ιδιαιτερο "" τροπο απο οτι εχουμε μαθει να τα κανουμε τοσα χρονια στα wm...

οι εφαρμογες που κυκλοφορουν ειναι σε παιδικο επιπεδο ακομη και δεν μπορω να εχω την πολυτελεια να το κραταω μονο και μονο ετσι για να βρισκεται..κανοντας υπομονη να βελτιωθει αυτη η ελλειπης υποστηριξη....

οταν τα πραγματα γινουν καλυτερα σε αυτον τον τομεα,γιατι οχι??να το ξαναπαρω,ειτε αυτο ειτε καποιο αλλο νεοτερο αυτης της πλατφορμας λογισμικου..

 

με το iphone δεν υπηρχε προβλημα υποστηριξης καθε αλλο...αλλα για εμενα ηταν περιορισμενης ευθυνης,λογω του οτι ημουν (και ειμαι ) καλομαθημενος με τις ευκολιες που μας δινονται με τα wm τοσο καιρο...

επρεπε και στο iphone αλλα και στο hero να μαθω να κανω πολλα καθημερινα πραγματα με ιδιαιτερο τροπο...με πλαγιο και οχι με τον ορθοδοξο (κατα την γνωμη μου παντα) που γινονται στα wm....

στο iphone ισως να μπορουσα να κανω υπομονη ωστε να ""συνηθισω"" τις ιδιαιτεροτητες του,αλλα η μπαταρια του ειναι για κλαματα...

στο hero αντιθετα ζηλευω την αυτονομια του,οπως και πολλα αλλα πραγματα που με κατεπληξαν αλλα δυστυχως δεν μπορει να ειναι η κυρια συσκευη μου...

για εμενα μιλαω παντα ετσι?

 

ειμαστε παλι στα ιδια που ερχομαστε με καθε νεα δυνατη συσκευη που κυκλοφορει....

ναι μεν ...αλλα....

περιμενα να καταφερω να το κανω rooted ωστε να δω τι γινεται ξεκλειδωνοντας καποιες δυνατοτητες της συσκευης...

τι να το κανω τελικα οταν οι developers δεν υποστηριζουν σωστα το τηλ?

 

χωρις να θελω να επηρεασω κανεναν,

το hero ειναι μια πολυ δυνατη και αξιοπιστη συσκευη με πολλα συν!!θα την συνιστουσα ανεπιφυλακτα σε οποιον δεν εχει προβλημα με τα αγγλικα αλλα και σε οποιον δεν εχει εντρυφησει πολυ στα wm.

 

ειναι στο τι θελει ο καθενας μας τελικα ωστε να ξερει αν θα το κρατησει η οχι.

 

η χρονια ενασχοληση μου με τα wm με κανει πιο απαιτητικο και ετσι βρισκομαι ξανα εκει που ημουν....στην αναζητηση μιας νεας δυνατης και πιο ολοκληρωμενης συσκευης...

 

φιλικα Δημητρης :)

 

ο παλιός καλός μήτσος επέστρεψε :D

 

welcome to the WM side.... we have cookies!

Link to comment
Share on other sites

ο παλιός καλός μήτσος επέστρεψε :D

 

welcome to the WM side.... we have cookies!

 

δεν ειχα φυγει ποτε Θοδωρη:)

 

πρεπει να δοκιμαζουμε πραγματα ωστε να εχουμε εικονα απο τον ανταγωνισμο;)

 

και ειναι πολυ δυνατος πλεον φιλε...πολυ δυνατος :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου πια!

 

Είναι πολύ όμορφο και λειτουργικό...

 

Λοιπόν κατά τη γνώμη μου είναι πολύ ενδιαφέρον, αν δε μου είχε σπάσει τα νεύρα και το gmail με τους συγχρονισμούς του και δεν είχα χάσει όλα τα τηλ μου θα ήμουν καλύτερα...

 

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω...Έχει περάσει κανένας άλλος από iphone σε android?

Προσωπικά μου φαίνεται πιο εύκολη η χρήση του iphone...προσωπικά πάντα...

 

..

 

Αν σας περισσεύουν τα Hero, θα δεχόμουν ευχαρίστως μία δωρεά σας (εξάλλου οι συγχρονισμοί του είναι χάλιααα ) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν σας περισσεύουν τα Hero, θα δεχόμουν ευχαρίστως μία δωρεά σας (εξάλλου οι συγχρονισμοί του είναι χάλιααα ) :rolleyes:

Άσε με τους συγχρονισμούς μας χάλασαν όλες οι επαφές.... :(

 

Αφού λοιπόν βρήκα το pop up block που έχει στο market, έχω άλλη μία ερώτηση...

 

Όταν κάποιος μου στέλνει μην και του απαντάω τα δύο αυτά μην φαίνονται στην οθόνη.

Όταν αυτός ο κάποιος μου ξαναστείλει μην, χάνονται τα προηγούμενα!

 

Πού πάνε αλήθεια????

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε ποτε θα ερθει επισημα στην ελλαδα? εστειλα μαιλ στην ace hellas κ με συνδεσε με καιρο..

το palm pre το εχει δει κανεις ; εχω επιδοτηση κ δεν ξερω τι να παρω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε ποτε θα ερθει επισημα στην ελλαδα? εστειλα μαιλ στην ace hellas κ με συνδεσε με καιρο..

το palm pre το εχει δει κανεις ; εχω επιδοτηση κ δεν ξερω τι να παρω

Πού να το δούμε?

Μόνο Αμέρικα!

 

Σε GSM θα βγει Οκτώβρη λένε στην Αγγλία...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

βασικα ρωταω κ για το hero ποτε θα ερθει ελλαδα;με βλεπωτοτε για 3 gs αν αργει λιγο ακομα

Αυτό δεν το ξέρω γι' αυτό δεν απάντησα :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

τελικά κολάει και κρασάρει το sense ui οπως λένε σε μερικά φόρα ;Γιατί αν ισχύει τότε χάνει ένα σημαντικό πλεονέκτημα που έχει το όλο πακέτο. Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο samsung galaxy που ναι μεν είναι άσχημο αλλά είναι φθηνότερο και καλό αν εξαιρέσεις τη μικρότερη ram.
Link to comment
Share on other sites

τελικά κολάει και κρασάρει το sense ui οπως λένε σε μερικά φόρα ;

 

Δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά από ότι έχω καταλάβει τα κολλήματα τα κάνει μόνο όταν τρέχουν πολλές εφαρμογές όπως ο καιρός το facebook και το tweeter που τρέχουν συνέχεια στο ιντερνέτ και όταν αλλάζεις σελίδα φορτώνει εκείνη την ώρα. Ελπίζω να σε κάλυψα

Link to comment
Share on other sites

με αλλα λογια μου φενεται το νεο diamond απο πισω σχετικα μοιαζουν
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Αλλη φιλοσοφία έχουν τα WM, αυτο δεν σημαίνει οτι είναι πιο λειτουργικά. Το μέλλον πια βρίσκεται στις Android συσκευές, και μην κάνετε πειράματα αν δεν γνωρίζετε διοτι μπορεί να το κάψετε.

Ακούς SaxoVTS?:lol:

 

 

Aν δεν κανουμε πειραματα Μιχαλη πολυ απλα δεν θα μαθουμε.

απο εκει ξεκινανε ολα,απο το σκαλισμα,τωρα το κοστος εχει ως εξης.

η την ηδονη οτι τελικα καταφερες και εμαθες κατι η να το χασεις.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εγω Δημητρη ΔΕΝ το δινω πισω!!! μου παει με τα 1000:D:D

Ρε παιδια εχει καταφερει κανεις να στειλει mms ?? εχω βαλει τις παρακάτω ρυθμίσεις αλλα δεν μπορω να στειλω...

 

Name= GR-Vodafone MMS

APN=mms.vodafone.net

Proxy=(nothing)

Port=(nothing)

Username=user

Password=pass

Server=(nothing)

MMSC=http://mms.vodafone.gr

MMS Proxy=213.249.019.049

MMS Port=9201

MCC=202

MNC=05

APN type=mms

Link to comment
Share on other sites

εγω Δημητρη ΔΕΝ το δινω πισω!!! μου παει με τα 1000:D:D

Ρε παιδια εχει καταφερει κανεις να στειλει mms ?? εχω βαλει τις παρακάτω ρυθμίσεις αλλα δεν μπορω να στειλω...

 

Name= GR-Vodafone MMS

APN=mms.vodafone.net

Proxy=(nothing)

Port=(nothing)

Username=user

Password=pass

Server=(nothing)

MMSC=http://mms.vodafone.gr

MMS Proxy=213.249.019.049

MMS Port=9201

MCC=202

MNC=05

APN type=mms

 

λοιπον τα σωστα για vodafone ειναι τα παρακατω..

 

Name= GR-Vodafone MMS

APN=mms.vodafone.net

Proxy=(nothing)

Port=(nothing)

Username=user

Password=pass

Server=(nothing)

MMSC=http://mms.vodafone.gr

MMS Proxy=213.249.19.49

MMS Port=5080

MCC=202

MNC=05

APN type=mms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...